Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

mam pytanieeeee - pytalas jeszcze o kofeinę. umknęło mojej uwadze. W procesie termogenezy kluczxowa role odgrywają hormon noradrenalina i przekaznik komorkowy - cAMP.kofeina hamuje aktywnosc enzymu ktory dezaktywuje cAMP oraz wzmacnia i przedluza dzialanie noradrenaliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikaaa - z kaloriami nalezy schodzic stopniowo. zejscie ponizej 1000kcal na dobe tu juz jest moim zdaniem zbyt malo. ja swoich klientow odchudzam i to skutecznie na dietach ktore zazwyczaj nie przekraczaja dolnej granicy 1300 - 1500kcal. W tej chwili jednej z dzieczyn zaproponowalem 2000kcal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit- a czy to prawda ze picie np kawy i innych napojow zawierajacych kofeine zwiekszaja poziom kortyzolu w organizmie ktory jest odpowiedzialny za odkladanie tluszczu?? bo z jednej strony ciagle sie mowi ze efekt termogenezy jest bardzo korzystny podczas diet redukcyjnych, z drugiej slyszy sie tez o kortyzolu, wiec jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeslinka - kofeina faktycznie ma dwa oblicza. pewne badania wskazuja na to, ze u ludzi ktorzy przed silnie stresujaca sytuacja dostali napoj zawierajacy kofeine poziom kortyzolu byl wyzszy niz u osob ktore dostaly do ywpicia szklane soku. faktem tez jest ze podwyzszony poziom glikokortykosteroidow (kortyzol) hamuje zuzycie glukozy w tkankach i zwiekszaja lipogeneze. Proces ten jednak jest istotny jesli trwa przez dlugi okres czasu i ma duze nasilenie. Duzo bardziej znamioenne jest dzialanie termogeniczne kofeiny, ktore bierze z jej zdolności do hamowania fosfodiesterazy i podnoszenia poziomu cAMP. Warto tez wspomniec ze sama kofeina to malo jak na termogenik. Dlatego ciekawsza opcja niz kawa jest zielona herbata ktora zawiera epigolokatehine EGCG, ktory uzupelnia dzialnie kofeiny i razem staja sie duzo lepszym sposobem na podwyzszenie termogenezy. Kofeina ma swoich przeciwnikow i zwolennikow, rowniez w kwestii odchudzania. Faktem jest, ze w badaniach na ludziach kofeina udowodnila swoj pozytywny wplyw na procesy redukcji wagi, tak wiec z praktycznego punktu widzenia kofeina w tej kwestii niesie za sobą wiecej plusow niz minusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponawiacz - najlepiej nie slodzic w ogole. dobrym rozwiazaniem bezkalorycznym sa slodziki oparte na skojarzonie roznych substancji slodzacych, a nie tylko jednej. nalezy pamietac, ze slodziki sa dosc kontrowersyjne. ciekawą opcja moze byc miód. od czasu do czasu cukier tez nie zaszkodzi, wiele zalezy od tego na jakiej diecie jestesmy. fruktoza - sporadycznie. fruktoza choc ma niskie ig, to jednak jest srednim pomyslem, ze wzgeldu na to, zejej uzywanie/naduzywanie wyraznie podnosi poziom cholesterolu we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi autorze...
mam pytanko a w zasadzie prośbę..... Ułożyłam sobie jadłospis na 13 dni i chciałabym prosić o rzucenie okiem na mój plan....... Ile każdy dzień ma kalorii i czy w moim spisie jest wszystko co potrzeba I śniadanie----> godzina 9.00 II śniadanie-----> 11.00 obiad----> 13.00 podwieczorek----> 15.00 kolacja----> 17.00 DZIEŃ 1 I śniadanie---> mały jogurt owocowy jogobella light+ 2 mandarynki II śniadanie----->mała miseczka surówki z kalarepy rzodkiewek i marchewki obiad----->makaron pełnoziarnisty(mały talerzyk) z chudym białym serem podwieczorek---->banan kolacja---> szklanka soku marchewkowego DZIEŃ 2 I śniadanie----> 1 jajko + mała grahamka II śniadanie----> mały jogurt jogobella light owocowy obiad---->miseczka zupy jarzynowej czystej (bez śmietany) podwieczorek------->2 mandarynki kolacja----->szklanka soku marchewkowego DZIEŃ 3 I śniadanie----> 2 kromki chleba chrupkiego z sałatą chudą szynką i pomidorem II śniadanie---->mały jogurt jogobella light owocowy obiad----->pierś z kurczaka gotowana z warzywami podwieczorek -----> banan kolacja----> szklanka soku marchewkowego + 1 kromka chleb chrupkiego z pomidorem i sałatą DZIEŃ 4 I śniadanie---->jogurt naturalny z truskawkami świeżymi II śniadanie-----> 2 kromki chleba chrupkiego z białym serem obiad-----> brązowy ryż z jabłkami podwieczorek----->2-3 mandarynki kolacja----->serek wiejski chudy DZIEŃ 5 I śniadanie----> sałatka z marchewki kalarepy rzodkiewek II śniadanie jogurt naturalny z otrębami obiad-----> ryba z warzywami podwieczorek------>banan i mandarynka kolacja---->szklanka soku z marchewki DZIEŃ 6 I śniadanie---->sałatka warzywna (pomidor ogórek rzodkiewka sałata) II śniadanie---->jogurt jogobella light mały owocowy obiad---->tuńczyk w sobie własnym z brązowym ryżem i warzywami podwieczorek----->pomidor mandarynka kolacja---->kromka chrupkiego pieczywa z sałatą i pomidorem DZIEŃ 7 I śniadanie----->2 kromki chleba chrupkiego z sałatą i pomidorem II śniadanie ------> mały jogurt owocowy jogobella light obiad---->pierś z kurczaka z warzywami podwieczorek---> szklanka soku marchewkowego kolacja---->banan i mandarynka DZIEŃ 8 I śniadanie---->sałatka z marchewki rzodkiewek i kalarepy II śniadanie----->jogurt jogobella light mały owocowy obiad------->krupnik czysty podwieczorek------>jabłko i mandarynka kolacja---->2 kromki chleba chrupkiego z sałatą ogórkiem i pomidorem DZIEŃ 9 I śniadanie--->2 kromki chlebka chrupkiego z białym serem II śniadanie ----> banan i pomidor obiad---- warzywa z ryżem brązowym podwieczorek----> 2 mandarynki kolacja -----> szklanka soku z marchewki DZIEŃ 10 I śniadanie-->jogurt naturalny z otrębami II śniadanie-->sałatka warzywna (pomidor ogórek sałąta zielona rzodkiewka) obiad----->ryba z warzywami podwieczorek--------->mandarynka i banan kolacja---->szklanka soku z marchewki DZIEŃ 11 I śniadanie----->2 kromki chleba chrupkiego z pomidorem i sałatą II śniadanie----> mały jogurt owocowy jogobella light obiad---->zupa jarzynowa podwieczorek------>sałatka owocowa kolacja----->szklanka soku z marchewki DZIEŃ 12 I śniadanie------> sałatka z pomidor ogórka sałaty zielonej II śniadanie----->jogurt owocowy jogobella light obiad----> zupa krupnik podwieczorek---->szklanka soku z marchewki kolacja--->pomidor i mandarynka porcje tych posiłków byłyby małe tzn mały talerzyk lub miseczka zupki bez śmietany- czyste do tego za cały dzień minimum 2 litry wody i herbaty zielona i czerwona niby mam tabele kalorii i w internecie też są tabele i kalkulatory ale niestety wszystkiego nie da się policzyć dokładnie. Ryba warzywa kurczak oczywiście gotowany. Mam nadzieję że moja prośba to nie kłopot liczę na fachową pomoc z pańskiej strony DZIĘKUJĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - jadlospi jest na oko zbyt niskokaloryczny, zawiera a malo bialka, za malo tluszczu, ostatni posilek jest zbyt wczesnie (powinien byc na 1 - 3 przed snem). szklanka soku to nie posilek. kalorii nie bede liczyc, bo totroche żmudnej pracy, musze wklepac do programu, wpisac gramature i pododawac, poza tym nie nzma gramatury posilkow, nie wiem ile i jakiego ser Pani kladzie na kanapce, ile i jakiej ryby Pani sobie zyczy na obiad itp... ;) ale moge Pani wyslac na mejla program ktorym sam sie posluguję przy rachunkach. na oko nawet trudno oszacowac dokladnie ile ma kalorii jadlospis, ale widac ze za malo, napewno ponizej 800kcal. dzien dziesiąty wyglada na gora 600kcal, jesli porcje sa faktycznie male - moze to byc mniej niz 500kcal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi autorze...
Oj... to rzeczywiście kaloryczność mała:O Spróbuję wprowadzić poprawki:))) Serdecznie dziękuję:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze poprawic i wrzucic tu jeden przykladowy dzie do sprawdzenia ;) dobrze byloby obliczyc zapotrzebowanie kaloryczne i od niego odjac z 200 - 300kcal i wtedy skomponowac diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit:) ile moge jesc tygdniowo jajek?staram sie jesc duzo bialka,jak radzisz ale nie mam zadnych pomyslow oprocz omletow z szynka,piersi z kurczaka i tunczyka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa kawa
rozpoczełam diete niskoweglowodanowa i zastanawiam sie czy moge pic kawe . Uwielbiam taka poł na poł z mlekiem ale pewnie odpada Prawda??o samej kawie słyszałam wiele opini ze przyspiesza spalanie tłuszczu ale tez ze wrecz przeciwnie. Postanowiłam ograniczyc wegle przez 3 dni do zera a pozniej co tydzien dodawac po 10 . co o tym myslisz .Prosze o rade pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa kawa
totalna idiotko hi hi :-) na jakiej jestes diecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trukaweczka4
Jagga a jak smakuje tofu?:) i z czym sie go je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
totalna idiotka - nalezy dbac by dieta redukcyjna zawierala wiecej bialka, ale oczywiscie nie nalezy tez przesadzac. ile gram bialka na kilogram masy ciala spozywasz tak orientacyjnie? co do ilosci spozywanych jaj, to kiedys panowal poglad ze dwa jaja na tydzien to maksimum. ostatnio odchodzi sie od tej tezy. badania ktore ostatnio przegladalem udowadnialy ze nie ma roznic w parametrach krwi takich jak cholestreol ldl/hdl ilosc triglicerydow czy tez \"proby warobowe\" u pomiedzy grupami ludzi ktorzy spozywali kolejno: 0, 2 lub 4 jaja dziennie. badanie nawet przedluzono. Zaznaczam, ze byly to badania na osobach zdrowych, choc roznej plci i w roznym wieku. Nie nalezy jednak czynic diety zbyt monotematyczną, zrodla bilaka nalezy urozmaicac: jaja, drob, wolowin i wieprzowina (sporadycznie), ryby roznej masci, soja, ciecierzyca, twarogi, orzechy, migdaly, pestki dyni/slonecznika.. sporo tego. kazde z wymienionych zrodle mozna przygotowac na wiele sposobow unikajac jednoczesnie monotonii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa kawa - nie jestem zwolenniekiem "calkowitego ograniczania" wegli, choc niektorzy z powodzeniam to praktykuja (calkowice w sumie wyeliminowac sie nie da). obnizenie ich spozycia to dobry sposob, nie musi jednak byc to zabieg drastyczny. co do kawy to mozesz pic. moim zdaniem kawa ma wiecej zalet niz wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagaaga - jak juz wyzej wspomnialem calkowite wyelimnowanie weglowodanow jest niemozliwe. znajduja sie one w warzywach, owocach, produktach mlecznych itp. ich ograniczenie, spozywanie czestszych a niewielkich porcji w postaci niskoglikemicznych pokarmow to sposob optymalny. tofu mozesz jesc, choc nie jest ono najbogatszym zrodlem bialka. ma okolo 10 - 15g na 100g. dla przykladu piers z kurczaka ma 20g/100g, podobnie twarog. sos sojowy ----> jaka firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa kawa
dziekuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit-dzieki🌻zawsze profesjonalnie i wyczrpujaco odpowiesz:) kawa kawa-stosuje taka diete,ze unikam weglowodanow(zaznaczam ze uwielbiam),staram sie jesc jak najwiecej bialka ale nie przesadzam p.s-kocham kawe i nigdy z niej nie zrezygnuje,to moj rytual w ciagu dnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fit musze schudnac do konca miesiaca 4 kg, prosze doradz mi do ilu ograniczyc weglowodany. To moj jadłospis przykładowy I sniadanie Zawsze jajecznica na masle 2 jajka II sniadanie jogurt naturalny 150 gr i kromka pieczywa ciemnego z masłem Obiad ryba smazona lub jakies miesko z warzywamilub mała puszka tynczyka z majonezem i warzywami kolacja 2 jajka z majonezem, albo sałatka z tunczyka , lub ser biały ze smietana Do jadłospisu włacze sery zółte tez W razie ocoty na słodycze kola light i kakao z mlekiem sojowym niesłodzonym ze słodzikiem W ciagu dnia 1 kawa z mlekiem , 2 l wody cherbata zielona , czasmi grejpfrut . Co mysliszo moim jadłospisie? ile uda mi sie schudnac do konca miesiaca. Bede jezdzic rowerem i krecic kułkiem po 15 minut dziennie. Mam 166 wzrostu i waze 62-61 kg . Moim problemem jest brzuch. bede bci bardzo wdzieczna za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadlospis typu low-carb z pewnym nalotem diety typu atkins. moze byc mozim zdaniem. nie wiem jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne, wiec trudno powiedziec na jakim minusie jestes. jak dlugo stosujesz ta diete i jakie poki co msz efekty? jakie diety stosowalas wczesniej. na marginesie - majonez odradzam. sklanialbym sie ku przyprawom ostrym i korzennym (papryka, pieprz) i korzennym (imbir, kardamon, cynamon). dobrze byloby dodac kurkume, bo takie smazenie i jedzenie w gruncie rzeczy ciezkich potraw moze miec roche obciazajacy wplyw na watrobe. (to tak na marginesie) dobrze byloby z jaj i ryb smazonych przerzucic sie na gotowane jaja, czy duszone/pieczone ryby. kazdy posilek powinien moim zdanie zawierac warzywa. weglowodanow juz nie musisz ograniczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie tego typu ,jajka, sery , ale po 2 tyg czyli jak zaczyna sie chudnac to zazwyczaj sie poddawałam , ograniczam wegle jak uda mi sie schudnac np !,5 kg czyli woda i waga przez tydzien stoi to rezygnuje ale teraz ytrwam , nie martw sie , twoje rady nie pojda w zapomnienie obiecuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok - powodzenia. ja Ci jednak niczego nie obiecuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Fit
proszę napisz konkretnie czy na redukcji wykluczyc pieczywo ? jesli nie to jakie i w jakiej ilosci jesc by nie zatrzymywac chudniecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem, nie wiem ile kcal mają małe klopsy z mięsa mielonego z kapustą i ryżem. nie wiem nawet jak to obliczyć. jeśli się ktoś orientuje proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Fit - jestem za tym by biale elimnowac a ciemne jesc w umiarkowanych ilosciach. to ile czego kto moze zjesc zalezy od zapotrzebowania kalorycznego, rodzaju diety, typu budowy ciala/przemiany materii, bilansu kalorycznego... pudelko - nie mam pojecie. jesli robisz klopsy sama sprawdz ile kalorii maja sumarycznie wszystkie skladniki ktore uzywasz do ich zrobienia, a nastepnie podziel przez ilosc klopsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masza019
prosze powiedziec: spowolniłam sobie metabolizm (nirozsadne diety) boje sie ze teraz kazda kaloria zamieni sie w tłuszcz. czy juz do konca zycia bede skazana na minimalna ilosc kalorii? czy da sie z tego stopniowo jakos wybrnąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da sie wybrnac. wymaga to pewnych zabiegow dietetycznych i sporo czasu oraz samo zaparcia. czesto tez potrzeb psychicznego przelamania by jesc wiecej. nieraz tez obrane zabiegi wiążą sie z przejsciowym zwiekszeniem wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×