Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ModnaMelpomena

co sądzicie o strajku nauczycieli?

Polecane posty

Gość Anty Lewacko-Ubeckie PO

ZNP dba o stołki ultra lewackiej Platformy Obywatelskiej. Nic przez 7 lat nie robili, siedzieli cicho za miskę ryżu a teraz wielce krzyczą stare leśne dziadki które nauczały w systemie komunistycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej

Życzę wszystkim żeby zarabiali dużo aleeee stop. W dzisiejszych czasach strajkuje tylko budżetówka tzn bierze rząd szantażem i twierdzenia że ciężko pracują , jeżeli coś komuś nie pasuje to dlaczego się nie zwolnią i przebranżowią na kierowcę , budowlańca czy sprzedawcę sklepu oni wszyscy pracują lekko więc żyli by jak pączki w maśle . Ale nikt nie pomyśli że rząd nie ma pieniędzy tylko domagają się podwyżek od wszystkich pracujących ludzi którzy mają dość narzekań wszystkich narzekań z państwowych posad . Zwykły człowiek na etacie jak mu coś nie pasuje to zmienia pracę . SZANTAŻYŚCI kosztem dzieci , szkoły zamykają bo są nie rentowne ale dla nauczycieli podwyżki muszą być !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 minut temu, Gość Andrzej napisał:

Życzę wszystkim żeby zarabiali dużo aleeee stop. W dzisiejszych czasach strajkuje tylko budżetówka tzn bierze rząd szantażem i twierdzenia że ciężko pracują , jeżeli coś komuś nie pasuje to dlaczego się nie zwolnią i przebranżowią na kierowcę , budowlańca czy sprzedawcę sklepu oni wszyscy pracują lekko więc żyli by jak pączki w maśle . Ale nikt nie pomyśli że rząd nie ma pieniędzy tylko domagają się podwyżek od wszystkich pracujących ludzi którzy mają dość narzekań wszystkich narzekań z państwowych posad . Zwykły człowiek na etacie jak mu coś nie pasuje to zmienia pracę . SZANTAŻYŚCI kosztem dzieci , szkoły zamykają bo są nie rentowne ale dla nauczycieli podwyżki muszą być !!!!!!!!!!

4 godziny temu, Gość gosc napisał:

Ja czegoś nie rozumiem. Jak szary pracownik sektora prywatnego straci pracę albo gdy mu się nie podoba w aktualnej (również ze względnu na płace) to po prostu szuka innej, ile to przecież jest kampanii i wręcz programów rządowych wykonywanych przez urzędy pracy by się przekwalifikowywać i nikogo nic nie obchodzi, albo sie przekwalifikujesz albo znajdziesz inną prace albo zdychaj lub tkwij w dotychczasowej i haruj dalej za 1500 na ręke, a nauczyciele to jakieś święte krowy. Jak ci nie pasują aktualne warunki to się zwolnij jeden z drugim, setki chętnym sie znajdą na twoje miejsce, łaski nie robisz... idź szukaj sobie w prywatnej szkole albo żyj z udzielania korepetycji albo się PRZEKWALIFIKUJ tak jak wszyscy i zostań księgową albo kasjerką w biedronce albo i nawet sprzątaczką jak ci źle w nauczycielstwie, bo nie narobicie sie praktycznie wcale, wolne weekendy, wakacje, ferie, trzynastki, grube pensje o której 3/4 narodu może tylko pomarzyć i jeszcze wam źle bezczelne belfry? jak wam źle to mówie, zwalniać się i won! otwierać własne biznesy albo idzcie pracować do prywaciarza jak wam tak źle, na wasze miejsce przyjdą inni którzy będą MEGA zadowoleni zarówno z warunków pracy i jak i płacy... łaske k,u,r,w,a wielką robią lenie śmierdzące

oto chodzi! podpisuje się pod tym rękami i nogami

jak nie pasi w budżetówce to wyjazd! i szukać sobie innej roboty cwaniaki cholerne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realne

Proponuję pracować 40h w tygodniu, w miejscu pracy i wynagrodzenie będzie zbliżone do wynagrodzenia osób pracujących  na pełny etat (40h). 

Znam nauczycieli, którzy powtarzali, że nie wyobrażają sobie innej pracy jak praca na  nauczyciela, ponieważ po kilku godzinach będą mogli wrócić do domu  zajmować się dziećmi i rodzina. Coś za coś.... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jbb

czy oni są nieświadomi jakie umowy podpisują jeżeli komuś praca nie odpowiada w demokratycznym państwie niech odejdzie i poszuka sobie innej 18 godzin to stanowczo za mało aby dostać 1000 zł podwyżki zasługują na 10 gr

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Walnij się gumowym młotkiem w łeb!  Do roboty tych obiboków ze szkól trzeba wysłać a nie strajki tolerować! Żadnych podwyżek i zlikwidować komunistyczną kartę nauczyciela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem za podwyżkami wynagrodzenia zasadniczego, ale uważam,  że za wychowawstwo stawka powinna być uzależniona od liczby uczniów w klasie. Ten co ma np. 12 uczniów w klasie i ten z 34 uczniami, nie wykonują identycznej pracy. Wziął to ktoś pod uwagę? Ja bym płacił 10 zł brutto za ucznia w klasie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Dzień dobry. Chciałabym zostać nauczycielką ale nie ma wolnych etatów. Pasuje mi obecna pensja jaką dostają nauczyciele ponieważ sama pracuje w firmie prywatnej, w biurze i nie dostaję nawet 2 tys na rękę i chętnie się zamienię. Prosiłabym tylko osoby, którym taka praca za takie pieniądze nie odpowiada, by zwolniły te miejsca pracy żebym ja w końcu miała szanse ją dostać …..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jest dokładnie tak jak mówisz, córka  skończyła pedagogikę, chciała pracować w szkole-nie było na to najmniejszych szans-brak wolnych etatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lincoln
Dnia 27.05.2008 o 10:51, dr HOUSE napisał:

Wszyscy na nauczycieli narzekają ale...wyobraź sobie mieć 60 lat i uczyć wf!? Albo robic eksperymenty chemiczne? Toć to paranoja!Dziecko ma lat np 12 a ich nauczycielka 60! To jak babcia! Jak mają odszukać wspólny język???? A pensje...Też marne! 1500zł na rekę to marnie przy bankowcu zarabiajacym 4000tys!!!!

a kto im broni zostać bankierem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lincoln
Dnia 1.04.2019 o 10:17, Gość GOŚĆ napisał:

Zasłyszane 🙂

"W związku ze strajkami nauczycieli, zajęcia z masturbacji będą odbywać się na plebani !"

albo w twoim domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lincoln
Dnia 21.02.2019 o 22:59, Gość Gość napisał:

Popieram nauczycieli całym sercem

Przecież Ty nie masz serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Niiisia25 napisał:

Niech zarabiają więcej, jeśli tak bardzo im na tym zależy, ale niech to nie odbywa się kosztem uczniów, którzy podchodzą do egzaminów, do matur.

Troszkę empatii względem swoich podopiecznych, którzy nie chcą przez fanaberie nauczycieli powtarzać roku. 

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Nauczyciele są pionkami w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wstyd mi za moje koleżanki

Tragedia.Jedna z najlepiej zarabiajacych grup zawodowych.Niech nie mówią o podstawie 1800.niech powiedzą ile mają netto bez potrąceń. O tym nikt nie mówi. Dużo jest ludzi wykształconych. A powiedzmy sobie szczerze poziom nauczania jest niski. Nie możemy mówić o wszystkich nauczycielach bo obraziłabym tych z prawdziwego zdarzenia.Takie zarobki za 20 godzin pracy ka żdy by chciał. Ja też pracuje na cały etat i robię pracę w domu.ale nikt mi za tobie płaci. Wstyd mi za nich.A jak im źle to niech zmienia pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odrobina Honoru

Powinnismy pazernym nauczycielom, ktorzy na dzien dzisiejszy sa bandyckimi szantarzystami wobec calego spoleczenstwa, przywrocic wiek emerytalny na 65 lat, lub wprowadzic dla nich   jak w niemczech  67 lat 

wyjatkowy akt chamstwa dla obecnego , rzadu ktory dla kobiet wprowadzil od niedawna wiek emerytalny 60 lat a ten szantaz polityczny jest zaplata dla rzadu za jego dzialania mialem inny wizerunek dla tej grupy ale jezeli beda strajkowac to juz nigdy nie beda mieli szacunku tyklo zostana hienami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile wam płacą trolle za te brednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie ma chęci zastanowić się nad naprawą polskiego szkolnictwa. Nad prawdziwą reformą, a nie zmianą tabliczek. Tak, nauczyciele zasługują na godne zarobki. Ale też uczniowie zasługują na lepszych nauczycieli. I jedno z drugim się trochę łączy, bo nikt po za nieudacznikami nienadającymi się do niczego innego nie przyjdzie pracować w szkole za obecne pieniądze.

W Finlandii udało się uleczyć szkołę, to może w Polsce też się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina

Powiem krótko jeżeli nie pasuje taka praca to proszę iść do biedronki, rynek otwarty. Tam się pracuje 40 godzin tygodniowo A nie 18 jak nauczyciele. Nie macie co  narzekać 3483 zl brutto pensji + wysługa lat + wiejski i godzin nadliczbowe ponad 4000 zl  na rękę. Za 18 godz. Tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa.

Ja sądzę że powinni strajkować dzieci i rodzice.sami dobrze wiemy ile wydajemy na korepetycje. Jak nauczyciele chcą więcej kasy to niech zaczną w końcu uczuć jak należy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Byłem nauczycielem 25 lat. Poświęciłem szkole praktycznie wszystko nawet kosztem Rodziny! Niestety utrzymanie się i chęć pomocy dzieciom była niemożliwe. Brak szacunku i ciągła pogarda spowodowały że zmieniłem pracę. Ludzie zrozumcie wszyscy chcą zrzucić całą winę na nauczyciela lecz tak naprawdę trzeba się temu przyjrzeć bliżej i dopiero wyciągnąć wnioski 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

😠Myślę że źle nie mają. Tyle wolnego i niewspomne  już ile wyciągają z korepetycji udzielanych poza szkołą i jeszcze im źle masakra .Jak się nie podoba to do marketu na kasę skoro zazdroszczą zarobków ludzie pracującym fizycznie a potem pogadamy gdzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmm

Czemu nauczycielom podwyżki 13pensje mają podwyżki mieli kilka razy i mało i mało to strajk i głodowanie zero godności to niech emeryci i renciści zacznom strajkować i głodować mogą bo to nie inni ludzie jak nauczyciele apeluje do wszystkich emerytów i rencistów macie niskie emerytury i ręty nie ma co narzekać tylko wejście przykład od nauczycieli ja się robi podwyżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakos

A wakacje.,urlopy, ferie, świeta to nauczyciele chyba przesadzaj normalny przeciętny Kowalski nie strajkuje bo co do gara włoży a te strajki to wynik nadwyżki. Moje zdanie strajkujmy wszyscy jak w 81 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podwyzki

Witam chciałem zapytać czy wynagrodzenie za swoją prace maja za małą. Przypominan ze pracują po 18 godzin tygodniowo co daje około 80 godzin miesięcznie, dotego wakacje ferie, święta , między świetami, rekolekcje, matury, to daje około 8 miesięcy pracy. Ja się zgadzam na podwyżkę 800 zł tylko praca ma być po 168 godzin w miesiącu jak każdy inny pracujący, oraz urlop w wymiarze jakim się należy czyli maz 26 dni urlopu. Na tym koniec żadnych wolnych ferii, wakacji, między świetami. A jak się nie podoba to mogą zawsze zmienić na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podwyzki
2 minuty temu, Gość Podwyzki napisał:

Witam chciałem zapytać czy wynagrodzenie za swoją prace maja za małą. Przypominan ze pracują po 18 godzin tygodniowo co daje około 80 godzin miesięcznie, dotego wakacje ferie, święta , między świetami, rekolekcje, matury, to daje około 8 miesięcy pracy. Ja się zgadzam na podwyżkę 800 zł tylko praca ma być po 168 godzin w miesiącu jak każdy inny pracujący, oraz urlop w wymiarze jakim się należy czyli maz 26 dni urlopu. Na tym koniec żadnych wolnych ferii, wakacji, między świetami. A jak się nie podoba to mogą zawsze zmienić na coś innego. Tez bym chciał pracować 80 godzin za 2300 złoty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SDS

Nie mam szacunku do nauczycieli, przez 12 lat nauki 4 osoby potrafiły uczyć. Opowiadały tak że chciało się ich słuchać i klasa była spokojna. Dzieci które miały problemy w domu przez alkohol, przemoc, w szkole też były jechanie przez nauczycieli którzy nie rozumieli że nie każdy ma warunki. Łatwo jest być orłem kiedy rodzice nad tobą siedzą. 

Ciekawa jestem czego ci nauczyciele w takim razie się uczą kiedy dzieciakom przekazuje się w koło ten sam materiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RODO i czas pracy

A ja tak troche z innej beczki.Dlaczego w czasach RODO nauczyciele wynoszą prace uczniow do domu ??? Dobra -chcą podwyzki a może za tą kase to choc wypadałoby pracowac 8h dziennie jak inni ludzie i w tym czasie poprawiac sprawdziany, przygotowywac sie do lekcji, byc do dyspozycji rodziców ??!! A nie potem narzekają na prace "domowe". Powinien być zakaz wynoszenia pac uczniów poza szkołę !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Nie wiem czy lepiej zarabiający nauczyciel - to lepiej dla dzieci.

Jeśli w szkole na pytanie co mają zrobić rodzice którzy pracują i nie mający babci - usłyszałam, że szkoła nie jest przechowalnią, świetlica będzie czynna ale lepiej żeby dziecko nie przyszło. To co ja mam iść urlop na czas strajku nauczycieli. Dziecko w szkole wcale nie jest pierwszo planowe.

To nie jest w cale bardzo pokrzywdzona grupa społeczna. Nauczyciele dyplomowani  mają bardzo przyzwoite zarobki. Bierzmy jeszcze pod uwagę ich czas pracy.  A, że młody nie ma. A w której branży początkujący ma ?. Budowlaniec, Pani w sklepie, księgowy itd. Każdy chce więcej. Jak komuś źle, niech spróbuje pracy w prywatnej firmie - bez gwarancji zarobków przez państwo, albo w korporacji - lepiej zarabiasz ale wracasz do domu i nie wiesz jak się nazywasz. W tedy podyskutujemy. Stoję na stanowisku - jak praca nie odpowiada - to się ją zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

będzie strajk moje dzieci nie pójdą do szkoly moje dzieci będą w domu i będą sie bawiły w ciuciubabke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Nauczyciele to roszczeniowa grupa zawodowa. Pensja ich powinna być uzalezniona od nakładu i efektów pracy a nie od ilości lat pracy czy ukonczonych kursów. Ponsdto winni pracowac tyle godzin co kazdy z nad. Sprawdziany mozna przegladac w szkole i rownoczesnie pełnić w tym czsie dyzur. Tak większość znaspracuje wykonując róznorakie czynnosci, niejednokrotnie za znacznie niższe wynagrodzenie.reasumujac nauczyciele weźcie sie za uczciwą prace!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×