Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

Gość mixturaaaaa
a moze wiesz jakie cwiczenia najlepiej spalaja tkanke tluszczowa?? chodzi mi o brzuch ramiona łydki i uda :) tego typu... zaczelam szybkei spacery ale chcialabym cos konkretnijszego zacac trenowac. sporadycznie skacze na skakance... moze areobik albo fitness jest fajnym rozwaizaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bum bum bummm bziummm - co do przewodu pokarmowego, to jego usprawnienie moze polegac na wielu zabiegach. Nie jestem zwolennikiem jaks specjalych glowdowek czy diet oczyszczajacych. Uwazam, ze dobrze skomponowany jadlospis jest najlepszym rozwiazaniem. Teorie o oczyszczaniu krwi sa raczej z pogranicza nauki... Napewno dobrym rozwiazaniem jest dieta wysokoresztkowa. Odpowiednia ilosc blonnika w diecie usprawnia prace przewodu pokarmowego. Podobnie korzystne moza byc produkty zawierajace zywe kultury bakterii. Eliminacja potraw ciezkich (smazonych, wysokoprzetworzonych) - ropwniez jest jak dobrym rozwiazaniem. Jesli zafunduje sie organizmowi diete ktora nie obciaza zbytnio przewodu pokarmowego - ten powinien powrocic do dobrej formy. nie mowimy tutaj jednak o powazniejszych przypadlosciach. Dobrze byloby dolaczyc do pokarmy i napoje ktore zawieraja duzo przeciwutleniaczy. Owoce warzywa, oliwa z oliwek, olej lniany, zielone, biale i czerwone herbaty (w umiarkowanych ilosciach), hebrata z pokrzywy, pewne dawki kakao, okazjonalnie lampka czerwonego wina. Skromne ilosci piwa - dobrze zadzialac moga na nerki. Zbawienna moze tu byc żurawina. Pomocne moga byc niektore suplementy, chocby lecytyna, srodki zawierajace sylimaryne, kwas liponowy (te akurat drogie). Wyciagi sojowe, zurawinowe. Mozna tez pomyslec o wizycie w saunie, zwiekszyc aktywnosc fizyczna itp..,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixtura - aerobik i fitnes to swietny sposob na poprawe sylwetki. zarowno atywnosci aerobowa, jak i treningi silowe moga byc korzystne w tyej kwestii. dobrze byloby nie rezygnowac z zadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem tego z tym nielaczenie, ale poza tym to jestes chyba na dobrej drodze. pamietaj jednak ze dieta stawia warunki nie tylko jakosciowe (co jemy), ale rowniez ilosciowe (ile jemy). ilosc spozywanych kalorii powinna byc dostosowana do potrzeb i celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze w wypadku diet redukcyjnych bilans musi byc ujemny, ale nie moze np stanowic jedynie polowy dziennego zapotrzebowania na kalorie. skoro jednak zapewniasz ze wszystko jest OK - to wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzbierało mi się trochę pytań :) - jeśli kończę trening (aerobowy) około 21-21:30 a chodzę spać o 22:30-23 to czy mogę jeszcze coś zjeść po ćwiczeniach? Np. wędzonego łososia lub jajko? - mam wagę elektroniczną mierzącą poziom bf ale zależnie od pory dnia, od tego czy jestem na czczo itp. wyniki są diametralnie różne (od 16,5 do 21%). Czy jest jakaś najlepsza pora żeby go zmierzyć? - co sądzisz o herbatkach wspomagających odchudzanie typu Slim Figura? Placebo czy rzeczywiście działają? I ewentualnie jakie herbaty najlepiej pić na diecie ograniczającej węglowodany - zielone, białe, czerwone, czarne? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwór zwany Babą - - mozna cos z jesc po treningu jak najbardziej, byle bylo lekkie (wedzony losos czy jajko sa sredni lekkie, lepiej byloby zjesc kawalekgotowanej piersi z kurczaka, ale jesli nie czujesz "ciezaru na zoladku" to moesz jesc to co wymienilas. - co do bf i wag - to nie wiem czy takowej wadze faktczne zaufac mozna. ja sie uczylem, ze właściwy pomiar %bf mierzony za pomocą imp. elektrycznych powinien się odbywać przy ustabilizowanej wadze w ciągu dnia. - co do herbatek, to faktycznie moga byc w niewielkim stopniu pomocne, ale ja plecam raczej produkty nieudziwnione, a wiec niezaleznie od diety pomocne moga byc tak czerwoen (pu-erh), jak i zielone czy biale herbaty, rowniez yerba mate jak i napar z pokrzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyn xyz
witaj:) moze ty mi opowiesz cos o skakance? tzn ile cwiczyc? jak? i na jakie partie dziala skakanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie to zajmuje sie wszystkim zwiazanym z dietami, czyli wplywem i doborem pokarmoiw w kontekscie obranego celu. moze sprobuj w innym dziale zadac to pytanie, bo tutaj raczej rozmowy dotycza jedzenia a nie aktywnosci fizycznej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj fit :P ja bym chciała przejśc na jakąś dietę, która by pomogła mi schudnąć 5 kilo do końca czerwca.. co polecasz? dodam ze jezdze od 3 dni po 3 godziny na rolkach (moje zapotrzebowanie kcal 2600-2800)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej fit :) Ja mam pytanie odnosnie posilkow okolotreningowych: kiedy lepiej wegle, kiedy bialka? Jak mam sport po poludniu jak dzisiaj, to posilek po treningu jest jednoczesnie kolacja, wiec staram sie nie jesc wegli. Dzisiaj zjadlam np. 100g wedzonego pstraga, 2 karczochy z wody i wypilam koktajl bialkowy z mlekiem. Najadlam sie, nie jest mi ciezko, ale trudno mi ocenic czy to dobra ilosc. Jak myslisz? Co bys zmienil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej ćwiczyć rano czy po południu?? a np jeśli sie biega rano to na czczo czy lepiej zjeść coś lekkiego (ale co?) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyMarika: z doswiadczenia moge powiedziec, ze tluszcz najlepiej sie pali jak sie biega rano, zupelnie na czczo. Dodatkowo warto wypic wczesniej czarnej kawy zeby pobudzic spalanie :) Oczywiscie tylko jesli ktos ma na tyle zdrowy zoladek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu chyba jestem juz stala bywalczynia bo ciagle mam jakies pytania,ale mam nadzieje,ze mi to wybaczysz :) Skonczylam diete nowojorska 3 dni temu. Niestety musze sie przyznac,ze zalozylam sobie,ze w pierwszy dzien po diecie moge jesc wszystko (nawet slodycze) byle zatrzymax sie na 1000kcal. To miala byc taka nagroda, ale niestety stala sie pulapka. Zjadlam okolo 3000kcal w tym mase slodyczy. Kolejny dzien rowniez zakonczyl sie klapa i zjadlam za duzo bo wyjechalam nad morze i to rybke zjadlam w jakims sosie ciezkim, to jakies batoniki, buleczki itp. Niestety od czasu diety mam zaparcia. Wyskoczyl mi przez to brzuszek i waga podskoczyla o 2.5kg :/ Czy jesli wroce teraz do diety (nie bialkowej tylko takiej mieszanej,troche bialka, duzo owocow i warzyw) i bede ograniczala sie do 1000kcal to schudne i pozbede sie zaparc? Tzn w sumie chodzi mi wlasnie glownie o to czy jestem w stanie chudnac po diecie bialkowej jedzac 1000kcal w sklad ktorych bedzie wchodzilo sporo wegli czy poprostu pozwoli mi to utrzymac wage. Wiem ze podobne pytanie juz zadawalam,ale teraz przez te zaparcia i to wszystko znow zaczelam miec obawy jak to pojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialabym Cie prosic o pomoc w doborze diety. Otoz mam 165cm wzrostu i waze 58kg a zostalam zaproszona na wesele ktore ma sie odbyc w polowie sierpnia i potrzebue schudnac do 50-52kg! Musze i chce :D Jaka diete bys mi zaproponowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srit......
pear on ci uloży diete jak zapłacisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmikaa - standardowe zalecenia: - stopniowe eliminowanie z diety produktow wysokprzetworzonych, takich jak cukier i wyroby cukiernicze, biale pieczywo, slodzone napoje, oleje rafinowane i margaryny twarde. slabej jakosc wedliny podrobiowe, tluste wieprzowe itp - stopniowe zwiekszanie udzialu produktow niskoprzetworzonych, warzyw, dobrych mięs, pelnoziarnistego pieczywa, tluszczy z pierwszego tloczenia (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany) obciecie ilosci spozywanych kalorii o okolo 200 - 300 od dziennego zapotrzebowania i ewentualne dalsze ciecia po 100 - 200kcal na tydzien w przypadku niskiej efektywnosci diety. z doswiadczenia polecam diety niskoweglowodanowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mushellka - jesli trening ma charakter stricte silowy - weglowodany nie sa elementem niezbednym w posilkach okolotreningowych (na redukcji), jesli wysilek ma charakter aerobowy - dobrze jest pewne ilosc wegli dostarczyc przynajmniej po treningu (nie musza to byc ilosci znaczne). POsilek ktory spozywasz jest dobrym posilkiem potreningowym po treningu silowym, po aerobowm mozna dorzucic kromke ciemnego pieczywa, ale nie jest to konieczne. Nie wiem jaki czasprzed snem spozywasz ostatni posilek, ale jesli jest to wiecej niz 2 - 3h, to mozna zrobic tak, ze najpierw po treningu spozywasz odzywke bialkowa, a po godzinie - poltora - owego pstraga z brokulami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady_Marika - faktycznie panuje poglad, ze najlepiej trening aerobowy zafundowac sobe rano na czczo. Ma to swoeje uzasadnienie (obnizone rezerwy glikogenu). AKtualnie, przynmajmniej w swiecie sportow sylwetkowych/silowych odchodzi sie od tego pogladu. Ja lubie biegac po poludniu okolo 2h po niezyt ciezkim posilku. Trening robiony w ciagu dnia powinien byc troche dluzszy. ;) jelinka - nie ma jednoznacznej odp na takie pytanie. diety wosokoweglowodanowe, niskokaloryczne (1000kcal) powoduja, ze przemiana materii spowalnia. poza tym zawsze powrot do niezdrowych nieodpowiedzialnych nawykow zywieiowych powoduje, ze waga wraca. stsowalas diete wysokobialkowa, wiec przemiana materii jest zapewne na dosc wysokim poziomie. co do zaparc - to spowodowane sa zapewne zwiekszeniem spozycia weglowodanow prostych (slodycze). Stosuje diete wysokoresztkową 9duze ilosci blonnika nierozpuszczalnego), a wiec razowe pieczywo, warzywa surowe, dodatkowo mozessz zakupic otreby pszenne. Mile widziany bylby jakis probiotyk. Przy poprawnych nawykach zywieniowych wszystko powinno byc OK. Pear - srit... ma racje, ulozenie indywidualnie dopasowanej diety to zabieg dosc czasochlownny, wymagajacy sporej wiedzy na temat osoby zainteresowanej, nalezy bowiem na podstawie zebranych informacji dokonac pewnych obliczen, nastepnie skomponowac jadlospis ktory bedzie spelnial pewne kryteria. Nieraz zajmuje to kilka godzin. NIe robie tego za darmo i nie wyobrazam sobie by ktokolwiek robil... ;) Pozdrawiam Panstwa serdecznie i zmykam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytania :) Super, ze mozna tak na Ciebie liczyc i ze chetnie dzielisz sie swoja wiedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niszencja
och, Fit, jestem załamana :( i to nie tylko z powodu porażki w dzisiejszym meczu. jakiś diabeł mnie podkusił i nawsuwałam się dziś wielu wysokowęglowodanowch rzeczy (oczywiście nie był to chleb razowy...) i teraz pytanie- co zrobić? byłam dziś na ostatnim dniu pierwszej fazy SB, od jutra miałam stopniowo dodawać węgle a tu taka niemiła niespodzianka dla mnie samej. wrócić na pierwszą fazę? i jeszcze jedno pytanie-dostałam karnet na 10 wejśc na basen, który mogę wykorzystać w ciągu najbliższych dwóch tygodni. czy nie rozbuduje to moich mięśni za bardzo (tyle wejść w tak krótkim czasie)? mogę basen zaliczyć do aerobów, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba też stałam się stałą bywalczynią tego topicu ;) Fit, co sądzisz o francuskiej diecie proteinowej, o której dziewczyny piszą tutaj: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3746951&start=0 czyli dwie fazy na zmianę po 5 dni każda czy jakoś tak - faza uderzeniowa proteinowa (ryby, chude mięso, chudy nabiał) i faza powolnego spadku wagi (to samo + warzywa). Czy taka ilość białka nie spowoduje komplikacji zdrowotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co sadzisz o wplywie dlugotrwalego stresu na nadwage ogolnie a szczgolowo to na niedoczynnosc tarczycy i inne choroby autoimmunologiczne. chodzi mi konkretnie o kortyzol, jak sie obniza jego poziom. kiedys poznalam goscia, ktory wlasnie bral cos na obnizenie i schudl 12 kilo w miesiac (no ale nalezal do tych z waga dobrze ponad 100). co procz magnezu i wapna mozna brac przy dlugotrwalym stresie, co jesc itd. nie chodzi mi o zadne odchudzanie ale pytam z ciekawosci bo sama mam niedoczynnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myslisz...
przymierzam sie do diety niełaczenia, czy jest szansa zeby przy odchudzaniu spadł mi nie tyle brzuszek co biust...?czytalam ze czasem kobiety mimo ze chudna ich biust sie nie zmniejsza, czy to mozliwe, przeciez na biuscue tez jest tłuszcz i zawsze powinien on przy odchudzaniu sie zmniejszac :) doam ze mam 167 i waze 65 kg a biust mam 75 D :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myslisz...
Fit, ale jak sie schudnie np z 10 kg to biust chyba tez musi spaść, przynajmniej troche co...?:/ A czemu uważasz ze dieta niełączenia posuwa się czasem za daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kwestii biustu moge powiedziec tyle, ze ja spadlam z 85 pod biustem na 70, a w biuscie ze 110 na 95 wiec proporcje pozostaly. aha. duzy biust to nie problem, problem to dobry stanik. do fit26 - dzieki za odpowiedz. zaluje, ze wczesniej o tym nie wiedzialam. zyje w ciaglych nerwach wiec pewnie to ma wplyw na moja niedoczynnosc i pojawienie sie guzkow na tarczycy. co moge brac oprocz magnezu? czy sa jakies zestawy witaminowe, lepsze od innych albo lepiej przyswajalne? odzywiam sie zdrowo ale mam wrazenie, ze przez stres w ktorym zyje to nie wystarcza. niestety wyjscia ze znajomymi to najwyzej w weekend a wtedy itak sie nik nie stresuje, sport uprawiam tez dosc regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko do fit26
Potrzebuje fachowej porady.zastosowalam diete 10 dniowa dzieki ktorej schudlam 5kg.osiagnelam pozadana wage ciala.dieta oparta byla na jedzeniu przez dwa dni takich samych produktow(kefir,twarog,jaja,mieso gotowane,warzywa)dziennie produkty dostarczaly ok.450-500kcal.teraz po zakonczeniu diety nadal jjem taka sama ilosc kalorii.jadam 5 posilkow,glownie bialko,warzywa swierze i gotowane,ryba na parze,jaja,kefir,owoce do dwoch dziennie.moje pytanie brzmi jak wyjsc z diety zeby nie przytyc?postanowilam ze kazdego tygodnia bede dodawac 100kcal. od 06-16.06(450-500kcal)tak jadlam planuje od.22-29.06 - 550-600kcal 0d30-6.07 - 650-700kcal od 7-13.07 - 750-800kcal i tak co tydzien zwiekszajac.na jakim etapie powinnam sie zatrzymac i do ilu kalorii moge dojsc.jakie produkty spozywac i czy moge dodac chleb ciemny np.na sniadanie albo platki owsiane.cwicze conajmniej 3 razy w tygodniu brzuszki na urzadzeniu czasem jakies sklony a pozatym codzienne zajecia domowe. i jeszcze jedno pytanie czy raz na 10 dni moge sobie pozwolic na odpoczynek od diety czyli zjesc normalnie.i nastepnego dnia trzymac sie zasad diety. moje PPM-1316kcal CPM-1843kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×