Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

Witam!!Moje pytanie jest nastepujace: jezeli na opakowaniu produktu pisze zawartosc bilaka np 8 w 100gr produktu to czy jest to bialko pelnowartosciowe skladajace sie z wszyszystkich aminokwasow czy bialko ogolnie:)A jezeli bialko ogolnie to np w twarogu jaki jest aminokwas ograniczajacy i z czym powinnam go jesc,łaczyc aby wpelni organizm wykorzystal bialko znajdujace sie w nim:)Nie wiem czy dobrze to ujelam hihi to znaczy nie wiem czy mnie zrozumiales autorze topicu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona 20 - dieta zaproponowana przez Ciebie jest monotonna i mnie sie nie podoba. zauwaz ze w swoichwypowiedziach raczejprzestrzegam przed dietami z kolorowych pism, czy tez dietami z szuflady. dieta powinna byc dostosowana do indywidualnych potrzeb. ja nie moge polecic Ci okreslonego jadlospisu - moge natomiast skierowac Twoją uwagę na okreslone nawyki zywieniowe. Przypadlosc, ktora Cie dotknęła jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i konsultacje oraz opieka specjalistów - są niezbędne, powinnas je wiec ptraktowac jako priorytetowe. Moje osobiste doswiadczenia z bulimiczkami są zerowe stąd moja wstrzemiezliwosc. Staraj sie unikac diet jednostronnych, skupiaj sie raczej na metodzie drobnych kroczków i stopniwow eliminuj z diety takie rzeczy jk slodycze, cukry i oleje rafinowane, margaryny twarde, biale pieczywo, bialy ryż. W ich miejsce wstawiaj produkty pelnowartosciowe, warzywa, owoce, pieczywo z pelnego przemialu. Juz sam fakt, ze produkty są niskoprzetworzone sprawia, ze organizm musi sie zdecydoanie wiecej namęczyc by uzyskac z nich odpowiednia dawke kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda1987 - nie wiem jaki cel tej diety, nie znam Twojej aktywnosci dziennej, wagi, typu budowy Ciala, take wiec nawet nie umiem oszacowac Twjego zapotrzebowania kalorycznego. Patrzac na sklad jkociowy diety - srednio mi sie podoba %-) pierniczki, lody big trio - jesli sie nie odchudzasz - to są OK. poza tym to marchew z groszkiem jako samodzielny posilek? moze jakies miesko do tego? (jesli jesz) moim zdaniem jest troche duzo nabialu. poza tym to mozesz tak jesc, choc dietą redukcyjną to bym tego jadlospisu nie nazwal... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiat nilu - zawartosc bialka podawana na etykiecie, to zawartosc bialka ogólnie, nawet jesli jest ono niepelnowartosciowe. co do twarogu - to zawiera on bialka pelnowartosciowe (kazeina) mimo, ze faktycznie wsrod bialek zwierzecych nie wyroznia sie zbyt wysoką wartoscią biologiczną... nic mi nie wiadomo wiec by pojecie aminokwasu ograniczajacego odnosilo sie do twarogu. choc mogę jeszcze sprawdzic po weekendzie, jak wroce - bo jestem poza domem :) milego weekendu dzieczyny, ja znikam z forum na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz napisz mi jezeli dzienne zapotrzebowanie na bilko wynosi u mnie ok 1,1gr na kg ciala,to o ile moge zwiekszyc to zapotrzebowanie tak zeby nie obciazyc organizmu bialkiem:)wiek 26lat,wzrost 160 waga 53,5kg A teraz ryby: jaka jest optymalna ilosc spozywania ryb np na tydzien,chodzi mi glownie ok kaws omega 3,jezeli jem ryby trzy razy w tygodniu(sredno tłuste) to czy dostarczam organizmowi dostateczna ilosc NNKT,czy moze powinnam wspomagac sie tranem np w kapsulkach.A jezeli powidzmy ze przekrocze dzienne zapotrzebowanie na te kwasy i bede robic to codziennie,to jak moze wplynac to na moj organizm,czy mocno moge sobie zaszkodzic?Mowiac o tych kwasach w tej chwili mam na mysli glownie ryby:) Jeszcze zapytam sie o soje,ostatnio przeczytalam na etykiecie ze napoj sojowy jest zrodlem lecytyny,czy to jest ta sama lecytyna co w zoltku jaja?A jezeli to to samo to ktora lecytyna z soji czy z jaj jest lepiej przyswajalna przez organizm:)Czy moze to nie robi roznicy:)Lecytyna to lecytyna nie wazne z ktorego zrodla! dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiat NIlu - co do ilosci bialek, to spokojnie mozesz zwiekszyc tą ilsoc nawet dwukrotnie, o ile jest to oczywisci potrzebne. U zdrowego czlowieka spozywanie 2g bialka na kilogram masy ciala nie powoduje zadnych konsekwencji zdrowotnych, pod warunkiem ze odzywiamy sie w sposob racjonalny i pamietamy o spozywaniu dostatecznej ilosci produktow odkwaszajacych (przede wszystkim warzywa), spozywaniu sporej ilosci płynow. Co do kwasow tluszczowych omega3, to jedzenie porcji tlustej ryby trzy razy tygodniu powinno pokryc zapotrzebowanie i suplementacja tranem moim zdaniem jest calkowicie zbędna. Co do bezpieczenstwa - to ich znaczny nadmiar w diecie moze byc niekorzystny dla zdrowia, nalezy pamietac, ze ich nadmiar ulega po prostu utlenianiu, czyli - mowiac obrazowo - wewnątrzustrojowemu jełczeniu. Potrzebne są jednak ilosci hurtowe i przy takich dawkach jak Ty spozywasz - nie zachodzni moim zdaniem ryzyko przedawkowania. Co do lecytyny - to nic mi nie wiadomo by byla jakas istotna roznica we wchlanialnosci tej z jaj i tej z z soi. Jedno i drugie jej zrodlo nalezy traktowac jako rownoważne, choc osobiscie spotkalem sie z polemikami na temat ktora lecytyna \"lepsza\" (ta z jaj czy z soi). ja przymykam oko na takie niuanse.. ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kochany. Mam ogromna prosbe , wejdz prosze na topik dieta atkinsa i przeczytaj prosze moje ostatnie wypowiedzi . Nie wiem co mam zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit26 jakie jest zapotrzebowanie kcaloryczne dla kobiety wazacej 58kg,tryb zycia raczej siedzacy,sport przynajmniej raz w tyg.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona20 - zagladnąlem totalna - podalas za malo danych. przynajmniej jeszcze wzrost i wiek. najlepiej byloby zrobic dokladny wywiad odnosnie aktywnosci fizycznej i stosowanych do tej pory diet, inaczej podam tylko szacunkowy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdfdfdfdfdsfscxxvd
fit co zrobic jak waga stoi? mialam diete 500 kcal potem 800 i znow 500 ,potem glodkwe 3 dni i jadlam malo ale popadam w paranoije, jem nie jem i tak w kolko a waga ani drgnie albo idzie w góre;/ chce przejsc na racjonalna diete i pozbyc sie z 4 kg ale ile kcal wybrac? te 500 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500kcal to jest glodowka. najpierw nalezy wyprowadzic przemiane na prostą co zajmie sporo czasu. stopniowo zwiekszac ilosc kalorii weglowodany utrzymujac na minimalnym poziomie (tylko z warzyw, ewentual;nie po aktywnosci fizycznej - z owocow), zwiekszac natomiast nalezy ilosc bialek i tluszczy. ilosc posilkow w ciagu dnia powinna miescic sie w przedziale 4 - 7. to bedzie proces czasochlonny i zlozony, gdyz glowodki robią spustoszenie w naszym organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit26 moglbys wytlumaczyc roznice miedzy szybkoscia przemiany materii a pasaze jelitowym?? gdzies zauwazylam ze napisales, ze jest miedzy tym roznica?? jak wyprozniam sie srednio raz na trzy dni to jest dobrze zle czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdfdfdfdfdsfscxxvd
masakra raz trzymam diete potem sie obzeram to po tej glodowce mam takie napady i nie umiem wyjsc na prosta i jesc normalnie :( zaczne stopniowo zwiększac kcal , jutro na sniadanie jogurt zjem jakiś a na obiad talerz zupy a na drugi dzien juz doloze drugie sniadanie itp myslisz ze to dobry pomysl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ze zajzałes ale co o tym myslisz?? myslisz ze po 4 dniach wzorowo na atkinsie jeden plusik na pasku jest ok? ile powinno byc aby miec pewnosc ze proces spalania tłuszczu jest został uruchomiony? mam na mysli paski ketodiastix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienormalna* - ale co tutaj tlumaczyc. czestotliwosc wyprozniania ma niewiele wspolnego z szybkoscia przemiany materii. mozna chodzic do WC 5 razy na dobe i miec wolna przemiane materii. pewna zaleznosc istnieje, ale to jednak dwa odrebne procesy. mozna sobie sprawdzic nawet w wikipedi czym jest metabolizm/przemiana materii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dffdfdfdfdfdsfscxxvd - mysle ze tak, ze powinnas dzialac stopniwow. dobrym rozwiazaniem bylaby wizyta u specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdfdfdfdfdsfscxxvd
fit dziekuje za odpowiedz :) myślę,że tak będzie ok. a mogę zwiększac kcal tygodniowo o 50/100 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona20 - w sasiednim temacie masz odpowiedz. zanim organizm przjdzie na treb "keto" moze minac troche czasu. nie jestem specjalistą od atkinsa i nie wiem jak jest ztymi paskami. ja ketozę "czuję"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dffdfdfdfdfdsfscxxvd - mysle ze 50kcal na tydzien to malo... ja bym zwiekszal o 100 - 200. opierajac sie na bialkach i tluszczach oraz warzywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdfdfdfdfdsfscxxvd
fit a nie przytyje jak bede zwiekszac o 100 ? Np jutro na sniadanie jogurt 100 kcal mi zupa ok 200 wiec 300 kcal nastepnego dnia doloze jabłko 360 i bede jechac na ok 450 a w nastepbym tyg ok 550 potem 650 i myslkisz ze nie odlozy mi sie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy co bedziesz jadla. jesli podstawa bedą weglowodany - przytyjesz. jesli bialka i tluszcze- raczej nie. komponuj tak posilki by ich glikamia (iG) bylo jak najnizsze. wyeliminuj wysokoprzetworzone produkty. poszukaj w necie tablic z informacja o indeksie glikemicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdfdfdfdfdsfscxxvd
a kiedy ten ideks jest wysoki a kiedy nie?? bo nie wiem heh ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki index maja przede wszystkim cukry rafinowane, slodycze, biale pieczywo, bialy makaron, ziemniaki, gotowana marchew itp. są w necie tablice w wykazem wysokoindeksowych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdfdfdfdfdsfscxxvd
a moge zajadać się jabłkami ? i mandarynkami ? ile trzeba ci zapłacić za ułozenie jadłospisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owoce tylko doraznie, poczatkowo raczej bym ich unikal. ja na diecie niskoweglowodanowej, pomimo ze zjadalem spore ilosci kalorii w porwonaniu z Toba - jdlem np pol jablka, albo jedną mandarynke w ciagu dnia. posilkow bylo 6... co do cen - udzielam informacji jedynie przez maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawowa przemiana materii bedzie wynosic okolo 1400kcal, a biorac pod uwage poziom aktywnosci na moje oko zapotrzebowanie kaloryczne przekraczac bedzie 2000kcal o okolo 120 - 300kcal. czyli rozumiem,ze ok 2000kcal:)tak duzo:),mam zamiar regularnie cwiczyc i koniecznie wyeliminowac weglowodany do minimum,bo po nich tyje.Uwielbiam niestety pieczywo:( dzieki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak duzo. jesli jednak do tej pory jadlas duzo mniej - dodawaj kalorii stopniwo, bo przemiana materii jest spowolniona. daj mejla to wysle Ci programik do liczenia kalorii. co do pieczywa to niestety - biale odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×