Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Na bezsenność cierpiałam w połowie ciąży, tak między 4 a 6 miesiącem, na początkuciągle spałam, a teraz śpię raczej normalnie, tylko zazwyczaj wstaję około 8, chociaż nie muszę, coś mi się z tym wstawaniem rozregulowało. W nocy wstaję tylko do łazienki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odpowiedzi... co do baby shower- to jest to takie przyjęcie na cześć nienarodzonego jeszcze dzidziusia.... przychodzą koleżanki z prezentami :D wszędzie o tym słyszę i zostałam zaproszona do kumpeli na taką imprezę.... ona rodzi w grudniu.... ja jakoś nie jestem przekonana... mi nikt nie zorganizuje takiego przyjęcia :( muszę się jeszcze wybrać na zakupy, zeby kupić jakiś fajny prezent dla Maciusia Milli :D ale to sama przyjemność, chociaż juz sił mam coraz mniej na latanie po sklepach :O Daff- no właśnie się zastanawiałam nad tym kombinezonikiem, bo ja mam tylko jeden i to w rozmiarze 62-68... chyba za duzy, co?? myślę, zeby dokupic jakis mniejszy i cienszy- taki na wyjście ze szpitala...sama nie wiem :( Jokasta- Ty relanium dostałaś od lekarza? nie wiedziałam,ze mozna brac w ciąży... ja staram sie pic melisę, ale gówno!!! nie pomaga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysze, mysle ze w rozm 62 na pewno ze 2 mce dziecko pojeździ. Cholernie drogie sa te kombinezoniki niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! A ja dziś mam urodzinki..może Amelka zechce zrobić mamie najlepszy w świecie prezent ;D Zaraz idę sprzątać domek, bo teściowie się zapowiedzieli na popołudnie...może jak pomyję podłogi, poodkurzam i ogarnę cały domek to coś się zacznie ;) Pisałyście o liściach z malin i wiesiołku..ja napar piję od 36tc 3 razy dziennie, a wiesiołek jem od 38tc 3 razy dziennie 2 tab po 500mg. Szyjkę mam skróconą, ostatnio była rozwarta na 1,5cm więc może to działa... Miłego dzionka życzę.. U mnie super pogoda, świeci słonko i cieplutko ... tylko za Amelką tęsknię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie jestem za takim przyjęciem, ale zależy co kto lubi :). Mam kombinezoniki z metką 60 cm, ale wydaje się jakiś większy, poza tym jak urodzę [pod koniec listopada, a tak się zapowiada na chwilę obecną, to i tak maluch od razu nie pójdzie na spacer, a na wyjście ze szpitala nic się nie stanie jak będzie kombinezonik trochę za duży. Jeden z kombinezoników kupiłam za 29, 90 zł na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdaje sie ze zaczelam 40 tc:D NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAG A........ IMIĘ Daffodile.......Wojkowice.....40.......29.10.....56+14.. .. ..Lilianna Joasiella..........................38........01.11... .56+ 8.........Córka? Patuniaa........Anglia..........38........01.11.....60+20... ....Julia Zuzanna_........................38........01.11...... ...Niespodzianka Kasika1.........Rzeszów.......39.......02.11.....64+1 6 ...Karolinka mother.........Warszawa......38.......04.11.....62+12... . Kacperek agniesza26.....Lublin..........38.......04.11.....53+25. .... . .Olafek **ewelka**......Poznań.........38.......05.11........+17 . ......Nadia? Kasiula82.......Cieszyn........38.......06.11.....54 +11,5....Amelka happymama....Irlandia........38.......06.11......65+13.. . .....Zuzia Green_Gable...Szczecin.......38.......06.11.....65+dużo. ... Mikołaj MałaMi80......Warszawa......38.......06.11.............. . . ....Bartuś Ann31..........Tarnów..........37 ......08.11.....duuużo.........Alicja karuczek.......Warszawa.....36.......08.11......+12 .......córeczka agnesa1983....Poznań.........37.......09.11.....57+14 ........Kubuś Aneta30........Kraków.........36.......09.11.....53+17.. .......Synek elwira elwira...Rzeszów.......38......10.11......65+12.........córk a Małgorzata....Wrocław........38......10.11.....64+11... Juliusz-Tomasz Jokasta.........Gdynia.........37......11.11......58+15. Jeremi-Tadeusz C.internautka..Poznań.......36......11.11......56+12 .....chłopczyk Marta1983.....Warszawa.....37......13.11??....65+14 ....Robercik **Vanilka**......Szczecin......36.......13.11.....50+23. .... .Hubercik fajnaaj..........Białogard......36......14.11.........+1 5.....Natalka? MarzenaMol....Wisła...........36...... 14.11.........+15.....Arturek mysza1980.....Warszawa.....36.......15.11......59+13. ... .. Zosia KarolinkaLinka..Gliwice.......36.......15.11......50+ 10........Natan Beata1987.......Śląskie.......36.......16.11.......62 +18 ....Zuzia pingusia_22.....Mielec........35.......16.11...... 44+8,5....Marika? magmall..........Warszawa....34.......16.11.......62 +11......Zuzia bonizz...........Opatów.......36.......17.11......66 +14.......Synek Yella.............Mielec..........34.......18.11.......6 6+10 .......Córcia lorinka...........Anglia..........36.......19.11...... .55+13......Zuzia dunia26.........Kraśnik/Lublin.35......20.11.....dużooo ......Kubuś kaaczuuchaa...Lublin............35.....20.11.......66 . .......Damian kajtoch.........Kraków...........35.....20.11......53+ 10 ........Córka anabelkaaa.....Garwolin........36......21.11..... 48+17,5 .....syneczek mała_agatka....Łódź............34......25.11......65-5 +10,5...Franek elus..............Międzyrzecz...33......20.11......55+ 9,5........Adaś maminka1.......Łódź............34......27.11..... 53+9,5........Córka Zaczatowana...Warszawa.....35......27.11.....49+10...... ..Syn-Adaś? Maja_21.........Kielce..........32......29.11.....64+ 2+10 ..Wiktorek mucha...........Warszawa.....32......30.11.....bu.... ..........córka NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię 01.Marsjanka...Śląskie...19.09....35....SN.....2390g ....51....TOMUŚ 02.Balbin......Warszawa..17.10...36....CC....1824g.....4 4....KUBUŚ 03.Milla........Warszawa..17.10...38...sn(?)...3500g.... .57....MACIUś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAG A........ IMIĘ Daffodile.......Wojkowice.....40.......29.10.....56+14.. .. ..Lilianna Joasiella..........................38........01.11... .56+ 8.........Córka? Patuniaa........Anglia..........38........01.11.....60+20... ....Julia Zuzanna_........................38........01.11...... ...Niespodzianka Kasika1.........Rzeszów.......39.......02.11.....64+1 6 ...Karolinka mother.........Warszawa......38.......04.11.....62+12... . Kacperek agniesza26.....Lublin..........38.......04.11.....53+25. .... . .Olafek **ewelka**......Poznań.........38.......05.11........+17 . ......Nadia? Kasiula82.......Cieszyn........38.......06.11.....54 +11,5....Amelka happymama....Irlandia........38.......06.11......65+13.. . .....Zuzia Green_Gable...Szczecin.......38.......06.11.....65+dużo. ... Mikołaj MałaMi80......Warszawa......38.......06.11.............. . . ....Bartuś Ann31..........Tarnów..........37 ......08.11.....duuużo.........Alicja karuczek.......Warszawa.....36.......08.11......+12 .......córeczka agnesa1983....Poznań.........37.......09.11.....57+14 ........Kubuś Aneta30........Kraków.........36.......09.11.....53+17.. .......Synek elwira elwira...Rzeszów.......38......10.11......65+12.........córk a Małgorzata....Wrocław........38......10.11.....64+11... Juliusz-Tomasz Jokasta.........Gdynia.........37......11.11......58+15. Jeremi-Tadeusz C.internautka..Poznań.......36......11.11......56+12 .....chłopczyk Marta1983.....Warszawa.....37......13.11??....65+14 ....Robercik **Vanilka**......Szczecin......37.......13.11.....50+23. .... .Hubercik fajnaaj..........Białogard......36......14.11.........+1 5.....Natalka? MarzenaMol....Wisła...........36...... 14.11.........+15.....Arturek mysza1980.....Warszawa.....36.......15.11......59+13. ... .. Zosia KarolinkaLinka..Gliwice.......36.......15.11......50+ 10........Natan Beata1987.......Śląskie.......36.......16.11.......62 +18 ....Zuzia pingusia_22.....Mielec........35.......16.11...... 44+8,5....Marika? magmall..........Warszawa....34.......16.11.......62 +11......Zuzia bonizz...........Opatów.......36.......17.11......66 +14.......Synek Yella.............Mielec..........34.......18.11.......6 6+10 .......Córcia lorinka...........Anglia..........36.......19.11...... .55+13......Zuzia dunia26.........Kraśnik/Lublin.35......20.11.....dużooo ......Kubuś kaaczuuchaa...Lublin............35.....20.11.......66 . .......Damian kajtoch.........Kraków...........35.....20.11......53+ 10 ........Córka anabelkaaa.....Garwolin........36......21.11..... 48+17,5 .....syneczek mała_agatka....Łódź............34......25.11......65-5 +10,5...Franek elus..............Międzyrzecz...33......20.11......55+ 9,5........Adaś maminka1.......Łódź............34......27.11..... 53+9,5........Córka Zaczatowana...Warszawa.....35......27.11.....49+10...... ..Syn-Adaś? Maja_21.........Kielce..........32......29.11.....64+ 2+10 ..Wiktorek mucha...........Warszawa.....32......30.11.....bu.... ..........córka NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię 01.Marsjanka...Śląskie...19.09....35....SN.....2390g ....51....TOMUŚ 02.Balbin......Warszawa..17.10...36....CC....1824g.....4 4....KUBUŚ 03.Milla........Warszawa..17.10...38...sn(?)...3500g.... .57....MACIUś Myszko baby showe to swietna sprawa, wesola imprezka ze znajomymi w niewielkim gronie duzo pierdolek dla ciebie i maluszka:) ale 9 miesiac to troszke za wysoko wg mnie:) najlepiej zorientowac sie czy znajomi wiedza cos o baby shower bo nie kazdy wie ten zwyczaj jest troszke \"młody\" w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich w ten piękny słoneczny dzień :D kasiula bukiecik🌼 🌼 🌼 🌼 dla Ciebie wraz z najlepszymi życzeniami :D no może faktycznie Amelka zechce mamuni prezencik zrobić :) co do snu to u mnie zależy od dnia, a raczej nocy. są takie kiedy śpię jak zabita i tylko na siku wstaję, albo i nie, a są takie kiedy budzę się co 30 minut z regularnością szwajcarskiego zegarka :P dziś była ta druga opcja. ciągle się budziłam, bo mnie kości miednicy bolą jak jasna choroba i nie mogę spać za długo w jednaj pozycji, ale niestety żadna z dostępnych mi nie jest odpowiednia. mysza co do pytań to - termoopakowania nie kupuję, chcę karmić piersią więc jak będzie potrzebny to dopiero wtedy kupię :) - spirytus to chyba tak jak dziewczyny pisały, jak na mój malutki móżdżek to tak właśnie się robi :P - ja mam taki polarkowy na wyjście ze szpitala, poza tym mam jeszcze 3 inne, tylko że każdy taki większy. jeden najładniejszy i jednocześnie najcieplejszy pewnie będzie dobry na kluseczka koło marca, więc po co wtedy taki gruby? no ale darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda :P a i przy okazji sprostowanie do wczoraj, bo pisałam że i tak za często z takim maluszkiem nie wyjdę na dwór. to nie znaczy że chcę do wiosny czekać :P po prostu chodziło mi o to że taki maleńki kombinezonik na 56 cm starczyłby może na kilka spacerków, bo zamierzam zabrać dzidzię na spacerek ok 2-3 tyg po porodzie, oczywiście jak będzie ładnie to dlaczego nie szybciej. poweranduję troszkę i bum na spacer idziemy :) ale sądząc po wielkości kluska to i tak taki kombinezonik najwyżej do 2 miesiąca by nam starczył, więc wolę mieć większy i już :) zwłaszcza że kupować go nie muszę. - z zabawek to na razie nic takiego specjalnego nie kupuję. może jakąś grzechotkę żeby mu czymś grzechotać nad głową :P - karuzelkę po siostrzeńcu R odziedziczyłam, także jakąś tam mamy :) - a o baby shower pierwszy raz słyszę i na bank nie będę miała. co do chęci aby maluszek już tu był to ja też tak mam, na przemian z myślami żeby siedział tam jak najdlużej :D co do relanium w ciąży to wiem że w 3 trymestrze można. czasem dają też jak kobieta ma za mocne skurcze. wiem bo maja mama w ostatniej ciaży była na nim od 7 miesiąca do końca, czyli do końca 8, kiedy jednak urodziłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze miałam napisać. wczoraj się dowiedziałam że moja koleżanka urodziła :) termin miała na koniec października początek listopada. urodziła w 38 tyg. lekarze cały czas straszyli że mały hypotrofie będzie miał, że jest za mały itp a urodził sie z normalną wgą - 3100 i 54 cm, więc jak tu wierzyć w pomiary z usg? a co się dziewczyna nadenerwowała to jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posprzątałam mieszkanie, wykąpałam się i piję herbatkę... poczekam az wyschną mi włosy i wychodzę na spacer.... moze jak sie dotlenie i zmęczę, to mi się zechce spać?? skoro nie mogę spać w nocy, to moze w dzień odpocznę... i tak muszę wyjść zrobić zakupy na obiadek... pozniej zajrzę jeszcze... życzę miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. A ja muszę się ubrać i lecieć do sklepu bo wkońcu coś trzeba zrobić na obiad. Jak ja byłam w szpitalu to taka dziewczyna co była po terminie mówiła że z usg jej pokazało że dziecko będzie ważyć 2500 a urodziła 3200 więc jest różnicy troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za zyczenia.. Co do pomiarów USG to też już w nie nie wierze..moja siostra miała urodzić synka min. 3800 i ponoć miał mieć duzą główkę, a urodziła 3400 i główka malutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, Tak od lekarza. Podobno w tym okresie ciąży nie ma skutków ubocznych dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🌻 kasiu wszystkiego co w zyciu najlepsze!{kwiat]👄 ja spie bardzo dobrze:)wstaje tylko siku wczesniej duzo razy teraz tylko 2:)ale moj maz za bardzo ze mna spac nie moze bo chrapie jak stary pijaczyna hehe:)!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza u mnie jest odwrotnie :) to mąż chrapie jak stary pijaczyna, a ja tylko czasami, ale jak chrapnę, to sama się budzę i cały ten dźwięk do mnie dociera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ranne ptaszki!!! Ja dopiero wstałam :) śpię jak niemowlę :)) Kasiula wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń 🌻. mysza- spirytus rozcieńcza sie 2/3 spirytusu i 1/3 chłodnej przegotowanej wody - tak mówili w szkole rodzenia. karuzelę mam tiny love - bardzo podobają mi się ich zabawki są ostrych kolorach a u moich dzieciatych zajomych zdały egzamin. baby shower miałam w ten weekend ale w wersji uproszczonej tzn. kolacja w knajpie w gronie znajomych itd. bardzo fajnie było się spotkać i pośmiać odstresowałam się :) Taki wieczór panieński bez alkoholu, muzyki i całonocnych szaleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie pranko powiesiłam :)cała masa maleńkich bielutkich ubranek :D aż mi sie buzia sama śmiała jak je wieszałam :) a teraz sobie siedzę i obserwuję góry i doliny pojawiające sie na moim brzuszku :) kluseczek bardzo nie lubi jak mam pranie wiesza i potem jak usiądę to szaleje strasznie :) co do chrapania to ja też jak sobie czasem chrapnę to się od razu budzę :Pale częściej niż chrapnąć zdarza mi sie tak głęboko odetchnąć. ciężko mi sie oddycha i czasem robię taki głębszy wdech i wtedy się budzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! strasznie dużo napisałyście podczas mojej nieobecności,na razie dodałam zdjęcie i zabieram się do czytania bo nie wiem co u Was słychac-odezwe się jak doczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millla77
Witajcie ciążówki!!! Ja już jestem od wczoraj z Maciusiem w domku:-) Poród wspominam źle ale nie będe wam opowiadała za dużo bo każdy poród jest inny i nie chcę was przestraszyć. Opisując w skrócie- poród siłami i drogami natury, bez znieczulenia bo mały miał problemy z tętnem, krocze ochronili mi i mam tylko jeden szew na skórze:-) Maluch urodził się duży 3440 i 57 cm długi. Jest śliczny chociaż miał od przejścia przez kanał ściśniętą główkę i siniaczki na buziaku...ale jest cudowny. Pomału dochodzę do siebie chociaż maciuś skupia uwagę 24h...a w nocy wstaję dwa razy ale na długie 40 minutowe karmienie i przewijanie. Byłoby ok tylko że to krocze boli a on tylko lubi cycka na siedząco. Mam nadzieję że dobrze się macie , już wkrótce i wy będziecie miały swoje maluszki.Caujem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla jak ja Ci zazdroszczę, że macie już wszystko za sobą, też chciałabym małego już mieć przy sobie :) trzymajcie się cieplutko i odzywaj się i pisz co i jak u Ciebie się dzieje :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla,jeszcze raz gratuluje!]kwiat] Olaf tez mial wydluzona glowke po porodzie ale szybko wrocila do normy,na czole mial krwiaczek i to dosc dlugo-wlasciwie jakby sie dobrze przyjrzec to do dzis widac delikatne zaczerwienienie w tym miejscu, ale praktycznie niewidoczne(na poczatku bylo mocno czerwone!) Troche przerazilas mnie tym ze porod byl bardzo ciezki, ostatnio wiekszosc znajomych ktore rodza(i to nie pierwsze dziecko) ma jakies problemy lub komplikacje:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla jeszcze raz gratuluję!!! wracaj szybko do sił :) karuczek śliczne zdjęcie :) a ja nie moge zdjęć dodać na stronkę. R coś tu porobił na kompie i nie mogę się zalogować :( a to pech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście poszłam na spacer, ale niestety spac mi sie nie chce... tylko brzuch mnie ciągnie i chyba mała mi majstruje coś przy pecherzu, bo ciągle chce mi sie siku, a jak ide do toalety, to kilka kropel i po krzyku :O cały czas zażywam żurawinę i wit c, żeby nie złapać już żadnej infekcji przed porodem... Jak robiłam w sklepie zakupy spożywcze, to myslałam, ze z niego nie wyjdę, takie miałam jakieś dziwne bóle w dole brzucha :O ale jak wróciłam, to mi sie humor poprawił, bo zadzwoniła Milla i mnie trochę podtrzymała na duchu;) teraz popijam cappuccino :D po półgodzinnej rozmowie z ciocią Millą, zdaję relację: - przede wszystkim jesli chodzi o podkłady poporodowe, to najlepiej wziąć nawet dwie paczki, - podkłady do przewijania Happy, które mozna sobie podłożyć na łóżko- podobno ratują życie! - ciuszki na Maciusia, te w rozmiarze 56 są w sam raz i pewnie nie wsytarczą na długo... - lepiej mieć więcej łapek- niedrapek, bo maluch wkłada je do buzi i wiadomo... Zosia strasznie się pręży... Karuczek!! no nareszcie się odezwałaś;) martwiłyśmy się o Ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×