Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

A dziewczyny jakich witamin zażywacie?? Bo mi lekarz przepisał elewit. Ale poszłam do apteki i myśłałam że mam brać materne i ją kupiłam ale jak te leki mi się skończą to sobie kupię właściwe :-). A ja do lekarza wkońcu za tydzień idę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka, ale fajnie ze Twoj maluch tak wczesnie zasypia! moj chodzi spac o 22.00 niestety, moze dlatego ze po poludniu sypia 3 godziny.Ale za to nie budzi sie bardzo wczesnie bo o 7.00-9.00. Teraz jest u dziadka, mojego tescia, ktory oszalal na pkcie wnuczka..maly ma tam basen z pileczkami, zjeżdzalnie, i tyle zabawek ze w domu nie mam nawet polowy z tego:) Maż na siatkowce (ja zrezygnowalam z grania odkad dowiedzialam sie o ciazy..) wiec siedze sama w domku i odpoczywam..wieczory sa dla mnie najgorsze, choc-odpukac- w tej chwili nie czuje sie jakos specjalnie źle..pewnie mnie weźmie za godzine jak mąż z dzieckiem wroci...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lykam prenetal, ma w skladzie kwas foliowy, imbir (na mdlosci), zurawine (na nerki) i miete na trawienie, choc ja nie widze zeby zeby to jakos specjalnie dzialalo;) mysle ze kazde witaminy beda dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata o jakim Ty zabezpieczeniu mowisz??? pierwsze slysze! !przeciez to jedyny okres kiedy mozna sie kochac bez zabezpieczenia i nie wpasc..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No masz racje z tymi witaminami. Ja idę się kompać i idę spać :-). Ja to bym mogła spać 10 godzin a nawet więcej:-). Ja jeszcze oprócz witamin biorę tardyferon vol a to jest kwas foliowy i żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No masz rację. Tylko czytałam że sperma zawiera szkodliwe składniki które powodują że może częściej dochodzić do pieczenia w pochwie a późniek do skracania szyjki macicy.Zaraz prześlę link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, ale to sie chyba tyczy późniejszej ciąży? Mnie lekarka nigdy nie mowila nic takiego... ehh 10 tc to juz 1/4 drogi za nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata ma rację.. Skracanie szyjki macicy, skurcze i różne infekcje. Dlatego od 2 trymestru zalecają zabezpieczanie się, a już pod koniec ciąży tj, ostatni miesiąc szczególnie należy używać prezerwatyw. Plemniki mają w sobie pewne składniki które niestety mogą powodować takie a nie inne konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie się też tak wydaje. Ale ja od tej pory co o tym usłyszałam to ta używamy zabezpieczenie. Ale to z tymi infekcjami to prawda bo w poprzedniej ciązy nie używaliśmy zabezpieczenia i ja co 2 tyg miałam infekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie i tak nie mam ochoty na seks, a jak mam sie kochac z gumką to wole wcale -serio:O...zawsze pozostaje stosunek przerywany:P tak poza tym to dzien dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Infekcje mialam tylko po basenie..zaleca sie stosowanie lakctovaginalu ale nie wiem czy w ciazy mozna, zapytam ginki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja w pierwszej ciazy w ogole nie uzywalismy gumek no i pewnie teraz tez nie bedziemy bo ja dostaje infekcji od gumek wlasnie a jak dzidzius nie chce wyjsc z brzusia to czasem robia masaz szyjki zelem ktory zawiera wlasnie prostangladyny to ponoc boli wiec chyba lepszy naturalny masazyk jest przyjemniejszy ;)no ale do listopada mamy jeszcze troche czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌻 Ja pomimo zaleceń lekarza czuję potrzebe zbliżeń i się kochamy. Może nie tak często jak kiedyś ale przynajmniej spełniamy się. Co do masażu szyjki przy porodzie koleżanka moja miala i ją bolało. Niestety tak to już jest. Ja gdzieś wyczytałam żeby od 4 miesiąca ciąży brać oliwe z oliwek smarować wejście do pochwy później wsadzać opuszek palca do pochwy i uciskać w kierunku odbytu do momentu pieczenia i dalej nie. W ten sposób można rozciągnąć się do 3/4 wielkości główki maluszka i poród jest łatwy bo reszta sama się rozciągnie :) Więc ja mam zamiar stosować takie masażyki może w jakiś sposób mi to pomoże a może nie ale warto spróbować. Ja dopiero wstałam nic mi się nie chce wczoraj przed samym snem złapały mnie straszliwe mdłości i niestety musiałam zwracać :( Ja się modle żeby do ślubu mi to przeszło bo nie dam sobie rady jeszcze stres dodatkowo... Eh.. Za oknem brzydka pogoda nic się nie chce, chyba dziś się z domku nie ruszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta jak to oliwe z oliwek o ile sie nie myle to jest tluszcz roslinny??????do salatek, smazenia ....moze chodzilo ci o zwykla oliwke ~????czy tez nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapewne chodzi o oliwę z oliwek. Według nowoczesnych szkół rodzenia jest ona proponowana zamiast innych oliwek dla noworodków i niemowląt. Smarowałam nią Agatkę i miała śliczną cerę:-) Mam pytanie o sex - jak czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ja tez mam ślub za 4 tyg a brzuszek juz spory...!idziemy łeb w łeb:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie o oliwę z oliwek mi chodziło :) No ja tak samo brzuch mi rośnie niesamowicie i piersi też ;( Muszę znaleźć dobrego krawca w warszawie żeby mi wstawił druciki w gorset i ramiączka doszył bo niestety na obecną chwilę tragicznie wygląda gorset na mnie spada mi bo za duże piersi są ;( Milla a ty kiedy masz? ja 17 maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ja mam suknię z tyłu sznurowana więc mam nadal nadzieję że sie zmieszczę tylko co najwyżej mi poluzują. Ślub mamy 9 maja:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam masaz szyjki podczas skurczy, rzeczywiscie kurewsko boli ale bardzo pomaga, szybko urodzilam...:O cos mi sie nie chce wierzyc ze dzieki oliwie samo sie rozciagnie..zreszta nie wyobrazam sobie przed porodem robic taki masaz.smarowalam sobie krocze oliwka zeby uelastycznic skore a i tak musieli mnie naciac:( a moje cycki dalej sa male:) moj mazlonek jest niepocieszony:P:P ale grunt ze mnie sie podobaja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daffodile nie sama oliwa .. Chodzi o to żeby najpierw nasmarować okolice wejścia do pochwy oliwą żeby nie było suche i oliwa ładnie nawilża skórę. Później trzeba rozciągać w dół i pomaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż masaz szyjki to jedno z najbardziej bolesnych rzeczy podczas porodu...ale trudno..to znów przed nami. jak długo rodziłyscie poprzednio ? ja 1 rax 13 h, 2 raz 1,2 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja pierwsza ciąża.. Ale z przykładu bratowej mogę powiedzieć 1 ciąża 18 godzin 2 ciąża 20 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, a gdzie maszten ślub w Warszawie? na starym mieście tak jak ja?:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja pierwsza ciąża, wiec nie podam danych. Podobno pierworódki silniej i dłużej przeżywają poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie wiedzialam o tej oliwie.... rodzilam 14 h ,ale 10 godzin z tego bylo spoko takie lekkie bole i do wytrzymania i nieregularne...dopiero po lewatywie sie zaczelo jeszcze lezalam przez 1,5godziny przykuta do lozka i do ktg to byl koszmar juz sama parlam bo nie moglam wytrzymac i wkoncu okazalo sie ze maja zepsute ktg jak to uslyszalam to 😠😠... przypomnialam sobie ..i zaczynam sie bac porodu...:( dziewczyny to juz tylko miesiac wam zostal ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale robicie jakas duza impreze czy raczej najblizsza rodzina , znajomi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×