Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

Mój mięśniak miał ok. 4 cm. Usg robił dwukrotnie ten sam, b. dobry specjalista. Kisielek wg przepisu na opakowaniu, tradycyjnie, w tej chwili już nie pamiętam. Tombak podaje zdaje się 15 dni, ale ja robiłam wg kogoś z netu, jak podałam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Równolegle z tym koniecznie oczyszczaj jelito grube, tutaj masz fajny przepis http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=745687&start=26790 Mikstura jest od Tanaki, ,,wiosenne oczyszczanie", z dn. 30.05.13, z bazylii i babki płesznik. Babkę dostaniesz w necie, bazylię też lepiej kupić większą ilość, bo taniej niż w sklepie. Tanaka parę razy potem wypowiadał sie na temat tej mikstury, poczytaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki papaja a moge jeszcze zapytac w jakim jestes wieku? pytam bo podobno u kobiet powyżej 40 lat miesniaki moga się cofnąć ale u mlodszych może być trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok.50. bez ziarenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Szalenie interesujący temat, pomocny dla kobiet. Dziewczyny jakie zioła polecacie na pozbycie się pęcherzyków na jajnikach?Tez mam dosc lekarzy, bo kazdy mówi co innego i nawet bez bada hormonalnych wciskają mi dianę. Naprawdę mam juz dosc hormonow i tego ich leczenia. Mysle, ze od tego leczenia nabawilam sie jakiejs niezdiagnozowanej choroby i do tego wlosy zaczęły roznąć. Jeśli chodzi o te wlosy to slyszalam, ze wierzbowina i palma pomagają. Pomaga tez nalewka z nagietka.Czy ktos stosował i może potwierdzic? Finko czy Ty jeszcze bywasz na tym forum? Co sądzisz o tej wierzbowinie i palwie? Czy mozna tez pic sobie krwawnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za błąd, który wkradł się do mojej poprzedniej wypowiedzi. Oczywiście chodzi o wierzbownicę i palmę sabałowa. A ja sobie popijam od kilku dni nalewkę polecaną przez finkę. Ciekawa jestem co będzie. Zauważyłam, że od kilku dni pobolewa mnie trochę ten jajnik, na którym mam więcej pęcherzyków. ale piję dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona32,
Witam, czy czas zaparzania ziół ma znaczenie. Czytam od początku ten wątek i zauważyłam, że są podawane różne czasy i w końcu nie wiem, a interesuje mnie zaparzanie ziółek z nagietka i krwawnika na dolegliwości kobiece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona, kup sobie książkę Marii Treben ,,Leki z Bożej Apteki" czy podobnie...tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje wątpliwości. Nie jest droga a fascynująca. A nagietek, krwawnik i zioła szwedzkie to ulubione specyfiki autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona32,
papaja303 dzięki za odpowiedz jeszcze dzis planuje zakupic ksiazke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak poradzić sobie z guzkami w piersiach?Mam 4szt.dwa w prawej i dwa w lewej plus torbiel. z tym,że dwa idą pod nóż,bo budzą podejrzenia nowotworu złośliwego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kahaha, jeśli źle funkcjonują jajniki, to tak jest niestety...A jajniki są czułe na zanieczyszczone jelito grube...Teraz pewnie robić okłady z moczu gotowanego z glinką, zajrzyj na urynoterapię i popytaj...poczytaj Małachowa i innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie chodzi o to,że jajniki działają prawidłowo...mam naprawdę dobrego gina... a jestem w grupie ryzyka zachorowania na rakb piersi.babcia miała i zmarla.jedna z jej córek też ma tego typu problemy tylko,ze ona nigdy nie miala na biopsji czegoś takiego płaty i komórki nabĺonka z cechami pobudzenia,a to już się kwalifikuje do podejrzeń w kierunku rakA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anieka
Mam pytanie czy bywasz tu jeszcze finko? czy mogę prosić do Ciebie nr telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy na poprawę pracy jajników można pić tylko tą nalewkę z nagietka 2 razy dziennie bez popijania innych ziół? po jakim czasie zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia3773
Błagam o pomoc! Mam od kilku dni BRĄZOWY OKRES! Co to może być? czy jestem na coś chora? :( pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Finko , czytam od początku wszystkie Twoje porady.Jestem zwolenniczką medycyny naturalnej.Stosowałam różne zioła na różne dolegliwości,profilaktycznie ,pomagały.Nie chorowałam poważnie do tej pory a mam 50 lat.Jednak co piękne nie trwa długo.Mam mięśniaczki małe 20mm i 2 mm.,ale są podśluzuwkowe.Jestem po łyżeczkowaniu ,ale one dalej są, płacze i płacze,trafiłam na to forum i ucieszyłam się ,że nie jestem z tym sama.Do tego,jakieś endometrium.Sporządziłam sobie mieszankę w dzbanku ,koszyczek nagietka ,pokrzywa ,skrzyp, popijam w ciągu dnia, czy dobrze robie? odpisz proszę.Chcę zastosować jodynę ,okłady z oleju rycynowego.Do tego doszły upławy o nieprzyjemnym zapachu.poradż proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim Finka odpowie, to ja wtrące swoje trzy grosze... Endometrium, mięśniaki, torbiele to najczęściej efekt przepuszczalnego jelita grubego. Należy je uszczelnić, natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak,dzisiaj idę do ginek. ,jednak chciałabym spróbować ziół.Tylko jakich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EĆKA
a ja stoję w miejscu, nie robię nic, bo kompletnie nie wiem za co się zabrać, załamałam się i już mi wszystko jedno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietkaala
Witajcie dziewczyny.super, ze zaczynamy dostrzegac zalety natury, wszystkich ziółek. W zwiazku z tym tez mam pytaie. Co naturalego polecilibyscie na zwiekszona prolaktyne (hormon stresu)? czytalam, ze szalwia dobrze działa. ale jak dlugo ja pic i w jakich dawkach. zaznaczam, ze do menopauzy jeszcze ho ho i jeszcze troche a szalwie podobno w tym okresie sie pije. Wszystkim kobietom zastanawiajacym sie co pic polecam oczywiscie nagietek i krwawnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do EĆKI- nie można się załamywać!!Także miewam chwile zwątpienia ,ale trzeba walczyć.Byłam u gin.dostałam hormon orgametril zacznę zażywać w 16 dniu cyklu.Spotkałam znajomą ,która też męczyła się z takimi przypadłościami,wiara ,leki zBożej apteki i ginekolog i wyszła z tego.No i cierpliwość.Najgorzej myśleć obsesyjnie o chorobie ja to mam za sobą .Ktoś słusznie napisał ,że może to być efekt przepuszczalnego jelita ,tylko że ja mam wyniki dobre,czyli organizm przyswaja witaminy makro i mikroelementy.Od dobrych 10 lat narzuciłam sobie dietę, urozmajconą oczywiście w tym otręby,soki ,zioła ,ciemne pieczywo,miód.Jestem szczupła ,ćwiczę i co ?jakieś paskudztwo się przypałętało.Człowiek nie może żyć spokojnie ,ach człowieczy los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kogoś interesuje leczenie dużymi dawkami witaminy C, to niech zerknie na ostatnie kilka stron na wątku http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5084919&start=4470 bardzo ciekawa sprawa, już akupiłam witaminę w proszku, jestem na 1000mg, a będę na więcej...zachęcam...nie ta witamina z apteki, ale natural. Jeśli chodzi o uszczelnienie jelita, to na wątku ,,Urynoterapia..." kilka stron wstecz Tanaka podawał sposób, szukaj jego wypow. z dn 30.05.13. Badanie krwi nie wykaże nieszczelności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EĆKA
Badałam się jakieś 7 m'cy temu i wykryto 2 guzki na uzg, jeden wyczuwalny 20x10mm, drugi 7mm. Próbowałam chińskich leków i ziół, ale po skończonej prawie 2 miesięcznej 'dawce przestałam', bo uciekł mi dzieś okres i to na 3 m'ce. Aktualnie zmagam się ze stanem zapalnym. Wyczuwalny guz raz wydaje się mniejszy, a raz większy. Muszę iść znów na usg, ale odchodzę od zmysłów. Mam 21 lat. Nie znam się na ziołach, nie wiem jaką terapię zastosować, Finka pewnie mądrze pisze, ale ja kompletnie nic z tego nie rozumiem, nie wiem jak się za to zabrać - błagam o indywidualną pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Zamiast panikować.... zacznij pić chociaż nagietek .....Moje porady są przecież proste i zrozumiałe .Cytaj na stronach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EĆKA
Jest ich bardzo dużo (to w sumie dobrze) i po prostu gubię się w tym wszystkim :( :/ Jak długo ten nagietek i ile razy dziennie, parzyć normalnie jak herbatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×