Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

dziewczynki podajecie juz pierwsze posilki typu kaszki, jabluszka??? a karmicie swoja piersia ??? bo moja lekarka narazie kazala mi dodawac do mleka raz dziennie plaska lyzeczke kaszki manny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka w związku z tym, że karmię piersią, to mam wprowadzać nowe posiłki dopiero w 6 miesiącu życia- tak czytałam i tak mi powiedziała ostatnio pediatra. Co do kaszy manny to mi pediatra powiedziała, ze od 5 miesiąca bo zawiera gluten. W zasadzie już od 5 miesiąca, bo niedawno można było gluten wprowadzać dopiero od 8 albo 9 miesiąca. Dlatego wydaje mi się, ze za szybko masz dawać tę kaszkę mannę. Może niech inne mamy się wypowiedzą. To co ja wiem na ten temat wyłożyłam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip tak mi przykro, że Emilka będzie miała rehabilitację. Ale to dla jej dobra i później będzie lepiej. Może rehabilitanta się spytaj czy to boli malutką-ja nie mam pojęcia. Skoro malutka wciąga mleko sztuczne, to po piersi bym jej robiła jeszcze sztuczne, może to pomoże jej przybrać więcej na wadze. Iwonko ja smaruję malutkiej buzię kremem Hipp do twarzy i ciała. A na komary to na razie mam zamiar zakupić fenistil a o lamkach czy moskitierach jeszcze nie myślałam, zresztą u nas nie ma zbyt wiele komarów, bo mamy daleko do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry kochane. My juz po wizycie u pediatry i po drugiej dawce szczepien obowiazkowych. Gabrys wazy ponad 6 kg i lekarka stwierdzila, ze wyjatkowo dobrze przybiera jak na karmienie sama piersia. Maly zastrzyki zniosl calkiem calkiem, poplakal jak zwykle ale po wszystkim szybko si euspokoil, natomiast przed chwila w domu jak go chcialam polozyc- to darl sie 3 godziny. Teraz zasnal i ciekawe jak dlugo pospi. Ostatnio po szczepieniu to spal prawie caly czas... Mia - ja tez jestem narazie na etapie przygotowan do chrzcin, a raczej - tak jak Ty narazie wybralam chrzestnych. Jak dobrze pojdzie jutro pojade zalatwiac formalnosci. Znowu sie obudzil, musze leciec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piksip moj starszy syn urodzil sie z 2 punktmi apgar tez mial napiecie miesniowe , zamartwice, twardziny , niedotlenienie z powodu okrecenia pepowina a do tego dwa wylewy srodczaszkowe po porodzie kleszczowym. jezdzilismy do neurologa i robilismy usg kolorowe glowy przez ciemiaczko . wylewy sie wchlonely po dwoch miesiacach i nie pozostawily na szczescie zadnego urazu w mozgu.i do terapeuty i ona pokazala nam cwiczenia metoda vojty i malemu pomogly .gdy mial 10 miesiecy juz chodzil - sam !!! dzis ma 12 lat i jest w pelni sprawny, powiedzialabym , ze czasami to az zanadto ruchliwy. te cwiczenia nie bola bo to byly uciski w roznych punktach stymulujace nerwy i rozluzniajace miesnie. po kilku miesiacach napiecie ustapilo. zycze szybkiego powrotu do zdrowia twojemu szkrabowi. nie martw sie , bedzie dobrze. jak moj z tego wyszedl to twoja kruszynka tym bardziej da rade. powodzenia . bylismy dzis u lekarza bo maly dostal katarku, niby wszystko dobrze , plucka czyste, ale kazala obserwowac. obudzil sie wiec ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17 luty bardzo dziękuję za słowa otuchy, Tobie Igmik też, kochane jesteście. Igmik- mała nie za chetnie wciąga sztuczne mleko z butli, niestety dlatego to dokarmianie skierowałam na kaszkę narazie. To co pisałaś o kaszce mannie i o posiłkach dopiero po 6 m-cu jak karmi się piersią to to co ja takze wiem na ten temat. Ja też miałam plan do 6 m-ca tylko pierś, ale niestety mała zastopowała z wagą no i plan poszedł precz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny może któraś potrzebuje kropelki na kolkę Sab Simpleks odsprzedam niedrogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne koleżanki Igmik - buziak powitalny :) Ojoj zaraziła się bidulka polcia. Jejku czyli dobrze że ja wyizolowałąm franke bo miałam potworne choróbsko. Ale rzeczywiście M ma własną firmę wiec możemy sobie tak to zorganizować, Oby Polci nie rozłożyło. ech... No to oby do piątku i żeby odpuściło. No i pięknie śpi! Franolek też tak samo tfu tfu! Mia- Super z tymi nianiami :) Sprawdz dobrze i siebie przyzwyczajaj do tej myśli... w jakich godzinach bedziesz pracować? Ja nie wiem co z moim powrotem do pracy. Chyba...zmienię zawód.. jakoś mi się odechciało wszystkiego po ciąży i porodzie i muszę się czymś na poważnie zająć. Może własna firma. M kombinuje z przujacielem coś ale na razie nie zapeszam. A ja... Mam pracę taka że mogę ją potraktować jak hobby ale ona wymaga 100% poświęcenia a ja chcę z Franką być. A nie mam tak, że idę do 16 np. Jak już idę to na parę dni lub na dwa tyg i muszę być skupiona tylko na tym. Nie wyobrażam sobie tego na razie. Chrzciny będę robić razem z siostrą i dobrze bo rozłoży się na dwie bo mi się strasznie nie chce tego organizować,, a tak to rodzice też pewnie się wkręcą i niech sobie szaleją dziadki :) Dagusia moja po tych szczepieniach co twoja była lekko marudna ale nie gorączkowała. Jak coś daj czopek. A jeśli masz viburcol do daj jej w nocy nawet jak nic nie będzie na wszelki wypadek. Ale chyba jakby się nie najadała to by plakała cały czas. Moja płakała i była totalnie rozchwiana i wkurzona jak karmiłam jeszcze piersią. Piksip - :( Zasmuciłam się ale potem przeczytałam co napisała Mama 17 luty i to bardzo pocieszające. Swoją drogą Mama17 - ale musiałaś się nastresować! Uff dobrze, że z syneczkiem wszystko dobrze się skończyło. ufff Jejku może idzcie prywatnie jeśli możecie sobie na to pozwolić...Jesli nie to przyłączam się do twojej opinii CHORE! Terminy są przerąbane. :( Chyba małej to nie boli, nie martw się. Można znaleść jakiegoś fizykoterapeutę który pokaże wam jak małą rechabilitować w domu i moglibyście już zacząć, chyba im szybciej tym lepiej. Franka nie ulewa :) Obserwuję jeszcze brzuszek po tym zagęszczaczu ale dziś zrobiła 3 kupy a robiła tylko dwie :) Smiesznie musiało wyglądać jak emilka jadła jabłuszko. Zupełnie nowy smak pewnie była zaskoczona :) Ja też nie mam okresu ale biorę jeszcze te abletki anty dla karmiących. Lekarz kazał przyjść jak laktacja ustanie. Dziś pod prysznicem sprawdzałam i jeszcze troszkę tam jest kropelaczki. Wiec jeszcze zaczekam. jakoś do okresu mi się nie spieszy, nie lubię go mieć :|) Konwalia nie martw się o szczepienia. Viburol kup i daj na noc. Ja po każdym szczepieniu daje małej i jest ok. Julka a dlaczego kazała dodawać kaszkę przecież adaś ładnie przybiera? Marteczka dzięki za opis pleśniawek. hehe teraz wszystkie będą zaglądać maluchom do buzi :) brrr muszę uważać na smoka żeby czysty był zawsze a na mleczko w buzi to nie wiem co poradzić... :( A co u nas? Franka mało je dziś... heheh albo za dużo albo za mało ja to mam jakąś korbę chyba normalnie. Przed spaniem zjadła tylko 80ml. Pewnie obudzi się wcześniej. Echh trudno. A może nie... Może to ten zagęszczacz..? Ale i tak mało jej go dosypuję bo na opakowaniu jest napisane że 2 łyżeczki na każde 90ml a ja daję 1 na 120 ml. No i byłyśmy dziś w sejmie i Frania jak tylko weszłysmy zrobiła kupę... Rozkminiła mjesjce w który jest i wyraziła swoją opinię :) Na razie tylko tak może to zrobić ale patrzcie jak dostadnie! :) hehe Oczywiście w sejmie nie ma przewijaków i panowie powiedzieli że mogę przewinąć ją na jakimś stole w pakamerce ale nie robiłam cyrku i załatwiłyśmy sprawę w aucie :) Padam na cyce idę napić się piwka chyba. Buziaki Jutro ma być jeszcze zimniej niż dziś brrrrrr tfuuu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana-no no,Franka taka mala,a juz ma swoja opinie wyrobiona;) igmik-wspolczuje chorobska Polci,chore dziecko to chyba najgorsze co moze byc.Nie wiem,bo-tfu tfu-Nadine jeszcze nie chorowala,ale tak mi sie wyobraza,ze chore dziecko marudzi sto razy bardziej niz zdrowe,a wkurzone. Piksip-amoze wybierz sie prywatnie do rehabilitanta i jak mowi Igmik-zacznij cwiczyc z mala w domu.Ponad trzy tygodnie czekac..ja bym nie dala rady czekac chyba. U nas dzis spokoj,bylysmy dwarazy na spacerze,pies sie cieszyl najbardziej.Nadine byla grzeczniutka w dzien,siedziala sobie u taty na kolanach i ogladala bajke(Wasze dzieci tez tak sie gapia w tv jak maja okazje?) i zupelnie inne dziecko niz wczoraj. Po kapieli odstawila swoj cyrk,ale udalo sie nakarmic krzykacza i teraz spi slodziutko,jest nadzieja,ze pospi troszke bez budzenia na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam zdjęcia na maila. No właśnie czekamy na nowe zdjęcia mamuś i dzieciaczków. Mia, przyszła mama, Hałaśliwa, Konwalia. Szklana a Twoje zdjęcia z Franką w wannie zniknęły-wykasowałaś? Brawo dla Franki-charakterna dziewczynka. Pimboli - Pola nie lubi telewizji. W ogóle mi się wydaje, że ona jest mało rozwinięta w porównaniu do Waszych dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej nie ma tych zdjęc. Ja nie wykasowałam:( wyślę jeszcze raz. I jeszcze nowe. Dlaczego mówisz że Pola jest mniej rozwinięta co? Ej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej nie ma tych zdjęc. Ja nie wykasowałam:( wyślę jeszcze raz. I jeszcze nowe. Dlaczego mówisz że Pola jest mniej rozwinięta co? Ej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja tylko na chwilke bo woda mi sie leje do wanny Piksik wspolczuje bardzo trzymaj sie dzielnie ja bym szla prywatnie do lekarza my z maly to chodzimy prywatnie z ta jego szyjka tylko na kontrole do szpitala jezdzimy, jak bedziemy w pl to mamy juz poumawianych prywatnie lekarzy takze jak masz kase to zalatwiaj prywatnie bo panstwowo to sie w polsce czeka wieki Julka ja jeszcze nic nie podaje oprócz mieszanki aptamil ale moj maly ma dopiero skonczone 8 tyg takze to za wczesnie na dokarmianie posilkami stalymi Hipek super ze maly zniosl szczepienie dobrze niech odpoczywa sobie teraz Mama 17 luty ty to mialas przezycie najwazniejesze ze synus zdrowy Szklana fajnie ze robicie chrzciny razem z siostra napewno bedzie super wogole swietnie ze macie maluchy z tego samego rocznika chyba sie zgadalyscie hihi, dobrze ze franka juz nie ulewa chyba ta mieszanka jej pomogla, a co do kupy moj sie tak obrobil dzisiaj ze szok wszystko poszlo do prania Czy wasz malenstwa tez robia kupe jak siedza na lezaczkach bo moj zawsze zrobi Pimbol moj maly tez lubi siedziec na kolanach tylko on siedzi tak na wpol lezaco i rozglada sie do okola wszytko go interesuje a najbardziej nie zabawki Co do zdjec to bym dodala ale nie mam adresu email to moze ktos mi poda to wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Czytałam Was, ale nie mam nawet ochoty zbyt dużo pisać. Nie mam dziś siły. Cały dzień od 5.30 do 22.00 Piotruś mi dokuczał. Miał w tym czasie 3 półgodzinne przerwy na spanie. Reszta to zabawianie, noszenie na rękach, karmienie i próby usypiania. Wykończona jestem. Specyfik na pleśniawki kupiłam zaraz po porodzie. Na szczęście do tej pory nie musiałam go używać :) . Kochane. My się tak przejmujemy karmieniem naszych maluszków i wprowadzaniem nowych pokarmów, że szok. Znalazłam broszury o pielęgnacji noworodków z lat 70. Wysłałam zdjęcia jednej z nich na naszego e-maila. Zapraszam do lektury. Ciekawe i szokujące. Wyślę jeszcze zdjęcie mojego dokucznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wysłałam, że jeszcze raz muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik kapitalne zdjęcia na NK!! Szczególnie to z długimi włosami Poluni :) A co ty opowiadasz, że mała jest gorzej rozwinięta?! Grożę paluchem za takie myśli!! Piksip trzymam kciuki żeby maleństo jak najszybciej wróciło do formy Szklana ja teraz żałują, że nie zrobiłam chrzcin razem siostrą, ona miała w Święta, ja planuję na 31 maja ale kompletnie nie chce mi się za to zabrać :( Wczoraj oglądałam sukieneczki dzisiaj ta która mi się podobała kosztowała 22zł, kurde trochę za droga jak na jeden raz dzisiaj właściwie na godzinę :( Konwalia moja Madzia też często robi kupala na leżaczku, pewnie dlatego, że siła ciężkości lepij działa dzisiaj takiej pozycji niż na leżąco ;) Ja dzisiaj idę na szczepienie małej brrrr tak nie lubię jak ona płacze a w ośrodku ryk będzie na całego :( i jeszcze mój mąż nie wziął sobie wolnego i muszę iść sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie co wiecie o podcinaniu wedzidelka? bo moj maly bedzie mial ten zabieg i nie wiem czy to bardzo boli? pomocy!!! jutro jedziemy do ortopedy i od razu do laryngologa wiec sie stresuje. i tak odwlekalam z ta wizyta bo juz miesiac temu mialam jechac ale nie bede dluzej czekac. raz kozie smierc. musze w koncu to zrobic. ale chyba bede bardziej plakac niz karolek. no wiec moj synek bardzo lubi tv a szczegolnie jakies bajeczki kolorowe. jak go trzymam na rekach to wzroku nie spusci a jak go odwroce to on w placz. taka to juz sila telewizji. katarek nam przechodzi po mucofluidzie ktory przepisala pani doktor. jest rewelacja. ja pod materacyk podlozylam podusie zeby glowka byla wyzej no i spal ladnie w nocy, prawie wcale nie sapal przez ten katarek. a dzis to juz spoko jest. u mnie chyba tez jest ten skok rozwojowy i to juz prawie tydzien , myslalam ze maly bedzie chory bo marudzil, plakal bez powodu lub tez jakby nagle sie czegos przestraszyl ale nie mial czego, ale nie narzekam bo i tak jest grzeczny, jak sobie przypomne mojego kube to brrrrrrrrr.... az ciarki przechodza na mysl jak on ciagle plakal i plaakal i plakal.... co do moskitiery to w zwiazku z tym ze mieszkam w malym miasteczku wiec i sklepow malo a jestem sama wiec pozostaja mi zakupy takich rzeczy przez internet, a tam wiadomo ze drozyzna z przesylka wiec sama zrobilam. wysle zdjecia na maila. wzielam firanke taka bez oczek zwiazalam u gory, wywiercilam dziure w suficie na haczyk- wiertarka!!! , wbilam kolek , wrkrecilam haczyk , zawiesilam firanke no i gotowe. ja to powinnam dostac medal!! za majsterkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis sa nasze urodzinki!!! konczyny trzy miesiaczki!!! hura!!! 🌼❤️🌼wszystkiego najlepszego dla mojego sloneczka kochanego 🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdobry tvn - właśnie oglądam:) Iwonka a siostra ma synka? Bo tak to mogłabyś od niej wziąść sukieneczkę? Ja na początku chciałam, żeby to był dzień tylko dla franki ale tak sobie myśle że lepiej za jednym zamachem dwa dzieciaczki, rodzina ta sama :) Co do chrzestnych to ja bym chciała moją przyjaciólkę - która była moją świadkową i ja jej ale to nie przejdzie chyba... rodzice będą naciskać... Pewnie ja będę chrzestną Antka a siostra Franki. Przecież i tak wiadomo, że jak coś mi się stanie to ona się zaopiekuje moim dzieckiem a tak to Franka miałaby dodatkowo ciocię bliską... no ale nie chce mi się walczyć z rodziną,,, Mama 17 luty - nie bój się nic!!!! Franka miała podcinane wędzidełko i luz. Bardziej mnie bolało niż ją. Popłakała chwilkę ale jak ją wzięłam na rece to cisza, nie bolało jej tylko się wkurzyła że te nożyczki jej pani doktor wsadziła do buziaka. Ile ma Karolek tygodni. Do trzech miesięcy robi peditra a potem trochę gorzej bo chirurg. O a właśnie przeczytaląm że wy do laryngologa. Oj to na bank będzie dobrze :) Magia telewizji heheh Franka też się potrafi wgapić :) No i brawo brawo! za moskitierę! super !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17 wszystkiego najlepszego najlepszego okazji 3 miesiączka :) Szklana siostra też ma córcię, ale ona na chrzest miala takie grube polarkowe ubranko więc raczej się nie nadaje na koniec maja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalio podaj swój e mail to prześle Ci namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki :) Pikspip – współczuję problemów... ja bym ściągnęła rehabilitanta prywatnie żeby pokazał co mozecie robić do terminu wizyty. Nasza służna zdrowia jest chora – nie mam juz nawet sił tego komentowac. Pimboli fajnei ze psisko moze chodzic z Wami na spacer. Mój to taki oszołom, że się nie nadaje... goni jak wariat i zabiłby nas będąc na smyczy, a bez smyczy nie mogłabym go okiełznać – głupek nie wie co traci :P Igmik no co Ty, przeciez to Polcia zaczęła sie pierwsza uśmiechać, a my wszystkie tylko czekałysmy na uśmieszki. Ja to bym czasem chciała zeby Gaba szybciej zdobywała pewne umiejętności – ale trzeba cierpliwie czekać :) A tak w ogóle to mnie mój Gabiszon wkurza ostatnio bo budzi się o 5 albo 5.30!!!! Mała zołza :P ze smokiem przekima do 6.30 ale ciągle go sobie raczką wytraca (tak majstruje rekami przy buzi) więc co chwilę musze wstawac i jej podawac smoka no i nie spię, dziś ja wzięłam o 5 15 do łózka – pocimała cycula i przykimała do 6.30 – a tak mi pięnie spala do 6, 6.30 – co się stało?! Wtedy brałam ja na karmieni i stawałysmy prze 7 – byłam wyspana, cierpliwa i szczesliwa, a teraz budzę się zła ;) jakas marudna jest dziś wyjątkowo, nie wiem co się z nia dzieje... płacze przy cycu, ciagle chce ciumkac, ale je krótko, płacze, szybko sie meczy i chce drzemac ale długo nie spi, albo to ja się tak kiepsko czuję, albo cos jest z Gaba moze to „dzień pioruna” – jakiś kryzys mam i dziś mnie wszystko wkurza, a przeciez musze być przy maleństwie uśmiechnięta i pogodna żeby sie jej nie udzieliło- normalnie dziś poszłam do innego pokoju i musiałam sobie wiązanke przekleńst rzucić zeby mi ulżyło – aż się M na mnie wkurzał – co ja robię – no ale dobrze mu mówić – nie ma go cały dzień, a ja od 5 na nogach i musze byc cały czas zadowolona, gugac, bawić sie i robić wszystko zeby gabcia była zadowolona – a dopada mie zmeczenie bo nie mam w ciagu dnia czasu na sen – jak Gaba przysnie to „się oporządzam” piore, prasuje, gotuje itp. M wraca po 18 i w zasadzie ic mi nie pomoze, tzn zaraz kąpiel , póżniej karmienie i usypianie i dopiero ok 20 30 moge odetchnac po całym dniu od 5... dziewczyny wyobrazcie sobie ze ja nie mam zdjec z gaba – nie ma mi kto zrobic :( a jak M jest w domu to ciagle cos, albo ja nieogarnieta i nie nadaje sie na zdjecia Konwalio Gaba często na lezaczku wyprodukuje kupala :) Szklana super ze z siostra zorganizujecie chrzciny :) my na chrzestnych mamy przyjaciół co do kreacji na chrzciny to w cocodrillo widziałam biała sukieneczke za 100 – wystarczy – to co mi sie podoba kosztuje 300 zl no commets! Mama 17 l. - gaba tez tak dziwnie ma jakby sie czegos przestraszyła – to chyba ten skok – bidulka – nie bede sie juz złoscic :( no medal Ci sie naleze Macgywerze :D gratulki i wszstkiego dobrego z okazji 3-miesiecznicy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaba spi mi na rekach wtulona z cycusiem buzi, od czasu do czasu sie rzuca i złosci i dalej kima - to musi byc skok rozwojowy. moja maleńka - to nie jej wina, ze jest taka niedobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mama 17 luty to dziś macie święto. My za 10 dni obchodzimy 4 miesiące. Ależ ten czas leci. To straszne co musiałaś przejść z pierwszym synkiem. Na szczęście już jest zdrowy. Konwalio już moja malutka nie śpi tak dobrze-tzn dziś nie spała. Poszła spać o 20 obudziła się o 23 na mleko. Później obudziła się o 2:30 ale dałam jej cyca. Potem pobudka o 5 i o 7. O 8 zasnęła i spałyśmy prawie do 10. Ale ja myśle, że to przez katarek, bo strasznie jej po paru godz snu furczy w nosku. Hipek Gabryś w domu odreagował kłucie-biedaczek. Iwonko trzymam kciuki za szczepienie. Oby obyło się bez lamentów. Ja też nie lubię chodzić sama do lekarzy. Zawsze ta druga para rąk okazuje się być pomocna. Mamo 17 ja daje Ci medal-za moskitierę i w ogóle za to, że sobie tak świetnie sama radzisz. Mia no to sobie porzucałaś mięchem :D To na pewno przejściowe u Gabci. Oby jej nie zostało tak na stałe, bo niektóre dzieciaczki to ranne ptaszki-niestety. Może też zmiana pogody na nią wpływa. Chrzciny - nie chce mi się o tym myśleć, chociaż N chciał w sobotę iść do księdza załatwiać termin ale nie miał czasu. Miałam dziś straszny sen. Normalnie obudziłam się z niesmakiem-już mi lepiej ale ciężko mi było cały ranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciłyśmy ze szczepienia. Nie było tak strasznie nawet, płakała ale chyba dlatego że mamusia nie pozwoliła kopać i mocno nóżkę trzymała :P teraz śpi sobie biedactwo kochane Mia ja też zdjęć z Madziuchą mam chyba z 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście aktualizacja: Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię . .sk.tyg..akt .waga Ważka............35...08.01...cc...1560/41......Anastazj a...10...4050 julka2384........35...09.01...sn...3350/54......Adaś...? ...5220 piksip.............37...12.01...cc...2650/51......Emilka ...13...5400 Igmik..............37...14.01...cc...2675/49......Pola.. .3 m 2 d...5050 Haydi..............37...22.01...sn...2800/51......synuś. .. Agagaguś.........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś. .. kasiula29.........39...24.01...sn...3660/53......Erwin.. . Mama3............39...26.01...cc...2970/53......Kamilka. ..7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... 13...5960 edycia86r........37...26.01...cc...2770/51......Milenka. ..11...4850 Iskierka...........37...28.01...sn...3160/52......Michaś ... czarna35 ........38..29.01....sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...12...5 200 Adulka.............38...30.01...cc...2500/53......Milenka... Stokrotka.........39...30.01...cc...2920/54......Laura.. . Mandzia...........39...30.01...cc...3120/55......Agatka. .. Kasiulkapb........40...31.01...sn...3690/57......Marika. .. Lutówka..........40...01.02...cc...3700/55......Kubuś... *iwonka*...........40...02.02...sn...3580/53......Magdalena..3m4d..5800 Rosołek............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia. ..6 Sikorka............39...05.02...??...3250/52......Maja.. . dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61......Martynka...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maj a... czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty..........38...06.02...sn...3200/51......Karol...1 2...7000 Malinova..............40...07.02...sn...3500/54......Weronika...7...4920 hipek..................38...08.02...sn...3150/53......synek..12...6060 PrzyszlaMama23....40...09.02...sn...3100/50......Nicolas ...6...4700 kasia130285.........39...09.02...cc...3150/55......Sebastian... Basienia..............40...10.02...cc...3660/56......Wiktoria...9...??? Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51......Lea h... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Natasza...6...4690 Nadia277.............39...10.02...sn...4010/56......Fili p... gruel..................39...12.02...sn...3600/53......Natalka... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57......Jagna ... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53......Han ia... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59......Szymuś...7...6400 Olka_.................41...15.02...sn...4150/55......Iza bela...8...5110 asia26łódzkie.......40...16.02...sn...3230/56......Wiktoriia... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka............40...16.02...sn...3770/58......Nikodem... Pimboli...............40...17.02...cc...2450/47......Nadine... basia4379...........41...17.02...sn...3720/57......synuś ... lamamma.............37...17.02...sn...3600/57......Zosia ... up-83.................39...19.02...cc...3160/55......Kubuś...11...5490 Zabajona ............40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57......Kacper...4...4 750 robur.................39...26.02...cc...3550/56......Milena... marteczka1980.....41...02.03...sn...3550/50......Calogero..8..5400 Alicja111.............40...02.03...sn...3700/56......Emilka... monis30..............40...04.03...cc...3400/55......Weronika...4...4010 konwalia9............41...05.03...sn...3825/52......Oliwer...7...5700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gosć
Ja tylko z doskoku - wczoraj Mała jadla, spala po 40min i plakala i tak w kółko:( - chyba odreagowywała Chrzciny - ale po 2 dniach? Dzisiaj juz lepiej, ale od 2tyg. zmienila rytm i robi sobie drzemki ok. 40min - a kiedyś po 1,5-2h - a jak u Was? I jeszcze jedno - zauważyłam, że wystarcza jej już 7karmień a nie 8 - to chyba dobrze? Jak myslicie, wprowadzac wodę w upalne dni? Któraś pytala o wzrost - w szpitalach jest mierzenie orientacyjne - często zawyzone o 2cm - pierwsze dokładne mierzenie jest u pediatry. Byłam u gina i powiedziala, ze widac, że karmie i że miesiączka najwczęsniej wystapi za 1,5 miesiąca, ale przepisala mi tabletki Azalia dla matek karmiących, więc miesiączki nie będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Pomaranczowy gosciu jak napisalas o ginekologu to pomyslalam sobie ze jakas szamanka, skoro oreintacyjnie powiedziala kiedy bedzie okres:) ja jak bylam lekarz mowil, ze skoro karmie nie bede miec okresu, a w swumie chyba bl i trwal 5 dni, ale nie wiem czy liczyc dwudniowe plamienie w 6 tyg (ale to chyba nie okres bo trwalby pwnie dluzej i krwi byloby wiecej). Nie wiem, ale nie lubie tak, nie wiem wtedy na czym stoje. Seksu u nas prawie nie ma bo mnie boli:( Nie wiem czasem czy to rzeczywisty bol czy ja to swiadomie sama sobie go wywoluje:/ Poza tym bylismy na szczepieniu i synek zniosl dzielnie. Teraz odsypia. Mam nadzieje, ze nie wplynie to na jego dzien i ustalony mniej wiecej schemacik doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o to, że Pola się wolniej rozwija. Z tego co piszecie to moje dziecię nie robi paru rzeczy, które wasze już potrafią, pomimo, że jest jedną ze starszych na forum. Jakoś specjalnie się tym nie martwię-jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×