Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaMani

zle samopoczucie w ciązy

Polecane posty

Dziewczyny mam pytanie od jakiś 2-3 tygodni źle się czuje. kręci mi sie w glowie. dwa razy stracilam przytomność ( na chwilkę), boli mnie glowa... Bylam w szpitalu porobili mi setki badań i wszystko wyszlo ok. Z dzieckiem jest dobrze. Stwierdzili że to anemia. Dziś wlasnie przyszly wyniki morfologi i jest w normie więc to nie anemia a mi się tak kreci w glowie ze ustać na nogach nie mogę. Ciśnienie mam okolo 140/90 więc nie ejst jakoś specjalnie podwyższone... I co teraz? Do ginekologa nie mam po co iść bo wszystko od tej strony jest ok, do lekarza rodzinnego nie mam po co iść bo badania mam wszystkie porobione... Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre żarcie
nie jedz słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plusik22
siedź mniej przed kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jem slodyczy. kazali mi lezec, zreszta ze spacerowaniem mialabym problem bo mi sie naprawde bardzo kreci w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie ładna pogoda dzisiaj to korzystaj może spacerek jakiś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze zauwazyłam ze jak jestem na powietrzu to sie wzmaga... czuje taki uciska w zatokach wtedy i film mi się urywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale serio komuter tez negatywnie działa wiec lepiej zrezgnuj z siedzenia przed komputerem i połoz sie albo na ławeczece przed domem posiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani>>> no nie chcę panikować, tym bardziej, że Jesteś po licznych badaniach, ale... nie lekceważ tego ciśnienia. Niby jest wysokie w granicach normy, ale to już jest górna granica. Kontroluj je, nawet kilka razy dziennie. Szczególnie, że masz takie objawy. A w którym miesiącu Jesteś? http://podsercem.webpark.pl/ciaza/gestoza.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musztarda właśnie odbieram dziś cisnieniomierz z serwisu. jutro mi się zacznie 20 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam podobnch kilka dni do Twoich, lekarz kazal sie polozyc i brac wiecej magnezu. Jakos samo przeszlo :) A moze to stres? Zwykle zmeczenie? Wylacz tv, komputer, radio...i odpoczywaj w ciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D "odpoczywaj w ciszy" :D:D dzieki dziewczyny za rady. w środe mam wizyte u mojego lekarza, jak mi nie przejdzie to z nim pogadam na ten temat... no i jak bede miala ciśnieniomierz to bede wiedziała co z cisnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbym wyglądała tak jak ty
też miałabym złe samopoczucie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre żarcie
zaglądam na NK i rzeczywiście MaMani, nie chcę być złoślia, ale Twoja waga może mieć wielki wpływ na samopoczucie. Widać, że po poprzedniej ciąży Twoja waga była niemała. Zapewne masz BMI ze 30 albo więcej. Niestety to ma przeogromny wpływ na to jak się czujesz. Otyłość w czasie ciąży jest wielce niebezpieczna dla Ciebie i płodu w Twoim łonie. Zacznij jeść wyłącznie zdrowo. Zero białego pieczywa, cukrów w jakiejkolwiek postaci (nawet niektóre owoce muszą iść w odstawkę). Przekąski: marchewka i inne warzywka. Nie chodzi o odchudzanie się a o to, by odciążyć Twoje naczynia krwionośne. Prawdopodobnie jesteś bliska niewydolności krążenia. A ciąża może pogłębiać skutki otyłości. Szum w głowie, ucisk w czole... niestety to układ krążenia nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDDD
1. lekarz 2. odżywcza dieta i spacerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamani
każde omdlenie jest niebezpieczne, bo zawsze płód jest niedotleniony (a skutki niedotlenienia płodu, nawet krótkotrwałego są chyba jasne). Należy natychmiast zgłosić to lekarzowi prowadzącemu ciążę i w razie konieczności "położyć się" do szpitala. Co do otyłości w czasie ciąży to chyba też skutki są jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiehiehiehiehiehiehiehiehie
zawsze taka przemądrzała a nie wie jak postąpić w takiej sytuacji????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ze strony gazetowej
Nadwaga w ciąży sprzyja nadciśnieniu lub cukrzycy ciążowej. Nadciśnienie upośledza dopływ krwi i składników odżywczych do dziecka, czego efektem może być niska waga urodzeniowa. (twoja Mania miała mała wagę urodzeniową) Przy cukrzycy zaś dzieci często rosną zbyt duże, co może prowadzić do kłopotów przy porodzie i późniejszej otyłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to też ze strony gazetowej
Jeśli przytyjesz za dużo, będzie ci ciężej pod koniec ciąży. Mogą pojawić się bóle pleców, żylaki, obrzęki, a także poważniejsze kłopoty, np. nadciśnienie i cukrzyca. Poród może być trudniejszy, a rany po nacięciu krocza lub po cięciu cesarskim gorzej się goją. Także karmienie piersią gorzej przebiega u otyłych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsens123
le ona jest i będzie teraz otyła, bo nagle odchudzać się nie zacznie w ciąży! Jedyne co może zrobić to zdrowa dieta: chleb pełnoziarnisty zamiast białego pieczywa, masło wyeliminować, wszelkie smarowidła, wieprzowinę zastąpić chudą wołowiną lub drobiowym chudym mięskiem itd. Zero słodyczy (nawet do herbaty cukru nie używać). Codziennie 3 posiłki z warzywami i 3 inne lekkie. Przecież ona ma już omdlenia. Jeżeli nadal tak będzie to dziecko może się urodzić chore, niedotlenione!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola lallall
Mamani a nie pomyśłaś że przyczyną może być np problem z błednikiem. Bardzo często daje takie włąśnie objawy. Ewentualnie jeśli badania masz w normie to moze być związane z kręgosłupem szyjnym i uciskiem na jakieś nerwy itp. Podpytaj lekarza albo poszperaj na te tematy w necie może cos znajdziesz . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale niektóre tak mają w ciąży że padają, moja znajoma też mdlała, ale miała spadki ciśnienia, leciało i ona też, chociaż popijała sobie cole bo od kawki ją odrzuciło, niektóre mają full power inne zaś spią całymi dniami jak ja :P, radze zamknąć sie z małą w pokoju by nie musieć za nią biegac po mieszkaniu i leżąc dogladać jej bezpieczeństwa bo niestety mając małę dziecko nie da rady sie wylegiwac ale zawsze to juz coś, i zdrowa dietka:):):) bogata w witaminki:) to są uroki a idzie lato, i może nie być lepiej nie pocieszę Cie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ciśnienie wydaje mi sie że to jest górna granica bo gdy mi już dochodziło w ciaży włąśnie do twojego pomiaru moje było zazwyczaj 138 na 60 to gin panikował i kazał przychodzić sie ekstra mierzyć, ale u mnie zawiniał mąż:P:D bo akurat zawsze mnie czymś zeżlił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ciśnienie to jakoś nie za bardzo w normie! A robiłaś pozimy jonków? Potasu przede wszystkim? Ja miałam niedobór potasu i też tak miałam, że nie mogłam oddychać i miałam trudności w nocy głownie. Normalnie tchu nie mogłam złapać a tętno dochodziło do 120 uderzeń na minutę. A pozostałością po tym są kamyczki i piasek w nerkach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Narazie wiem tyle ze mam arytmie serca i pomiary ciśnienia nie są wiarygodne bo arytmia jest tak duza i teraz... albo mam problemy z sercem, ktore trwają już od dluższego czasu i nwet wiem od czego powstaly :(:(:(:( Albo mam nerwice i jej objawy wygladaja jak choroba serca... Mam dostac skierowanie na ktg i ten 24 godzinny pomiar ciśnienia- nie wiem jak sie nazywa.... Badania krwi i reszta jest ok. Toksoplazmoza jest lekko podniesiona ale podobno nie aż na tyle zeby sie martwić... co to znaczy ? Jakie sa normy toksoplazmozy igg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDDD
arytmię możesz mieć z nadwagi niestety, oszczędzaj się, bo to niebezpieczne!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDDD
jeżeli podwyższone jest tylko IgG to nie martw się, bo nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ddd jesli to choroba serca to mam ją nie z nadwagi ale z wlasnej glupoty... Dowiem się wszystkiego w środe, no chyba ze coś bedzie nie tak to mam jechac do szpitala... a jezeli igm jest podwyższone do 130 to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×