Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

m-s - jak nieodczuwasz glodu pod koniec dnia - to nie jedz, choc ja nie jestem zwolennikiem wieczornych postow, gdyz moim zdaniem spowlaniaja przemiane materii. mozna nie jestc nic na 2 - 3g przed snem, wiecej - to bezsens. Po intensywnym wysilku wskazana jest chiciaz drobna przekaska zawuierajaca weglowodany, juz samamandarynka bylaby dobrym rozwiazanie, ja po prostu po przyjsciu do domu zjadlbym kanapkę. co do l-karnitynmy - to zdania na jej temat są podzielone. w badaniach na ludziach karnityna wykazywala pewne dzialanie, aczkolwiek optymalne byly dawki wysokie, ktore wynosily okolo 2g wi wiecej na porcje braną okolo godziny przed planowaną aktywnoscią aerowbową. mniejsze dawki byly raczej watpliwej skutecznosci. sam stosowalem karnityne kilkukrotnie i rejstrowalem wzrost wytrzymalosci, ktor - patrzac na mechanizm dzialani - swiadczyl o wiekszym zuzyciu kwasow tluszczowych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja mam watpliwosci co do tych platkow nawet owsianych z mlekiem,przeciez mleko to bialko a platki to weglowodany mozna laczyc weglowodany z bialkami? i dzis zobaczylam ze platki owsiane maja tyle samo kalorii co kukurydziane..o co w tym chodzi?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko ma malo bialka, okolo 3g na 100g mleka. dla porownania kotlet ma okolo 20g bialka na 1009g kotleta, twarog rowniez ok 20g na 100g produktu, tunczykfilet nawet do 30g na 100g produktu... poza tym mozna laczyc bialko z weglowodanami, choc nie powinno sie laczyc w weglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym. o co tutaj chodzi? chodz o przetworzenie produktu i indeks glikemiczny ktory moim zdaniem ma wieksze znaczenie niz kalorycznosc produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
niestety walcze z bulimia przy okazji , jak juz napisałam jak mam diete i wierze ze bedzie ok to wszystko w porzadku , ale bywa ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, trzymam kciuki i zycze powodzenia. mam nadzieje ze jestes pod opieka specjalisty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to proponowalbym jednak udanie się po pomoc. nie powinnas zostawac sama z takim problemem. kto stwierdzil bulimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko jestem 5 m-cy po ciąży ograniczalam jedzonko ćwiczyłam 6 weidera(niestety kregosłup nie wytrzymał) i duzo spaceruje z dzidza ale brzusio nie chce sie stracic Przed ciaza wazylam 53 teraz 60 waga nie jest straszna ale brzucho odstaje :( poradz cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim potrzebujesz troche czasu. pociazy, przez jakis czas brzuch wyglada na troche bardziej - wybacz - obwisly. przydatne mogą byc cwiczenia miesni brzuch, jesli nabawilas sie kontuzji kregoslupa - to powinnas niezwlocznie udac sie do ortopedy w celu chociazby zdiagnozowania. najpradopodobniej (bo statystycznie najczestsza) jest to dyskopatia ledzwiowa, a wiec koniczne będą po prostu przeprosty (dwa lekkie cwicenia na kregloslup). nie jestem jednak ortopedą wiec, nie będę bawil sie w lekarza... w kazdym badz razie powinnas najpierw zajac sie kregoslupem, pozniej - lekkimi cwiczeniami brzucha, ktore nie obciazaja zbytnio kregoslupa (a wiec lekkie, krotkie "specia" bez odrywania dolnego odcinka plecow od podlogi)... wiedz, ze juz samo napinanie miesni prowadzi do poprawy ich sprawnosci, a wiec - moze to brzmi dziwnie - samo lezenie z maksymalnym regulrnym spinaniem miesni brzuch jest juz treningiem... co do diety - zapewne karmisz - oczywiscie nie moze byc ona drastyczna, gdyz moze sie to odbic na jakosc pokarmu. proponuje stopniowe i deilkatne ograniczaczanie produktow wysokoprzetworzonych w diecie, zastapienie ich warzywami, owocami, produktami pelnowartosciowymi (zmiast bialego pieczywa - pieczywo razowe, tak samo ryz, czy makaron). eliminacja z diety slodyczy, rafinowanych olejow roslinnych i twardych margaryn itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie karmie piersią więc z dieta nie musze uważać a kręgosłup to od znieczulania epiduralem lekarz mówił że bóle mogę mieć nawet do roku:( kiedy nie pobolewa to cwicze i brzuszki i ćwiczenia z 6 ale nie moge za dużo bo ból wraca. dzięki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego nie wzialem pod uwagę. ok - tyle moglem powiedziec w ciemno i na odleglosc. :) pozdrawiam. a wlasnie - pewnie nie zaskoczę, ale na wszelki wyadke, zeby nie bylo, ze cos pominąlem - dosc dobrymi opiniami cieszą sie spelcjalne kosmetyki (zele, peelengi, kremy) poprawiajace jedrnosc skóry. są tez suplementy, takie jak chocby CLA ktore mogą byc w tej kwestii dosc przydatne. milej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit--> dzięuję za odpowiedź 1. byłabym jeszcze wdzięczna za konkretne przykłady- czyli na śnidanie wędlina?? na obiad jakies mięsko...?? i co do pracy (chciałabym zrezygnować z węgli, ale jak zastpić kanapkę???) 2. czy to prawda że nie należy przesadzac z nabiłem (jogurty, serki, itp.)??? thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko..
m_s - piszesz, że wg lekarzy procent tkanki tł u kobiet w okolicach 21% jest ok - a orientujesz się jakie ogólnie są normy? A może ktoś inny ma o tym jakieś pojęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogi fit 26- a co sądzisz, żeby zastąpić kolację napojem białkowym np. molke-kur? czy to pomoże w zrzuceniu kilogramów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_czarna_A - co do przykladow posilkow, to wybor jest szeroki, ich sklad ilosciowy i jakosciowy powinien byc uzalezniony od kilku czynnikow (miedzy innymi aktywnosc fizyczna, typ budowy ciala itp...), wiec konkretnego skladu nie podam. nalezy po prostu wiedziec jakie produktu są zrodlem pelnowartosciowego bialka (mieso, ryby, jaja, nabial, soja) i dbac o to by pojawialysie w posilkach. co do nabialu - to zgaza się, jego nadmiar nie jest dobrym rozwiazaniem. spore ilosci nabialu powodują u niektorych ludzi nabrzmialy wygląd. w momencie gdy mimo zastoswania odpowiednije diety klientom trudno pozbyc sie nadmiaru zatrzymanej wody -proponuje zazwyczaj okresową eliminacje nabialu. z nabialu w pierszej kolejnosci zazwyczaj zalecam ograniczyc mleko. asia34 - koktajl proteinowy jak najbardziej, ale nie molke-kur!!! molke-kur to serwatka, ktora tym sie rozni od bialka serwtkowego czym kon od koniaku. molke-kur to produkt odpadowy, ktory sklada sie w 70% z weglowodanow, a dokladnie - laktozy, czyli cukru mlecznegop ktory odpowiada jedzynieza problemu trawienne. jedynie 12% tego produktu to bialko. polskim odpowiednikiem tego preparatu jest serwatka firmy rolmlecz, ktorej pól ilograma kosztuje ok 4zl... prosze omijac szerokim łukiem tego typu preparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berschka
hej fit:) podobaja mi sie Twoje rady:) mysle ze jem sporo weglowodanow np: rano jogurt nat. + troche platkow owsianych, troche otrebow, troche musli, troche siemienia lnianego w proszku + owoc, na 2gie sniadanie kanapka -pieczywo pelnoziarniste z serkiem light i jablko, salata i pomidorem, obiad: piers gotowana z surowka jakas, podwieczorek- jakis owoc ( jablko, gregfrut), kolacja- kanapka znow. czasem na obiad makaron razowy z sosem albo kasza- lubie takie obiadki. Cwicze tez sporo. czytalam ze proponujesz po posilku weglowodany- ja jem roznie ale slyszalam ze po wysilku wlasnie bialko jescf czy to prawda?. jak zastapic zwykla kanapke czyms- czym?:) jesli chcialoby ci sie to napisz przykladowe fajne menu dla osoby o duzej aktywnosci fizycznej. dzieki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berschka
po wysilku weglowodany:) tak mialo byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje troche weglowodanow po wysilku aerobowym, w celu uzupelnienia glikogenu. nie musza to byc same weglowdany, uwazam jednak, ze warto by zawieral je posilek potreningowy. po treingu silowym jednak weglowodany nie sa konieczne, gdyz ubytki glikogenu na treningu z obciazeniam - są raczej niewielkie. po takim treningu polecam posilek bialkowy, chyba ze planujemy rozrost masy miesniowej, wtedy dodatek weglowodanow poprawi odpowiedz insulinową i da sygnał anaboliczny. nie podam przykladowego menu, z kilku powodow, po pierwsze uwazam ze diete nalezy dostoswac do wielu czynnikow (rodzaj i ilosc aktywnosci dziennej, typ budowy ciala, waga, cel, dotychczasowe nawyki zyiweniowe itp...), po drugie - robie to indywidualnie i za pieniądze, takie zabiegi na forum bylyby wiec nie fair w stosunku do osob z ktorymi w tej chwili wspolpracuję ;) co do zasad ogolnych - to powiem tak: warto przesuwac weglowodany z diety tam, gdzie posilki poprzedzaja badz są nastepstwem aktywnosci ruchowej. cistako z kremem jest duzo bardziej niebezpiecznym pokarmem pod czas pracy za biurkiem niz po dwoch godzinach aerobicu... na dietach edukcyjnych organiczenie ilosci spozywanych weglowodanow jest najprostszym sposobem na pozbycie sie nadwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berschka
dzieki za odpowiedz:) a jeszcze pytanko- co sadzisz o owocach w diecie,kiedy jesc najlepiej i z czym laczyc, czy same jesc czy bez znaczenia no i jakie najlepiej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owoce jako samodzielnyposilek to za malo, lepiej wlaczyc je do jakiegos posilku, lub zjesc bezposrednio po nim. owoce poza tym, ze są bogactwem prozdrowotnych substancji - zawieraja tez sporo cukru, nie mozna sie nimi bezkarnie objadac. ich udzial w diecie zalezec powinien od tego - co to za dieta i kogo dotyczy. wybacz wiec ze znowu relatywiuje, ale zazwyczaj takie kwestie rozpatruje sie indywidualnie. przykladowo - jesli jestes osobą o ektomorficznej budiwe ciala na scislej diecie, to nawet mandarynke ogladnalbym trzy razy zanim bym Ci ja zaproponowal, ja jestes ektomorfikiem - pewnie bym sie nie zastanwial. na temat owocow pisano juz ksiazki, jeste wiele sprzcznych pogladow. na pewno godnym polecenia jest grejfrut. uduwodniono w pewnym badaniu, ze osoby ktore na pewien okres czasu wlczyly do diety grejfruty - schudly wicej niz osoby ktore ich nie jadly... co ciekawe byly podobne wyniki w przypadku - jakze slodkich przeciez - winogron. tutaj jednak bylbym bardziej ostrozny. owoce są napewno wybawieniem, gdyz kusi nas chec na cos slodkiego. warto miec wtdy owoc ktory zaspokoji cukrowy glod. w takiem kontekscie owoce to poprosukoniecznosc.. na marginesie dodam jeszcze, ze jedna duzapmarncza - syci na dluzej niz... banan :) podobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
pytałes kto stwierdził u mnie bulimie. ja sama ... ale zawsze bałam sie sama przed soba wypowiedziec to słowo. przez poł roku wymiotowałam po tym jak obiadałam sie czym popadło. Pozniej z powodu braku miesiaczki przestraszyłam sie i przestałam na jakis czas . Ale oczywiscie wrociło i znowu wszystko od poczatku . Za kazdym razem obiecuje sobie ze to ostatni raz , ale to jest silniejsze ode mnie. Wczoraj sobie obiecałam ze ,zeby nie wiadomo co sie działo to mam juz to za soba ale dzisiaj tez musiałam sobie to obiecac... wiesz co mam na mysli.... niestety znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego z serca radzę Ci bys udala sie z tym do specjalisty, to jest powazna sprawa i nie mozna zostawiac siebie samej z takim problemem. potrzebujesz wsparcia, dobrze by udzielił Ci go fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
ale ja nawet nie mam takiej mozliwosci. Mieszkam tymczasowo za granica, poradz mi cos prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
moja ostatnia deska ratunku to dieta , musze widziec ze chudne a jak zdobede cel to juz nigdy , nigdy juz tego nie zrobie. Musze schodnac 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
schudnac, sorry za błedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
co myslisz o takiej 5 dniowej diecie: pierwsze sniadanie jajecznica +poł grejpfruta drugie sniadanie 2 jajka + poł grej obiad jajko na twardo, mała puszeczka tunczyka + grej bez kolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona 20
przepraszam ze cie tak zameczam ale od jutra musze zaczac jakas diete.moj dzien wyglada tak ze o 6 jem pierwsze sniadanie, miedzy 10 a 11 drugie i pozniej dopiero po 16 obiad, a tak po za tym to nie mam mozliwosci nic zjesc.Zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z pierwsego sniadania na rzecz czrnej kawy, podobno przyspiesz spalanie tłuszczu, na 2 sniadanie jogurt naturalny , na obiad tunczyk z puszki i jajko . sama juz nie wiem co mam jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1987
witaj fit26 mam pytanie, otóż napiszę Ci swój jadłospis i powiedz co powinnam wymienic i na co zmienic. Chcę już podczas długiego weekendu zaczać solidną, zdrową diete śniadanie 2 jogurt jogobella light z płatkami owsianymi i otrębami - ok 250 kcal jabłko malutkie - 50 kcał 3 pierniczki - ała dużo ( 1 h na rowerze za to za kare ;P) 2 śniadanie grachamka z jajkiem - 300 kcal obiad : kostka ryby - 78 kcal pomidor - 30 kcal lód big trio - 100 kcal podwieczorek : budyń ze słodzikiem i mleko )% - max 150 jogurt light 90 kcal kolacja: machewka z goszkiem - 200 g - 100 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×