Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja spie najczesciej na boku,raz lewym,raz prawym-ciezko przeciez spac w jednej pozycji cala noc.Zaleca sie spanie na lewym,bo wtedy wiecej substancji odzywczych trafia do dziecka,ale spanie na prawym na pewno nie zaszkodzi. Co do spania na plecach,to podobno nie jest wskazane,bo macica uciska naczynia krwionosne i to moze prowadzic do zaslabniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie dzisaj zle czuje wlasnie zwrocilam wszystko co dzisiaj zjadlam ja ja tego nienawidze teraz pali mnie cala rura ;-( co do spania to ja spie na obu bokach bo sama si przekrecam i na plecach tez troszke ja rowniez cale zycie spalam na brzuchu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis wspolczuje ja tez to znam ;-) ale wiesz co ma tesciowa do sali i do menu to akurat nalezy do obowiazku mlodej to ja zmoja mama zalatwialam sale i pzoniej dopiero moj maz byl zobaczyc jak juz wszystko ustalilam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślałam, że to należy do młodej i jej rodziny, ale teściowa się wcisnęła i nie było gadania. No i będzie to co Oni lubią :( No nic na szczęście po ślubie będziemy 300 km od teściowej. Dwa tygodnie wytrzymam :] Przed ciążą lubiłam spać na brzuszku, ale teraz to już się nie da niestety i sypiam zwykle na lewym boczku i czasami na prawym. I uwielbiam stosy poduszek, a wcześniej spałam bez :) No cóż dziecko w życiu wiele zmienia, nawet w życiu płodowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja teraz tez układam poduszki, wczesniej jedna wystarczyla moze podswiadomie czujemy ze tak wlasnie powinnysmy spać ile godzin dziennie spędzacie przy komuterze???????????????? ile można? ja spędzam dużo, w pracy i po pracy też się zdarza pozycję zmieniam ale co z promieniowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.... Widzicie, która jest godzina? (moje logowanie) Właśnie po bezsennej godzinie leżenia w łóżku i wzdychania wstałam i podgrzewam sobie mleko. Wypiję z miodem to może zasnę... trochę irytujace to się robi, ta bezsenność... Ale wytrzymam hehe Mam nadzieję, że pozostałe brzuchatki teraz smacznie śpią. Na boku oczywiście, najlepiej lewym :) A tak nawiasem mówiąc pycha jest ciepłe mleko z miodem :) I zawiera wapń... same plusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie druga nieciekawa noc, mało spałam i cały czas przewracałam się z boku na bok, wszystkie kości mnie bolały mam nadzieję że to przez zmianę pogody teraz taki czas wichur i zmian atmosferycznych, sen może być gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lutóweczki! Nie zdążyłam nadgonić wszystkiego co napisałyście, znów nie było mnie kilka dni. Zaraz pewnie mnie zdrowo objedziecie, bo nie czekając na pomoc męża w piątek i w sobotę ... przemeblowywałam pokój. Ale cieszę się z tego niezmiernie. Kącik dla dzidzi gotowy, teraz trzeba jechać po łóżeczko. Witam nowe lutówki i cieszę się, że coraz nas więcej. Gratuluje córeczek i syneczków oraz niespodzianek w postaci zmiany płci u pociechy. Hehehe, a nie mówiłam, ze tak będzie. Ciekawe ile zmian jeszcze przed nami. Balbinko! To wczoraj wieczorem stanowiłyśmy duet. Tak mnie zebrało, że uciekło wszystko odgórnie. Z zimna cała się trzęsłam, brzuch bolał, a jak było po wszystkim to ustało, ale zgaga paliła niemiłosiernie. Nawet rennie nie pomagało. Okropność. A co do spania, to prawy, lewy boczek, no i plecki, ale śpię tak czujnie, że wydaje mi się czasami, ze nie spałam tylko drzemałam. Dziewczyny, wracajcie do zdrowia, bo chyba kilka jeszcze z Was zakatarzonych. Czosnek, czosnek ... polecam. Życzę miłego dnia. Jadę kupić spodenki z golfem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze moja aktualizacja Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. ..... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09............+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....19....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......23....01.02.09.. .........+4,5/Pola piksip...........28....śląskie............22.....01.02. 09..............+3...? LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09....+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........21.....02 .02.09.......... +2kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta.........33....podlaskie.........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie.........22.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........23.....05.02.09. .....+3/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....17.....06.02.09.. ... ......+3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09.............synek Szklana Głowa.27...mazowieck.......21..... 07.02.09.....+8/córeczka malinova73....35....śląskie............22......09.02.09 ...........+7.....? Mia 82..........26....podkarpackie....22..... 09.02.09.....+3,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..22...09.02.09....... +4..synek? Andzia1234...31....warszawa.........21.....09.02.09......+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......22......10.02.09........+3/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........21......10.02.09 .................. adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............20..... 14.02.09...............+2..? Wazka.........29.....Rosja.............20......14.02.09 ........+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie.........21.....15.02.0 9 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........20..... 16.02.09..........+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE.....21.....16.02.09...+4./ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..21....18.02 .09.............+1/? Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..21....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......21....19.02.09......+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20....23.02.09..............+6/? dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ...........+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.............+3,5 konwalia9......28..... Dublin.............12.....26.02.09...................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Brzychatki :) Wczoraj padłam na twarz wiec poprostu sie nie odzywałam.Dzis zrobiłam sobie bezczelne wolne i udałam sie z wizyta kontrolna do gina.Nie mialam robionego USG-po rosyjsku UZI.To bardzo stara poliklinika(hehhe, najlepsza w miescie)Tak, tutaj jest inaczej.Rodzenie w Polsce moje kochane panie to wracz czysta przyjemnosc.Kultura, dostepnosc szczegółówych badań i zupełnie inny sprzet.Pani ginekolog badajac bicie serduszka dziecka przykłada take cos(stare głuche babcie tez sobie to przykładaja do ucha żeby lepiej słyszec)i słucha jak to malenkie serduszko bije.Ja nic nie słysze nawet przez stetyskop ale ona ma doswiadczenie.Wizyty sa obowiazkowe co dwa tygodnie wiec trzeba chodzic i znosic to co nam sie nie podoba. Dziecko ma sie dobrze i nawet kopło ginke podczas badania.Aligatora jakos nie kopie :) Teraz o koniecznosci wykonania badania połówkowego: jest to nieinwazyjna kontrol przedurodzeniowa.Okresla sie w ten sposób ryzyko wystapienia u nienarodzonego dziecka najczesciej spotykanych chorób genetycznych:zespołu Downa, Edwardsa, Patauta, wady serca lub otwartej wady osrodkowego układu nerwowego,. Oczywiscie takze mozna wtedy poznac pelc dziecka.Kiedys przeciez nie robiono USG co mieiac.Sprzet nie byl dostatecznie czuły i delkiatny jak dzis. Mierzy sie wszystkie organy i w ten własnie sposób przypisuje sie je do normy.Daje to tez przypuszczalna date porodu. Do takiego badania nalezy wykonac w celu potwierdzenia \"test pierwszego trymestru\" i \"Test drugiego trymestru\" Czyli trzeba dac sobie pobrac krew z zyłki :) Jesli testy sa negatywne to ryzyko zachorowania jest bardzo niskie jezeli test jest pozytywny to ryzyko jest wieksze ale nie oznacza to ze nasze malenstwo bedzie chore. Moja znajoma miala pozytywny test a chlopiec po porodzie dostal10 :) Oczywiscie nie wymadrzam sie tutej ale pamietam ze wczoraj padlo takie pytanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak pisałam, musze spac na pleckach bo mnie coreczka tatusia tak kopie po pecherzu jak tylko zmienie pozycje na boczek.Lewy czy prawy-jej poprostu jest nie wygodnie.Na plecach ma wiele miejsca i sie nie cisnie. Spac oczywiscie w nocy nie moge ale w dzien to chce mi sie calutki czas.Wogole to jakas sie delikatna zrobilam. Tak z innej beczki, u nas jest taki specjalista od maszyn-naprawia je.Masazyny sa ogromne!!!Pan jest po 60-tce i ma raka.Jest niemcem i wlasnie skonczyl chemie-1 serie.Wsiadl w samolot i przylecial do Rosji.Pracuje od rana do wieczora bo jest tutaj tylko dwa tygodnie.Zaraz po powrocie ma druga serie chemii.Jest niesamowity.Mowi ze jego wydajnosc spadla do 70% ale nie wolno sie poddawac i nic nie robic.Dodam ze jego zona jest sparalizowana-ma paraplegie.Nawet ciezko sobie wyobrazic ze czlowiek ma tyle sily w sobie. Ja sie rozpieszczam nad soba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek dzis nieoczekiwanie obudzilam sie o 6:30...sufitowalam do 7:30 czekajac na budzik...a jak zadzwonil to zasnelam.....no i mam dzis godzinne opoznienie ze wszystkim...ale jak widac leń sie wzmaga...zamiast pracowac czytam co wy tam skrobiecie:)) pekly mi suta w kaciku...albo zrobil sie zajad...strasznie to niemile...a jutro rano stomatolog i japa otwarta przez godzine...ranka zrobila ise po tej stronie po ktorej bedzie grzebane w zabkau...auuuu!!!!!bedzie bolec. Cudownego nie bedzie do czwartku...z tego powodu,ze go nie ma wczoraj plakalam tak ,ze az dostalam bolu glowy...przyzwuczailamsie do dobrobytu:)prezz ostatnie poltora miesiaca byl caly czas w domu i teraz mi okrutnie smutno,ze musial wyjechac na kilka dni. no i pozytywna wiadomosc:)w piatek podpisujemy umowe przedwstepna kupna mieszkania!!!!!!wreszcie!!!!szukalismy zcalych sil no i wreszcie sie udalo ,notraiusz juz sprawdzil wszytko i mozemy zabrac sie za formalnosci:)nawet nie wiecie jak bardzo sie ciesze:)teraz musze sie tylko przygotowac na remont z brzuchalaem ogromnym i na bieganie po tych wszystkich sklepach z wyposarzeniem domu...pewnie bedzie mi ciezko,ale to tak radosne wydarzenie,ze chyba niepowinnam sie martwic. kochane, bede zagladac po poludniu:)papapapappa milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dosyć dawno temu dostałam od Was hasło naszego meila no i do tej pory tak sobie tylko oglądalam Wasze zdjęcia. Dziś, żeby było sprawiedliwie :) wysłałam Wam też swoje z USG 2D, mojego brzuszka i zdjęcie twarzyczki na USG 4D. Niedawno radziłam się Was, czy pójść na to USG 4D. Chodziło mi głównie o ustalenie płci. No i poszłam tydzień temu - w 20.tygodniu. Super przeżycie. Filmu 14 minut na CD no i wreszcie dowiedziałam się, że będzie chłopczyk :) Dziewczyny, gdybyście widziały uśmiech na twarzy mojego męża jak powiedział, że to chłopak :) Takiego szczęścia w jego oczach dawno nie widziałam. Coś pięknego. Chciał chłopczyka, chociaż mówił, że co będzie to będzie byle zdrowe.... Ale w głębi serca marzył o chłopcu. Chociaż wiem, ze z dziewczynki też by się ucieszył, no ale jednak będzie miał syna. To USG to piękna rzecz. Mały lezał idealnie, wiercił się jak szalony, ziewał, machał rączkami, nóżki brał obok buzi, za główkę się łapał, no normalnie cud. No i było wyraźnie widać jego męskość :) Oprócz tego lekarz wykonał badania i jest wszystko ok. Strasznie się cieszę. Tak już kocham tego małego, że sama w to nie wierzę.... Szkoda, że Wam nie mogę filmu pokazać jaki był śliczny... Ten noseczek, no i te usteczka.... Wysłałam Wam tylko jedno zdjęcie USG bo jest zrobione ze zdjęcia komórką i nie widać tak ładnie. Teściowie są zachwyceni, że tak ładnie to widać i to w połowie ciąży. A mój mały jest wogóle koachany. Pierwszy raz zaczął kopać w moje urodziny - 19. września i od tej pory codziennie cały dzień co chwilę kopie. I to mocno kopie, az na brzuchu robią się \"górki\" :) Mój mężuś uwielbia dawać rękę na brzuch i czuś te małe kopniaki :) Az się dziwi, że mnie to nie boli. Ale mały jest grzeczny, bo kopie cały dzień, a w nocy ani razu :) Dziwne. Ostatni raz kopie koło 22:00 a potem do rana do 9:00 nic. Nie raz w nocy nie śpię, leżę i próbuję coś wyczuć ale nic. Ani jednego ruchu. A w dzień czasem szaleje niesamowicie.... Czasem jest mi przykro, bo mam paru znajomych, którzy nie potrafią mieć dziecka. Dziwnie się czuję jak ich spotykam. Tak mi ich żal.... Widzę jak się pytają, uśmiechają, ale gardło ściska im żal. Aż się przy nich nie potrafię cieszyć, bo zaraz sobie myślę jak cierpią. W ten weekend zaczęłam już ostatni rok studiów. Koleżanka z grupy też jest w ciąży podobnie jak ja :) Także jakoś tak raźniej . Pozatym spotyka mnie sama życzliwosć ze strony innych. Super stan być w ciąży. Tym bardziej, że gdyby nie brak okresu, gdyby nie to, że mi brzuszek rośnie i gdyby nie te kopniaczki wogóle nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Cudownie się czuję, żadnych dolegliwości i masa energii :) Oby tak było do końca. Ale się rozpisałam! Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :) I duuuużo zdrówka życzę i dobrego samopoczucia. Acha, zdjęcia, które przyszły odemnie to zdjęcia z meila Nototerazja@onet.eu, żeby nie było wątpliwości, bo zapomniałam się podpisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, haydi gratuluje chlopczyka i milych przezyc moja coreczka kopie tez o 9 potem 15 i na wieczor to juz wariuje strasznie :). aktywuje sie Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. ..... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09............+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....19....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......23....01.02.09.. .........+4,5/Pola piksip...........28....śląskie............22.....01.02. 09..............+3...? LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09....+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........21.....02 .02.09.......... +2kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta.........33....podlaskie.........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie.........22.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........23.....05.02.09. .....+3/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....17.....06.02.09.. ... ......+3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck.......21..... 07.02.09.....+8/córeczka malinova73....35....śląskie............22......09.02.09 ...........+7.....? Mia 82..........26....podkarpackie....22..... 09.02.09.....+3,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..22...09.02.09....... +4..synek? Andzia1234...31....warszawa.........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......22......10.02.09... .....+3/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........21......10.02.09 .................. adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............20..... 14.02.09...............+2..? Wazka.........29.....Rosja.............20......14.02.09 ........+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie.........21.....15.02.0 9 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........20..... 16.02.09..........+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE.....22.....16.02.09...+4/ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..21....18.02 .09.............+1/? Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..21....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......21....19.02.09......+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20....23.02.09..............+6/? dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ...........+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.............+3,5 konwalia9......28..... Dublin.............12.....26.02.09...................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igmik co ile meisiacy robisz test na toksmo?? ja tez mam kotka test robilam w 2 miesiacu jakos gdy sie dowiedzialam o ciazy.cos czytalam zeby robic co 3 miesiace a ja na ostatnim zapomnialam moze oni lepiej wiedza i teraz 15go mi zrobia ?tak czy tak 15 przypomne im bo az sie boje .w sumie mam kotka od malego ktory nie wychodzi no ale lepiej uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku, Mia 82 – ja to już teraz wiem jak to z tym stawianiem brzuszka jest, niestety…..:( wylądowałam w związku z tym w szpitalu, miałam nawet co 40 minut, co pół godziny….Po tygodniu na oddziale zmniejszyła się częstotliwość, ale nadal się powtarzają kilka-kilkanaście razy dziennie….podobno tak może być, taka natura, jak zawsze każda babka ma inaczej. Trzeba zwolnić tempo życia, monitorować szyjkę u lekarza i spokojnie podchodzić do wszelkich spraw….. Czarna Owieczko- mój pęcherz- też kiepsko- co pół godziny musze siku, a może i częściej…. też mam przepisane leki. Przyszła Mamo- ja miałam podobnie z bólami brzucha, myślałam że to dzidzia tak nisko się wierci i wypycha, odczuwałam to bardzo nieprzyjemnie. Na początku tylko wieczorami, potem już także w ciągu dnia i na końcu co pół godzinki…. Ale każda z nas jest inna, lekarz najlepiej powie czy to Twoja natura i czy tak powinno być. Macica ćwiczy skurcze i kilka w ciągu dnia to całkiem normalna sprawa. Odpoczywam, odpoczywam, odpoczywam i wierzę, że będzie dobrze. Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze aktualizacja: Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. ..... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09............+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....19....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......23....01.02.09.. .........+4,5/Pola piksip...........29....śląskie.........23.....01.02. 09..........+3,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09....+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........21.....02 .02.09.......... +2kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta.........33....podlaskie.........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie.........22.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........23.....05.02.09. .....+3/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....17.....06.02.09.. ... ......+3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck.......21..... 07.02.09.....+8/córeczka malinova73....35....śląskie............22......09.02.09 ...........+7.....? Mia 82..........26....podkarpackie....22..... 09.02.09.....+3,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..22...09.02.09....... +4..synek? Andzia1234...31....warszawa.........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......22......10.02.09... .....+3/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........21......10.02.09 .................. adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............20..... 14.02.09...............+2..? Wazka.........29.....Rosja.............20......14.02.09 ........+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie.........21.....15.02.0 9 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........20..... 16.02.09..........+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE.....22.....16.02.09...+4/ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..21....18.02 .09.............+1/? Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..21....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......21....19.02.09......+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20....23.02.09..............+6/? dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ...........+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.............+3,5 konwalia9......28..... Dublin.............12.....26.02.09...................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Psik to teraz odpoczywaj a na pewno wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki. Przyszła mamo ja nie muszę robić już badań na tokso. W związku z tym, że kiedyś już chorowałam lekarz mi powiedział, że nie muszę powtarzać badań. A pytałam się go o to tak z miesiąc temu właśnie dlatego,że też mam kota a badanie robiłam na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do toxo, ja miałam robione na początku ciąży i wyszło,że nie chorowałam.W związku z tym lekarz zabronił jeść surowego mięsa, brudnych owoców i...jajecznicy.Jeśli chodzi o to ostatnie to i tak nie przestrzegam, bo od czasu do czasu po prostu muszę zjeść i już.Nie chcę dać się zwariować.A od kota podobno bardzo trudno się zarazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip bardzo mi pzrykro,że na własnej skórze musiałaś przekonać się czym jest owe stawianie brzucha.Mój lekarz również twierdzi,że takie rzeczy mają prawo czasem się zdarzać.Teraz,gdy już wiesz, jak to rozpoznać, będzie Ci łatwiej reagować.Odpoczywaj przede wszystkim.U mnie chyba to nie było "stawianie", może wzdęcia.Nie wiem.W każdym razie nie powtarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku, kot jest najgroźniejszy jeżeli chodzi o przenoszenie toxo. Właściwie nie kot tylko jego odchody. Jeżeli ktoś nie przechodził tokso to powinien unikać kontaktu z kuwetą a jak już musi to sprzątać w gumowych rękawicach i zawsze po myć ręce. Najgroźniejsze są te suche kupy, te świeże nie są tak groźne (jejku jak to brzmi hihi). W kotach chyba jako jedynych zwierzętach przechodzi cały cykl toxo. No ale nie należy wpadać w paranoje. Podobno muchy też mogą przenosić toksoplazmozę. Rosołku a jak mężuś? Zmiękł choć trochę czy nadal macie ciche dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik to ja musiałam zmięknąć i dać się przeprosić, bo oczywiście zrobił po swojemu, a potem przyszedł przyznać,że popełnił błąd.Ja zupełnie nie pojmuję jego toku rozumowania.Jak poszłam wczoraj w długą (musiałam wyjść i odreagować chociaż na spacerze), to szukał mnie po osiedlu (na piechotę ganiał oczywiście, bo już bez auta :) ). Nie wierzę mu już,dalej przeżywam,że tak mnie potraktował, bo sądziłam,że w małżeństwie ważne decyzje podejmuje się wspólnie...Ale, jak widać, nie zawsze.Następnym razem nie dam się tak zrobić,a jeśli popełni podobny błąd kolejny raz, to będzie sobie szukał pokoju do wynajęcia. Igmik, dzięki za zainteresowanie.To dużo, móc się tak wygadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haydi gratuluję chłopca!!! Brzuszek masz super!!!! Ale Ty laska jesteś normalnie szok. Hałaśliwa a Ty się tak nie dołuj w końcu Twój ukochany niedługo wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedak. już go widzę jak z obłędem w oczach szuka brzuchatej żonki :D Faceci jednak mają coś z motoryzacją nie tak. Mój też decyzje dotyczące samochodu i jego przeróbek podejmuje sam. Już się przyzwyczaił, że mnie to wkurza. Ostatnio 4 godziny spędził montując światełko w bagażniku. A ja co siedziałam sama w domu-dodam,że była niedziela. Wazka temu panu z Twojej pracy to tylko pozazdrościć chęci życia i wiary, że wszystko będzie dobrze. Jak słyszę takie historie to od razu moje problemy wydają się mało znaczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolku jak nie chorowalas czyli nie masz przeciwcial tak jak ja, to zaleca sie robienie testu na toxmo co 3 miechy wlasnie wyczytalam .jesli sie nie bedzie tego robic a sie zachoruje dziecko moze umrzec lub byc uposledzone ,miec wodoglowie itd .ja slyszalam zeby nie jesc surowego miesa nie czyscic kuwety kota lub w rekawiczkach(zakladajac ze kot jest nosicielem czyi ze zjadl np.ptaka,mysz ,surowe mieso ktore bylo zakazone)co to jajek to wiem ze nie mozna jesc surowych i jajecznicy takie lejacej lub jajka na miekko ale to na listerioze a nie na toxmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zarazenia sie od kota zdecydowanie mniej prawdopodobne niz z surowego miesa .kot taki musial by zjesc zywiciela posredniego czyli zarazona mysz lub ptaka a kobieta ciezarna musiala by zbierac jego odchody przez gole rece ale takie kupki 2-3 dniowe i potem ich nie umyc .tak wiec malo prawdopodobne spadam na poczte i zakupki maz dzis wroci znow pozno obiadku nie robie zje cos na miescie ja skocze po pizze :) malutka kruszynka sie chyba cieszy bo kopie na ta pizze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wynika z tego, co napisałaś,że najwyższy czas znowu zrobić to badanie.Ja miałam robione w lipcu.Następna wizyta pod koniec października, więc zapytam czy robić. Przyszła, wysłałam fotkę na Twoje konto.Jak znajdziesz chwilę, to umieść "u nas" ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku jak nie masz przeciwciał na toxo to powinnaś robić badania raz w trymestrze. Sprawdza to czy się nie zaraziłaś, bo jeżeli się zaraziłaś to dostaniesz jakieś leki i będzie po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała aktualizacja :) Jutro ide na badanie polowkowe :) Juz nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze dzidzia ujawni nam swoja plec:) Mam pytanie ktoras z Was (Wazka?) pisala o badaniu (z krwi) 1 trymestru i o badaniu 2 trymestru . Jakie badanie mialas na mysli :)? Aaa..i moge prosic o maila grupowego :) poprosze haselko i login na maila kathyy@o2.pl. Do tej pory nie mialam czasu na ogladanie zdjec, ale chetnie porownam moj brzuszek z Waszymi:)Jak tylko bede miala jak dodam swoje zdjecia:) Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. ..... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09............+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....19....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......23....01.02.09.. .........+4,5/Pola piksip...........29....śląskie.........23.....01.02. 09..........+3,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09....+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........21.....02 .02.09.......... +2kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta.........33....podlaskie.........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie.........22.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........23.....05.02.09. .....+3/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....17.....06.02.09.. ... ......+3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck.......21..... 07.02.09.....+8/córeczka malinova73....35....śląskie............22......09.02.09 ...........+7.....? Mia 82..........26....podkarpackie....22..... 09.02.09.....+3,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..22...09.02.09....... +4..synek? Andzia1234...31....warszawa.........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys......22......10.02.09... .....+3/córcia Olka_..........28......kuj-pom..........21......10.02.09 .................. adulka.........31....podkarpackie.....22......11.02.09.. ...........+7 / ? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............20..... 14.02.09...............+2..? Wazka.........29.....Rosja.............20......14.02.09 ........+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie.........21.....15.02.0 9 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........20..... 16.02.09..........+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE.....22.....16.02.09...+4/ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..22....18.02 .09............+1,5/? Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..21....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......21....19.02.09......+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20....23.02.09..............+6/? dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ...........+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.............+3,5 konwalia9......28..... Dublin.............12.....26.02.09...................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×