Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

Gość ffinka
........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Szampon gorczycowy ---1łyżke gorczycy rozprowadzic w 2 l ciepłej wody i takim szamponem umyć włosy Gorczyca jest najbardziej odpowiednia dla tłustych włosów .Usuwa nieprzyjemny ,tłusty połysk ,włosy nie brudza sie tak szybko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Szampon żelatynowy ---wymieszać 1 łyżkę szamponu ,1 żółtko i 1łyżkę proszku żelatyny .Powoli ubić ,żeby nie powstały bryłki ,nanieść na wilgotne włosy i potrzymać przez 10 min ,następnie umyć lekko ciepłą wodą .Ta mieszanka zawiera dużo protein ,włosy stają się piękne i gęste.Można tez przygotować skoncentrowany roztwór żelatyny ( 1łyżka żelatyny na 3 łyżki wody ) Szampon można zastąpić jeszcze jednym żółtkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
srodki zewnetrzne na wzmocnienie włosów ----dalsze przepisy ..............................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
srodki wewnetrzne na wzmocnienie włosow ----......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam :) znalazlam ziola ktore pomagaja na niedrozne jajowody i zrosty podam sklad tej mieszanki ziol kwiat jastony ziele rdesu ziele skrzypu lisc pokrzywy kora debu kłacze pięciornika mam podane tez proporcje w jakich je stosowac ale nie wiem przez jaki czas. Moze ktoras z was stosowala takie ziola? bede wdzieczna za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
finko moglabys cos powiedziec o tej mieszance ziol wyzej wymienionej jak je stosowac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, mam do Was wazne pytanie: kilkanascie dni temu zaczelam lykac mieszanke: koniczyna biala, jasnota biala, nagietek na problemy z hormonami, zwlaszcza prolaktyna lekko zawyzona. Ziola kupilam w sklepie zielarskim. Te o ktorych wspomnialam mialy napisane na opakowaniu do kąpieli ale duzo sie tu naczytalam, ze mozna je jesc, pic itd. Wydawalo mi sie jednak, ze kwiat nagietka to nie byl czysty kwiat, jakies listki itd...Kilkanascie dni temu na te same dolegliwosci zaczelam tez lykac olej z wiesiolka...Po kilku dniach stosowania mialam wrazenie, ze mam ciezka glowe, zawroty glowy, dretwienie...Zgoniłam to na moje stany nerwicowo-depresyjne, ktore mam od kilku lat wiec postanowilam zaczac w koncu (od 3 dni) pic nalewke z dziurawca...Stany nie przechodza...wciaz mam uzucie dretwienia glowy, nierealnosci czasami, napiecia glowy...Czy za duzo tych ziol naraz czy moze to te stany depresyjne, a ja nakrecam sie ze to przez zioła i stany sie nasilaja??? :(:( Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek166
Finko czytałam Twoje porady. Mam torbiel na jajniku i od wczoraj zaczęłam pic nagietek, mieszanki ziół i masować pięty. Chciałam dziś kupić naftę petroleum d5 ale bez recepty nie sprzedają. Na innym forum przeczytałam, że to lek homeopatyczny. Kiedyś stosowałam lek homeopatyczny ale nie pomógł:/ Stosowałam już tampony z cebulą wg przepisu dr Górniciej ale też nie pomogło. Proszę o pomoc. gg38302357, fiolek166@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam problem z haluksami, jest to choroba, która zwykle dotyka kobiet... poszukuje różnych informacji na ich temat i sposób walki z nimi.. na razie odkryłam taką ciekawą stronkę http://sposobnahalluksy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie panie, Jestem tu nowa ale czytalam posty i mam ogromny problem (doslownie) miesniaka.Od konca lipca cos z nim robie tj.biore klasyczna homeopatie,pije siemie lniane,lykam spiruline ,oklady z olejku rycynowego oraz od tyg.tinkture z nagietka.Najwazniejsze to moja dieta nie jem miesa ,nabialu ograniczylam pieczywo ,zero slodyczy ani ciast itp.smieci.Niestety moj miesniak nie kurczy sie,dzisiaj bylam ulekarza.bylam u 2 ginekologow i oni zgodnie wysylaja mnie na OP.Nie musze dodawac ze nie chce tego!I nie jest to jakies moje widzimisie wiem i wierze ze mozna jej uniknac ale mam chwile zalamania i nie moge rodziny zadreczac moim nastrojem Myslalam ze dam sobie rade sama ale bardzo chce rady Finki ! Mam sporo obaw i dluzej sie lecze sama,dzisiaj lekarka powiedziala ze tak duzego miesniaka (10 cm) sie wycina ze wszystkim bo to latwiej. Misniak sie ponoc nigdy nie rozpusci itp. Dodam ze czuje sie b.dobrze i nie mam boli, krwawien itp. Czy jest to OK co robie ,moge cos jeszcze? Ponoc ziol nie moge mieszac z homeopatia bo maja inna energie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Maja
Do Finki: Droga Finko przeczytalam wszystkie twoje rady odnosnie miesniakow mam jednak pare pytan poniewaz nie jest ze mna tak latwo i nie chce narobic sobie dodatkowych problemow. Mam 33 lata, miesniaki zostaly wykryte w maju tego roku (dodam ze mieszkam za granica i ostatnie badanie gin mialam w pazdzierniku 2012 wszystko bylo w porzádku)najwiekszy byl 5x5cm i dawal mi w kosc(kilka malutkich), mialam spore bolesci,bardzo obfite okresy, anemia. Lekarz doradzil operacje ale ze miesniak niestety jest ródcienny ostrzegal ze moge obudzic sie bez trzonu macicy, wiec razem zdecydowalimy sie na 3 miesiéczná kuracje nowymi tabletkami ESMYA-octan uliprystalu, tabletki bardzo dobrze na mnie zadzialaly bo moj miesniak ma teraz 2x2cm , ale zatzrymal sie okres i zrobila torbiel 2,5x2cm na lewym jajniku(prawego nie mam-w 2005roku wyciéty laparoskopowo razem z potworniakiem). W chwili obecnej jestem 3 tyg po kuracji tabletkami, nie mam jszcze okresu, dodam ze od lat chorujé na wrzodziejáce zapalenie jelita grubego(colitis) i jestem na Pentasie(masalasina) 3g dziennie-tu dobrze sié czuje!! Chce zrobic cos zeby mój miesniak sie zmniejszyl albo przynajmniej nie rósl dalej j zniknela torbiel (jestem znowu za granicá niestety i tu kiepska opieka gin). Czy uwaasz Finko ze przy mojej chorobie jelit i po kuracji Esmya moge zaczá pic jodyné i nagietek???? Do tego koleanka zalecila wyciág z korzenia lopianu(podobno wchlonál jej sie miesniak po tym) Moje pytanie zasadnicze:Czy moge to wszystko polaczyc zeby nie zaszkodzic sobie???????(jodyna, nagietek, korzen lopianu) Blagam cie FINKO o pomoc i odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!!!1 Mamy jedno dziecko ale myslimy o drugim ale lekarz ostrzega narazie z miesniakiem i ta torbiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam ja znowu ze swoja nadpotliwoscia,bolami stawow i nadcisnieniem tetniczym.....wszystko juz chyba stosowalam i zgodnie z podpowiedzia PYRALGINA,UROFURAGINUM,NASIADOWKI ZE SKRZYPEM i nic jak sie pocilam tak sie poce,stawy bola mnie nie milosiernie(biore diabelski pazur) i cisnienie mimo brania lekow ciezko spada i wraca po tygodniu (zmiana lekow) i historia sie powtarza!Prosze pomoc mi boje sie ,ze wkoncu rozchoruje sie na dobre,,,,zbliza sie zima ,a ja chodze z mokra glowa i karkiem (pot leje sie po karku :( )Kika 55 ❤️ ps(gin powiedzial mi ,ze to nie zwiazane z menopalza ,bo to mam od 2 lat,a weszlam w ten okres 10lat temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze boli mnie pecherz to trwa od 2 lat :( Kika 55❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Maja
Finko!!!!!!!! Wiem ze nas jest tak duzo a Ty jedna, ale w Tobie nadzieja!!!!! Jeszcze raz przypominam Mam miesniaka 2x2cm i liczne malutkie(ten 2x2 mial wielkosc 5x5cm skurczyl sie po kuracji tabletkami ESMYA, skonczylam je brac 3tyg temu, okres jeszcze nie wrocil). Do tego powstala torbiel na lewym jajniku2,5cmx2,5cm(przez zatrzymanie okresu, brak prawego jajnika jestem po wycieciu potworniaka niestety tak duzego ze jajnik byl usuniéty). Mam wrzodziejace zapalenie jelit(colitis) jestem leczona PENTASa(mesalazina) Chcialam rozpoczac leczenie: jodyna , plus nagietek plus korzen lopianu , moze do tego jakies oklady lub tez kratka z jodyny??? Doradz prosze czy to w moim przypadku bezpieczne.(czesto mam dosc niskiee cisnienie) Prosze pomóz jestem za granica i tu nie mam co liczyc na pomoc ginekologiczna a w Polsce bede dopiero za kilka m-cy. Pozdrawiam Cie Finko trzymaj sie cieplo i inne Panie walczace z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Mieszanki ziół ---wygodnie zioła czy mieszankę ziół zmielić w młynku do kawy . Do smaku wymieszać z cukrem ...zakręcić np w słoiczku .Przyjmować przeciętnie 2-3 razy dziennie płaską łyżeczkę popijając 1 szklanką zwykłej herbaty .Przepis dla tych ,którzy nie lubią opijać się ziołami . Zioła możemy przyjmować przez dłuższy okres czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
gość -uczucie drętwienia głowy ....Zmniejszyć dawkę ziół lub przerwać ich picie na 3 dni .....To powinno dać odpowiedz....czy to wpływ ziół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
fiołek ...".zaczęłam pić nagietek ,mieszanki ziół i masować pięty ".Jeszcze nie można powiedzieć ,że nie pomogło .....Jest jeszcze więcej metod leczenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Maja Maja -możesz to wszystko połączyć (w różnych godzinach ) i nie zaszkodzić sobie !!.Nagietek leczy również jelita.Więcej o leczeniu mięśniaków na stronach .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Więcej o leczeniu mięśniaków ,torbieli ....na stronach.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Finki!!! Bardzo prosze o pomoc (nie potrafie tak blagac jak inne dziewczyny) Czy ja mam jakies szanse na wyleczenie? Moj miesniak jest ogromny 10 cm! Lekarka sie usmiala jak powiedzialam ze chce go wyleczyc naturalnie, juz mnie nie chce badac mam usunac i dopiero przyjsc-dodam zemieszkam w Niemczech tam wcale lepiej sie nie obchodza z pacjentami. czy mialas juz taki przypadek?czy ktos juz wyleczyl ,zaleczyl takiego duzego? Dodam ze jestem w wieku przedmenopauzowym. Wiem ,wiem porady czytalam i od lata juz duzo robie. Bede bardzo wdzieczna za wsparcie, aczy moglabym zadzwonic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaj swój nr tel ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Czytam z listu ...."Według informacji lekarza na macicy mam guz wielkośći śliwki ".....Odp dr J Gornickiej (lekarki ,zielarki ...sądze ,,że guz o którym Pani pisze ,to mięśniak ,powodujący obfite miesiączki .Proponuje ,aby pić skrzyp w czasie miesiączki ;2 łyżki ziela gotuje się w 2 szklankach wody przez 20 min i wypija w ciągu dnia.Dla wzmocnienia działania można na tym wywarze zaparzyć krwawnik (1 łyżkę).Niezbędna jest akupresura stóp (www refleksoterapia ) ;punkty macicy i jajników znajdują się po obu stronach pięt ,naturalnie nie masuje się ich w czasie miesiączki , Dr Górnicka nic tu nie wspomina o operecji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
MIESNIAKI ---czytaj wyżej .....zawsze jest szansa na wyleczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Nadpotliwośc---czy możliwy jest kontakt tel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Nadpotliwość .....a jakie jest wydalanie moczu ? Czy przyjmowałaś leki przeciwzapalne ?Korzystałaś z refleksoterapii ?.....Nadciśnienie ,natpotliwość ,bole stawów maja związek z nerkami.Sprawdzić bolesność receptorów .Porady ,receptury na nadciśnienie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Maja Maja ---napisz za jakiś czas ....nagietek powinien poprawić pracę jajnika i przywrócić miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bkotek - nie martw się, operacja nie jest jedyną metodą leczenia mięśniaków macicy. Polecam Ci artykuł o farmakologicznej metodzie leczenia mięśniaków macicy www.miesniakimacicy.pl/metody-leczenia/farmakologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Bkotek: Przeczytaj o ESMYA!!!! jesli chodzi o zmniejszenie tak duzego miesniaka, fakt nie tani placilam za opakowani 700zl a trzeba przyjac 3opakowania ale moj miesniak z 5x5 cm zmniejszyl sie na 2x2 cm teraz zamierzam skorzystac z porad finki i jeszcze go zmniejszy, ta kobieta daje nadzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie poddawaj sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Maja
Do Finki!!!!!!!!!!!!!!!Prosze o odpowiedz w sprawie mojego dziecka!!!!! Ponizej czytam w jednej poradzie: a co na bakterie coli--- lisc orzecha ;dziala bakteriobojczo i przeciwzapalnie 1lyzke rozdro bnionych lisci zalac 2 szkl cieplej wody ,ogrzewac pod przykryciem na bardzo malym ogniu 10 - 15 m in .Odstawic na 5 min ,przecedzic .Pic po 1/2 szkl 3x dziennie .Prosze napisac ,czy pokonalismy bakterie. Finko walcze u mojej 3 letniej córeczki z bakteriami od kilku miesiécy :miala po olei, pseudomonas, proteus, e.coli, klebsielle, teraz po ostatnim posiewie nic nie bylo ale podejrzewam znowu nawrót gdyz czesto robi kupke i mówi ze pupa ja szczypie tak miala przy e.coli. Jest caly czas teraz na polowie furaginy i 5ml syropku z zurawiny(urinatin junior), robie nasiadowki z vagosanu i co 3 kapiel daje nadmanganian potasu, plus na pupe i wargi sromowe masc chrolchinaldin H. Czy moge u niej zastosowac jakies ziola??to co powyzej przeczytalam ?lub cos innego i u 3 letniego dziecka w jakich ilosciach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×