Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Ewelka ja czytalam ze dziecko dzieki czkawce cwiczy sobie przepone:) moje wlasnie czka:D bywa ze i 5x dziennie:) Malgorzata u nas tez beda dwa imiona:)Ja mam jedno i czuje sie poszkodowana:P Bylam wlasnie z mezem w sklepie...ledwo chodze bo mam okropne uczucie ze brzuszek mi ciagnie w dol, normalnie nie do wytrzymania! jakby mial sie zaraz urwac:O bardzo nieprzyjemne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff musisz już teraz więcej odpoczywać i nie szaleć tak :) Mój synuś drugie imie będzie mieć po tatusiu :) Mnie się wydaje że i mój brzuch się opuścił tak zresztą mąż mi mówi... Ale mały się dupcią wypina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja wlasnie mam zachcianke:)wyslalam meza po jabluszka do sklepu bo koniecznie musze sobie je zmiksowac na taki musik:) wczoraj na usg moj maluszek tak slodko przecieral oczka:)jakby mu sie bardzo spac chcialo mial zacisniete piastki i szural po oczkach:)swietnie to wygladalo!:)to bylo takie slodkie:):) Daff Ja dzis tez troszeczke pochodzilam i tez mnie tak brzuch ciagnal w dol:(nawet obiadek ugotowalam i bylam u mnie w domku zobaczyc jak tam sprawy remontowe:) i chyba to jeszcze z tydzien jednak potrwa:( jeszcze nie doszlam do wpelni sprawnosci fizycznej jednak troche to lezenie dalo mi do wiwatu:)no i troche wiekszy ciezar teraz moj kregoslup musi dzwigac:) poza tym mam wrazenie ze moje cycki waza przynajmniej 2kg z 75B przeszlam na 100D i cos mnie juz gniecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jutro Was pewnie poczytam,więc nie jestem w temacie,ale chciałam tylko napisać,co mi się dzisiaj przytrafiło. Miałam koszmarny dzień.Rano zmierzyłam ciśnienie i miałam bardzo wysokie 165/110.Przestraszyłam się bardzo,ale postanowiłam nie panikować i zaczekać.Zmierzyłam za godzine i 140/95,prawie w normie.Ale potem tak na przemian,różne ,raczej wysokie.Wczoraj robiłam badania i ciekawa byłam czy czasem nie ma białka w moczu,czy nie mam zatrucia ciążowego.Dzwonię więc do analityki,żeby mi powiedziały przez telefon,a one że nie mogą,że mają zakaz.Szok,nie dały się przekonać.Zadzwoniłam do siostry,ona w innej analityce pracowała i zadzwoniła tam,była jej znajoma i powiedziała dopiero,że nie ma tego białka w moczu,to już wiedziałam że to nie zatrucie.W końcu zadzwoniłam do lekarza mojego i dobrze zrobiłam,bo jak u powiedziałam o tym ciśnieniu to natychmiast kazał przyjechać po receptę.Trzy razy dziennie Dopegyt 250 mg,mierzenie ciśnienia 5 razy dziennie.Dieta bez soli,lekkostrawna i bez słodyczy.Jeżeli za dwa dni nie będzie znacznej poprawy,lub jak będą skoki to mam się zgłosić na patologię i prawdopodobnie cesarka będzie ,jak mi nie obniżą! Mam nadzieję,że tak się nie stanie,bo strasznie nie chciałabym cesarki mieć.No ale jeżeli będzie wskazanie ,to trudno.Nadciśnienie w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka! Także dziewczyny,Te co mają podwyższone ciśnienie,kontrolujcie je często,bo to bardzo ważne! Na razie,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, w tym samym banku. Daf, ja mam dwa imiona i uważam, że to fajnie :) i nawet nie przeszkadza mi, jeśli muszę wpisywać czasem w dokumenty oba mimo, że razem są przydługaśne :) Agniesza, ja z 75B przeszłam tylko na 85C... może chociaż to C by zostało? ;) Ann, ja na szczęście nie mam wysokiego, a ostatnio miałam 100/61 - czyli norma jak na mnie. Fajnie tak posiedzieć i poplotkować z kumpelą, której się długo nie widziało... ale już poszła... szkoda, że ona tak daleko mieszka... Pozdrówki dla Was 😘 zmykam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! jestem po wizycie u gina. Obie z Zosia mamy się dobrze. Moja szyjka ma 1,5cm i jest miękka!!! Zosia waży ok.2900 i wg gina urodzę jakiś tydzień przed terminem!Pobrał mi wymaz z kanału szyjki. Następna wizyta 27.10. Trochę jestem zmęczona, bo po wizycie mialam jeszcze szkole rodzenia. W przyszłym tygodniu konczymy zajęcia;) Małgorzata, mała agatko! Ja ciągle się zastanawiam nad tym bankiem krwii pępowinowej, ale chyba tez sie zdecyduję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatka - mogłabyś mi powiedzieć jak wygląda to badanie u Dudarewicza pomiędzy 11-14 tc? Proszę 🌼 będę Ci niezmiernie wdzięczna :) bo mam lekkie obawy, to jest jakieś nakłuwanie, czy jak? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
Ja to dziewczyny przeżyłam dzisiaj chwile zgrozy...Wybrałam się z przyjaciółką i mężem do Castoramy po karnisz i firanki i tak mnie nagle złapał taki okropny ból promieniujący od podbrzusza do pipki że nie mogłam zrobić kroku.Jak stałam to nic nie czułam a jak tylko się poruszyłam to czułam taki jakby nacisk i kłucie.To nie był właśnie taki ból jak przed okresem tylko takie okropne kłucie.Strasznie się wystraszyłam ale na szczęście po jakiś 10 min mi przeszło.Mężuś i psiapsióła już mnie chcieli wieźć na porodówkę tak się wystraszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🌻 agniesa ale mialas przezycie!uff ale mi sie dobrze spalo tylko 2 razy wstawalam jesc:)o 1.30 na kanapeczki:) i o 5 z mezem jadlam kluseczki leniwe:)i juz jestem znowu glodna:) ale ostatnio schudlam 300g:) mysza to sie bardzo ciesze ze u Ciebie i zosienki wszystko dobrze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej U mnie nadal bez zmian , po wczorajszym badaniu chyba znowu powtórka z rozrywki , dzis na wkładce znowu ta brązowa galareta...kiedy to się skończy???Oczywiście dziś mnie to już nie zmartwiło. W razie czego kazałam M wziąć do pracy ubranie na zmianę oraz ma kupić sobie coś do jedzenia żeby mi nie umarł z głodu na poródówce..no i ma to w samochodzie:-) Pojechał normalnie do pracy a ja najwyżej jak się zadzieje zadzwonię żeby jechał prosto do szpitala. Dziś koło 13 może później będzie moja położna i ma się do nas dobrać - haha...mówiła coś o masażu szyjki...brrr...Potem wanna i może się zadzieje. Dobrze dziś spałam chociaż była wichura a deszcz lał całą noc...myślę o Maciusiu...czy on chce już wychodzić? Póki co , nic mnie w nocy nie bolało oprócz tego okropnego krzyża! Trochę się boję ale może to już dziś??Dam znać jakby coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla musisz być cierpliwa :) Masaż szyjki podobno straaaaasznie boli :( Ja wstałam i niedługo czas na jakieś śniadanko. Ta pogoda w niczym mi nie pomaga :) Straszny wiatr wieje a w nocy padało, ale o dziwo całą noc świetnie przespałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;) kkolena ciężka noc za mną... bardzo ciężko mi sie zasypia. Wczoraj prawie dwie godziny leżałam i się męczyłam. Już nie wiem, ak sobie pomóc :( wstaję też dosyć wcześnie i tak się kręci... zazdroszczę tym z Was, które nie mają takiego problemu. MArta- Ty nam nie strasz Milli, bo sie nie da tknąć położnej :P agniesza- niezła jesteś z tym jedzonkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) chyba taka beznadziejna pogoda tylko pod jednym wzgledem dziala pozytywnie na nasze spanko:)! dunia hyy nie wiem ale moja gin. normalnie szykuje mojego meza na porod ze mna:)takze juz sama nie wiem Twoj gin. mowi ze nie da rady moja gin. caly czas meza intensywnie szykuje na porod rodzinny!ostatnio mowila mu jak pepowine przecinac:)ze ona wcale nie jest taka miekka jakby mialo sie wydawac ze trzeba ja pozadnie z sila ciachnac!zobaczymy jak bedzie juz na miejscu jak da rade to dobrze jak nie to trudno:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie straszę :) hi hi hi No pogoda fatalna ale wyspać się można :D Zjadłam już i chyba zaraz dalej pójdę spać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wy tak narzekacie na spanko a ja spalam 12 godzin :) gdzie miedzy czasie szlam 4 razy siusiu.moj babel cos malo sie rusza...coraz mniej miejsca ma i niech wylazi juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza biedna jestes z tym spaniem!ja na szczescie bardzo dobrze spie:)no chyba ze glodns jestem wtedy sie wiercimy z dzidkiem i dopuki nie zjem nie usne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka hehe widze ze juz naprawde nie mozesz sie doczekac dzidka:)"niech wylazi juz"- jakbym moja tesciowa slyszala!:)kiedy mnie zobaczy zawsze mi mowi dlugo jeszcze bedzie siedzial no niech juz wylazi bo doczekac sie nie mozna!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wicie juz mi ciezko z tym korbolem :P ciagnie mi do dolu i te nogi spuchniete ostatnio przez 3 dni daly mi do wiwatu.a w pracy u mojego meza sie dzien w dzien pytaja czy jest juz malenstwo bo chca flaszke wypic hehe...zule jedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie :) tararara - przepraszam już mnie wczoraj nie było na necie :) ja miałam u niego zwykłe usg genetyczne. nie robiłam żadnych inwazyjnych badań. dla mnie i tak nic by to nie zmieniało, nawet jakby wyszło ze dzidzia chora jest to i tak bym nie usuneła, więc nie było sensu stwarzać ryzyka poronienia, zwłaszcza że od początku ciąży wszystko świetnie się układało, zadnych plamień itp. także ja tylko na usg polegam i jak na razie lekarz zawsze zapewnia ze wszystko jest ok. a jak nie jest to mówi o tym wyjaśnia dokładnie o co chodzi i na ile jest szansa ze to się jeszcze zmieni (tak jak u nas z niedomykalnością zastawki trójdzielnej w serduszku). zaleca dodatkowe usg w odpowiednim czasie i juz :) agniesza - no nieźle tak kanapeczki w nocy zjadać i leniwe nad ranem :) ale masz szczęście kobieto jakbym ja tak jadła to dawno bym przez drzwi nie przeszła :P milla- miejmy nadzieję że to jż niedługo i że jednak tego masażu robić nie będzie trzeba :) co do spania to ja dziś nie spałam za dobrze, najpierw nie mogłam się ułożyć, potem musiałam ciagle na siusiu wstawać (6 razy w ciagu 5 godzin snu :O ), potem Klucha się kręciła i tak jakoś zeszło do 6. uff jaka śpiąca jestem, ael znając teściówkę ajk tylko ja się położę to ona zacznie coś do mnie gadać i tak to będzie że nie prześpię się ani chwilki. ale poleżeć sobie mogę, bo muszę odpoczywać :) co do ciśnienia to ja na razie mam w normie, ale jak tylko się podniesie albo zacznie skakać to mam do lekarki dzwonić \"czy to w dzień czy w nocy\" jak sama powiedziła :) podpisaliśmy wczoraj tą umowe z PBKM-em i mamy już zestaw pobraniowy w domku, także R już mówi że mogę spokojnie rodzić :) no ale jakby nie patrzeć dobrze by było jeszcze poczekać z te 3 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja też kiepsko sypiam... Marta - w kwestii obrzydliwej galaretki :-( rano to jest jak żelatyna brunatna , wielkości łyżki stołowej ...a teraz to miałam dosłownie całe gatki tego świństwa ale koloru przezroczystego , konsystencja bardzo kleista i zwarta także nie można tego pomylić nawet z dużą ilością śluzu. Wybaczcie że tak szczegółowo pisze ale przynajmniej będziecie wiedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejku dziewczyny ale się najadlłam...normalnie zaraz pęknę!!! a taka głodna byłam ze nie mogłam się opanować. zjadłam 4 kanapeczki z chleba razowego z pasztecikiem i ogórkiem kwaszonym i cały budyń z 0,5 litra mleka. normalnie padnę zaraz a tu pranie się skończyło i muszę isć wyciągnąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla77 dzieki!wlasnie fajnie ze tak konkretnie to opisalas!bedziemy wiedzialy co i jak a w szczegolnosci Ja:) moj maz chodzi za mna i wlasnie mnie z tym czopem denerwuje!bo pyta parz tam dobrze czy czopek nie wychodzi:) co do pepkowego to u mojego meza tylko telefon na dole zadzwoni a wszyscy juz krzycza chlopaki pijemy mamuska dzwoni:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo to agatko pojadlas rzeczywiscie;P a ja wlasnie barszczyk bialy obalilam i pije miodzik z cytrynka jakos mnie nalecialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×