Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczynki! Napisalam wczesnije dlugiego posta, ale mi skasowalo. Wscieklam sie i nie pisalam drugiego. Teraz sie za to wzielam. IGMIK ja tez urodzilam dwa tygodnie przed terminem. Slyszalam, ze to bardzo czeste. Wiec pewnie niektore z nas zalapia sie na styczen. Ale fajnie!!! Beda juz po, a my z konca lutego bedziemy czekac... Ogolnie to ja mam taki duzy ten brzuch, ze ilekroc ktos mnie pyta na kiedy mam termin, dziwi sie, ze jeszcze tyyyyyle czasu. W sumie mnie tez juz tak ciezko jest wstac z lozka itd ze nie wiem jak to bedzie dalej. Mialam robic glukoze w piatek ale bede dopiero jutro. W piatek mialam dzien wyciety z zyciorysu. Mam alergie (chyba) i raz na tydzien (srednio) dostaje takiego ataku kataru i lzawienia z oczu, ze nic nie moge zrobic. Nie wiem czy to alergia czy zatoki. teraz nic konkretnego nie zazywam, homeopatyczne moge sobie wsadzic, bo mi nie dzialaja. I tak sie mecze. Ma ktoras z Was takie problemy?? No i dochodzi kregoslup, ale w tym wiem ze nie jestem osamotniona. Jutro Wam napisze co z moja glukoza i sie zaktualizuje. Pozdrawiam goraco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko! Nie ma za co dziekować. Daj znać, jak siostra będzie miała kolejne wyniki badania moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się skończyć przegląd ubrań syna, jutro powinnam wygrzebać z szafy ubranka z najmniejszymi rozmiarami, ale będzie zmiana planów. Odwiedzą mnie koleżanki z pracy. Chyba muszę troszkę jutro posprzątać, no i kupić coś do kawki. Buziaki dla Was, głaskanko po brzuszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny. jakiś czas temu przez pare dni zauważyłam w wydzielinie nie wiem jak to nazwać \"czerwone niteczki\" nie uznałam tego za coś niepokojącego więc nie wspomniałam o tym lekarzowi na wizycie. ale teraz tak czytam o pasemkach krwi, że pojawiają się w wydzielinie jak odchodzi czop śluzowy. nie wiem czy mam się niekopoić, nie wiedziałam że krew może przybrać taką formę. co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamasutraanna, mi trudno coś na ten temat powiedzieć, bo nigdy czegoś takiego nie miałam. W każdym razie na pewno skonsultowałabym to z lekarzem, chociażby telefonicznie.Chociaż wg mnie czop śluzowy charakteryzuje się dużą obfitością. A nadal masz te "niteczki" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadrobiłam zaległosci w czytaniu :) Pomarańczowy gościu pisałaś ze nie polecają zewnątrzoponowego znieczulenia – dlaczego??? Co do liczenia ruchów to nie mam zdania – zobaczymy co ginek powie w czwartek co do „obcych” bab – popieram czasem trzeba być czujnym :P Co do ducha świąt – to nie podoba mi się to ze już w listopadzie robi się świątecznie w sklepach – przez to nie czuje się kiedy te święta na prawdę nadchodzą... Hałasliwa trzymam kciuki żeby to nie była jednak anemia, ale coś na wzmocnienie na pewno się przyda Igmik to bardzo budujące co piszesz o porodzie koleżanki – no może poza tymi 24 godz – chyba ze nie były to bardzo ciężkie godziny :) Kamasutraanna – nie mam pojęcia co to moze znaczyć ale koniecznie skontaktuj się z lekarzem! Rosołku ja niedawno obcinałam pazurki -ale na malowanie już sie nie porywałam :P szukałam wózków w necie - dalej nic nei wiem, musze ruszyc na sklepy i zasiegnac jezyka, nawilżacza powietrza jeszcze nie kupiłam bo nie chciało mi się z domu wychodzić. miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Wazko - moj tez nadal mnie dusi pod prawym zebrem, szczerze to juz sie przyzwyczailam, w zeszlym tyg. troche odpuscil ale juz w weekend znow dal ostro popalic. kamasutranna - ja mialam cos takiego ale to w 12 tyg. tez takie niteczki na bieliznie, a podczas wizyty lekarz mi pokazal ze w srodku bylo tego duzo wiecej i takie skrzepiki. Na usg wyszlo, ze odwarstwialo sie lozysko, czyli odklejalo sie tak delikatnie, od tego czasu musze przyjmowac ta luteine dopochwowa, dodam, ze juz mi sie to nie powtorzylo. Idz jak najszybciej do lekarza, powinnas to sprawdzic. rosolku - ja juz nawet sama nie probuje robic nic przy moich stopach bo nie jestem w stanie. Bylam w ub. tygodniu u kosmetyczki i zajela mi sie fachowo moimi stopkami i ciagle wrastajacymi paznokciami. Co do ruchow to ja przez caly weekend czulam bardzo slabo maluszka, gdzie w zeszlym tyg. kopal jak szalony, juz sie martwilam, bo troche w sobote dalam sobie w kosc i pozno szlam spac, wczoraj tez mialam dosc aktywny dzien, ale dzis od rana pilkarz znowu rozgrywal mecz w moim brzuchu:) W sobote ostatecznie wybralismy wozek Jedo Bartatina na miekkim zawieszeniu. Widzielismy go na zywo , pobujalam, pani sprzedawczyni wszystko bardzo fachowo objasnila i co wazne, te wozki maja dozywotnia gwarancje i nie sa tak bardzo drogie. Przepraszam, ze nie odnioslam sie do wszystkich wypowiedzi. Milego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia 82 - co do znieczulenia, to ja znam historie kobiety, ktorej podano znieczulenie zewnatrzoponowe i od dwoch lat jest sparalizowana od pasa w dol. Malzenstwo lekarzy - ona ginekolog, z ktorymi rozmwialam na ten temat sa przeciwni stosowaniu tego znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up-83 ja ostatnio miałam alergię ponad tydzień i jeszcze mnie trochę trzyma. Kichałam jak szalona, nosek zatkany, swędzenie noska i łzawienie oczu. Wiem, że to alergia bo miałam już wiele razy i u mnie niestety zaczęło się od chomika i musiałam oddać. Przed ciążą to brałam zawsze Zyrtec albo Alertec i było po 2-3 dobach spokaj ale teraz niestety muszę się jakoś przemęczyć. Od kaszlu to brałam syropek dla kobiet w ciąży Prenalen bo już zaczęłam się dusić i musiałam coś zażywać i mi trochę pomółgł. No i nie śpię już na pierzowych poduchach które były u teściowej. Moja mała też była spokojna w weekend i też się bardzo zaczęłam martwić, ale dzisiaj wypuściła kopniaczkami tatusia do pracy i cały dzień dawała dać znać o sobie. Może nasze maluszki pracują w dni powszednie a w niedziele i świeta mają dni wolne od aktywności :) Ja mam jeszcze zaległe 3 tyg. urlopu Nie wiecie czy muszę je wykorzystać do końca marca? Dzisiaj zauważyłam brązową małą plamkę na bieliźnie która zaraz się starła i już sama nie wiem co to :( Czy to są te sławne plamienia? Potem miałam już normalnie cały czas białą. Znowu zaczynam schizować Serdecznie pozdrawiam - Ściana ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry bardzo! Monis30, ja na Twoim miejscu udałabym sie do lekarza, To ze widzisz jedna plamke(brazowa) nie oznacza ze cos tam w srodku nie zostało. Brazowa swiadczy ze to stara krew( ciesz sie wiec) a nie świeza. Dobrze jest sprawdzic czy łozysko sie nie odkleja i czy wszystko jest ok.Tak dla switego spokoju. Kamasutrana, Tobie tez polecam wizyte. Od przybytku głowa nie boli :) Dbajcie o siebie i życze Wam miłego dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci Ważka za radę W środę mam wizytę wię powiem lekarzowi co i jak . Mam nadzieję że to nic poważnego ale i tak się boję. Do usłyszonka Kierunek Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a mni chyba cos dopada boli gardelko i katarek i wnocy tak mnie zaczelo dusic ze szok ;-( ale dam rade od rana juz zaczne soczek malinowy miodzik cytrynka chociaz to jest okres na anginke ktora zawsze mialam ;-) wiec jak bedzie trzeba wezme sobie wyplukam gardelko woda z sola i potym mi przechodzilo troche a to dopiero poczatki wiec moze pomoze ;-) a umnie wczoraj caly dzien balanga w brzuchu a dzisiaj soikoj cisza nic chyba jeszcze spi zaraz wszamam jakies sniadanko to powinien sie obudzic hiii w czwartek wizyta u lekarza juz nie moge sie doczekac od kilku dni mnie kuzwa boli dol brzuszka wydaje mi sie ze to naciagajaca sie skora ;-) bynajmniej ma taka nadzieje ;-) ja dokinca nie wiem jak jest synus ulozony bo raz kopie z lewej strony raz z prawej a czasami tak mnie nawala tam na dole ze czyje jakby juz chcial wylesc bo tak nisko siedzi i mnie nawala tak w srodku napisze ładnie kasi hihihhihih co do waszej krwi to dokladnie najlepiej jest to skonsultowac odrazu ja to jestem taka panikara ze odrazu bym byla na ostrym dyzuze ;-) sama nie wiem c mi sie chce dzisiaj robie krokiety z mieskiem ale beda dopiero jutro na obiad . jutro dopiero je obsmarze w bulce i jajku na swiezo na obiadek bo na dzisiaj mam piersi ziemniaki i surowke ;-) moj maz mi powiedzial ze w piatek zrobimy liste zakupow na sobote i po pracy sam zrobi zakupy zebym nie wychodzila bo jest bardzo zimno a mnie juz cos bierze;-) tym bardziej ze w czwartek do lekarza a w piatek rano do pray musze zawiesc zwolnienie i odebrac talony na swieta ;-) ale zawioze sobie bo mam jeszcze przed ostatnie jazdy L przed egzaminem . w andrzejki idziemy do zanjomych i mam urodzinki 30 bo urodzilam sie w andrzejki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) mam nadzieję,że nie macie nic przeciwko,abym przyłączyła się do waszego grona.Termin mam na 4 lutego.Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up najlepiej zrobisz jak pojdziesz do lekarza .stara krew moze byc z nadrzerki,krwiaczka ,lozyska przodujacego lub moze byc oznaka odchodzenia czopu sluzowego. balbina u mnie wczoraj dokladnie jak u ciebie caly dzien balanga dzien i noc hehe dzis narazie spokojnie nie wiem co to za swieto nasze malenstwa wczoraj mialy hehe przeciez do mikolaja jeszcze daleko:) ja tez siedze w domu ostatnio nigdzie sie nie ruszam zeby sie nie przeziebic w sobote jedziemy na wieksze zakupy w czwartek na kurs rodzenia jutro w sumie musze wyjsc do sklepu ale tylko po pieczywo tak wiec pod domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Na początek małe narzekanko: Jak ja nie lubię zimy w ciąży. Cały czas boje się, że się przewrócę. Dzisiaj ubrałam takie buty (głupia), że parę razy nieźle bym się wyłożyła. Dziewczynkom, które mają jakieś nitki krwi, czy brązowe plamienia radziłabym jak najszybciej to skonsultować albo u lekarza albo w szpitalu. Balbinka kuruj się kuruj. Basienia witaj wśród lutówek. A moje dzieię nadal mało aktywne-rusza się ale ja uważam, ze jak mnie nie bolą kopniaczxki, to się słabo rusza. Wczoraj w szkole rodzenia było spotkanie z lekarzem ginekologiem i mówiliśmy o nietypowych porodach czyli cc poród z użyciem próżnociągu i kleszczy. No i pooglądaliśmy sobie zdjęcia jak to wygląda \" na żywo\". Spytałam się kiedy jest właściwy czas na to, żeby dziecko się odwróciło. Powiedział, że właściwy czas jest do 35 tyg ale jak się nie odwróci to też nie ma tragedii, bo zna przypadki kiedy poród się zaczynał i okazywało się, że dziecko jest źle ułożone, więc decyzja cc po chwili sprawdzają a dziecko jest we właściwej pozycji i poród odbywa się sn. Dodał, że każda ciąża jest inna i każde dziecko jest inne i, że nie należy czytać żadnych forów, co niestety ciężarne robią nagminnie. No ale ja z Was kobietki na ewno nie zrezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? basienia........27....śląskie.........30.......04.02.09.........+9.....??? rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..28....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.....25.....22.02.09.. ...+5/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........26......26.02.0 9........+8/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Oj dziewczynki jak się dowiecie co to są te nitki to dajcie znaka i oczywiście trzymam kciuki żeby to było nic! MOj ma dziś 30 urodziny i robię mu małe party niespodziankę :) znajomi wejdą do domu jak nas nie będzie :) Myślę że się ucieszy :) Pochwalę się ! wczoraj skręciliśmy wszystkie mebelki :) Siedzę sobie w tym pokoiku i przeżywam :) jeszcze tylko kolorki niedługo i bedzie pięknie. acha i firaneczka :) MIlęgo dnia. Ja knuję niespodziankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Podczytalam sobie grudniówki, ale tam niesamowite emocje panują :) Kilka dziewczyn maleństwa ma już przy sobie a reszta się niecierpliwi, są nawet takie które olejek rycynowy piją żeby tylko przyspieszyć poród :) Nas czeka to samo za dwa miesiące :) Buziaki dla Wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gość
Jeżeli chodzi o to znieczulenie - to ma ono wpływ na dziecko - małe ale jednak zawsze, poza tym po urodzeniu trzeba 12h lezec plackiem i nie podnosic głowy, bo może dojść do problemów z kręgosłupem, no i kobieta gorzej dochodzi do siebie, podobnie jak po cesarce. Jeżeli chodzi o te nitki krwi, ja tez jestem panikara, wiec chociaz bym zadzwonila do lekarza, ale moze tak się zdarzać jezeli masz bardzo ukrwioną szyjkę, ja tak mam, mozesz plamic po badaniu, po cytologii to prawie na 100%, po współżyciu itp... Warto jednak sprawdzic czy nie odkleja się łożysko. Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Ja rownierz mam termin na luty 8, ma byc synek. To juz drugie moje dziecko.Pierwszy to tez synek i rownierz urodzony w lutym 15 w 1999r. Czytam juz Was od jakiegos czasu i postanowilam dolaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o znieczulenie to położna mówiła nam że godzinę po porodzie wstajesz i idziesz się kąpać i że teraz są spoko znieczulenia, nie głupie jasie jak kiedyś i opowiadała cały proces podawania zastrzyku. Nie wydaje mi się żeby trzeba było leżeć 12 godzin i podobno kobieta i dziecko czują się bardzo dobrze Hmmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×