Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

Gość ffinka
Leczenie naftą i terpentyną --temat w internecie .Dodatkowo posiadam przepis na oczyszczenie nafty do picia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe artykuly na temat chorob kobiecych i nietylko www.farmaceuta.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwwaa
Mam PCO, biorę tabletki anty i piję nalewkę z nagietka dwa razy dziennie. Droga Finko, proszę o radę jak naturalnie walczyć z PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goście
Macie kilka małych krostek na wargach sromowych zewnętrznych? Co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gela18
droga finko poradzmi cos na wypadanie włosów te z apteki leki nie pomagaja z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
droga finko, poradź coś na mocno przetłuszczające się, cienkie i wypadające włosy ! od zewnątrz tego w życiu nigdy nie wylecze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co na gruczolakowłókniaki piersi (z usg wynika, że niezłośliwe). dodam, że mam zaburzenia miesiączkowe, a mianowicie mam je wywoływane za pomocą luteiny - miałam niewielką torbiel na jajniku, która już zniknęła i to ponoć z jej winy wcześniej zaniknął mi okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salkwia
Na włosy -pokrzywa;herbata,płukanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iriss86
Witam, Droga Finko, mam problemy z PCO, w tym nieregularne miesiączki i nadmierne owłosienie ciala. Przez jakiś czas brałam Dianę 35 ale rozregulowała mi organizm i źle na mnie wpływała. Chciałabym jednak spróbować medycyny naturalnej, po to aby usprawnić pracę moich jajników, przywracając regularność miesiączek. Kupiłam dziś herbatkę nagietka i nalewkę Tinctura Calendulae, ale jest to koncentrat z nagietka. Jednak w ulotce jest wyłącznie jej zastosowanie zewnętrzne, do płukania jamy ustnej i sporządzania roztworu na skórę. W związku z tym chciałam się upewnić czy na pewno mogę ją pić, czy chodzi tu o jakąś inną nalewkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] ....finka Przepraszam Wszystkich zainteresowanych ,ze nie znajduje czasu na udzielanie porad i rozpisywanie się.................Gotową do uzycia nafte mozna kupic w aptece .Zaleca ją także dr J Górnicka .Aby samodzielnie oczyscic naftę...... podam najkrótszy przepis..................... 24.09.11 [zgłoś do usunięcia] ....finka ABY SAMODZIELNIE OCZYSCIC NAFTE : 1 szklanka cukru na 0,5 litra nafty gospodarczej ,Odstawić na 10 dni .Codziennie kilkakrotnie zamieszać.Odcedzić (zlać i przefiltrować) nafte . 24.09.11 [zgłoś do usunięcia] ....finka ABY SAMODZIELNIE OCZYSCIC NAFTE (przepis II )-nalezy wziąć 0,5 litra nafty i przefiltrowac ja przez wate do szklanego lub emaliowanego naczynia .Wsypać 3 stołowe łyzki soli dobrego gatunku >naczynie z nafta wstawic do głebokiego garnka ,nalać do niego zimnej wody (jak najwięcej ) i doprowadzić do wrzenia . Od chwili zagotowania woda powinna jeszcze się gotować przez 1,5 godziny (naczynia z naftą nie przykrywać)........ 24.09.11 [zgłoś do usunięcia] ....finka ........W efekcie po gotowaniu nafty pozostanie mniej niż 0,5 litra ,sól osiądzie na dnie wchłonąwszy !!! NIEKORZYSTNE DLA ZDROWIA SUBSTANCJE (w nafcie sól sie nie rozpuszcza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NALEWKA Z NAGIETKA ---to też nagietek ...tylko na alkoholu .Wygodna w użyciu . Mozna też przygotować samemu (taniej ).Nagietek sypki (nie ekspresowy )można zjadać w takiej postaci (sypkiej )popijając zwykłą herbatą lub zmielić w młynku do kawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,MIESZANKA NA CYSTY TORBIELE ---należy przygotować po 50 g ; lisci orzecha ,dziewanny ,łopianu ,mniszka ,żywokostu .Wymieszać .Wziąć łyżeczkę ziół na szklankę wrzątku ..Zaparzyć.Pić2-3 razy dziennie miedzy posiłkami.Z mieszanki można tez robić irygacje . Jesli torbiele nie są duże powinny stopniowo się zmniejszyć ,a po kilku tygodniach zniknąć!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MASC PO CESARSKIM CIECIU----po łyżce kwiatów nagietka ,rumianku ,arniki wsypać do 50 ml olejku różanego i podgrzewać w kąpieli wodnej przez 30 minut .Przefiltrować płyn i zmieszać z 50 g masła karite .Smarować zrosniętą blizne 3 x dziennnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WŁOSY-----potwierdzam .....picie nalewki (wygodna w użyciu ) z pokrzywy i wcieranie we włosy poprawia ich stan,kondycje .cdn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fFINKO prosze pomoz mi .mam 55 lat i strasznie cierpie na nadpotliwosc calego ciala,szczegolnie glowy i karku..........wlosy cale mokre nawet przy temperaturze zewnetrznej 2C....boje sie ,ze kiedys skreci mnie ta przypadlosc..................boli mnie rowniez pecherz(czesto wstaje w nocy...co 1h z 2-3kropelkami,a do tego strasznie bola mnie stawy wszystkie!!!!alez sie rozpisalam .moze kochana i mnie pomozesz ?:( PROSZE!!!!! :( :( :( 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZESPOŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKOW--(zaburzenia równowagi hormonalnej ,zwiększenie ilosci hormonów męskich ,zaburzenia cyklu miesiączkowego ...bezpłodność.) 50 g (dojrzałych owoców cisu ,z których wczesniej usunąć należy pestki (są trujące ),zalać 200 ml spirytusu lub mocnej wódki ,odstawić na 2 tygodnie ,a następnie przyjmować po 1 łyżeczce do herbaty nalewki 1 raz dziennnie ,pół godziny przed obiadem przez 2 -3 miesiące .Pozwoli to przywrócić równowagę hormonalną w organiżmie ,poprawić chłonność komórek i poprawić wchłanianie się torbieli . Nalewka z cisu jest bardzo skuteczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nalewka z cisu ----jej zastosowanie nie tylko pomaga wyleczyć zespół policystycznych jajników ale równiez w 100 % zwalcza opryszczke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
FFINKO prosze pomóż ....problem nie jest w natpotliwosci ......przeziębienie lub stan po niewyleczonym przeziębieniu (natpotliwość,bole stawów ,czeste oddawanie moczu -infekcja dróg moczowych ).Pomoże popijanie skrzypu+ nasiadówki na skrzypie .Sposób wykonania nasiadówki na stronach....Już jedna powinna pomóc ....zmniejszyć ilosć wizyt w toalecie(wygrzać pęcherz ).UROFURALGINUM tab do kupienia w aptece bez recepty (wg ulotki ).Pyralginum 2x dziennie 0,5 tabl lub popijać lipe . Tabletki przyjmować z 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej (osłonowo ).Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziekuje za pomoc,od jutra skrzyp i w/g instrukcji.....jeszcze raz bardzo dziekuje!🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
gość -ffinka(przepraszam za niedopatrzenie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
HIGIENA INTYMNA ---szare mydło "biały jeleń" w kostce lub w płynie zapobiega podrażnieniom ,wysuszeniu ,krostkom ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj to wiemy ze tylko szare mydło,najzdrowsze,chociaz to juz nie to szare mydło co kiedyś:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
NADZERKA szyjki macicy ----należy przygotować tampon z gazy lub waty (na nitce ) ,nasączyć go olejem rokitnikowym i stosować do pełnego wyleczenia > nadżerka bardzo szybko się goi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Aby wyleczyc łupież i zapobiec wypadaniu włosów,przetłuszczaniu sie ----1- 2 razy w tygodniu nalezy wcierać w cebulki włosów po 2-3 łyżki soku z cebuli .Po wtarciu ,głowę owinąć ręcznikiem .Po upływie godziny ( w przypadku włosów przetłuszczających się -po 2-3 godzinach umyć włosy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Tłuste włosy ----ubić jajko ,dodać 1 łyżeczkę wódki i kilka kropel soku cytrynowego Wetrzeć mieszaninę w skórę głowy ,zmyć ciepłą ,a następnie chłodną wodą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×