Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

ja dzis mam spadek formy ...chce mi sie spac zjadlam jajecznice o 8 juz jestem troche glodna ale jak cos zjem to bedzie mi strasznie ciezko troche pryszczy mi wysypalo :o no brzuch mam taki wzdety od dwoch dni juz juz od kilku dni zabieram sie za roze w moim malym ogrodku a raczej paseczku zieleni musze ja obciac bo sie rozrosla strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się nic nie chce jem suchą bułeczkę i na nic innego nie mam ochoty. hihi.. Leże ciągle w łóżeczku i najchętniej bym z niego nie wychodziła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam do sprzedania czepki lateksowe i z lajkry, pasy zapinane do nauki pływania deski do pływania i takie parówki do pływania mają ok 160 cm wysokości... Niedrogo po likwidacji basenu a my nie mamy gdzie tego trzymać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,jesli moge i ja sie dolacze:) termin 6.11,przeczytam tylko wszystkie posty i napisze cos wiecej o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_Szkocja
Hej ja prawdopodobnie mam termnie na 22 listopada, prawdopodobie bo sama go sobie obliczylam. Mieszkam w Szkocji i w sumie nie planowalam tu dzidziusia, a tu niespodzianka. Wszystko w sumie byloby ok ale jestem przerazona tutejsza opieka, po prostu w glowie mi sie nie miesci. Najpierw zrobilam test bo tydzien okres mi sie spoznial- dwie kreski, nie moglam uwierzyc i zrobilam jeszcze 2 -to samo. umowilam sie wiec do lekarza zeby to potwierdzic, ale o dziwo, do lekarza nie nie umowili,nawet jak powiedzialam ze prawdopodobnie jestem w ciazy, za to umowili mnie z pielegmiarka, ktora tylko zmierzyla mi cisnienie, zwazyla i wziala probke moczy do badania. Po tygodniu w koncu umowili mnie do lekarza, ale ten jak mu powiedzialam ze jestem w ciazy tylko mi pogratulowal i spytal czy boire kwas foliowy, nawrt mnie nie zbadal, w sumie nie byl tu ginekolog, bo takiego tu nie trafisz ale zwykly lekarz...kazal mi sie umowic z polozna i z tego co sie dowiedzialam to polozna tu prowadzi cala ciaze, a zeby bylo smieszniej i ona odbiera porod. W sumie to jestem w jakims 5-6 tygodniu a nawet nikt nie raczyl tego sprawdzic...pierwsze usg mam miec w 12 tygodniu, dobrze ze w maju lece do Polski to bede miala okazje porobic badania i usg, poza tym chyba jednak zdecyduje sie rodzic w Polsce bo tutejszy system mnie przeraza...pozdrawiam wszystkie listopadowki, na pewno bede tu czesciej zagladala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Misiu.. Więc zrób sobie badania na własną ręke płacąc za nie w klinice najlepiej teraz a nie w maju.. Toksoplazmoza JgM, Jgg morfologia grupa krwi ogólne badanie moczu Wr HBs Ja jeszcze mam zlecone badanie glukozy ponieważ mam stwierdzone PCO a w tym zęsto występuje cukrzyca ciążowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczyny coś się dziś słabo czuję. Spać mi się chce cały czas. Jakaś taka zmęczona jestem. cały czas bym tylko spała i jadła :-). A jak głodna jestem to mi się źle zaczyna robić. Misia Marta ma rację. lepiej teraz zrób sobie te badania. widze że am w szkocji to nie za fajnie jest. No ale jakoś to musi być. Pozdrawiam wszstkie przyszłe mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycielam szeesc wielkich krzakow rozy i stwierdzam ze jestem zmeczona rece mi opadaja zostawilam tylko to czego juz nie moglam wyciac i korzenie dla przemka kurcze az sasiedzi zaczeli sie schodzic takie poruszenie wywolalam:D bo to stare krzaczory az suche byly mam nadzieje ze nasza wlascicielka sie nie wkurzy ze jej krzaki wywalilam:o no i teraz musze cosik tam posadzic zeby ladnie bylo :) Misia szkocja tu gdzie ja mieszkam jest taka sama opieka podczas ciazy tyle ze ja podczas pierwszej wizyty spotkalam sie z lekarzem pogratulowal ciazy zmierzyl mi tylko cisinienie zrobil wywiad opowiedzial o badaniach kiedy beda scany no i zapytal mnie w ktorym tyg jestem jemu nie chcialo sie liczyc pewnie no i czekam teraz na list ze szpitala z data scanu no i ciaze i porod prowadzi polozna i tez nie ma badan ginekologicznych co do opieki na ciezarna czy lepsza jest w pl czy np w uk to uwazam ze i w pl i w uk lekarzom powinela sie noga ja napewno bede rodzila uk;) a jesli cos sie dzieje to tez sie toba zaopiekuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Jestem po obiadku o ile można tak to nazwać. Teściowa zrobiła grochówkę. Zjadłam nie zdążyłam odnieść talerza i poleciałam do toalety wszystko zwróciłam.. Boje się żeby mi te wymioty przeszły do ślubu bo jak podczas ślubu tak będę wyglądać to już sama się boje.. Idę się położyć bo mnie to strasznie zmęczyło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do misia -szkocja tak wlasnie zajmuja sie ciaza, ja jestem w 22 gim tygodniu i mieszkam w uk i w sumie nie traktuja tu ciazy jako choroby jak w polsce, tylko normalnie i zdrowo podchodza do tego. ja tak samo na poczatkusie przerazilam i wogole ale teraz zmieniam zdanie, z opikie jestem zadowolona i bede rodzic w uk. i to prawda pierwsze badania w 12tyg ciazy usg, i polozna prowadzi porod. w polsce tez polozna idbiera porod, ewentualnie jest lekarz jak jakis komplikacje, tak powiedzialno mi. gratuluje ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena moj porod w pl odbierala polozna a lekarz przyszedl na koniec mnie zszyc wiec wlasciwie to go nie bylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny;) aaaallllleeeee nas duuuuuzzzooooooo;););) SUPER! Witam wszystkie Nowe Mamusie 🌼 Powiem tak... niestety po prawie trzech tygodniach zwolnienia-wróciłam do pracy:( mówię Wam- koszmar! Ledwo wstaję rano z łóżka, w pracy jestem potwornie senna. Wkurzam się, bo prawie wszystkie spodnie mam za wąskie i nie mam w czym chodzić, a głupio tak juz założyć ciążowe... Wprawdzie wagowo nie przytyłam, ale mam wzdęty brzuszek. Wszystko mnie uciska!! Ratunku:) poza tym, powiem Wam szczerze, ze siedze w tej robocie, nie mam dostępu do neta i tak sie chwilami zastanawiam, co u Was?? Wczoraj nie moglam spac w nocy i caly dzien chodzilam zmeczona. Na dodatek, mielismy z Mankiem bilety do teatru, wiec szkoda bylo nie skorzystac (kupione jeszcze na poczatku lutego). Tak wiec wczoraj nie odespalam. Dzisiaj w pracy znowu sennosc, kawy nie piję i ledwo widzę na oczy... chyba sie dzisiaj wczesniej położę... pewnie nie bede juz miala tyle czasu, zeby zaglądać na forum, ale popołudniami na pewno sprawdzę co u Was;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli sa jakies problemy to wtedy lekarz przychodzi czy cos, do porodu normalnego nei potrzebny ;) ja sie nauczylam ze ciaza to nie choroba tylk stan przejsciowy. trzeba uwazac na siebie i wogole ale nie traktowac tego jak wielkie wyrzeczenie i chorobe. a poza tym jaka populacja jest w uk???? tutaj troche wiecej sie rodzi dizeci i jakos nie ma problemu. myszla w razie czego zapraszam na topik ciezarne polki w anglii. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce jeszcze Wam powiedziec, ze ja wlaściwie czuję się trochę lepiej. Cycki jakoś chyba mniej bolą, brzuszek boli chyba rzadziej. Najbardziej wtedy, gdy sie troche przemęczę. Nawet jak za szybko idę. Poza tym rzadziej biegam do łazienki na siusiu. Ale za to brzuszek boli baaardzo, jak za długo wstrzymam siusiu, więc staram sie tego nie robic, ale nie zawsze sie udaje. Pisałyście o foliku. Dziewczyny, mnie lekarz powiedział, że właściwie do 3mc bierzemy regularnie;) dla dobra didka;) my z mężem staraliśmy się o Dzidziusia ponad pół roku. od początku starań biorę folik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalwa
hej dziewczyny! właśnie wróciłam od gina. widziałam bijące serduszko :):):):) Nie mogę sobie jeszcze tego poukładać w głowie:) staraliśmy się 4 lata więc natychmiast dostałam zwolnienie i swoje mdłości przeżywam w domowym zaciszu. termin na 15.11. Pozdrawiam wszystkie mamusie:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia_Szkocja
Wiatam ponownie, Bylam sie dzis zapisac do poloznej...mam wizyte na 16 kwietnia bo wczesniej sie nie da. Badan oczywiscie na razie zadnych. Wiem ze ciaza to nie choroba ale moze chociaz laskawie ktos by mnie raz zbadal i potwierdzil to ze w ciazy jestem i ze wszystko jest ok, chociazby glupia morfologie krwi. Jestem po raz pierwszy w ciazy, nie czuje sie dobrze, chodze do pracy, lekarz powiedzial ze to "normalne" choc nawet mnie nie zbadal wiec chyba nie dziwne ze sie stersuje...chyba faktycznie zrobie sobie badania na wlasna reke o ile tak mozna u mnie w przychodni. Kiedy zamierzacie powiedziec w pracy? Moja praca nie jest odpowiednia dla kobety w ciazy i musze zachowac duza ostroznosc wiec w moim przypadku powinnam dla wlasnegop dobra powiedziec o tym jak najszybciej, ale z drugiej strony moja szefowa nie traktuje dobrze kobiet w ciazy i nie bedzie zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika, ale Ci zazdroszcze ze nie masz mdlosci..ja sie czasem tak źle czuje ze ryczec mi sie chce..ileż mozna wytrzymac???? biore leki i troche pomagaja, ale czasem mam taki skret zolądka ze nie jestem w stanie nawet śliny przełknąć:(:(:( wszystko mi smierdzi strasznie, nie jestem w stanie uzywac nawet mydla-myję sie tylko jednym zelem pod prysznic bo ma cytrusowy zapach, a smaruje cialo...oliwa z oliwek:O:O:O od wszystkich balsamow i oliwek jest mi niedobrze:( kiedy sie to skonczy buuu😭 Witam Green Gable , Misie ze Szkocji i Kalwe:)🌻dopiczcie sie do tabelki:) mam znajomą w Edynburgu i wiem ze tam opieka nad ciezarna jest zupelnie inna niz w Polsce...ona na usg przylatywala do Polski:O wogole nie chodzi sie do ginekologa tylko zwyklego lekarza.,..ale poród wspomina dobrze:) Moje siostry w Irlandii tez narzekaja-tam np nie usiwadczysz w sklepie nawet plynu do higieny intymnej:O kobiety nie chodza do ginekologa wogole, chyba ze mają juz rodzic... Nie zgadzam sie z tym ze w Polsce traktuje sie ciaze jak chorobe. Uwazam ze trzeba sie badac, nie macie pojecia ile dzieci rodzi sie chorych przez zaniedbania. Zdarzaja sie przedwczesne skurcze, rozwarcie-przeciez lekarz musi to kontrolowac. Grupe krwi trzeba koniecznie sprawdzic -trzeba wykluczyc konflikt serologiczny.. Co do porodu to faktycznie cala robote odwala polozna, lekarz tylko nadzoruje i nie widze w tym nic zlego. Mysza wspolczuje ze musisz meczyc sie w pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) dziękuję z aprzyjęcie :) nie mam czasu tego wszystkiego nadrobić :( niestety z powodu braku necika w domu moge pisać tylko z uczelni a tu 30 minut i wyganiają z kompa :( no cóż dobre i to :) wczoraj umówiłam się do lekarza, ale dopiero na 11.04 wcześniej nie mogłam iść, bo godziny kolidowały mi z pracą, a niestety nie mogę się zwolnić. pracuję jako opiekunka do dziecka i niestaty ale wiadomość o mojej ciąży na 99% zakończyłaby się wiadomością o tym że od poniedziałku mam nie przychodzić, więc na razie milczę. zobaczymy jak długo uda się to w tajemnicy utrzymać. dziecko jest duże - 8 lat, więc nie grozi mi przedźwiganie, czy inne takie historie, więc chce chodzić najdłużej jak się da. a jest to trudne teraz. czuję się naprawdę fatalnie - ciągłe zawroty głowy, mdłości, wymioty,. osłabienie, ból brzucha po dłuższym chodzeniu, staniu, a po siedzeniu kręgosłupa. nic nie jem, nie mogę i stąd pewnie dodatkowe osłabienie. jak zjem to wymiotuję, nie zawsze ale często :( wczoraj skusiłam się na wyjście do restauracji i nawet nie było najgorzej, tzn nie zwróciłam wszystkiego.ale za to śpię na pół siedząca, bo wieczorem mdłości są takie same jak rano, jak w południe i jak przez cały dzień. nie mijają nigdy. śpię tylko na wznak, bo na bokach mdli tak że budzę się co chwilę. a kark boli okrutnie. kurczę to dopiero 5 tydzień od OM!!! jak tak dalej pójdzie do 40 umrę ;) czytałam że już się nad wózkami zastanawiacie :) ja wolę poczekać, koło 7 miesiąca będę o tym myślała, nie teraz, ale szczerze powiem że troszkę mnie korci, ale mój R nie chce o tym słyszeć, bo \"nie będziemy zapeszać\". marta1983 - co do folika, to skoro po nim było ci niedobrze to po co się męczyć. w Szwecji, np kobiety tego wogóle nie biorą. wiem bo moja ciocia tam mieszka i jak się jej zapytałam czy brała kwas foliowy, to zrobiła oczy jak grochy i powiedziała że nie ma tu czegoś takiego. a rodziła w sierpniu 2007 więc jest na bierząco :) ktoś pytał o długość starań. hmmm ja w grudniu odstawiłam tabsy anty. mieliśmy odczekać do sierpnia ze starankami, ale taka mała wpadka się przytrafiła. nie powiem bo tej kruszynki chcieliśmy starsznie i już od roku się przymierzaliśmy, ale w tamtym roku musiałam wrócić do antyków i dopiero teraz mogłam odstawić. także to taka \"planowana wpadka\" była. zaraz w 2 cyklu po odstawieniu się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wielu krajach dodaje sie kwas foliowy do zywnosci zapobiegawczo:)moze w Szwecji tez tak jest? zreszta dobrze zrownowazona dieta zawiera odpowiednia ilosc tej witaminy (produkty zbozowe pelnoziarniste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) dziekuje za mile przyjecie:) Napisze cos wiecej o sobie-tak jak wy mam mdlosci i chce mi sie caly czas spac,praktycznie tam gdzie sie nie poloze na chwile,tam zasypiam:) Tak jak poradzilyscie zaczelam brac folik na noc i zobaczymy,moze rzeczywiscie zmiejszy to mdlosci:).Poza tym mam w domu juz imbir ale jakos nie mam czasu zrobic z niego herbaty:),migdały na mnie nie działaja:(. Brzuch jest wiekszy i do tego wzdety, i tak sobie mysle-wiem,ze to sprawa indywidualna ale moze do tabelki bedziemy dopisywaly wage sprzed ciazy i ile juz jestesmy na plusie z kilogramami?:) moze to bedzie jakies pocieszenie:) co wy na to?pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile - nie wiem może. ale wiesz tyle kobiet wogóle go nie bierze i potem rodzą zdrowe dzieci, że myślę że ważniejsze jest dobre samopoczucie mamy, niż jakiś lek który może pomóc, ale niezbędny nie jest. ja tam biorę i nie wiem czy to przez niego źle się czuję, ale pewnie nie, pewnie przez hormonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, ale kwas foliowy zmniejsza az o 70% ro\yzyko wystąpienia roznych powaznych wad. Pewnie ze nie kazda mama ktora nie lyka kwasu foliowego rodzi chore dziecko-na szczescie!!!! ale widzialas osoby z rozszczepem kregoslupa? a tym moze grozic niedobor tej witaminy w 2-6 tyg ciazy:( wiec mysle ze lepiej na wszelki wypadek lykac. Moze jestem przewrazliwiona..ale moj synek mimo uz urodzil sie jako okaz zdrowia, później mial podejrzenie powaznej choroby-bylam z nim w szpitalu przez jakis czas na badaniach, napatrzylam sie na chore dzieci i wiem ze niestety takie tez sie rodza:( wiec stad moje podejscie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że lepiej łykać. ja łykam od dawna. zawsze wiedziałam że będę go brała. po prostu mówię, że czasami po prostu nie można. skoro odstawiła go po konsultacji z lekarzam to myślę że wie co robi, tak kolerzanka marta jak i jej lekarz. dobra ja uciekam, pojawię się w piątek, mam nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne że wiem co robie.. Mnie męczą wymioty i senność więc będę mniej się udzielać hehe.. co zjem zwymiotuje i idę spać męczące jest to straszne ale o zrobić jak mój kochany mówi chciałaś ciąży teraz musisz przecierpieć.. hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry! Dziewczyny ja tez mam nadzieję że te okropne czasy mdłości się skończą. A mój mały jest chory od wczoraj 39 c i biegunka ...więc znowu stres żeby się nie zarazić...jeszcze 3 i pół tygodnia do końca 1 trymestru. A od poniedziałku do pracy po L4...nie wiem jak będe się zrywać tak rano...nie mam co nosić eleganckiego..buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie najeżdzam na Marte po prostu wyrazilam swoje zdanie odnosnie folika a kazdy niech sam decyduje za siebie:) Dzizass jaki mam dzis apetyt:O ale skoro juz podżerac to samymi zdrowymi rzeczami:P oby mnie nie zmulilo... pogoda do doopy-z tego co wiem to kwiecien ma byc caly deszczowy:O moje dziecko chyba mieszkanie rozniesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×