Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Gość Gosc
Dzieki dziewczyny za odp :) jak sie czyta, że wszystkich coś czasem ukłuje to aż lżej na sercu :D Mi też truskawki pomagają na zaparcia :) tylko nawet jak zjem mało to tak mnie wypychają, że brzuch jeszcze większy niż normalnie. Ehhh, a przed chwilą oparzyłam się w palec, podniosłam gorący garnek za GORĄCE ucho - jakoś tak odruchowo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby mowia ze dzidzius bedzie mial czerwona plamke powiem wam ze nie wiem czy w to wierzyc!!chociaz moja szwagierka uparzyla sie w lewa reke od srodka i maly ma taka czerwona plame na lewej raczce wlasnie od srodka:)takze juz sama nie wiem czy w to wierzyc czy tez nie, nigdy nie bylam zabobonna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Nie no zabobon... Ciąza trwa 9m-cy jeśli w tym czasie uszczypnęłabyś się kilka razy, gdzies tam uderzyła, gdzieś uparzyła to co? dzieci rodziły by się całe w plamki, znamienia, blizny itp :P Wydaje mi się, że nie, jak się oparzysz to będziesz miała zaczerwienienie, pęcherze (zależy od oparzenia), ale Ty, a nie dziecko, bo niby z jakiej racji ono? ...i jeszcze w tym samym miejscu :D ...to jakieś zabobony z czasów Średniowiecza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
i tu akurat jestem spokojna, bo moja mama jak była ze mną w ciąży to wylała sobie wrzącą zupe na udo :o ... do dziś ma ślady (małe, bo małe, ale ma) ... a ja NIC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle hehe ale to u szwagierki zaskoczylo mnie totalnie moze to tylko taqki zbieg okolicznosci hehe ja mysle ze ludzie sobie takie rzeczy niezle wmawiaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie karolinko mam to uczucie rozciagania patrze na brzuch wychodzi taka duuuza gula hehe przekreca sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
No właśnie ja przez to, że zawsze brzuch miałam płaski też widzę czasami tą gulę ... twardsza jest ona od reszty brzucha ... Tylko raczej WIDZĘ, a nie czuje :) pomijając wczorajszy pierwszy raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama jak chodziła ze mna w ciąży została niechcacy przypalona papierosem na prawym ramieniu i wiecie co urodzilam się ze znamieniem w tym samym miejscu . Sama też nie wiem co mysleć o tych zabobonach tym bardziej że ostatni ciagle jak nie przypale sobie dłoni zelazkiem to wpadnę na szafkę itd . Dosłownie jakby mi ktos kłody pod nogi układał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Kurde... nie straszcie z tym zabobonem. Też wpadłam na szafkę nie jeden raz :D no i teraz mam kreseczke małą od oparzenia na tym palcu od wewnętrznej strony... ehhh ale wątpie w te głupoty, bo... to jest tak samo jakbym chciała, żeby dziecko moje miało kręcone włosy ... więc będę całą ciąże kręciła włosy... Co mają moje włosy do włosów dziecka :D ? ...i jakim cudem jak ja sie oparze w tym miejscu to ono ma znamię w tym samym? Nie ma takiej opcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie!!!to tak samo jak z rozjasnianiem wlosow w ciazy mowia ze dziecko bedzie rude.Ja tylu ciezarnym rozjasnialam wlosy i jakos zadna nie miala rudaska!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Też tak myślę :) ...teraz jak sobie przypominam to raz się w tył głowy uderzyłam o otwartą szafkę wiszącą, ale nie bolało więc nie przywiązuje sie uwagi do takich rzeczy. Jednak jakby tak każde uszczypnięcie itd miało wpływ na dziecko to dzieci rodziły by się całe w łatki ... z blizn, znamion plamek itd ... Nie wierze - jednak wiadomo - będę bardziej uważała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do znamion i tych podobnych to one sie pokazuja na dzieciach jak sie wystraszycie i dotkniecie gdzies na ciele po tym to w tym miejscu sie one pojawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos w takie zabobony nie wierzę;) jesli to prawda, to mój Maluch będzie cały w plamki;) ja staram się byc szybka w tym co robie i czesto robię sobie kuku :( zwłaszcza w kuchni;) a to sie uderze, a to poparze, albo utnę paluch.... mam nadzieje, ze to wszystko to tylko przesądy;) ja mam np na karku takie czerwone plamki, mój M mówi, że są bardzo seksowne;) nie wiem co w tym seksownego, ale ja ich na co dzień nie widzę, więc mi nie przeszkadzają. A to wszystko dlatego, ze byłam okręcona pępowiną;) ciasto z rabarbarem i truskawkami juz w piekarniku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz glodna zjadlam wszystko co mi moj maz przyszykowal:(ale zaraz bedzie mama wiec cos mi przygotuje.pewnie jeszcze raz zjem butwinke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie trafiłam na gorzki kalafior i uwielbiam go jeść;) Fajna-aj, dobrze, ze powiedziałaś o tym kalafiorze;) w takim razie na przyszły tydzień mam juz menu gotowe;) ja oprócz kalafiorowej, to mam jeszcze chęć na koperkową, taką na skrzydełkach i z wbijanym jajkiem, więc na pewno po weekendzie bedzie gotowanie;) jak tak piszę o jedzeniu, to mi ślinianki bardziej pracują;) botwinka juz gotowa, gotuję jajka i czekam na M;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flaki mi tańczą kankana jak piszecie o jedzeniu takim gotowanym ,a ja w pracy jeszcze muszę siedzieć . CHCĘ JEŚĆ TU I TERAZ :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
cześć! ja mam pytanie do dziewczyn które już znają płeć maleństwa. W którym tygodniu ciąży było przeprowadzane usg??? ja mam w poniedziałek wizytę a będzie to mniej więcej końcówka 18-ego tygodnia i zastanawiam się czy to już będzie możliwe:) a poza tym chciałabym powiedzieć że za każdym razem jak tu zaglądam to nabieram apetytu:)) Ostatnim razem nie wytrzymałam bo jakaś forumowiczka wspomniała o truskawkach i natychmiast musiałam wyjść do sklepu:) tym razem chodzi mi po głowie ten placek z rabarbarem, ale to dopiero za miesiąc bo specjalistką w pieczeniu placków drożdżowych jest moja mama. No więc teraz za karę ja wam (mam nadzieje) narobię apetytu. Co powiecie na naleśniki z jagodami i bita śmietaną??? :)albo shakea z McDonalda?:))) albo koktajl truskawkowy?:)))mniam ja jestem na TAK pozdrawiam wszystkie mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. Też ostatnio rozmawiałam z babcią o tych plamach i wyjdzie na to że moje dziecko będzie całe w plamach bo już tyle razy się poparzyłam i gdzieś łapałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazłam coś śmiesznego, z przymrużeniem oka bardzo, ale fajne:) Znalazłam coś śmiesznego --> Pierwsze...Drugie...Trzecie Dziecko Twoje ubrania: Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da. Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ SIĘ Twoimi normalnymi ciuchami. Przygotowanie do porodu: Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży Ciuszki dziecięce: Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę. Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego? Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki. Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezłe Jokasta;) mam nadzieje, że szybko si tak z nami nie stanie;) żart ;) dziewczyny, a ja tak z innej beczki... zaczęły się Mistrzostwa Europy w piłece nożnej!!! jak ja wytrzymam??? zawsze byłam wielkim przeciwnikiem dwóch telewizorów w domu, a teraz... bede zmuszona oglądać te mecze razem z M... jemu az sie ręce pocą z nerwów jak ogląda piłkę! czy u Was tez tak jest, czy tylko ja mam w domu klub kibica?? zresztą mój mąż uwielbia oglądaćkażdy sport!! jedziemy dzisiaj na wieś do babci;) wracamy jutro wieczorem....na mecz:( miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, U mnie to samo. Najpier będą mistrzostwa, potem olimpiada...nic tylko wynieść się z domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kupilismy nowa ladowarke i po sprawie... co do zabobonow to ja w nie niewierze i jak mi mama wmawiala ze ktos zauroczyl synka bo nie maiala czerwonej kokardki w wozku to az mnie trzeslo a maly byl marudny bo mu zeby szly ....albo w ciazy zobaczylam mysz ledwo zywa pod nogami ...przestraszylam sie zlapalm z twarz ....no i ponoc moj syn ma miec myszke na buzi albo czerwone placki na pliczkach ...w tych miejscach gdzie sie zlapalam a synek nic nie ma na buzi to bzdury !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! karolinka mnie tez cos co jakis czas kluje ... moj nie jest fanem kazdego spotu na szczescie wlasciwie zadnego nie jest lubi ogladac tylko bardziej interesujace mecze pilki noznej czyli teraz bedzie siedzial przed tv ale jak ma motocykl to nie ma go w domu....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile.......Wojkowice..........16.......01.11.....56 kg +3 Marsjanka......Śląskie...............16.......01.11..... 57kg+4 Kasika1.........Rzeszów…...........19.......02.11. ...64kg+3... Milla77...........Warszawa..........19.......02.11.....5 7kg+5 mother..........Warszawa...........18.......04.11....62 kg-1 kg... agniesza26.....Lublin................19.......04.11..... 53-3+1,5 ewelka1234.....Poznań..............19.......06 .11 happymama.....Irlandia.............19........06.11.....6 5kg +4 Green_Gable....Zach-Pom...........14.......06.11.....65 kg+2,2 agnesa1983.....Poznań..............17.......09.11.....57 kg+4 Aneta30..........Kraków.............17........09.11..... 53kg+6,5 Jokasta.......... Gdynia............. 17.......11.11 Marta1983.......Warszawa.........17.......13.11......66 ,5kg MarzenaMol......Wisła...............15.......14 .11.....+1,5kg fajna-aj...........Białogard..........17.......14 11......+3,5kg mysza1980.......Warszawa.........17.......15.11......59 kg+3 Karolinka Linka...Gliwice............17.......15.11......50kg+2 Beata1987.........Śląskie............17........16.11.... .62kg+3 bonizz..............Opatów...........14.......17 .11 ....66kg+2 lorinka..............anglia.............16.......19.11.. ...55kg+2 kaaczuuchaa......Lublin.............17.......20.11 mała_agatka.......Łódź..............15........25.11..... 61kg-1 eluś..................Międzyrzecz.....14.......25.11.... .55kg-1 Myszkaa25.........Irlandia/Slask....10.......28 .11.....53kg Maja_21............Kielce..............15.......29.11... ...64kg-2+0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) moj maz nie jest zapalonym kibicem ale podobnie jak u kolezanki oglada wazniejsze mecze, takze jutro tez u mnie bedzie meczowo mimo ze mamy 2 tv to Ja najbardziej wiece co lubie hehe jak facecii przezywaja:):)ich komentarze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja tam w przesądy nie wierzę i cała wyprawkę dla Kacpra miałam dotową w 7 miesiącu ciąży, choć babki mówiły, że to mi przyniesie pecha:) Co do smaków, to ja mam dziś kompot z rabarbaru i truskawek, botwinkę, młode ziemniaki i arbuza i jem to na zmiane:) a i jeszce czereśnie:) Ciężarna internautko jeśli dziecko dobrze się się ułóży (tzn widocznie) to napewno poznasz już płeć swojego dzidziusia:) Jokasta świetne to co wkleiłaś i powiem Wam, że cos w tym jest:D:D Cio do mistrzostw, to jak mały sdię urodził dwa lata temu to były mistrzostwa świata i oglądaliśmy z małym prawie wszystkie mecze i tym razem chyba tez obejrzymy:) na piłce znamy się mało, a i tak lepiej niż mój mąż. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba z tymi serduszkami i , kwiatami to nie był najlepszy pomysł, bo trzeba je za każdym razem wpisywać, póki jest mało znających płeć to pół biedy, ale jak bedzie już cała tableka to gorzej:) Daffodile.......Wojkowice..........16.......01.11.....56 kg +3 Marsjanka......Śląskie...............16.......01.11..... 57kg+4 Kasika1.........Rzeszów…...........19.......02.11. ...64kg+3...dzieczynka Milla77...........Warszawa..........19.......02.11.....5 7kg+5 mother..........Warszawa...........18.......04.11....62 kg-1 kg...chłopczyk agniesza26.....Lublin................19.......04.11..... 53-3+1,5 ewelka1234.....Poznań..............19.......06 .11 happymama.....Irlandia.............19........06.11.....6 5kg +4 Green_Gable....Zach-Pom...........14.......06.11.....65 kg+2,2 agnesa1983.....Poznań..............17.......09.11.....57 kg+4 Aneta30..........Kraków.............17........09.11..... 53kg+6,5 Jokasta.......... Gdynia............. 17.......11.11 Marta1983.......Warszawa.........17.......13.11......66 ,5kg MarzenaMol......Wisła...............15.......14 .11.....+1,5kg fajna-aj...........Białogard..........17.......14 11......+3,5kg mysza1980.......Warszawa.........17.......15.11......59 kg+3 Karolinka Linka...Gliwice............17.......15.11......50kg+2 Beata1987.........Śląskie............17........16.11.... .62kg+3 bonizz..............Opatów...........14.......17 .11 ....66kg+2 lorinka..............anglia.............16.......19.11.. ...55kg+2 kaaczuuchaa......Lublin.............17.......20.11 mała_agatka.......Łódź..............15........25.11..... 61kg-1 eluś..................Międzyrzecz.....14.......25.11.... .55kg-1 Myszkaa25.........Irlandia/Slask....10.......28 .11.....53kg Maja_21............Kielce..............15.......29.11... ...64kg-2+0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×