Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pau.la

Starajace sie o pierwszego dzidziusia?

Polecane posty

Ok, ja bede wychodzic. Ide zapłacic czynsz a potem na autobus i na jazde. Najwyzej jak bedziesz miec jeszcze jakies pytania to pogadamy wieczorem lub jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 grudnia to nie tak żle.Pomyslcie sobie ile rodzin ma problemy z zajsciem w ciąże.Koszmar.Co sie porobilo.Może angleika do pierwszego grudnia nie bedzie juz po co :) xxmadziara, bardzo długo juz sie staracie, przykro mi ze tak jest.Myśle ze powinnaś sie zglaosic z męzem do poradni genetycznej.Przynajmniej bedziecie wiedziec a czym stoicie. Ja jednak sobie mysle ze czasem cialo pozno dojrzewa do ciazy.Moje tak wlasnie mialo, wiec czemu innym nie moze sie to przytrafic. Jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel-ika-== To moze najpierw pujde do rodzinnego lekarza i sie zapytam,oni przeciez beda wiedziec gdzie u nas jest poradnia genetyczna,i przy okazji zapytam sie czy jest mozliwosc dostac od niego skierowanie wlasnie do tej poradni,zobaczymy co mi powie.Pewnie jeszcze jezdzisz autkiem,jak Ci idzie jazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate29 == Wlasnie chce sie wybrac do przychodni genetycznej,bo i tak musimy,bo jest potrzebne do in vitra,dostalismy wykaz wynikow jakie musimy zrobic zeby przystapic di in vitra,jest troche biegania,ale dla dzidzi wszystko.U mnie jest wszystko z wynikami dobrze,M.ma problem bp ma slabe plemniki.Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ładnych plemników jest więcej pożytku.Wybierając najdorodniejsze okazy plemników pod specjalnym mikroskopem można poprawić wyniki sztucznego zapłodnienia - informuje pismo "Reproductive medicine online". Kłopoty z poczęciem często wynikają z niewłaściwej jakości wytwarzanych przez mężczyznę plemników, które nie potrafią "dopłynąć" do komórki jajowej. Wówczas rozwiązaniem może być zapłodnienie pozaustrojowe metodą mikromanipulacji (ICSI). Pojedynczy plemnik za pomocą mikropipetek i mikromanipulatora jest wprowadzany do komórki jajowej. Włoskim specjalistom z zespołu kierowanego przez Monicę Antinori z kliniki Raprui udało się podnieść skuteczność tej metody z 26,5 procenta do 39,2 procenta. W przypadku mężczyzn, u których konwencjonalne ICSI nie poskutkowało, skuteczność zapłodnienia była dwa razy większa niż bez selekcji pod mikroskopem (29,8 procenta wobec 12,9 procenta). Badania prowadzono na 446 parach, w których wyraźne problemy z poczęciem miał tylko mężczyzna. Nowa technika, nazwana IMSI, której pionierami byli specjaliści z Izraela, wykorzystuje mikroskop o pięciokrotnie większej niż w przypadku typowego mikroskopu zdolności rozdzielczej, co umożliwia dokładniejszą ocenę wymiarów i kształtu plemników. Metoda jest już dostępna także w niektórych polskich klinikach. Niestety, jej koszt może być nawet dwukrotnie wyższy niż ICSI, wymaga także specjalnego mikroskopu i przeszkolonego personelu.(PAP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienią projekt ustawy o in vitro.Jesienią gotowe będą regulacje prawne niezbędne do ratyfikowania przez Polskę konwencji bioetycznej oraz projekt ustawy o zapłodnieniu in vitro - poinformował PAP poseł Jarosław Gowin (PO). Gowin jest przewodniczącym zespołu ds. bioetyki działającego przy kancelarii premiera. Zespół, w skład którego wchodzą prawnicy, lekarze, biolodzy, filozofowie i etycy, zajmuje się przygotowaniem do ratyfikacji Konwencji Bioetycznej Rady Europy oraz pracuje nad założeniami do ustawy regulującej kwestie dotyczące zapłodnienia metodą in vitro. Członkowie zespołu mają określić zakres zastrzeżeń do konwencji (ma do tego prawo każdy kraj ratyfikujący), konieczne zmiany w ustawodawstwie, a także rekomendacje do ustawy implementującej, która określa to, co nawet po ratyfikacji pozostaje w gestii poszczególnych państw. Jak zapewnił PAP Gowin, zespół ma pracować do października, a jesienią gotowe będą "regulacje niezbędne do ratyfikacji konwencji". Także jesienią gotowy ma być projekt ustawy o in vitro. Gowin nie chciał mówić, w jakim kierunku zmierzają rekomendacje kierowanego przez niego zespołu. "W pierwszej kolejności przedstawimy je premierowi. Część z nich będzie jednomyślna, jednak w niektórych sprawach, szczególnie dotyczących in vitro, będą rekomendacje alternatywne" - powiedział Gowin. Podkreślił, że premier ma zdecydować o kształcie ustawy o in vitro. Nie wiadomo jeszcze, czy nad ustawą pracował będzie zespół ds. bioetyki w pełnym składzie, czy tylko część jego członków. W skład zespołu wchodzą prawnicy: prof. Andrzej Zoll, prof. Eleonora Zielińska, dr Włodzimierz Wróbel, dr Maja Grzymkowska i dr Leszek Bosek; biolodzy i lekarze: prof. Andrzej Paszewski, prof. Ewa Bartnik, prof. Krzysztof Marczewski, prof. Jacek Zaremba i prof. Jerzy Umiastowski; etycy i teolodzy: prof. Barbara Chyrowicz, prof. Jacek Hołówka, prof. Zbigniew Szawarski, pastor prof. Marcin Hinz i ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier. Polska podpisała Konwencję Bioetyczną Rady Europy z 1997 roku, ale jej nie ratyfikowała. Eksperci zwracają uwagę, że w naszym kraju nie ma prawa regulującego procedury nowoczesnych zabiegów biomedycznych, m.in. zapłodnienia in vitro. Konwencja bioetyczna stanowi próbę określenia podstawowych praw związanych z postępem biologii i medycyny. Do najważniejszych zasad tam zawartych należy nakaz poszanowania integralności i godności każdej osoby oraz respektowania jej interesu i dobra jako przeważających nad interesem społeczeństwa i nauki. W dokumencie sformułowano trzy istotne zasady odnoszące się do zakazu dyskryminacji osób ze względu na dziedzictwo genetyczne, zakresu przeprowadzania genetycznych testów prognozujących oraz zakazu przeprowadzania ich w celu wywołania dziedzicznych zmian genetycznych potomstwa. Regulacje te uzupełnia Protokół Dodatkowy do Konwencji dotyczący zakazu klonowania istot ludzkich. Konwencja zakazuje praktyk eugenicznych, zwłaszcza selekcji płci, a także badania na embrionach in vitro. Zgodnie z Konwencją, jeżeli prawo zezwala na przeprowadzanie takich badań, powinno zapewnić embrionom odpowiednią ochronę. Konwencja zabrania też tworzenia embrionów ludzkich dla celów naukowych. (PAP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki bardzo gorąco 👄 U mnie samopoczucie pozytywne! Koniec @ i czekam na dni płodne!!! Opowiem wam pewne zdarzenie, apropo ptaków!!! Dziwna sprawa! Wczoraj wychodze sobie wieczorkiem na balkon po pranko i patrzę, że nagle gołąb sobie ucieka, przeszedł pod barierką i stoi! To ja sobie myślę, jakiś dziwny ten gołąb, że nie odlatuje i nic się nie boi. To ja sobie te pranko na rączki odwracam się a tam w drugim końcu balkonu, co widzę??? Otóż stoją sobie tam takie dwie stare gliniane donice po choinkach, w środku ziemia, jakiś mech i gałęzie, ale co najwazniejsze w środeczku leży sobie śliczne jajeczko :-) Kurde na moim balkonie gołębica sobie wysiaduje jajeczko!!! Wiecie jakie to fajne uczucie!!!! Mój M powiedział, że to jest jakiś znak!!! Może jestem głupia już całkiem, ale ja tez tak myślę :-) Teraz zobaczymy kiedy się wykluje 🌼 Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos de faktos sam spadaj!!! NIE MAM ZAMIARU GO WYRZUCAĆ!!! TO JEST STWORZENIE, KTÓRE TEŻ CHCE ŻYĆ!!!! akeszzzzzzzzz zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie mówię kto tu jest głupi!!! I nie obchodzi mnie co myślisz! Wynocha...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzara moj maz dostal skierowanie bez problemu, wiec moze i wam sie uda. Po prostu poprosil i dostał :) Zycze powodzenia. A mi jazdy ida coraz lepiej, choc dzisiaj mialam problem z zawroceniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreda, nie ma co do tego jakiejs reguly. Penie nawet jak rzucisz na tydzien przed zaplodnieniem to i tak lepiej niz palic w ciazy. Organizm po paleniu przez kilka lat potzrebuje nastepnych kilku zeby sie oczyscic. tak ze teoretycznie im szybciej to zrobisz tym lepiej. Wstyd sie przyznac ale moja mama jak byla ze mna w ciazy to palila przez cale 9 miesiecy. Ja sie urodzilam bardzo malutka!!!! I bardzo chorowalam w dziecinstwie. Choc nie wiem czy to jedno z drugim mialo cos wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka zastanawiam sie skad ta idiotka zna Twoje imie????!!!!! Bardzo ciekawe... hmm Nie przejmuj sie tymi glupimi komentarzami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Paulo Wkurzyła mnie, małpa jedna!!!!! Moja mama też paliła będąc w ciąży i ze mną i z siostrą!!! Ale ja naszczęście tego problemu nie będę miała, bo niepalę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, widze że jakis zadziora nam sie trafił.To straszne ze ktos swimi bluzgami zasmieca nasze forum. Może trzeba napisać do forum że ktoś ma dostep do naszych danych. Gołabek może narobi szkody ale jaka frajda.Fajnie masz.Teraz dla bezpieczeństwa przykryj wszystko workami lub folia i bedzie dobrze. Gołębie to piekne ptaki.Ostatnio widziałam śnieżno białego.Był poprostu piekny.Mysle że pierwszy raz w zyciu widziałam na żywo takiego gołebia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko balkon jest zasrany gównami tylko twój mózg!!! To jest nasza sprawa o czym i co tu piszemy!!! A \'\'nasza klasa \'\' jest dla znajomych, a ty raczej do nich nie należysz!!! I dziwisz się dlaczego golębie zasrały ci balkon? Przejrzyj się w lustrze to znajdziesz odpowiedź! A po drukie to żadna tajemnica kim jestem, a tobie gówno do tego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam właśnie wróciłam od lakarza, mamy z mężem skierowanie do poradnii w poznaniu, czy któraś z dziewczyn może mi powiedzieć coś na ten temat, tzn byłyscie w poradnii badania niepłodności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauly78
czesc kochane widze,ze duzy ruch na forum........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pakostane == Ja bylam,ale we Warszawie.A jezeli znasz nazwe kliniki w Poznaniu to wpisz w google to Ci wszystko wyskoczy.Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojojojojoj ale ktoś się nudzi... są ludzie którzy poczują się lepiej jak komuś nabluzgają, nie zniżajmy się moje drogie do ich poziomu, po prostu trzeba to ignorować. co do gołąbków to faktycznie srają :) ale nie wiem czy gołąbek Milki jest problemem adiosadefaktosa? hm pozdrawiam Was ciepło dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauly78
no wlasnie widze......ale niektorym sie nudzi....trzeba wybaczyc glupote!!!!!! ja wlasnie pakuje ostatnie rzeczy......nie lubie robic walizek:) zawsze sie boje,ze czegos zapomne!ostatnio jak lecielismy do Tajlandi to zapomnialam lekarstw i ladowarek do telefonow:) ale co tam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×