Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moon__

Kto bierze ślub w sierpniu 2009 ?

Polecane posty

Gość karo1986
to mnie troche uspokojiłyście dziewczyny z tymi świadkami bo ja też będę mieć koleżankę, która w maju bierze ślub. Co do tradycji to też pierwsze słysze o tłuczeniu tależy przed slubem i o dawaniu gościom po weselu wódki albo ciasta też nie słyszałam. Moi dostaną tylko upominki nie jestem zwolenniczką rozdawania alkoholu. Kamila.p mi najbardziej podoba sie ta pierwsza, druga sukienka może cie optycznie skracać, ale obie są ładne. Wybierz tą, w której się lepiej czujesz. Ja moją suknię wybrałam pierwszego dnia poszukiwań i wybrałam ją bo super na mnie leżała, dobrze sie w niej czułam no i mi się podobała:-) Jak mi się uda to wkleje wam link Super dowiedzieć się jak ktoś inny organizuje wesele i przeżywa to wspaniałe wydażenie, cztery dni zajęło mi czytanie całego forum :-)) Pozdrawiam was dziewczyny i trzymajcie się cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1986
http://www.zumi.pl/1765969,Studio_Mody_Okolicznosciowej_i_Urody_GRACJA,Walbrzych,firma.html#gal_txt oczywiście na "żywo" wygląda o wiele lepiej no i ja mam w kolorze ekri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 sierpnia 2009
karo1986 Że tesh ci się chciało czytać całe forum:) Ja kiedyś zaczełam, ale ze dwie strony przeczytałam:) I niestety ale link nie wchodzi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
skopiuj adres do paska adresowego i skasuj w nim spacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 sierpnia 2009
no oki na zumi pokazało mi ten salon:/ A sukienki nie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1986
możecie też wejsć przez zumi wpisać miasto wałbrzych i nazwę sklepu "gracja" kliknijcie na nazwe sklepu, która pojawi się z lewej stwony potem na multimedia. Na dole będą zdjęcia, moja skuknia jest ostatnia. Troche to skąplikowane ale jest to nowo otwarty sklep i jeszcze się rozbudowują powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 sierpnia 2009
WOW!!! Bardzo ładna:) Ja bym dla siebie wolała dekolt w serduszko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1986
ciesze się, że się podoba ja jestem zadowolona, że dobrze trzyma i optycznie zmniejsza mój biust 75 DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! :D jestem, jestem, ale nie nadązam juz za wami, wystarczy dzień zwłoki a juz są 2 strony zaległości :D:D ja stopuje z przygotowaniami, jedyne co zaprzata mi teraz głowe to moje bezrobocie! namietnie szukam i szukam i nic! czarna dupa normalnie :( a kasa powoli sie kończy a tu szkoła, dom, wesele... rece powoli mi opadają. tak wiec narazie dałam sobie spokój z przygotowaniami, do maja musze miec robote, wszystko inne zdarze zrobic. Mam nadzieje... trzymajcie kciuki :-* lece. bye bye 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo1986 daj mi trochę tego biustu hehehe przydało by mi się ;) wracam do pisania pracy,a popołudniu nauki ....... buziaki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wieczornej konsultacji z mamcią i siostrą wybrałam ta pierwsza suknie.. Ale napewno zmienie w niej dekolt na serduszko... Karo1986 śliczna sukienka.. ja też miałam prolbemy z biustem bo wiekszość sukienek jeszcze go bardziej powieksza i podkreśla.. A mam 70D.. Ja jestem z wielkopolskiego i u mnie naprawde wesele bez tłuczenia szkła by się nie odbyło.. Widocznie co region to inne zwyczaje.. Z tego co się orientowałam to na świadka można wiziąś każdego kot ukończył 18 rok zycia.. ale musze się jeszcze dopytać ksiedza czy może to być osoba beż slubu kościelengo, tylko po cywilu.. Bo chcialam wziąść siostrę a ona jest po ślubie z rozwodnikiem.. To jest dla mnie głupota że takich ludzi uznaje sie za \"niekatolików\".. Ale w wielku kwestiach nie zgadzam sie z kościołem wiec lepiej się nie zagłębiam w ten temat:) Mykam robić sałatke grecką bo postanowiłam ze na obady będe teraz jeść wiecej ważyw a nie tylko mięcho.. Miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świadków. już mamy. Z mojej strony będzie moja młodsza rodzona siostra, a z Łukasza jego cioteczny brat. Tylko nie wiem czy on może być, bo nie ma bierzmowania. Wszędzie czytałam, że to nie ma znaczenia ale kto wie co ksiądz wymyśli. :P My gościom na wyjście nie dajemy wódki. Za drogo by wyszło. Na weselu niech piją do oporu, a kaca niech leczą za swoje. :P Po butelce i kawałku ciasta damy najwyżej naszym rodzicom chrzestnym. I jednej czy dwóm parą, od których też dostaliśmy. Zastanawiam się czy gościom w podziękowaniu na dać takich malutkich aniołków lub cukierków w woreczkach z organzyny. Muszę pokazać je mojemu Ł. Zobaczymy co powie. A wy dajecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) No ja też nie mam problemu ze swiadkami :P U mnie będzie moja siostra a u mojego Wojtasa jego brat :) Kobitki moje kochane pomóżcie! Mam nadal dylemat między dwoma sukienkami :( nie wiem co robić, jesteście moimi dobrymi kumpelkami więc zwracam się do was o pomoc! Wysle wam jutro na maila zdjęcia dwóch sukni --> dajcie znać którą wybrać :) Wracam do mgr :( ❤️ 09.08.09 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1986
nelka ja najprawdopodobniej dam jakieś cukierki czy orzeszki, zastanawiam się nad pudełaczkami ale kolorowe woreczki ze sznureczkiem bedą chyba bardziej poręczne. Jeszcze pomysle nad tym, jest jeszcze trochę czasu, ale podoba mi się ten pomysł z upominkami. Nie wiem czy świadek musi mieć bieżmowanie według mnie chyba musi ale najlepiej to spytaj się księdza kamila.p co do ślubu cywilnego świadkowej to ksiądz nie powinien mieć zastrzeżeń, ale jak wiemy księża mają swoje widzi mi się i nie wiadomo co wykombinują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas gościom daje się ciasto,zapakowane wcześniej w plastikowe pojemniki. Wódki się nie daje. I dobrze,bo byśmy chyba zbankrutowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to niektórzy młodzi chcą na świadków osoby stanu wolnego. Ja tam miałam małe zamieszanie ze świadkami, ale jakoś uporaliśmy się z ich wyborem. Jeśli chodzi o ślub cywilny to takie osoby są w związku niesakramentowym, więc nie mogę w pełni uczestniczyć we mszy św. tzn. nie mogą przystępować do komunii. Nie słyszałam o przeciwwskazaniach, aby osoba mająca ślub/rozwód cywilny nie mogła być świadkiem. Ale to pewnie wszystko zależy od księdza. Dla mnie to trochę paranoja, no ale nie zgłębiajmy się w temat religijny. My będziemy rozdawać ciasto, bo u mnie jest taki zwyczaj, że po weselu daje się albo wódkę albo ciasto. A tak poza tym to dziś obchodzimy 8 rocznicę poznania (i 3 rocznicę zaręczyn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8 sierpnia 2009
Kitek280 No to wszystkiego naj naj najlepszego:):) :* No u mnie 6 kwietnia bedzię 3 lata a 29 czerwca rok od zareczyn...ale ten czas leci:) No u mnie to się ciasto daje też w jakis pudeleczkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KITEK wszystkiego naj naj najlepszego. :) U mnie 1 styczna minęło 6 lat odkąd jesteśmy razem :) A rocznica zaręczy będzie dopiero w 13 lipca. :) Taka przesądna 13 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;) kamilka, mi sie bardziej ta pierwsza sukienka podobaa;) też miałam kupować w agnes;) ale się szyje i yłam na pierwszej przymiarce, schudłam 3 cm hi hi;) my mamy pałacówkę wódkę, chcielismy tadzia ale pałacówka jak dla mnie jest delikatniejsza a na swoim weselu wypada coś wypic;) my bierzemy za świadków brata mojego i moja bratówkę- u nas nie ma zwyczaju że muszą być wolni, a za starostów to juz pary, czyli mój brat z żoną i brat mojego z żoną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek280 Wszystkiego naj!! no my rocznice zaręczyn mieliśy teraz w andrzejki.. A 6 latek jak jesteśmy ze sobą bedzie 15go maja.. dagaa dziekuje za opinię, w koncu zdecydowałam sie własnie na tą pierwszą sukienke.. Co do wódki to my chyba też zdecydujemy się na Pałacową.. Teście cos jeszcze mówili o tej żołądkowej De Lux ale tak szczerze to jeszcze jej nie piłam wiec nie wiem jaka jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1986
a u mnie już piąty roczek leci i drugi od zaręczyn :-) co do alkoholu to ja oprócz wódki chce jeszcze wino a mój luby wymyślił sobie jeszcze jakieś miody pitne czy coś w tym rodzaju. Ja się już w to nie zagłębiam bo teściu ma załatwiać. Na początku chciałam żeby wogóle wódki nie było, tylko wino ale zmieniłam zdanie, niech będzie ale nie dużo. Niechce żeby mi rodzinka się za bardzo rozbrykała Dagaa co to za starostowie? Pierwsze słysze :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie też są starostowie,u mnie prosi się jakąś parę małżeńską,i oni się zajmują m.in.tym,żeby na stole zawsze była wódka i takimi różnymi rzeczami. I właśnie mam z tym problem,bo nie wiem kogo poprosić,ale jeszcze czas,to się zastanowię. uciekam na nauki buziaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelka26 eee jak na mój gust to wygląda w sam raz :) Mój w sumie waży podobnie bo przy wzroście ok 190 waży 87 :) Wszystko byłoby w porządku gdyby nie brzuch ;) Joostynka1985 ale Wam dobrze! Zazdroszę tym co mają już nauki za sobą. My jeszcze 8 :( plus 3 w poradni. Jakaś porażka zupełna! U nas świadkami będą moja kumpela i kumpel narzeczonego, stanu wolnego :) A goście u nas na pewno dostaną na odchodne ciasto :D Kitek280 wow dużo, dużo miłości Wam życze :) ❤️ Nam w maju minie 6 lat jak jesteśmy razem...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aicha_81 w takim razie czekam na maila :D Kamila gratuluję wyboru! Mi też się ta 1 podoba :) Tymczasem uciekam gotować obiadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak mówi Justynka, starostowie zajmuja się by wódka była na stole, zabawiają gosci, pomagają w zbieraniu kwiatow i prezentów;) i u nas każdy z mlodych bierze po jednej parze za starostów;) z wódką to wszystko zależy od człowieka;) np finlandia, dobra wódka, droga, a po niej mam takiego kaca, że szok.. np żołądkowa czysta, jak dla mnie to za ostra, a mój brat stwierdził że co to za wódka, bo się po niej \"całymi kiełbasami zyga\" :) chcieliśmy wyborową albo p.tadeusza, ale jak dla mnie za ostre, patrzyłam też na butelkę i cenę, i jakos pałacowa nam najlepiej odpowiada;) Kitek, a ta mloda para-wódka to dobra jest? bo u nas na odchodne daje sie gościom po flaszce wódki i pudłko ciastek i właśnie o tej wodce myslimy dla gości...bo jest bardzo ładna;) ale wodke na odchodne dajemy tylko wójkom i ciociom, bo mam za dużo kuzynostwa, zbankrutowalibysmy chyba;) my dziś mamy 3.5 roku razem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski... Mam do Was prośbe.. Ciocia obiecała mi zafundować bizuterie na ślub a ja nie wiem co mam kupic.. Już wiecie jaką mam suknie (ta pierwsza:) ) a tu mam pare propozycji co do biżuterii jaka mi sie podoba.. i co Wy na to?? bedzie pasować?? http://www.magraf.com.pl/bizuteria/bizuteria_slubna/3/05613.html http://www.magraf.com.pl/bizuteria/bizuteria_slubna/6/03390.html i do tego np takie kolczyki http://www.magraf.com.pl/bizuteria/bizuteria_slubna/1/06370.html Co Wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę ślub 22 sierpnia i już mam wszystko zaklepane.. prócz obrączek. chcemy przetopić własne złoto na obrączki bo jest taniej i jeszcze każdy ma swój w tym wkład;) ale suknia, sala, orkiestra, kościół.. jest... wiadomo tort, zaproszenia, ozdoby auta to bliżej ślubu.. ale wszystko pod kontrolą... jeszcze tylko 163 dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×