Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

ja tak mam w nocy jak wstaje siku ze mam twardy z tej strony co malutka spi hehe ;) a w dzien nie.. czasami wieczorem po kapieli mi twardnieje ale zaraz przechodzi.. wiec nie wiem czy to twardnienie.. Happy Mama to tutaj w Angli nie lezy sie 3 dni tylko wypuszczaja na nastepny dzien po porodzie naturalnym.. oczywiscie jak wszystko jest ok :) ja slyszalam ze brzuszek zostaje po pordzie okolo 2 tyg ale mozna sobie kupic takie majtki uciskowe albo bandazem sie wiazac i wtedy to pomaga moja mama tak robila i 2 tyg po porodzie sie miescila w swoje ciuchy z przed ciazy kolezanka ostatnio mi tez mowila ze kupila takie majtki specjalne i juz sie miesci w rurki z przed ciazy:) ja tez sobie takie kupie hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**vanilka** ja mam teraz 4 pary majtek takich z włókna jakiegoś tam MoliMed firmy Hartmann, takie niby wielorazowe, bo podobno lepiej się goi... nie wiem ile w tym prawdy i narazie jedne takie jednorazowe, w sumie pięć par. A podkładów mam dwie paczki takich wielkich absorgyn i bella i jedne takie mniejsze 30 szt. hartmann, ale chyba jeszcze ze dwie paczki tych wielkich dokupię. Na wszelki wypadek. patuniaa ja też mam tak, chociaz brzuch mały, to dzidzia się na jednym układa boku i jak ja wstaję, to dziecko tak zostaje i mi z jednej strony wystaje, a z drugiej mam prawie płaski brzuch... agniesza26 ładna foteczka i brzusio fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**vanilka** ja mam teraz 4 pary majtek takich z włókna jakiegoś tam MoliMed firmy Hartmann, takie niby wielorazowe, bo podobno lepiej się goi... nie wiem ile w tym prawdy i narazie jedne takie jednorazowe, w sumie pięć par. A podkładów mam dwie paczki takich wielkich absorgyn i bella i jedne takie mniejsze 30 szt. hartmann, ale chyba jeszcze ze dwie paczki tych wielkich dokupię. Na wszelki wypadek. patuniaa ja też mam tak, chociaz brzuch mały, to dzidzia się na jednym układa boku i jak ja wstaję, to dziecko tak zostaje i mi z jednej strony wystaje, a z drugiej mam prawie płaski brzuch... agniesza26 ładna foteczka i brzusio fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc odpowiadam:-) jak dzidzius się urodzi to na poczatku czekają czy nie trzeba go odśluzowac , biora gruszeczkę i wkładają do noska, czekają równiez na odruch oddechowy. W tym momencie jak dziecko zacznie płakać odcina się pępowinkę. Pokazuje się często mamusi pupę i pyta - co Pani urodziła ? potem maluch jest zabierany na wagę, ocierany, mierzony i owijany w prześcieradło lub ubierany w ubranko. Potem mama rodzi łożysko i jest zszywana. na sali porodowej pozostaje się jeszcze ok 40 minut, w tym czasie dzidzius jest u taty na rękach lub lezy obok w wózeczku szpitalnym, który wyląda jak przezroczysta wanna na metalowych kółkach:-) po tym czasie mama jest zabierana do sali po porodowej. jeśli chcemy to malucha można przystawiac wcześniej do piersi. jest jedno bardzo niesamowite wrażenie, kiedy ma się już pełne rozwarcie a ból sprawia że mało się kontaktuje, nagle zauważa się że coraz więcej osób jest w sali, przynoszą wagę, stoją pielęgniarki i pediatra...to cudowne uczucie gdy na dzidziusia już wszyscy czekają...nie zapomnę tego nigdy. Karolinko - do domu po szpitalu najlepiej wybrac się w ubraniach ciążowych...brzuszek będzie nadal widoczny a skóra trochę będzie wyglądała jak u kanura:-) i uwaga - spodnie bierzcie szerokie bo bedziecie miały szwy i dużą podpaskę. Jak rodziłam 2 x to nie wolno było chodzić w majtkach , tylko ta podpaska wielka.Teraz zabieram zestaw wielorazowych i tych na raz, zobaczymy/ Do torby warto też włożyć sój termometr( ja szpitalne zbiłam ze 2 :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Mało sie udzielam ale cal czas was czytam :) Moglabym tetz prosic o adres tej stronki w najblizszym czasie wstawie tez swoje zdjecie :) z gory bardzo dziekuje Moj e mail agsson@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie mamuśki! wróciłam do żywych! dla przeziębionych i tych co dopadnie choróbsko porady jak przeżyć: katar: krople do zwilżania śluzówki z wody morskiej w nocy sie przydają, do tego inhalacje z oil of olbas ja robiłam do 3 w nocy :) gardło: tantum verde, mleko z miodem i masełkiem:) kaszel: jnhalacje i WOLNO brać thiocodin na suchy kaszel w nocy, pozwolenie od ginia! i leżałam w sumie 5 dni! zaczęłam powoli czytać od 302 strony dużo się działo:) spóżnione życzenia dla daff i agatki:* witam nową mamusię :) u mnie malowanie więc będzie dużo sprzątania, ale przynajmniej mój P się zmobilizował i juz w przyszłym tyg skończymy 1 pokój! kładziemy jeszcze tylko podłogę i skończone:) ostatnio mój P do mnie mówi a dlaczego nie robisz zakupów dla siebie i dziecka? no i sie wzięłam do roboty znalazłam fantastyczny sklep na allegro boboland i okazało sie zę moge osobiście odebrać rzeczy zaraz koło mnie maja sklep! więc większość mam już kupione dziś piorę ,prasuję , myję podłogi nawet troche pomalowałam ściany:) kupiłam majty siatkowe, narazie 10 tetry i troche flaneli, maja tam takie fajne podkłady na łóżko do szpitala, i ręczniki i pościel po prostu sama radocha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAGA....... PŁEĆ lub IMIĘ Milla77.........Warszawa......36.......10.10.......57+ 20......Maciuś Daffodile......Wojkowice......36.......01.11......56+12.......Inga /Bianka/Eliza? Joasiella.........................34.......01.11.......56 +8.. .....Córka? Patuniaa.......Anglia...........35.......01.11......60+15. ..... Julia Kasika1........Rzeszów........35.......02.11.......64+15........Karolinka mother.........Warszawa......35.......04.11.......62+11........Kacperek? agniesza26.....Lublin..........36.......04.11.......53+23,5. .. .Olafek **ewelka**.....Poznań.........36........05.11........+15..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn........35.......06.11.......54+11,5.. ...Amelka happymama....Irlandia........36.......06.11.......65+11.... ....Zuzia Green_Gable...Szczecin.......35.......06.11.......65+dużo...... Mikołaj? MałaMi 80......Warszawa.....34.......06.11.......................Bartuś Ann 31..........Tarnów.........35.......08.11.........+17.........Alicja karuczek........Warszawa.....35.......08.11.........+11........ córeczka agnesa1983....Poznań.........33.......09.11........57+12..... ..Kubuś Aneta30.........Kraków.........33......09.11.......53+17.... ...Synek elwira elwira...Rzeszów........33.......10.11.......65+9... ......córka Małgorzata.....Wrocław........35.......10.11.......64+9..........Helena Jokasta.........Gdynia..........34......11.11.......58+12.. ......Synek C.internautka..Poznań.........32.......11.11.......56-2+10.. ...chłopczyk Marta1983......Warszawa......34......13.11.......65+12...... ..Robercik **Vanilka**......Szczecin........34.......13.11......70.............Hubercik fajnaaj..........Białogard......32.......14.11........+13..........Natalka? MarzenaMol....Wisła...........33.......14 .11.......+12..........Arturek mysza1980......Warszawa.....33.......15.11.......59+11....... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.......33.......15.11.......50+10........Synek Beata1987.......Śląskie........33.......16.11.......62+16,5 .....Zuzia pingusia_22......Mielec........33.......16.11........44+7... .....Marika? magmall.........Warszawa.....34.......16.11........62+11.... ...Zuzia bonizz........... Opatów........33.......17.11........66+14........Synek Balbin ...........Warszawa.....33.......17.11........69+9.........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29......17.11.......60+8..........Jagoda lorinka...........Anglia.........32.......19.11.......55+1 1........Zuzia dunia26..........Kraśnik/Lublin..32i3dni...20.11...duuużo ......Kubuś kaaczuuchaa....Lublin..........33.......20.11.......66..... .......Damian (?) kajtoch..........Dublin/Kraków..27......20.11.......53+10.... ...Córka Anabelkaaa.....Garwolin........33.......21.11.......48+14... . ..wstydliwiak mała_agatka....Łódź............32.......25.11.......65-5+10, 5...Synek eluś...............Międzyrzecz...33.......20.11.......55+9,5.. .....Adaś maminka.1......łódź.............33.......27.11.......53+9.... .....Córka Zaczatowana....Warszawa......32.......27.11.......49+6..........Syn Maja_21.........Kielce...........32.......29.11.......64-2+10 .....Wiktorek NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię Marsjanka...Śląskie...19.09.2008-35...SN......2390g ..51cm...TOMUŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesza - świetnie wyglądasz!!!! i gdzie te kilogramki co ci przybyły podobno? cos nas wkręcasz :D wczoraj w szkole rodzenia mówiliśmy o porodzie, o tym co trzeba mieć dla siebie i dzidzi i R naprawdę się przejął, bo ja oprócz 2 koszul nocnych nic nie mam :Pi kazał mi szukać w necie czegoś i zamawiać bo przecież jak mnie nagle chwyci to wylądujemy bez niczego n porodówce :P ja oczywiście połowy z tego nie słyszałam bo właśnie w najważniejszym momencie musiałam biec po schodach do toalety i uważać żeby im nie pokolorować ścian, tak mi niedobrze było :O ale jeszcze się wypytam, bo R nie bardzo wiedział o czym mowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi was brakowało przez te parę dni! brzuszki macie śliczne!!! a ja od kaszlu chyba dostałam rozstępa! jednego tak centralnie na pępku! i boli !!! jakoś tak nie wiedziałam że rozstępy bolą! więc nie wiem czy mustela zawiodła ale zaczęłam smarować 3 razy dziennie cały brzuch! robie sie na bóstwo: idąc śladami karuczek zrobiłam porządek z paznokciami, nawet sięgnęłam:) potem depilacja wszystkiego co sie dało:) mój maluch chyba ma jeszcze dużo miejsca bo się przekręca kilka razy dziennie:) i kopie mnie po moim rozstępie i mi go powiększa! chyba spróbuję przenosić ciążę tak mi teraz dobrze z brzuchem:) lubie to kopanie i czkawkę w środku nocy, kupowanie takich małych ślicznych ubranek:) i podobno nieżle wyglądam w ciąży co niektórzy nawet uważaja że lepiej mi z brzuchem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic po prostu powrót porannych-całodniowych mdłości z początku ciąży :P czasem tak mam z tym że teraz to już ponad 2 dni trwa, a zwykle trwało 1 i przechodziło. ale nic dziś już jest odrobinę lepiej więc jest szansa że będę żyć :) czy u was też tak wieje? ja mam wrażenie że mi szyby z okien powypadają tak dmucha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to współczuję Ci. Nie wiem jakja bym to zniosła :/ U mnie też wieje, ale za to słońce wyszło. Dziewczyny, które już rodziłyście, powiedzcie jak już lezycie po porodzie, zszyją Was, to później co? Idziecie się umyć, czy od razu na salę poporodową, czy jak? Same, czy ktoś Wam pomaga w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sklepie jest babeczka która sama niedawno rodziła i doradziła ile wziąć podkładów i na czym można oszczędzić, który laktator się sprawdził, mają dużo tanich ubranek, nie wszystko jest na tej stronie allegro ale w sklepie widziałam chyba wszystko co mi było potrzebne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dzięki za informację :) Wszystko przeżyję dla mojego maleństwa, ale bardziej niż poród przeraża mnie ta skóra zwisająca z brzucha :D jakoś nie widzę tego fee :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zasluga fotoshopa:)zartuje naprawde dziewuszki przytylam 24kg:)!nic nie klamie waga dobrze wskazuje ale ja jestem wysoka i sie rozeszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAGA...... . PŁEĆ lub IMIĘ Milla77.........Warszawa......36.......10.10.......57+ 20......Maciuś Daffodile......Wojkowice......36.......01.11......56+12. ......Inga /Bianka/Eliza? Joasiella.........................34.......01.11.......5 6 +8.. .....Córka? Patuniaa.......Anglia...........35.......01.11......60+1 5. ..... Julia Kasika1........Rzeszów........35.......02.11.......64+15 ........Karolinka mother.........Warszawa......36.......04.11.......62+12 .......Kacperek? agniesza26.....Lublin..........36.......04.11.......53+2 3,5. .. .Olafek **ewelka**.....Poznań.........36........05.11........+15 ..........Nadia? Kasiula82.......Cieszyn........35.......06.11.......54+1 1,5.. ...Amelka happymama....Irlandia........36.......06.11.......65+11. ... ....Zuzia Green_Gable...Szczecin.......35.......06.11.......65+duż o...... Mikołaj? MałaMi 80......Warszawa.....34.......06.11.......................Ba rtuś Ann 31..........Tarnów.........35.......08.11.........+17....... ..Alicja karuczek........Warszawa.....35.......08.11.........+11. ....... córeczka agnesa1983....Poznań.........33.......09.11........57+12 ..... ..Kubuś Aneta30.........Kraków.........33......09.11.......53+17 .... ...Synek elwira elwira...Rzeszów........33.......10.11.......65+9... ......córka Małgorzata.....Wrocław........35.......10.11.......64+9. .........Helena Jokasta.........Gdynia..........34......11.11.......58+1 2.. ......Synek C.internautka..Poznań.........32.......11.11.......56-2+ 10.. ...chłopczyk Marta1983......Warszawa......34......13.11.......65+12.. .... ..Robercik **Vanilka**......Szczecin........34.......13.11......70. ............Hubercik fajnaaj..........Białogard......32.......14.11........+1 3..........Natalka? MarzenaMol....Wisła...........33.......14 .11.......+12..........Arturek mysza1980......Warszawa.....33.......15.11.......59+11.. ..... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.......33.......15.11.......50+10........Synek Beata1987.......Śląskie........33.......16.11.......62+1 6,5 .....Zuzia pingusia_22......Mielec........33.......16.11........44+ 7... .....Marika? magmall.........Warszawa.....34.......16.11........62+11 .... ...Zuzia bonizz........... Opatów........33.......17.11........66+14........Synek Balbin ...........Warszawa.....33.......17.11........69+9.........K ubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29......17.11.......60+8......... .Jagoda lorinka...........Anglia.........32.......19.11.......55 +1 1........Zuzia dunia26..........Kraśnik/Lublin..32i3dni...20.11...duuuż o ......Kubuś kaaczuuchaa....Lublin..........33.......20.11.......66.. ... .......Damian (?) kajtoch..........Dublin/Kraków..27......20.11.......53+1 0.... ...Córka Anabelkaaa.....Garwolin........33.......21.11.......48+1 4... . ..wstydliwiak mała_agatka....Łódź............32.......25.11.......65-5 +10, 5...Synek eluś...............Międzyrzecz...33.......20.11.......55 +9,5.. .....Adaś maminka.1......łódź.............33.......27.11.......53+ 9.... .....Córka Zaczatowana....Warszawa......32.......27.11.......49+6.. ........Syn Maja_21.........Kielce...........32.......29.11.......64 -2+10 .....Wiktorek NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię Marsjanka...Śląskie...19.09.2008-35...SN......2390g ..51cm...TOMUŚ się zaktualizowałam:) + 1kg w 2 tyg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szkole rodzenia położna mówiła, że po porodzie można iść się umyć, ale najlepiej z kimś, bo można zasłabnąć. Najlepiej pójść z położną lub mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he :D Jak tak patrzę na tą tabelkę, to chyba mój gin trochę naciągnął mi ten termin porodu. Do tego i tak śniło mi się, że urodzę wcześniej... :) ...a sen o córeczce już mi się potwierdził (no, chyba, że gin się pomylił :p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyn z Warszawy! czy któraś z Was zamierza rodzić na Inflanckiej? chodzętam na zajęcia do szkoły rodzenia i dowiedziałam się, ze z Inflanckiej nie odsyłają;) zresztą podobno sytuacja w szpitalach warszawskich jest juz o niebo lepsza i żaden szpital na obecną chwilę nie wstrzymuje przyjęć... także moze nie bedzie tak źle;) agniesza- cudnie wyglądasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ale sie rozpisałyście!!! Mysza wczoraj byłam na badaniach w bielańskim i od poniedziałku nie przyjmują ani na porodówkę ani na patologię :( W sumie nie zastanawiałam sie nad innym szpitalem bo tam mam lekarza i położną. Teraz koleżanka rodziła na karowej i szczerze mówiąc powiedziała, że nie poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jeżeli chodzi o opiekę nad wcześniakami to karowa jest najlepsza- dobry sprzęt i specjaliści. Chyba nigdzie nie jest idealnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabelkaa tak na prawdę to tylko od Ciebie zależy co zrobisz :) Ale ja np po zszyciu chciałabym pójść i stanąć pod prysznicem bo wiadomo przecież że podczas porodu spocimy się z wysiłku będziemy chciały się odświerzyć, a miejsca intymne przed zszyciem i po zszyciu lekarze myją :) Ja zostawię dzidzie komuś i mam zamiar pójść z mężem pod prysznic na szybki seksik hahhaha żartuje :P Ale z mężem oczywiście bo można zasłabnąć i najlepiej 2 godziny po porodzie nie chodzić. Położna przewozi wózkiem inwalidzkim na sale poporodową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×