Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość niepewna28
zgadzam sie z pomarancza75 co doobowiazku robienie takich badan przed ciaza a juz nie wspomne o w trakcie, ja swojego lekarza pytalam przed ciaza jakie badania moge sobie zrobic, na wlasny koszt, to mnie poinformawal ze nie trzeba :/ a w 8tc wyszla toxo :/ przyznam wam sie dziewczyny ze troche sie wystraszylam tm co tu pisalyscie, niby czlowiek zdaje sobie prawe z konsekwencji toxo w ciazy ale caly czas ma nadzieje...ze bedzie dobrze, ja teraz jestem w 23tc a w 30 dopiero usg genetyczne i echo serca, juz pisalam wczesniej ze 1.5 tyg temu sa jakies plamki na serduszku:( powiem ze bardzo sie boje tego ze cos jest nie tak, ze moze byc jakas ukryta wada serca albo cos nowego moze byc. teraz juz wiem ze amniopunkcji miec nie bede bo i po co w 30tc, no chyba ze jest juz jakis cudowny lek leczenia dziecka. mam do was pytanie, jak jest z karmieniem piersia u nas? Mozemy? Czy istnieje ryzyko przniesienia toxo wraz z mlkiem, a jesli nie to czy kuracja antybiotykowa bedzie trwac(powinna) po porodzie i czy jest bezpiecznie karmic dziecko jesli bierze sie jakikolwiek antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna28
aha pisalyscie ze co 4 tyg powinno sie powtarzac badania, mi zakaznik zlecil 5stycznia na awidnosc ktora wyszla nisko a w grudniu mialam na igg i igm, a kolejne badania mam dopiero jutro ! 12 kwietnia to jest ponad 3 miesiace, odnoislam warzenie ze oszczedzaja jak sie da, ale tez nie widza sensu robienia co miesiac bo po co, skoro i tak nic to nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toxo-pnań
Hej, mi moja pani dr kaze robic badania na toxo co 4-6 tyg. na poczatku bralam rovamycyne 14 dni i 14 przerwy, po ok 5 tyg igm mi nieco wzrosl i teraz jem juz bez przerwy i badam sie regularnie, co do karmienia to tez wlasnie nad tym sie zastanawiam, niby nie mozna karmic dzidzi bo istnieje ryzyko zarazenia. Czy ktos sie orientuje jak to z Nami bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna28
to chyba nikt nam nie odpisze;) bede po swietach u lekarza gin i zakaznika to zapytam o karmieni, a to co z ulotki: ...nalezy poradzic sie lekaza . W razie koniecznosci leczenia spiramycyna kobieta nie powinna karmic piersia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_nerka
witam Mam takie wyniki: - igg 573,0 IU/ml (3,0 rekatywne, 1-3 nieokreślone - igm ujemne 0,199 COI (1,0 reaktywne, 0,8-1,0nieokreślone) Jestem w 8tyg. ciąży, i w trakcie zmian lekarza dot. chrób zakażnych bo każdy mówi coś innego, dlatego proszę o Waszą interpretację wyników. Dlaczego i czym może być spowodowane tak wysokie igg???pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_nerka
Czy może powinnam zrobić badanie na awidność igg które wyjaśni coś więcej??? - proszę o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przepraszm za długą absencję. niepewna i toxo p-ń ----> Mozna karmić piersia przechodzac toksoplazmozę gdyż nie przenosi sie ona wna dziecko w ten sposób. Rovamycynę trzeba po porodzie odstawić bo ona szkodzi karmionemu dziecku a poza tym nie ma juz powodu by ja stosować. s-nerka ----> "czym może być spowodowane tak wysokie igg???" Ciążą. Podwyższone IgG podczas ciazy występuje dość często. IgM masz ujemne więc toxo obecnei nie przechodziśż ani ostatnio nie przechodzilaś. Twojemu dziecku więc nic z tej strony nie zagraża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mamy mały jubileusz :) Dokładnie miną 3 lata od założenia naszego topiku. Fety tym razem nie bedzie bo jutro calu dzień jestem poza netem. Może wpadnę późnym wieczorem. Niemniej z okazji rocznicy życze wszystkim zaglądającym tu mamom by toxoplasma gondi trzymął sie od ich maleństw z daleka z daleka podczas ciąży! :) Wasze zdrowie! 🌻🖐️ |_|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_nerka
Witam Byłam u lekarza i zalecił mi rovamacyne ( 2-3 tyg.), zanim wykonam kolejne badania na toxo aby stwierdzić czy poziom igg się zmienia - spada czy wzrasta. Dodatkowo zlecone badania awidności. Bywalec co o tym sądzisz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Właśnie i ja odebrałam wyniki badań na toksoplazmoze i proszę o pomoc w ich zineterpretowaniu , zastanawiam sie czy mam juz biec do lekarza. Obecnie jestem w 8 tc, oto moje wyniki IgG 315,10 IU/ml IgM 0,34 COI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s-nerka ------> Sadzę że ostrożność lekarza jest nadmierna. Oczywiście dobrze jest ponowić badania (najlepiej w innym laboratorium) by wykluczyć pomyłkę. Rovamycne uważam za zbedną a awidnośc ig g nie wniesie nic do sprawy. Nie jestem jednak lekarzem i nie moge kwestionowac decyzji lekarza.Jełi jest to ginekolog to moge tylko doradzic skonsultowanie sie e specjalistaod ch. zakaźnych Babka71 --- wyniki podbne jaku s_nerki i wielu innych uczestniczk naszego watku. Wg mnie wszystko jest OK - najwazniejs że IgM jest ujemne. Oczywiscie pokaz lekarzowi wynikiale nie ma potrzeby przyśpieszac wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Zrobiłam ponowne badania: IGM 0,75 ( powyżej 0,65 dodatni) IGG 230 (powyżej 8 dodatni) Avidność 0, 369 (powyżej 0,300 wysoka) Lekarz mówi, że nie ma powodu do obaw bo to oznacza, że zakażenie było dawniej niż 4 m-ce temu a jestem w 8 tg. Ja jednak cały czas jestem w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prenumerata ----> Witam 🖐️ i przepraszam że odnioslem się do Twojego przypadku wcześniej ale zastąpily mnie inne uczestniczki :) streesujesz się niepotrzebnie! Lekarz prawidłowo zinterpretował wyniki badań i ma słuszność że zagrożenia dl adziecka ze strony toksoplazmozy nie ma. Żuczę spokojnego przebiegu ciaży i bezproblemowego rozwiazania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona00000
Witam. W 7 tc zrobiłam wyniki na toxoplazmoze Igg 456 Igm 0. Lekarz powiedział, że o nic nie muszę się martwić,że zakażenie miało miejsce w przeszłości i na pewno już nie zachoruję. 5 tygodni póżniej wykonano mi badanie ponownie lecz wyników nie otrzymałam, ponieważ w Norwegii czeka się miesiąc na otrzymanie, obecnie jestem w Polsce i powtórzyłam badanie w 16 tc Igg 506 a Igm 0. Igg wzrosło z 456 na 506. Czy powinnam skonsultować te wyniki z lekarzem i czy to znaczy,że obecnie jestem chora? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona00000
Witam. W 7 tc zrobiłam wyniki na toxoplazmoze Igg 456 Igm 0. Lekarz powiedział, że o nic nie muszę się martwić,że zakażenie miało miejsce w przeszłości i na pewno już nie zachoruję. 5 tygodni póżniej wykonano mi badanie ponownie lecz wyników nie otrzymałam, ponieważ w Norwegii czeka się miesiąc na otrzymanie, obecnie jestem w Polsce i powtórzyłam badanie w 16 tc Igg 506 a Igm 0. Igg wzrosło z 456 na 506. Czy powinnam skonsultować te wyniki z lekarzem i czy to znaczy,że obecnie jestem chora? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnykotbiałykot
zmartwionaOOOO- nie zamartwiaj się, przeszłaś już toksę, igg może sie podnieść w ciaży, ważne,że igm jest zerowe a to oznacza że nie masz już aktywnej toksoplazmozy. to taki szybki komentarz z moich doświadczeń dla twojej spokojności:-) ale jestem prawie pewna że więksi znawcy tematu toksy potwierdzą moja opinię. Spokojnie- głowa do góry:-).jest OK. wiem jaki to stres tak czekać na diagnoze z wyników:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnykotbiałykot
...ach a druga sprawa, masz wyniki badań z dwóch różnych laboratoriów więc moga byc róznice w parametrach igg spowodowane właśnie przez to że różne laboratoria je robily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwiona0000 --------> jest dokladnie tak jak napisała kot 2 maści ;) Infekcja miala miejsce dawno, wysokie IgG to dośc czeste zjawisko w ciazy. Nieznaczne róznice wartościnie maja znaczenia. Nie ma powodow do zmartwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna28
odebralam prawdopodobnie ostanie wyniki na toxo i napewno byla to moja ostatnia wizyta u zakaznika, bo nic nie wspominal o kolejnym badaniu czy wizycie zalecil kontynacje rovanycina do konca ciazy. Chcialabym zebyscie rzucili okiem na calosc wynikow i te ostatni bo wg mnie zarazilam sie niestety przed w trakcie ciazy na poczatku :/ pierwsze badania: 21.12.2010 igg > 250 wynik dodatni powyzej 8,00 kilka dni pozniej ' igm 2,924 wynik dodatni =>0,600 avidnosci nie robilam drugie badania u zakaznika 07.01.2011 igg 72,2 wynik dodatni => 3,0 igm nie robione avidnosc 49,11 % niska < 50,00 niska; 50,0-59,9 szara strefa trzecie i statnie badania u zakaznika 15.04.2011 igg 44,7 dodatni =>3,0 igm 3,050 dodatni =>0,60 avidnosc 55,42% mieszcze sie w szarej strefie 50,0-59,9 wysoka to 60% czemu to igm mi zroslo a igg spadlo?? nie powinno byc odwrotnie??? no i ta awidnosc domyslam sie ze jednak mam racje co do naycia toxo we wczesnej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna28
dodam ze pierwsze badania byly w 8tc a ostatnie 23tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toxo-pnań
Hello, niepewna -- mialam podobna sytuacje, igg spadlo a igm wzroslo, wtedy tez panikowalam tu na forum, dostalam wieksza dawke rovamycyne i pozniej zaczely na nowo spadac. Jutro odbieram kolejne wyniki mam nadzieje, ze beda choc tyci nizsze :) Byc moze robilam je ostatni raz bo moj maluch juz powoli sie szykuje na swiat, od 2 tyg mam skurcze, ktorych ja nie czuje ale ktg widzi :) chcialabym jeszcze 3 tyg wytrzymac.... na 85 str i 83 poruszalam ten watek skaczacego Igm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina1811
Witam serdecznie, proszę zerknijcie na moje wyniki i podpowiedzcie mi co z tym fantem dalej począć. 1 badanie w laboratorium szpitala regionalnego 14.02.2011 IGG >700 norma>10 dodatni IGM=2,28 norma>1 dodatni Ginekolog skierował mnie do poradni chorób zakaźnych w Toruniu, tam pobrali mi krew i wysłali do pracowni diagnostyki parazytologicznej w poznaniu (taki mają standardowy system), wyniki kształtowały się następująco: 2 badanie w Toruniu 24.02.2011 (11 tydz.ciąży) IGG>650 norma=>30 - reaktywne IGM 0,45 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina1811
2 badanie w Toruniu 24.02.2011 (11 tydz.ciąży) IGG>650 norma=>30 - reaktywne IGM 0,45 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina1811
2 badanie w Toruniu 24.02.2011 (11 tydz.ciąży) IGG>650 norma=>30 - reaktywne IGM 0,45 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina1811
2 badanie w Toruniu 24.02.2011 (11 tydz.ciąży) IGG>650 norma=>30 - reaktywne IGM 0,45 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina1811
norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina181
awidnośc graniczna-stwierdzono, że badania są niejednoznaczne i wymagają kontroli za 4 tygodnie, rovamycyny nie dostałam 3 badanie w Toruniu 24.03.2011 (15 tydz.ciąży) IGG>650 norma=>30 - reaktywne IGM 0,45 norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermina181
niereaktywne, awidnośc graniczna. Zakaźnik stwierdził, że raczej nie mamy do czynienia ze świeżym zakażeniem i rovamycynya nie jest konieczna ale na wszelki wypadek dostałam skierowanie do kolejnej poradni chorób zakaźnych tym razem w Poznaniu na Przybyszewskiego i trafiłam do wspominanego tu kilkukrotnie dr Furmaniuka - on stwierdził że wyniki są niejednoznaczne i zapisał rovamycynę 2x1tabletka i znów pobrano mi krew(19 tydzień ciąży) Niestety kolejnych wyników narazie nie mam, gdyż nie mogę do niego się dodzwonic-sam kazał mi wziąc numer z rejestracji i dzwonic w sprawie wyników i ewentualnej kontynuacji leczenia a teraz nie odbiera :/ zapewne czeka mnie więc kolejna ponad 250km wyprawa do Poznania. Bywalcu proszę o jakikolwiek komentarz w sprawie moich wyników bo Toruń i mój ginekolog uważają, że raczej jest ok ale czekają na opinię Poznania bo poobno jest to ośrodek referencyny NFZ w sprawacjh tokso dla mojego regionu (czy jakoś tak:p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepewna28-----> Róznica miedzu poziomem iGm W 1 I 3 badaniu jest mnimalna i w dodatku robiły je rózne laboratoria. Nie ma to znaczania. Istotne jest że IgM jest nadal dodatnie. wszystko wskazuje na to że infekcja "zahaczyła" o początek ciąży ale w tej fazie rzadko dochodzi do infekcji dziecka. A jeśli juz dojdzie kończy się to zwykle poronieniem. Skoro u ciebie to nie nastąpiło a usg nie wykazuje żadnych anomaliów mozna domniemywać że do infekcji nie doszło a rovamycyna skutecznie chroni dziecko w dalszej fazie. Z uwagi na to że nie ozna jednoznacznie stwierdzić czy infekcja jest juz zakończona lekarz sluisznie zaleca brac antybiotyk do końca ciązy - to jest rutynowe postępowanie. Pozostaje stosować się do zaleceń lekarza i .... być dobrje myśli :) Hermina181 ------> W podanych przez Ciebie wynikach niejasny jest dla mnie zapis "IGM 0,45 norma" chyba czegoś tu brakuje. Bo w igG jest Twoj poziom i norma i to jest ok. Ale IgM 0,45 - jeśli to jest Twój poziom a słowo "norma" oznacza że mieści sie on w normie ( w domyśłe: ujemnej, ktora wszakze powinna być też podana) - to wskazywałoby to na bląd pierwszego badania (czasem sie to zdarza). Ponieważ sytuacja jest niejasna lekarz słusznie zalecił rovamycynę. Napisz co powiedziały kolejne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×