Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulu2008

NIEPŁODNOŚC???-nieudane starania o dziecko!

Polecane posty

Gość betttys
szalona chmurka - moze dopytaj lekarza jak to jest z tymi plamieniami, tez mialam wiekszosc takich @ w ostatnim roku i nigdy nie wiedziałam czy mam to liczyc jako pierwszy/drugi... dzien czy jak? ale gdybym ich nie liczyła to czasem by mi wychodziło ze mój okres trwał 2 dni :p warto sie upewnic u lekarza. A poza tym na pewno wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie, to uwielbiam zastrzyk z ovitrelle. Wszystko mi sie poprawia, cera, samopoczucie. Jak tak sie bede czula w ciazy to bedzie extra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
szalona-chmurka plamienie liczysz jako pierwszy dzień cyklu jesli jest an tyle duże, że musisz miec podpaskę a nie wkładkę. cvb zupełnie Cie rozumiem dlatego też chcemy podjąć jakieś konkretniejsze kroki dlatego myslimy o tym IUi, a okresy mam tez meggaaaa bolesne wieć pewnie HSG nie będzie aż tak straszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona chmurka
Generalnie ja jestem na bromergonie biorę jedną tabletkę na noc.U mnie przyczyna hiperprolakynemi jest mikrogruczlak przysadki.W styczniu badałam prl i była 9 więc o.k.Za miesiąc mam ją powtórzyć.u mnie to póki co zwykłe plamienia i wkładka w zupełności wystarczy.Hsg nikt mi nie proponował bo ja w dwie ciąże naturalnie zaszłam.Teraz wszystko zależeć będzie od wyników fsh/lh tak mi przynajmniej powiedział ten nowy lekarz u którego byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
szalona chmurko to wstrzymaj się aż okres się rozkręci i wtedy zacznij liczyć jako pierwszy dzień cyklu, pozatym badania fsh i lh powinno się wykonywac międy 2 a 4 dc wiec w sumei jak się machniesz o jeden dzień to nic się nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudenka1980
dzien dobry dziewczyny czy jest tu ktos kto jest w trakcie stymulacji w sumie pod koniec jej???? chcialabym poznac wasze opinie o samopoczuciu :) ja raz zle raz dobrze sie czuje po gonalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudenka1980 - tutaj dosc duzo osob jest na stymulacji ale w wiekszosci na clo. Ja takiego leku jak gonal nie znam. A po clo czuje sie normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudenka1980
cvb - gonal to zastrzyki gonadopropinowe przy stymulacjach na in-vitro, podejrzewam, ze sa sielniejsze niz clo :) zaczynam sie denerwowac bo chyba w poniedzialek bede miała pobranie :) juz mam 8 jajeczek moich kochanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No napewno :) Widzisz jak czlowiek mało wie;) rudenka1980 opowiesz jak wyglada przygotowanie do inv i w jaki sposob sie pobiera te jajeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudenka1980
cvb - podobno są 2 protokołu do invit, ja mam krótki. Krótki zaczyna sie od 2dc lub 3 dc w zalezności jak zaleci lekarz, ja biorę od 3 dc satrzyki w penie właśnie ten gonal, 150 mil , są to zastrzyki w brzuch, jak dla mnie nie mam problemów z dawaniem sobie szprycy :) w 8 dc doszedl mi 2 zastrzyk z cetrodide (chyba tak bo nie pamietam dokładnie nazwy) - czyli gonal plus cetro, mam ten 2 zastrzyk brac 2 dni, tu jzu nie jest tak wesoło, bo tzreba roztwór zrobić samemu, wlac do proszku płyn zamieszac i juz i ciach w brzuch - jak dla mnie niebolesne, wszytsko jest ok, w trakcie mam robione usg i estradiol, który wyszedł mi wysoki dlatego to cetro mi lekarz wprowadzil, zeby mi za szybko nie dojzrewaly i nie pekaly jajeczka, prawdopodobnie za 5 dni bede miała pobranie na pełnym uspieniu. Zabiora mi moje kochane jajeczka w tym czasie moj M odda nasienie i idzie to wszytsko w raczki genetyków, embiologów po 24 lub 36 godzinach jade na invit :) jetsem bardzo optymistycznie nastawiona, i wierze ze sie wszytsko uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz moze jak sie pobiera te jajeczka? Oni musza normalnie przez jame brzuszna sie przebic? Pytam bo chyba mnie tez to czeka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudenka1980 i oczywiscie trzymam kciuki zeby wszystko sie udalo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudenka1980
nie nie od srodka, lezesz na fotelu uspiona i w srodku przy monitorowaniu usg :) na stronach klinik sa zdjecia i dokładne omówienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
welur o jakich przeciw cialach mówisz? bo jesli nasienie jest zbyt slabe to nawet inseminacje nic nie da a przynajmniej trzeba do 3-4 prób podejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
przeciwciała przeciwplemnikowe , chcemyz podejśc 3 razy do IUi, a jesdli chodzi o nasienie to w klinice powiedzieli ze się jak najbardziej kwaligikujemy. W sobotę bde wiedziała czy podchodzimy do IUi, czy dalej próbujemy leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
ty masz przeciw ciala p-lemnikowe czy maż? bo jesli maz to inseminacja nic ci nie da bo0 na przeciw ciala nie ma lekarstwa tylko wtedy IVF czy ty masz przeciw ciala? w sluzie czy w krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
mąż ma przeciwciała w nasieniu i ponoć inseminacja w takiej sytuacji to najlepsze wyjście. Plemniki przed podaniem do macicy zostają "odwirowane" czyli oczyszczone z przeciwciał i odpowiednio przygotowane, dlaczego więc miałaby być nieskuteczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
pozatym przy IUI i I Vitro plemniki sa przygotowywane w ten sam sposób czemu wiec In Vitro miałoby być skuteczniejsze jeśli plemniki są te same ?? przecież to nie ma bo komórkę jajowa w tym momencie zapładnia ten sam plemnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
welur oj kochana ja lecze sie w klinice jelsi ma przeciw ciala to iui nic nie da bo zawiera przeciw ciala te plemniki moj maz ma przeciw ciala bral antybiotyki i td i nic nie dalo przy przeciw cialach szkoda tylko iui robic bo to nie ma sensu przeciw cial nie da sie odwirowac kochana :O ja lecze sie w klinice bocian u szamatowicza slynnego lekarza ktory ma 25 lat pratyki zawodowej i kazdy lekarz ci to powie ze przy przeciw cialalch pplemnikowych iui to strata piniedzy i czasu poczytaj sobie to zobaczysz dobrze ci radze mojej koleznaki na tym dorum sa dziewczyny ktore mialy iui przy przeciw cialach bo lekarz ich naciagnol jedna miala az 6 iui a druga 3 i nic .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
aha i ja robilam ivf jestem w 3 mc ciazy bo maz mial wlasnie przeciw ciala staralismy sie 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
welur hhm in vitero odbywa sie kochana w zupelnie inny sposob jak ci sie wdaje zupelnie inny itd itd Zrobisz jak uwazasz ale iui w tym wypadku to strata czasu i piniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
ale na logike myslac jesli u kobiety wykrytę sa przeciwciała i kobieta zabija plemniki to nawet jeśli poda się plemniki w procedurze inseminacji kobieta może i tak potraktować je jako zagrożenie i układ immunologiczny może odrzucic je lub ewentualnie zarodek. W momencie kiedy to u faeta są przeciwciała i podczas przygotowania plemniki zostają z nich oczyszczone to problem niejako znika. Leczymy się w klinice niepłodności wieć myśle ze oni się na tym znają i wedzą co nam może pomóc. A Ty podchodziłaś do IUI ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
Pozatym przy iui bierze się pod uwage wiele czynników, wiek, stan zdrowia, i to czy kobieta ma wszystko w porządku. Mysle ze każdy przypadek jest indywiudalny wieć nie powinnaś mi pisac ze to strata czasu i pieniędzy, bo jednym sie udaje, a innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
tak mialam 5 inseminacji ale przeciw ciala w sluzie to inaczje niz u faceta w plemnikach w kazdym badz razie zycze ci powdzenia ale nie jestem jedyna osoba ktorej sie nie udalo przy przeciw cialach powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do welur
a wyniki twojego m sa wlasnie zle i sie nie poprawiaja przez przeciwciala a jakie ma slabe to nasienie ci i le ma plemnikow?a co klinik tez jest roznie i tez naciagaja takze uwazaj mi sie udalo po 1 probie in vitro jestem w 3 miesacu ciazy po 4 latach walki i 5 iui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
gratuluje ciąży. Mysle ze te przeciwciała dają rózne skutki mam kontakt z dziewczyną której przy przeciwciałach w nasieniu męża udało się naturalnie zajśc w ciąże. Mąż ma około 58 mln plemników a w ejakulacie ponad 200 mln oprócz przeciwciał ma tylko obniżoną ruchliwośc reszta parametrów jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
maż ma ponad 58 mln plemników , a w ejakulacie ponad 200 mnl, oprócz tych przeciwciał i obnizonej ruchliwości reszta parametrów jest ok. Piszesz że leczysz się w klinice i że każdy lekarz mi powie ze w naszym wypadku IUI nie ma sensu. Kto w takim razie zrobił Ci 5 razy IUI ?? konsultowałam się z 2 lekarzami w sobote idziemy do 3 jak do tej pory każdy z nich radził nam IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
jednym z lekarzy z któym się konsultuje jest właśnie lakrz z Bociana i on też radzi IUI wiec coś mi tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz welur, każdy da ci dobrą radę, co robić a czego nie opartą na tym czego sam doświadczył lub co zna z opowiadań. Ty musisz mieć swoje zdanie i robić to co uważasz za słuszne i ewentualnie korygować swoje poczynania względem tego co radzą Ci inni jeśli Twój plan nie wypali. Jesteś młoda i zdrowa więc bądź dobrej myśli bo to najważniejsze. Rób tak jak uważasz, że będzie dobrze i jak radzą ci lekarze i zobaczysz. Nie żyjesz pod presją uciekających grubo po 30 lat. Działaj spokojnie i z rozmysłem. Trzymam kciuki. Na pewno wam się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welur
szatanserduszko myslę ze ja juz podjęłam decyzję, w sobote konsultacja z andrologiem ale ja psychicznie jestem już gotowa na IUi, serce podpowiada mi ze to słuszna decyzja, wierze ze się uda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×