Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Ja osotatnio jak byłam na usg to mały ważył 1930 gram a teraz nie mam pojęcia bo już nie robią :( Kasika ale masz niezły ten brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam nie wierze za barzo że taka herbatka pomoże w rozwieraniu się szyjki ale zawsze warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie wiedziałam Beatko... myslałam, ze masz jakies zdjęcie z ostatnich tygodni;) mam wiadomość od Milli!!!!! od godziny są z Maciusiem w domu :D pokarm juz jest i pomimo braku sił podobno juz jest super! najważniejsze, ze są w domu :) 🌼 [s🌼 ❤️ erce] 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbata z liści malin
Liście malin dzięki zawartości garbników mają działanie ściągające i przeciwzapalne. Niszczą bakterie i mogą być używane jako lek przeciwbiegunkowy oraz lek w przebiegu nieżytów żołądka i jelit. Znoszą także bolesne skurcze mięśni gładkich w jelitach, macicy oraz w ścianach naczyń krwionośnych. Doskonałym napojem dla kobiet w ciąży jest napar z liści maliny - stosuje się go od wieków w Afryce, Ameryce i Azji. Wiadomo bowiem , że liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy ; regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek związany z porodem. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugim trymestrze ciąży powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej - jeden, dwa razy dziennie." Tekst ten pochodzi ze strony www.malinowerodzenie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) wróciłam do domku. jestem padnięta, ale jeszcze jedno pranie wstawiłam a teraz idę się położyć na chwilkę. dziś tak mnie mocno bolał brzuszek i kuła szyjka ze myślałam że może to dziś, ale chyba jeszcze nie...na szczęście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałam musiałam z kartą obiegowa poszaleć. już miałam całą wypełnioną, ale coś się z nią stało i nie wiadomo gdzie jest więc załatwiłam sobie nową, ale teraz muszę po wszystkich bibliotekach i innych cudach od nowa latać :( co niestety w końcówce 8 miesiaca nie jest takie proste. a tak chcialam wszytsko zalatwic wcześniej, bo wiedziałam że teraz będzie trudno. no ale nic stalo sie jak sie stało i teraz trzeba pocierpieć :P toszkę poleżałam i jest już dobrze. jutro mam nadzieję zacznę prasowanie :) ale njpierw pouczę się troszkę i może w przerwie choć jedną pralkę ubranek uprasuję i do komody powkladam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko odpoczywaj dużo nie lataj tak bo jeszcze urodzisz :P A mnie zaczyna jak co wieczór boleć kręgosłup lekkie skurcze się zaczynają i do tego wszystkiego doszedł ból kości łonowej :O Jestem na chwilkę i niedługo zmykam spać bo jestem strasznie zmęczona całym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, pociesze Cie ze ja nie spie od 3.00..dzieki Olafkowi:O o 5.00 dostalam mega bolesnych skurczy myslalam ze sie zaczelo ale przeszlo... wyglada na to ze sie jeszcze pokulam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widzę, ze nie jestem sama :O ja niestety usnęłam ok.2.00 a obudziłam się punkt 6!!! jestem wkurzona, bo zamiast teraz korzystać ze snu, to mi sie cos poprzestawiało :O bede sie słaniać przez cały dzień!! a u Ciebie te skurcze to moze te przepowiadające takie silniejsze, co? ciekawe, któa następna przeniesie się do dolnej tabelki?? o rety! nawet nie wiem, czy uda mi się rozpoznać, ze skurcz, to skurcz :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj wieczorem siedząc dostałam trzy bolesne skurcze i tyle :-). I dziwnie dół pleców mnie bolał w nocy a ja pamiętam że właśnie od takiego bólu zaczął się mój poprzedni poród. No ale jestem jeszcze w dwupaku. Teraz idę sobie dalej spać bo się chyba budziłam co godzine. A poza tym jest strasznie zimno na dworze więc nie ma co siedzieć. Jak nie trzeba wstawać to nie trzeba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam zadać kilka pytan, bo nie mam sie kogo poradzic: -czy kupujecie termoopakowanie na butelki? -jak ze zwykłego spirytusu zrobić 70%, bo małym chemikiem nie jestem... -czy oprócz ciepłego kombinezonu zimowego kupiłyście albo zamierzacie taki jakiś cieńszy? -jakie zabawki na początek dla takiego malucha? -czy macie karuzelki do łóżeczek? pokażcie jakieś fajne... zaczynam chyba schizować z lekka.... sorki, ale to chyba brak snu.... a co myślicie o baby shower??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza napewno to rozpoznasz. To jest takie specyficzne uczucie i nie pomylisz tego z niczym. A poza tym jak się zaczną skurcze porodowe to one się już nie skończą na jednym czy dwóch tylko będą cały czas i to częściej i bardziej nasilone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Beatka... te moje lęki i obawy, to chyba jeden z objawów zbliżającego się terminu porodu... wczoraj wieczorem powiedziałam do męża, ze gdyby była juz z nami Zosia, to chociaż wiedziałabym dlaczego nie śpię... wiem, ze to głupie, ale nie moge sie juz jej doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kupuję żadnego termoopakowania na butelki teraz. Bo ja mam zamiar piersią karmić a jak będzie taka potrzeba to trzemu nie. Jeśli chodzi o spyrytus to musisz go rozcieńczyc w stosunku 3:1. Czyli tzry części spyrytusu i jedna wody. Tak wyjdzie spyrytus 71 % ale ten 1%szybko odparuje :-). Ja mam tylko jeden ciepły kombinezon. Ale mam też dwie kurteczki które dostałam jedną taką ciepłą a drugą mniej. Ja myślę że na początek to chyba żadne zabawki ale ja nie wiem dokładnie. Ja nie mam karuzeli. A baby shower to jest ten tort z pieluszek czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza ja też tak mam. Ja też bym chciałą aby mała była już przy mnie. A jak dziś w nocy myślałam o porodzie to normalnie mi serce waliło jak głupie :-). A czytałam że właśnie to są takie objawy i od trzech dni mam biegunke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Też nie śpię od godziny :( Myszka ja termoopakowanie kupuję, to w sumie groszowe sprawy, a zawsze się przyda, cieńszy kombinezonik mam, taki polarkowy, zabawek narazie nie kupuję, tylko karuzelę na łóżeczko z melodią,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, od dawna miewam rozne skurcze, a te dzis rano pierwszy raz mnie zaniepokoily bo byly dokladnie takie jak przed porodem, bardzo bolesne.Czekalam wiec z zegarkiem czy nie sa regularne ale nie byly wiec sie uspokoilam, i przeszly sobie.Pewnie za pare dni urodze... bedziesz wiedziala kiedy sie zacznie.Zobaczysz! Mysza, -termoopkowanie na pewno kupie, to bardzo przydatna rzecz, ale jeszcze nie teraz bo na poczatku bede karmic piersia(mam nadzieje) -spirytus rozcienczamy tak: 2/3 spirytusu + 1/3 wody. Jesli sie myle to mnie poprawcie:) i nie pamietam czy woda przegotowana?? - z zabawek na pewno sprawdzi sie grajaca karuzelka. Maluch nie potrafi jeszcze chwytac wiec grzechotki nie sa potrzebne, jak juz to jakies zabawki grajace melodyjki, albo cos kolorowego do powieszenia zeby dziecko moglo obserwowac.U nas hitem byl taki paląk z powieszonymi roznymi zabaweczkami edukacyjnymi, ale to tez nie na poczatku, dopiero jak maly uczyl sie chwytac. -Karuzelke mam zwykla z canpola-dostalismy od tescia...mysle ze grunt to zeby byla w miare kolorowa i miala przyjemne melodyjki -nie wiem co to baby shower:) Kombinezoniki mam 3 sztuki, 2 mniejsze i jeden troszke wiekszy-taki spiworek do wozka(cieplutki, moze byc na zime) mam jeszcze taki cienki polarkowy mysle ze 1 cienszy i 1 cieplejszy powinien jednak starczyc. W cienszym i tak pewnie nie pochodzi za dlugo(o ile wogole)zalezy jaka bedzie pogoda hmm wiec moze lepiej miec 2 cieple?ten w rozm 56/62 i tak nie starczy na cala zime bo dziecko wyrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAG A........ IMIĘ Daffodile.......Wojkowice.....39.......29.10.....56+14.. .. ..Lilianna Joasiella..........................38........01.11... .56+ 8.........Córka? Patuniaa........Anglia..........38........01.11.....60+20... ....Julia Zuzanna_........................38........01.11...... ...Niespodzianka Kasika1.........Rzeszów.......39.......02.11.....64+1 6 ...Karolinka mother.........Warszawa......38.......04.11.....62+12... . Kacperek agniesza26.....Lublin..........38.......04.11.....53+25. .... . .Olafek **ewelka**......Poznań.........38.......05.11........+17 . ......Nadia? Kasiula82.......Cieszyn........38.......06.11.....54 +11,5....Amelka happymama....Irlandia........38.......06.11......65+13.. . .....Zuzia Green_Gable...Szczecin.......38.......06.11.....65+dużo. ... Mikołaj MałaMi80......Warszawa......38.......06.11.............. . . ....Bartuś Ann31..........Tarnów..........37 ......08.11.....duuużo.........Alicja karuczek.......Warszawa.....36.......08.11......+12 .......córeczka agnesa1983....Poznań.........37.......09.11.....57+14 ........Kubuś Aneta30........Kraków.........36.......09.11.....53+17.. .......Synek elwira elwira...Rzeszów.......38......10.11......65+12.........córk a Małgorzata....Wrocław........38......10.11.....64+11... Juliusz-Tomasz Jokasta.........Gdynia.........37......11.11......58+15. Jeremi-Tadeusz C.internautka..Poznań.......36......11.11......56+12 .....chłopczyk Marta1983.....Warszawa.....37......13.11??....65+14 ....Robercik **Vanilka**......Szczecin......36.......13.11.....50+23. .... .Hubercik fajnaaj..........Białogard......36......14.11.........+1 5.....Natalka? MarzenaMol....Wisła...........36...... 14.11.........+15.....Arturek mysza1980.....Warszawa.....36.......15.11......59+13. ... .. Zosia KarolinkaLinka..Gliwice.......36.......15.11......50+ 10........Natan Beata1987.......Śląskie.......36.......16.11.......62 +18 ....Zuzia pingusia_22.....Mielec........35.......16.11...... 44+8,5....Marika? magmall..........Warszawa....34.......16.11.......62 +11......Zuzia bonizz...........Opatów.......36.......17.11......66 +14.......Synek Yella.............Mielec..........34.......18.11.......6 6+10 .......Córcia lorinka...........Anglia..........36.......19.11...... .55+13......Zuzia dunia26.........Kraśnik/Lublin.35......20.11.....dużooo ......Kubuś kaaczuuchaa...Lublin............35.....20.11.......66 . .......Damian kajtoch.........Kraków...........35.....20.11......53+ 10 ........Córka anabelkaaa.....Garwolin........36......21.11..... 48+17,5 .....syneczek mała_agatka....Łódź............34......25.11......65-5 +10,5...Franek elus..............Międzyrzecz...33......20.11......55+ 9,5........Adaś maminka1.......Łódź............34......27.11..... 53+9,5........Córka Zaczatowana...Warszawa.....35......27.11.....49+10...... ..Syn-Adaś? Maja_21.........Kielce..........32......29.11.....64+ 2+10 ..Wiktorek mucha...........Warszawa.....32......30.11.....bu.... ..........córka NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię 01.Marsjanka...Śląskie...19.09....35....SN.....2390g ....51....TOMUŚ 02.Balbin......Warszawa..17.10...36....CC....1824g.....4 4....KUBUŚ 03.Milla........Warszawa..17.10...38...sn(?)...3500g.... .57....MACIUś Witajcie, Komuś dam w główkę za kopiowanie nie tej tabelki:)) Ja też mało śpię.... A nie wiem czy Wam mówiłam, że moja bezsenność trwała około 1.5 miesiąca i od tygodnia jestem na relanium :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×