Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

zmieniam stopke bo tamta stronka już nie aktualna :P założyłam zuzi stronkę ze zdjęciami na garku, bo tam ładniej zdjęcia widac niż na bobasach , a babcie daleko to chociaż tak bedą na bieżąco ze zdjęciami wnusi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCZEKUJĄCE NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAGA.. .... .IMIĘ Joasiella....................... 38......01.11...... 56+8...... Córka? Małgorzata..... Wrocław.... 41.....10.11....64+11...Juliusz-Tomasz **Vanilka**...... Szczecin...... 42.....13.11....... 50+25..... Hubercik fajnaaj.......... Białogard..... 38.....14.11......... +17..... Natalka? pingusia_22..... Mielec........ 40......16.11...... 44+10,5... Marika Yella............. Mielec........ 41......18.11....... 66+12..... Gabrysia lorinka.......... Anglia.......... 41......19.11...... 55+15..... Zuzia dunia26......... Kraśnik/Lublin. 40......20.11...... dużo...... Kubuś kajtoch......... Kraków........ 41.......20.11...... 53+26..... Córka anabelkaaa.... Garwolin....... .41....... 21.11..... 48+20..... Jaś mała_agatka... Łódź............ 40.......25.11..... 65-5+16... Franek maminka1...... Łódź............ 38........27.11..... 53+11........ ?? Maja_21......... Kielce.......... 39.......29.11..... 64 +12.... Wiktorek mucha........... Warszawa..... 32.......30.11........buu...... Córka MAMUSIE I DZIECI NICK..........MIASTO......DATA.. TC..PORÓD..WAGA.. DŁ....IMIĘ Marsjanka....Śląskie......19.09...35...SN... 2390g.... 51..... Tomuś Aneta30......Kraków..... 16.10...36...SN... 3060g.... 53..... Adaś Balbin........Warszawa...17.10...36...CC... 1824g... 44..... Kubuś Milla..........Warszawa...17.10...38...SN... 3440g... 57..... Maciuś Kasika1......Rzeszów.....22.10...39...CC... 3300g... 50.. Karolinka Green_Gable.Szczecin.. .29.10.. 39...SN... 4010g... 56...Mikołaj Daffodile....Wojkowice.. 30.10.. 40...SN... 3950g...55.... Lilianna Kasiula82....Cieszyn...... 30.10...39...SN... 3200g... 52.... Amelka mother.......Warszawa.. 30.10...39...SN... 3700g... 57...Kacperek Zuzanna_................... 31.10...40...SN... 3350g... 53.... Kornelia Karuczek.....Warszawa.. 01.11...39...SN... 3270g... 52.... Tosia KarolinkaLinka..Śląsk..... 01.11...38...SN... 3400g... 55...Natanek MałaMi80..... Warszawa..02.11........ CC... 3420g... 52.... Bartuś happymama...Irlandia..... 03.11...40...SN... 3285g... 52.... Zuzia Ann31..........Tarnów..... 06.11...40...CC... 3250g... 57.... Alicja elwira elwira..Rzeszów... 09.11....40...SN... 3200g... 51....Córka Agniesza26... Lublin....... 09.11...41...SN... 3710g... 61.....Olafek bonizz..........Opatów.....09.11...39...SN... 3350g... 51.....Piotruś MarzenaMol....Wisła.......10.11...40...SN... 4060g... 57 ....Arturek Karola678......Gdańsk......11.11...42...SN... 3300g... 53....Franuś Mysza1980....Warszawa..12.11...40...SN... 3200g... 54.. ..Zosia agnesa1983...Poznań......12.11...41...SN... 3410g... 58....Kubuś c.internautka Poznań......12.11...40...SN....3700....55.....Staś Patuniaa.......Anglia.......13.11...42...SN... 3270g... 54.....Julia Beata1987.... Śląskie......14.11...40...SN... 3200g... 55....Zuzia Zaczatowana.Warszawa..15.11...38...SN... 3140g... 54... Adam Kaczuchaaaa...Lublin......15.11...39...SN.....2950g.. 53...Damianek Marta1983....Warszawa..16.11...41...CC... 3270g... 52 ..Robercik Magmall........Warszawa..16.11...40...SN... 3960g... 56 .....Zuzia MajkaMB1.... Rzeszów......18.11...39..CC...2730............. Miłoszek Jokasta......Gdynia.......19.11..41....SN....3300....56 ..Jeremi Tadeusz Andzia_M....................20.11....40...SN....3200g... 52......Maja elus......... Międzyrzecz..21.11...40...SN... 3670g... 55..... Adaś **ewelka**......Poznań......21.11.. 42...CC..4650g....66...Wiktoria Malvina74...Podkarpacie...22.11..40...CC..3130g....53...Amelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dołączam do grona Mamusiek.Urodziłam przez cc poniewaz miałam zagrożenie pęknięcia starej blizny.Jesteśmy w domku i powoli wszystko wraca do normy.Niunia jest grzeczna karmię cycem ale w nocy dokarmiam butelką.Pije Nan 60ml dwa razy w nocy w międzyczasie jeszcze cycuś. Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe Mamuśki! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela, jestem w totalnym szoku po przeczytaniu Twojego opisu porodu..co za personel!!!!!!!!!!!!!Nie rozumiem jak mogli Cie tak zostawic sama!!!! cale szczescie juz po wszystkim-a Twoja corcia Ci wynagrodzila cierpienie:) hihi pewnie czesc ubranek jest juz na nia za mala co;)? a na usg nie wyszlo ze bedzie taka duza? Happymama-ja karmie piersia i butelka, i mala zjada 60-120 ml z butli. Z tego co pisze na opakowaniu mleka to noworodki powinny wypijac 90-120 ml 7x na dobe Ja mam zamiar zmienic mleko , ale to dopiero po wizycie u lekarki, za 2 tyg. Prawdopodobnie kupie bebilon..albo nan activ bo tez wydaje sie byc dobre.Bebiko na pewno nie jest zle ale ma chyba najubozszy sklad. Chyba ze sie myle?PRZY DOKARMIANIU TO PEWNIE NIE MA ZNACZENIA ALE JAK O KURDE CAPS..ale jak bede karmic tylko butelka to woalalabym najlepsze mleko jakie tylko moge kupic... i plantex musze kupic skoro tak dobrze dziala:) za 2 tyg ide z mala na szczepienia...oprocz skojarzonej chce wykupic ta szczepionke na rotawirusy...chyba wiekszosc dzieci moich kolezanek miala jazdy z biegunkami co konczy sie w szpitalu...jesli jest mkozliwosc unikniecia tego to jestem zdecydowana za to zaplacic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malvina74 ile minęło od poprzedniej cc? ja będę rodzić w lutym a w maju miną 3 lata od poprzedniego porodu też była cc i nie wiem jak to teraz będzie lekarz też na razie nic nie może powiedzieć mówił, że w 36 tyg. podejmiemy decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia26-no co z Tobą :p rodzisz czy nie ;) o matko,ewelka-współczuje takiego porodu,ale gratuluje \"dorodnej\" córy :) mój mały dostaje tylko cyca.w nocy koncertuje,spać nie daje a nad radem łaskawie usypia :p uroki macierzyństwa ;) mamuśki-przyznam,ze ja lubię potrawy doprawione a tu lipa bo nie można,co dobrego gotujecie? dajcie jakieś pomysły bo normalnie nie wiem co mam jeść. szpitalne żarcie było...bez smaku i praktycznie co drugi dzień to samo. w internecie \"gotowego\" menu nie znalazłam :p zresztą-na jednej stronie piszą co można jeść czego nie-a na innej niby to samo ale odwrotnie :p można zgłupieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Dostałam wiadomośc od Agatki która jeszcze nie urodziła ale została przeniesiona do innego szpitala gdyż w tym którym leżała to pożar wybuchł. Miała juz skurcze konkretne ale wszystko przeszło. Macie od niej pozdrowienia. Ja mam małe problemy z małą bo mało mi je. Bo jak zjadała 70 ml to teraz tak 40 ml i potem od razu się denerwuje i złości. Widzę też ze jej moje mleko nie zmakuje bo się krzywi. Ale nie wiem czy gorączka mogła zrobić coś że jej mleko nie smakuje. Miałam 39 stopni. Jutro idę do lekarza to się zapytam co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) daff i ann31 dzieki za odop. w sprawe sterylizatorow itd:) jestem na sekunde bo maly niespokojny i lezy mi na kolanach:) ewelka-szok z wymiarami twojego dziecka!!:)i ten porod-wspolczuje:( co do mleka-moj maly je nan,zjada 90-120 ml, w 7-8 dobie potrafil wypic 100 ml z butelki,szok:) happymama-zazdroszcze,ze mala tak pieknie spi:) moj gora 3 godziny a godzine z tego zasypia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co mam robić żeby więcej mleka mi się produkowało? Chce wreszcie małego normalnie do piersi przystawiać do tej pory miał odciągane i z butli ale teraz jak odciągam z piersi mleko to jakoś mało tego leci :( Chcę karmić malego dalej moim mlekiem... Czy jest coś na pobudzenie laktacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta ja też odciągam ciągle mleko, raz jest go więcej, raz mniej , a czasami te kanaliki co nimi mleko leci sie zatykają i dopiero po jakichs 10 min pustego dojenia odtykają sie i zaczyna mi normalnie lecieć :o jak mam mało mleka to odciągam po trochu nawet jak mała śpi i chowam do lodówki , tak można trzymać mleko z piersi do 3 godzin później się już nie nadaje i tym sposobem zawsze uzbieram na karmienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green , mała tak spokojnie śpi dopiero trzecią czy czwartą nockę :) a wcześniej miałam takie arie że aż uszy więdły :P zauważyłam ze jak w nocy się sama obudzi na jedzenie i rozbeczy tak konkretnie to się mocniej wybudza i później jej ciężko zasnąć , więc staram się wstać przed nią (czasem nastawiam budzik w nocy co 3 godziny) i jak zaczyna się kręcić to wtedy jej gotową flache daje na pół śpiąco i potem zasypia w 5 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczuchaaa jestem jestem:) a w jakim w końcu szpitalu rodziłaś???? ja jadę właśnie zaraz na usg,napuchłam i chcę to sprawdzić czy jakieś zatrucie tfu tfu się nie robi no i ile teraz waży mój synio bo wolę być przygotowana... napiszę potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałam że mleko z piersi może stać poza losówką 24 h a w lodówce nawet 48 h. ja też tak miałam że miałam dużo mleka i odciągałam a teraz mam bardzo mało ale jakoś muszę sobie radzić ale moja małą nie chce za bardzo jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W lodówce mleko może stać 24h i jest tak samo odzywcze jak prosto z piersi. Zaczynam się martwić bo tak jak zawsze podczas odciągania miałam do 150 ml tak jak teraz odciągnęłam to tylko 80 ml i wydaje mi się że pokarmu mam coraz mniej,... Bolą mnie te brodawki ale muszę je jakoś zahartować i będę płakała i wyła z bólu ale małego przystawię do piersi. Muszę bo ile mam się męczyć z parzeniem butelek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny najlepszy laktator to jest dziecko...serio ja przy Olafku mialam bardzo duzo pokarmu, ale sciagnac nie umialam NIC!!!! probowalam recznym laktatorem i gruszka-gruszka pare kropel..a mimo to dziecko sie najadalo.Chyba mam jakies takie piersi ze dziecko musi porzadnie zassac zeby cos polecialo, moze dlatego Lilianka nie lubi cycka... jedynie recznie dawalam rade sciagac ale to zadna przyjemnosc:O za to pobudza laktacje bardzo!!! pamietam ze wwystarczylo ze przez 2 dni kilka razy sciagalam i od razu mialam megaprodukcje mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff a ja mam wrażenie własnie na odwrót do laktatora leci a jak mały ssie to się nie najada bo na początku leci a później jakby mu brakowało. Poza tym mam problem z lewą piersią bo nie może jej zassać :( mniejsza brodawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Widzę, że na tapecie temat mnleka. Ja karmie tylko piersią, jak jeżdziłam na zajęcia to odciągała i mroziłam. Wydaje mi się, że mam dobry pokarm, bo mała robi się grubiutka:) W nocy niestety wstaje co 3-4 godz. więc jestem średnio wyspana. Karolincia zaczyna się już świadomie śmiać:) To ona: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db430bdbf3c37838.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam laktator avent i jest super, ale Daff ma racje, najlepszy laktator to dzidek. Mam zatkany chyba kanalik, bo mam ciepłą pierś i boli jak małą ssie, ale tym razem chciałabym ją dłużej karmić. Zpobaczymy jak wyjdzie. Ja z Kacpim używałam Bebilonu, super jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm to będę laktatorem też próbować jak mały będzie spać... A powiedzcie mi czy wyparzacie często smoczki i butelki czy gotujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki:) u nas rewelacja ze spaniem tzn noc przesypia 6 godz potem szybkie karmienie i dalej do 7 za to dzień cały przejadamy:) mam pytanie do dziewczyn które rodziły ok 3-4 tyg temu ile wasze maluchy przybrały ? norma to podobno 700-800 w 1 msc a mój osiągnął już 1.5 choć dziś dopiero kończy 4 tyg. wiem że to sporo, choć teśviowa twierdzi że mam mało kaloryczny pokarm skoro mały ciągle ssie:) maluch wygląda jak mały pudzianek:) podobno nie można przekarmić dziecka na piersi nie dopajam, a cyca podaję jak ssie piąstkę czyli przwie cały czas pobudzenie laktacji osiągnęłam pijąc melisę, koper włoski, i często przystawiając do piersi z wypływaniem też nie mam problemu, samo leci jak nie opróżnię piersi w odpowiednim czasie, ciepły okład lub prysznic powoduje że leci strumieniem, i trzymam cyce w cieple:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mother moją małą dzisiaj ważyła położna i już waży 3,900, a po urodzeniu miała 3,285 więc przybrała 600g w trzy tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja na początku miałam mało pokarmu i mała była dokarmiana butelką w szpitalu. W domku chciałam obyć się bez dokarmiania, ale po karmieniu mała tak płakała że daliśmy jej butelkę z mlekiem NAN. Starałam się dawać jak najmniej sztucznego mleka. Najpierw karmiłam z jednej piersi potem z drugiej i potem wracałam do pierwszej i potem znów druga i dopiero potem butelka. Fakt że mała się przy tym denerwowała i płakała bo w piersi pustki i wypluwała pierś, ale zaraz znów szukała. (dobrze że w ogóle chciała ssać). Ale to był tylko jeden dzień męki. Na drugi dzień już było lepiej i tylko przy jednym wieczornym karmieniu musiałam dokarmiać. A teraz mam już dużo mleka, mała spokojnie ssie. A po jedzeniu śpi ok 3 godzin. A brodawki mnie bolą bo są pogryzione, ale powoli wygoję. Moja mała strasznie płacze przy przewijaniu. Już różnych metod próbowaliśmy i nic nie skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko właśnie widziałam w TV, że był pożar w szpitalu, że przeniesiono wszystkie noworodki do innego, nawet nie skojarzyłam z Agatką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 👄 ja podaje cow and gate mleko i tez jestem zadowolona :) na kolki daje inacol chociaz jeszcze nie iala az takich strasznych bardziej wiaterki i gazy ale tez chce zaczac dawac herbatke z hippa a dzisiaj byla polozna i powiedziala ze jak to nie pomoze to mam dawac mleko cow and gate comfort przeciw kolka.. sterylizuje butelki przed kazdym zrobieniem mleka a smoczek raz dziennie :) moja mala jest tylko na butli i zjada przewaznie po 120ml i budzi sie co 3h.. ale tak jak pisala happymama tez nastawiam budzik zeby sie nie rozbudzila placzem to pozniej 5 min i zasypia :) co to jest ten PLANTEX? moja mala wazyla 3270 a jak ja polozna wazyla w jej 10 dzien to wazyla 3440 :) GRATULACJE dla nowych mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tez tak wasze maluszki maja ze nie zawsze chce im sie odbic..? co wtedy robicie..? moja Julka konczy dzisiaj 2 tygodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłam na USG właśnie wróciłam.No i najprawdopodobniej urodzę za ok. tydzień czyli będzie to po 1grudnia zaraz. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez cesarki bo mój klusek wielkolud się okazuje,nie można dobrze nawet już pomierzyć,ma mało bardzo wód płodowych ale właśnie tak do tygodnia jeszcze ich wystarczy.Najgorsza rzecz teraz:(:(:(:( wszystko dobrze poza tym że lekarz dojrzał zastój w nerce😭 i nie wiadomo czy to trwały zastój czy mały po prostu miał pełny pęcherz i się nie wysikał,w każdym razie od razu mam mówić w szpitalu że jak tylko się urodzi mają robić mu usg żeby szybko w razie co operować tfu tfu tfu oby to było tylko to że sie nie wysiusiał...ale i tak już się martwie i takie to nowiny u nas ....:O :( W poniedziałek kazał ten lekarz(bo to był ode mnie gin.z mojej mieściny,mój prowadzący jest z LUblina gdzie będę rodzić) już dzwonić mi do swojego gin. żeby iść zawczasu do szpitala a nie jak chciałam dopiero jechać kiedy mnie w domu złapią skurcze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×