Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam dziś za nami cięzka noc... ciężka jak dla nas :) bo nie jestesmy przyzwyczajeni. Gabcia kokosiła się ok 1 ale zasnęła szybko jak tylko pociągnęła 3 razy smoka, gorzej było juz ok 3.30 – wierciła sie i zasnąc nie mogła – kimała ze smokiem ale co wypadł to była niezadowolona i tak do 5, wtedy wzięłm ja do łózka – pojadła i spała przy cycusiu do 6.30 (od czasu do czasu go łapała co pewnie dało jej poczucie bezpieczeństwa) Słodko tak spac z maleństwem ale tylko od czasu do czasu ;) no i w ciągu dnia nie było kiedy tego odespać – dziś Gaba zdecydowanie była spokojniejsza – tylko ja znów zmęczona... moze jutro będzie juz ok z nami obydwiema :) zobaczymy jaka będzie noc. Pimboli – nasz pies niestety nigdy nie był poukładany. Ma juz skończone 5 lat a jest jak szczeniak – szaleństwa mu w głowie. Niestety jest teraz zaniedbany – mało ma spacerów i dlatego jak juz idzie to jest niegrzeczny i sie nie słucha, a na smyczy ciągnie bo nie umie wolno spacerowac – no i mamy błedne koło – ja go nie zabieram bo nie daje rady z wózkiem, a on niewybiegani i w konsekwencji nieposłuszny... Co do kleszczy to wczoraj mu jednego na głowie ubiłam – maszerował po nim – psiak ma jasne futro więc zauważyłam czorta. Ja stosue fronltline – to sa kropelki które aplikuje si ena kark – to nie odstrasza kleszczy ale jak juz sie jakiś przyczepi to pada, nie ma szans zeby najadł sie tak ze zwróci krew i zarazi jakims paskudztwem. To trzeba podawac co miesiac, dłuzej chroni przed pchłami. Szklana kurcze a to pieronstwo!!! Zeby sobie poszlo precz! Choróbsko niedobre... trzymam kciuki za twoje zdrówko Gabcia też coraz mniej spi w dzien i zabawianie czasem daje mi w kośc – w szczególnosci ze trzeba jej czas urozmaicac bo wybredna jest ta koleżanka :) trochę sie sama pobawi, ale ja znów mam wtedy wyrzuty ze ja tak samą sobie zostawiam... Chyba wezmę z Ciebie przykład w spraiw fotek – ustawię statyw i niech sam aparat pstryka :) coś się moze z takiej sesji nada :D Ja tez wlaśnei na kolanach to tylko tak półleżąco – pozycją wyjsciowa jest wtedy ta która kiedys opisywałas co Wam Zawitkowki podpowiedział. Gaba o siedzeniu nawet nie myśli, ona raczej nie jest silna – to taka drobinka. Ale chciałabym zeby juz siedziała to wiele by ułatwiło, bo straszne si ejej nudzi takie leżenie. Chciałabym zobaczyć ta gimnastykę Frani ajak tak sie siłuje do siadu hehe - siłaczka! Meszek jest dobry – ale spineczki (nie mówiąc o kucykach) to jeszcze lata świetlne przed nami :D dzieci z bujnymi włoskami zawsze wygladają na starsze :) A Gaba ma tak jak Frania (dobrze wdac na zdjęciach z kąpieli) fryzura mnicha heheheeh wianuszek z tyłu :D a meszek rośnie u góry :) To plastikowe coś stawiacie w wannie? Musimy takie kupić bo jak lejemy wiecej wody nawet do zwykłej wanienki to M narzeka ze źle mu trzymac tak zeby do buzi sie nie nalało. Dzidzius jest w tym w pozycji półleżacej? To juz lepiej byc dziewczynka bez włosów , niż z brodą heheheh :P ;) Rosołku przybijmy sobię piątkę– witaj w klubie..., gaba nie jadla w nocy, tylo tak sie wiercila i spac i nie mogła, musiałam ja smokiem zatykac ale ja nei dopuszczam myśli ze tak juz moze zostac, to musi byc skok rozwojowy... nawet mnie nie strasz! JA tez byłam dziś zła przez niewyspanie, ale wytłumaczyłam sobie ze to nie wina Gabci bo ona tez sie tym moze męczyła... to tylko przejsciowe, przejsciowe, przejsciowe, przejsciowe!!!!!!!!! konawalio i Ty niewyspana... ehhh Robur ja histori nie cierpialam, nie cierpię i nigdy nei polubię – dlatego nauka do egzaminów wstępnych na studia (o do matury) była strasznaaaaaaaa – najgorsze daty bo ja nie mam pamięci do liczb bleeee - na pierwszym roku studiów były egz z hist powszechnej i hist polski – i tyle – koniec historii wiec dało sie przeżyc, a ponoc ad małego mówiłam, że będę pania adwokat i bede jeździć mercedesem... hehe póki co mam opla :P Robur a mozesz wysłać mailem zdjęcie paszportowe? Strasznie jestem ciekawa jak to wyglada :) dagisua no malestwo skoczyło ze hoho :D::D Igmik a jak tam zdrówko Polci? Dziewczyny lepiej wybierzcie sie do ginków – kontrola musi być! I nie takie diabeł straszny!!!! Pimboli super pomysl z tym balonikiem!! Musze kupić :) No wazka nam zaginęła :( A co u Halaśliwej? Balbina tez o nas juz całkiem zapomniala :( dziewczyny odezwijcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia ale Adas rosnie :) zdjecie z psiakiem jest boskie :D ja tez tak wieszam na gondolce zabawki, Gaba coraz mniej spi na spacerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki my dzis po wizycie u ortopedy nie mamy dobrych wiesci. maly ma dysplazje stawow biodrowych obu. musi nosic pieluche frejki. juz ja ma na sobie i placze i nie chce jej nosic. wlozylam pod nia pieluszke tetrowa zebuy mu nozek nie obcierala. nie chcial lezec na brzuszku i teraz sa efekty. u laryngologa nic nie zalatwilam bo maly ma jakis taki suchy katar tzn. chrapie mu w nosku tam daleko tak gleboko gdzies a nic nie leci. i lekarz przepisal krople robione w aptece a apteka zrobi dopiero na sobote. no i 5 dni krople , potem szczepienie a dopiero po 10 dniach od szczepienia moge z nim na zabieg. jestem wkurzona na maksa bo myslalam ze juz bedie dzis po wszystkim a tak to znowu musze czekac. i myslec. za miesiac bedzie mial juz 4 miesiace i bedzie wiecej pamietal i pewnie wiecej plakal i juz skojarzy ze u pana w bialym fartuchu wizyta boli i bedzie placz przy kazdej nastepnej wizycie w osrodku. kurde. z drugiej strony to sie ciesze ze nie musialam sie przygldac jak on mu tnie ten jezyk :) bo jak bym zobaczyla krew u malego to pewnie bym doktorkowi dolozyla w nos ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glowa mi peka ze hej. i jestem wsciekla ze : nie podchodz bo zabije. kawa nie pomaga. chce mi sie spac jak diabli. kurde ale humorek mi sie dzis trafil . sorki za slowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ha no i ten ortopeda to jakis kurcze nienormalny jest. on nie zrobil nawet usg bioderek ani razu. dziwi mnie to troche ale ja tam sie w sumie nie znam. on chyba liczy ze ja do niego do gabinetu prywatnie pojde zrobic to usg. za misiac na wizycie sama powiem zeby zrobil bo dzis z tego wszystkiego to zapomnialam jezyka w gebie. jestem naprawde wku*wiona!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pisze dzis na raty bo masakre mam w domu z malym, non stop ryk ale to tak jak by ktos go ze skory obdzieral, ah juz nie daje rady plecy mi wysiadaja kiedy ten weekend bedzie to mi troche maz pomoze Iwonka no troche szkoda tyle zaplacic za stroj na jeden raz ja jeszcze nic nie kupilam i powiem wam ze nic mi sie nie podoba no i nie chce malemu kupowac mnini garnituru, co do szczepienia tez ide z malym sama w piatek i nie wiem jak sobie poradze a moze nie bedzie tak zle Mama 17 dobrze ze juz katar idzie precz i karolek coraz lepiej sie czuje, a no i gratulacje z okazji 3 miesiecy Mia ja tez od dwoch dni wstaje lewa noga tak maly daje nam czadu w nocy oby to jak najszybciej mninelo Igmik no niech juz te chorubsko idzie precz od polci A co do chorob w polsce tez tak wariuja na temat swain flu bo tutaj to jakas masakra niektorzy zaczeli chodzic juz w maskach na buzi A no i mamy paszporcik wczoraj zostal odebrany narazie tymczasowy na rok Iwonka super ze juz po szczepieniu I wszytko oki Pomaranczowy moj maly tez juz coraz krocej spi a co do jedzenia to jakis nie jadek sie zrobil od dwoch dni ale moze to ten skok albo zeby ida co do tabletek to mi gin przepisal noriday tylko ze ja juz nie karmie piersia Suma super ze szczepienie za wami i malutki dzielnie zniosl kucie Igmik polcia rowija sie napewno bardzo dobrze!!! Co ty tam wymyslasz!!! a wogole to denerwuje mnie takie porownywanie dzieci bo kazde rozwija sie indywidualnie Piksip super ze zalatwilas rehabilitacje bedziesz troche spokojniejsza napweno Przyszla super ze hustawka sie dobrze sprwuje no i ucz sie do tych egzaminow bo miesiac ci zostal Rosolek co do chrzcin to my bedziemy robic w restauracji a dlatego bo nie mieszkamy w polsce i nie chcemy nikogo tym obarczac moja mama bardzo chciala zrobic u siebie w domu ale ja ja wkoncu przekonalam ze szkoda jej roboty tylko by sie napracowala z gotowaniem a tak pojdziemy przyniosa bedzie oki Robur no to zapalacilas za te chusteczki tanio ja kupuje pampers sensitive 3opakowania za 6euro ale tutaj to wszytko troche drozej jest Co do pieluch ja uzywam huggies od samego pocztku obecien uzywamy 3 natural fit i naprawede jestem z nich bardzo zadowolona nie wiem czy w pl tez sa takie one tutaj sa w takich czerwonych workach plastikowych Mia co do sadzania maluchow to mi sie wydaje ze jeszcze za wczenie i tak jak go posadze tak na wpol lezaczo na lezaczku to zawsze sie zsunie nizej Szkalan trzymaj sie a chrubsko precz nie idzie no i musze uciekac bo maly znowu kweka poczytam pozniej buziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
ile czasu jedzą Wasze Szkarby - Moja ostatnio max. 10-12min, a tak to ok. 7min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff jestem. Ej może rzeczywiście to była pełnia dziś...? moja też się obudziła o 3.40 i na smoczku pospała do 5 ale też tak, że musiałam latać i zapodawać smoczka bo wypadał i budziła się. O 5 już jej daliśmy jeść i spała z nami do 9.20 Mia ja codziennie po karmieniu tym 5-6 biorę małą do nas do łóżka i śpimy przytulone do... której franka sobie życzy :) Choroba się wycofuje :) W nocy dwie aspirynki i lepiej. Dziś też wezmę i jutro pewnie już śladu nie będzie. Mama 17 - jak to nie zrobił usg i stwierdził że ma dysplazję? Nie obwiniaj się proszę że to dlatego że nie leżał na brzuszku bo to bzdura. Cholera niewygodne te frajki :( Ucałuj w bioderka maluszka od cioci szklanej i oby się szybko naprawiło. Ale ja bym skonsultowała u innego lekarza bo to podejrzane że bez usg... Jeszcze raz powtarzam nie bój się wędzidełka :) Małej nawet krewka nie poleciała serio :) Rzeczywiście im szybciej tym lepiej ale trudno. A dlaczego podcinacie i dlaczego teraz dopiero? No co wy nie chodzicie na kontrole do ginków! Ej trzeba kontrolować po ciąży! Ja jak była u swojego to zażartowałam że dziwnie się czuam że przez 6 tyg nikt mi tam nie zaglądał hehe :) Raz dwa do kontroli marsz te co nie były! Hipek podaj maila to wyślemy ci namiary na tajnego :) Dobrze że gorączka spadła. Czopki takie jak dałaś właśnie się podaje. Pimboli super pomysł z balonami! Podbieram go! Takie zwykłe balony? Jak zawiesiłaś? :) Bikini no no kochana rozpoczynasz sezon! Dziewczyny to plastikowe do wanny ja nazywam foczką i kupiłam to w smyku za około 16 zl. Przyczepia się to na przyssawki do wanny i sadza malucha jak na fotelu - Franka z tego zjeżdza :) `podklądam pod pupę pieluszkę flanelową :) Mia - rzeczywiście lepszy łysol niż brodacz :) Igmik - jak katarek? :( Acha dziewczyny pytałyście o małe paczki chusteczek na wyjścia. Ja robię tak... Jak kupuję do domu chusteczki to jak jest mniej niż pół paczki to otwieram następną a tamtą niepełną gdzie jest mało chusteczek mam na spacery:) Ja na spacer prawie zawsze biorę torbę a w niej: pieluszki ok 4 szt chysteczki, paklanki, woda przegotowana w butelce i termosiku, bebilon w małych pojemniczkach odmierzone po 120, druga butelka z wodą też w termosiku body na zmianę, chusteczki higieniczne i np jakiś sweterek, krem z filtrem. Jestem przygotowana na wszystko! :) Wtedy mogę sobie plany zmieniać do woli i np pojechać do koleżanki albo długo być na dworze jak jest ładnie. Już nie raz przewijałam małą w wózku :) Małą śpi od 20 a ja idę odpoczywać bo się znowu zmachałam. Jezu jakie te dni krótkie! masakra :) A tak w sumie to chyba jednak długie... podubki o 5-6...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana-balon taki zwykly,tylko w neonowym kolorze zoltym,zawiesilam na nitce na stelazu do baldachimu,tak nisko dosyc.Tylko dziecko najlepiej potem polozyc tak,zeby ten balon wisial tak na wysokosci ud,to fajnie i latwo bedzie moglo kopac sobie w strone raczek.Moja mala byla zachwycona,niezla gimnastyka dla takiego szkraba;) Haha,zdjecie z broda super.Ale ty opalona jestes,ja to blada jak smierc na nartach,no po dzisiejszym opalaniu juz lepiej,slonce w gorach w maju daje,ze hej. Moje dziecko cos dzis nie moze zasnac,wykapana jest,oczka ma zamkniete niby,ale slysze w niani,ze ciagnie smoka jeszcze. Ok,spadam do wanny. W weekend pojde za przykladem Szklanej i wskocze do wanny z Nadine. Hm,smok wypadl,musze sie wdrapac na gore i zapodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe my też właśnie mieliśmy akcję płacz. Zasnęła o 20 a teraz płakała ale z zamkniętymi oczami. dostala smoka i przestała ale znów wypluła i śpi. Taka jestem mądra bo siedzę na dole i obserwuję wszystko w monitorku niani a M lata interweniować :) Idę do łóżka bo wypiłam sobie piwko i sennoś mnie wzięła. Papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszczę z tymi smoczkami.Moja nawet na smoczka spojrzeć nie chce,nie umie go ssać i zaraz wypluwa.Czasem jest ciężko jak się np. wydrze w samochodzie albo na spacerze i nie ma ją jak uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur... ja mam 10 różnych smoczków...których nie używam i cztery jednakowe które Franka eksploatuje. I uwielbia. Próbowałam do skutku. Najlepiej się z koleżanką wynieniać :) Sterylizować i próbować. Jak załapała to dokupiłam drugą paczkę - daje mi to poczucie bezpieczeństwa bo kupiłam w takim sklepie Mathercare i niegdzie indziej ich nie widziałam. Kupiłam bo takiego kształtu jescze nie miałam... kałczukowe takie kulki. I Franka pokochała. Ufff Może jeszcze popróbuj. Nie poddawaj się ! :) Dobra idę spac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusia 82 ty to masz nerwy. Ja bym już zawału dostała. Mi lekarka mówiła, że jak jest krew w kupce to jelitka maleństwa są już całkiem posiekane i to się może źle dla dziecka skończyć. Mi kazała wprowadzić sztuczne zaraz po tym jak zauważyła trochę śluzu w kupce. Mama17 dysplazja nie jest spowodowana nie leżeniem na brzuszku. Idz na Usg prywatnie i do innego ortopedy. Szczerze, to lepiej dla dziecka jak nawet profilaktycznie w tej frejce dziecko pochodzi. My do ortopedy idziemy dopiero po 20 maja. Ma zrobić usg i kto wie czy mały mój też w frejce chodził nie będzie :). Co do wędzidełka, to syn mojej kolerzanki takowe ma i ona nie zdecydowała się na wycięcie.Ma teraz 4 latka i mówi normalnie jak inne dzieci. Pamboli ja też sprawdzę czy Piotrusiowi balon się będzie podobał :) Robór z tymi smoczkami to jest tak, że podobno łatwo dziecko nauczyć w 3 mc. Kup może większy niż jedynkę. Ja próbowałam wszystkich rodzajów jedynek i żaden Piotrusiowi nie odpowiadał. Kupiłam 2 z nuka(od 6 mc życia). Bingo. Jest duży to potrzebuje dużego smoczka :). Do butelek zresztą też kupiłam 2. Wściekał się jak za wolno leciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak noc minęła dziewczyny?? U nas masakra. Co chwilę pobódka i jeść tzn. cycuś bo butli nie chciała. Nie płakała tylko wołała cyca, bo ona tak fajnie woła jak widzi,że cyca wyjmuje:). od 00.30 do 3 chciała gadać. Jestem nieprzytomna. boela- ja jestem raczej panikująca mama ale wiem, ze ta kupa to przez kawałek pasztetu kytóry zjadłam. Następne juz były ok. Nie chciałam isc do llekarza bo mala byla po szczepieniu, a zawsze w takich miejscach jest wieksza szansa zlapania jakiegos swinstwa, katarku czy cos. Jakby sie powtórzyło to oczywiście bym poszła. Chyba sobie tym odciąganiem pobudziłam laktację bo mam eraz duzo więcej mleka, a na początku nawet 40 czasem z 2 piersi nie odciągałam. W popniedziałek idę na kontrolę wagi to o wszystko dokładnie zapytam. Zauważyłam że bardzo ją gazy męczą odkąd je butlę. No i prezy karmieniu to masakra. Je trochę, wypluwa, gada do mnie potem szuka rozpaczliwie ,już nie wiem co to jest. Tak samo z butlę łapie, wpycha sobie do buzi i wypluwa. szklana- zdjęcia z kąpieli-super. Franka z rysów twarzy do ciebie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Kochane! Przepraszam że od razy z pytaniem wyskocze, al ena razie nie zdąże więcej napisać: Jakich smoczków uspokajających uzywacie? Już wiem, że szklana kauczukowe kulki, a pozostałe mamusie, tzn ich pociechy? :) U nas na początku zaskoczył kauczukowy płaski smoczek tomee tippee - dostaliśmy w prezencie. Teraz myślę ze podejdzie i inny. Chciałam kupic porządne smoczki ortodontyczne, ale nie wiem jakie. Kupiłam dwa rodzaje tommee tippee - niby ortodontyczne - jeden jest tak pod spodem sciety (tak jak nuk) a drugi taki ze rozszerza sie dołem i gore (taka jakby bardzo spłaszczona kulka) - ale... ten sciety ma beznadziejna tarcze - za wyskoka pod nos i mocno wygieta i na policzkach sie odbija, a ten z noby kulką ma olbrzymia tarcze i jakos sie w buzi nie trzyma - generalnie te tarcze to porazka jak dla Gaby. No i czy ta \"kulka\", albo taki płaski jak stosujemy od poczatku nie skodzi na zgryz? No więc jaki smoczek najlepszy - zakładajac ze dziecko złapie każy. http://www.allegro.pl/item613768109_tommee_tippee_smoczki_c_air_3_6_m_roz.html to jest tez z niby kulką http://www.allegro.pl/item621714852_smoczek_uspok_pure_3_6m_2szt_tommee_tippee_r_n.html a t są te ze sciętym dołem i niewygodną tarczą. a swoją drogą - jak to możliwe ze i jedne i drugie sa niby ortodontyczne skoro sa zupełnie inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny co do smoczkow to tak. ja mam ten z kuleczka. te inne jest trudno malenstwom zlapac i musza sie nassac aby utrzymac w buzi. nie sadze ze maja duzy wplyw na zgryz bo moje dwie dziewczynki tez takie mialy od urodzenia i maja piekne zabki :) moje sloneczko przechodzi chyba skok rozwojowy ale w jedzeniu. w nocy o 4 zjadl 190ml., o 7 190 ml., i teraz wlasnie skonczyl 160 i spi . :)) od poniedzialku zaczne chodzic na plaze bo strasznie biala jestem. rano odwioze dziewczynki do szkoly a potem prosto na plaze tak do 12. 3 godzinki dziennie. jestem strasznie blada :( mialam pojechac dzisiaj do pani doktor po recepte na pobranie krwi ale jakos mi sie nie chcialo. po porodzie jeszcze tego nie zrobilam, a ze szpitala wypisali mnie z anemia bo hemoglobine mialam na 8 :(, a to i tak dobrze bo po porodzie na nastepny dzien mialam na 4,. to przez ta utrate krwi. skarbek moj lezy sobie w wozeczku na tarasie i sobie udka opala:) po plesniawkach nie ma juz sladu, i teraz bedziemy 18 jechac na kontrol i na szczepionke no i bedziemy po szczepionce podcinac wedzidelko:( wiem ze to nie bedzie bolalo no ale chyba przyjemne tez nie jest. mamy tez jechac na usg serduszka i to nie tu na miejscu tylko do palermo bo tu zaden lekarz nie ma sprzetu dla malych dzieci. moje sloneczko ma dziurke w zyle, nie jest to grozne ale trzeba kontrolowac. nie wiem jak sie to po polsku nazywa. moja mama mowi ze ja tez to mam. zaraz wam wysle zdjecie moich sloneczek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana - wpisalam sobie adres mailowy w opcjach kafeterii :-) Teraz Gabrys zasnal, nie wiem jak dlugo pospi. Musze wykorzystac ten czas aby przygotowac moja oferte pracy, jeszcze dzis musze ja zlozyc, miejmy nadzieje, ze cos pozytywnego z tego wyniknie. Boje sie strasznie, ze bede bez srodkow do zycia, a moj zasilek macierzynski konczy sie juz w czerwcu wiec wiele czasu nie ma... Moze jeszcze dzisiaj sie odezwe do Was :-) Buziaki, milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie!!! Myślałam, że Madziołek tak kiepsko śpi i jest marudna przez szczepienie a tu widzę, że chyba pełnia też ma swój wpływ :P Kurde ale dużo jest tych czynników negatywnych dla naszych pociech: jak nie skok rozwojowy to pełnia, szczepienia itd Ale w sumie to nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc.....ur.....por...waga/wzr.....imię...sk.tyg..akt.waga Ważka............35...08.01...cc...1560/41......Anastazja...10...4050 julka2384........35...09.01...sn...3350/54......Adaś...?...5220 piksip.............37...12.01...cc...2650/51......Emilka...13...5400 Igmik..............37...14.01...cc...2675/49......Pola...3 m 2 d...5050 Haydi..............37...22.01...sn...2800/51......synuś... Agagaguś.........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś... kasiula29.........39...24.01...sn...3660/53......Erwin... Mama3............39...26.01...cc...2970/53......Kamilka...7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka...13...5960 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka...11...4850 Iskierka...........37...28.01...sn...3160/52......Michaś ... czarna35 .........38..29.01....sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...12...5200 Adulka.............38...30.01...cc...2500/53......Milenka... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka... Kasiulkapb.........40...31.01...sn...3690/57......Marika... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53......Magdalena..3m4d..5800 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia...6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/52......Maja... dagusaia82.........41...05.02...sn...3970/61......Martynka...10...5600 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54......Maja... czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty........38...06.02...sn...3200/51......Karol...1 2...7000 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weronika...7...4920 hipek................38...08.02...sn...3150/53......synek..12...6060 PrzyszlaMama23....40...09.02...sn...3100/50......Nicolas...6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55......Sebastian... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56......Wiktoria...9...??? Hałaśliwa............38...10.02...cc...2720/51......Leah... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Natasza...6...4690 Nadia277............39...10.02...sn...4010/56......Filip... gruel.................39...12.02...sn...3600/53......Natalka... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57......Jagna... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53......Hania... Salwia................40...15.02...sn...4350/59......Szymuś...7...6400 Olka_.................41...15.02...sn...4150/55......Izabela...8...5110 asia26łódzkie.......40...16.02...sn...3230/56......Wiktoriia... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka............40...16.02...sn...3770/58......Nikodem... Pimboli...............40...17.02...cc...2450/47......Nadine... basia4379............41...17.02...sn...3720/57......synuś... lamamma............37...17.02...sn...3600/57......Zosia... up-83.................39...19.02...cc...3160/55......Kubuś...11...5490 Zabajona ............40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57......Kacper...4...4 750 robur.................39...26.02...cc...3550/56......Milena... marteczka1980......41...02.03...sn...3550/50......Calogero..8..5400 Alicja111.............40...02.03...sn...3700/56......Emilka... monis30..............40...04.03...cc...3400/55......Weronika...4...4010 konwalia9............41...05.03...sn...3825/52......Oliver...9...6017 update tabelki my juz po szczepieniu, bidulek troszke plakal, w drodze do domu odpald na pol godziny pozniej zjadl butle a teraz lezy sobie spokojnie, maz wrocil z pracy to mam troche czasu na nadrobienie zaleglosci, biore sie za czytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc.....ur.....por...waga/wzr.....imię...sk .tyg..akt.waga Ważka............35...08.01...cc...1560/41......Anastazj a...10...4050 julka2384........35...09.01...sn...3350/54......Adaś...? ...5220 piksip.............37...12.01...cc...2650/51......Emilka ...13...5400 Igmik..............37...14.01...cc...2675/49......Pola.. .3 m 2 d...5050 Haydi..............37...22.01...sn...2800/51......synuś. .. Agagaguś.........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś. .. kasiula29.........39...24.01...sn...3660/53......Erwin.. . Mama3............39...26.01...cc...2970/53......Kamilka. ..7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... 13...5960 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka ...11...4850 Iskierka...........37...28.01...sn...3160/52......Michaś ... czarna35 .........38..29.01....sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...14...5 200 Adulka.............38...30.01...cc...2500/53......Milenk a... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka ... Kasiulkapb.........40...31.01...sn...3690/57......Marika ... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53......Magda lena..3m4d..5800 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ...6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/52......Maja. .. dagusaia82.........41...05.02...sn...3970/61......Martyn ka...10...5600 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54......Maja. .. czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty........38...06.02...sn...3200/51......Karol...1 2...7000 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7...4920 hipek................38...08.02...sn...3150/53......syne k..12...6060 PrzyszlaMama23....40...09.02...sn...3100/50......Nicolas ...6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55......Sebast ian... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56......Wikt oria...9...??? Hałaśliwa............38...10.02...cc...2720/51......Leah ... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Nat asza...6...4690 Nadia277............39...10.02...sn...4010/56......Filip ... gruel.................39...12.02...sn...3600/53......Nat alka... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57......Jagna ... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53......Han ia... Salwia................40...15.02...sn...4350/59......Szy muś...7...6400 Olka_.................41...15.02...sn...4150/55......Iza bela...8...5110 asia26łódzkie.......40...16.02...sn...3230/56......Wikto riia... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka............40...16.02...sn...3770/58......Nikod em... Pimboli...............40...17.02...cc...2450/47......Nad ine... basia4379............41...17.02...sn...3720/57......synu ś... lamamma............37...17.02...sn...3600/57......Zosia. .. up-83.................39...19.02...cc...3160/55......Kub uś...11...5490 Zabajona ............40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57......Kacper...4...4 750 robur.................39...26.02...cc...3550/56......Mil ena... marteczka1980......41...02.03...sn...3550/50......Caloge ro..8..5400 Alicja111.............40...02.03...sn...3700/56......Emi lka... monis30..............40...04.03...cc...3400/55......Wero nika...4...4010 konwalia9............41...05.03...sn...3825/52......Oliv er...9...6017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dagusia u nas ze spaniem tez tak srednio najgorsze ze Oli nie chce jesc budzi sie o stalych porach na jedzenie ale jak podaje butle to jest jeden wielki krzyk i plucie mlekiem Mia ja mam dwa rodzaje smokow jeden z tommee tippee a drugi z aventu zaraz przesle ci linki jak znajde na necie wydaje mi sie ze maly bardziej woli tommee tippee Marteczka dobrze ze juz plesniawki wyleczone ja sie tez ich troche boje Hipek powodzenia z praca napewno cos znajdiesz Iwonka trzymaj sie damy rade A co sie dzieje z waszka? Igmik a ty gdzie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalio ja właśnei chciałabym teraz kupić te tommee tippee z samej góry. Kupiłam te niżej (z serduszkiem) i mają za dużą tarczę. U nas w sklepach nie moge takich znaleźć, a na allegro widziałam tylko niebieskie, muszę poszukać w sklepach internetowych. Rzeszowskie sklepy doprowadzają mnie do szału - nic tu nie ma! U nas dostępny jest najczęściej avent, nuk, canpol. O co chodzi z tymi smoczkami night? Czym one sie różnią? A i mam Konwalio pytanko - czy ta gumka w smoczki t.p. jest taka duża? Bo w tym co ja kupiłam jest spora (kupiłam juz 3-6) - nie wiem jak to z rozmiarami tych smoków - nie chciałabym dziecku krzywdy wyrzadzić i skazywac na aparat ortod. :O A tak w ogole to dzień dobry dziewczynki :) Gaba znow nam pobudkę urządziła o 5 :( dwa razy w nocy sie przebudzała ale na szczescie zasypiała jak tylko smoka pociumkała 3 minutki - więc go zabierałam i szłam w kimkę. Nie bardzo chciala spac choć ja po karmieniu o 5 tuliła, trzeba było wstac, pobawic sie i dopiero tak po 30 min zabawy zasnęła. Jak nie chce spac to patrzy na mnie i zagaduje, a jak ja nie reaguje to ryk :) cwaniara Księżyc nam tak świeci w sypialni ze sama nie mogłam spać :( takie bzdury mi sie śniły ze szok. Gaba tez ostatnio czasem popskuje przez sen tak jakby sie jej coś złego śniło. Ogólnie to taka wrażlwa sie zrobiła, jak sie cos niechcacy głosniej powie to potrafi sie wystraszyc - podkówka i płacz... nic wiecej po tym skoku rozwojowym nie zaobserwowałam na razie :) Mamo 17 l. - koniecznie idź do innego ortopedy - dziwię się ze nie było usg, my już dwie wizyty zaliczyliśmy i za każdym razem - sprawdzała cała Gabę - czy nóżki dobrze odwodzą się na boczki, czy sa równej długości i jakies tam inne rzeczy, ale na usg badał czy kości sa ok w stawach i to jest chyba badanie dysplazji. Wiadomo frejka nie zaszkodzi - ale szkody by było zeby maleństwo się męczyło niepotrzebnie a Ty z nim . marteczka ile macie stopni ze juz sie opalacie z maleństwem? :) u nas pogoda w kratkę - raz gorąco, raz chłodnie - wkurza mnie to bo kiedy ubiore dzidzie za ciepło - mówię sobie jutro będzie mie ubranek, a tu na drugi dzien robi sie zimno więc trzeba dołozyc, a jak sie znów ciepło zrobi to znów nazakładam na dużo :O niby cieplo, alejak wieje to chłodno, ja często chodze spacerowac nad rzekę Wisłok bo mam bliziutko a tam sa planty, albo na tzw żwirownię - to jest kąpielisko -a tam wieje od wody. Dobrze ze to nic poważnego z ta żyłką Ja dziś znów sama urzęduję - M pojechala na szkolenie, a późnie musi w kancelarii siedziec bo dziś dzien pro bublico bono - tzn ze adwokaci maja nieodpłatnie porad prawnych udzielac - M by sie pewnie tym nie przejął, ale umówił sie z innym prawnikiem na rozgrzebywanie jakiejsc spray, wieczorem idzie do kuzyna żużel ogladć (bo w domu nie jest tak fajnie) więc dziś nikt mi nie pomoże :( wczraj po południu miałam troche luzu i skoczyłam z psiapsiólką do miasta. Wazko no co jest ??? Halooo!!! Igmik jak zdrówko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o hej dkobietki u nas tragedia. maly wcale nie chce nosic tej frejki . tylko na rekach jakos ja znosi a o lezeniu to nawet nie ma mowy. moje biedne plecy chyba juz dluzej nie wytrzymaja. mia u nas w chelmie nie ma zadneg dobrego ortopedy tzn w przychodni a o prywatnego to musze popytac ktory dobry i czy wogole jakis jest w chelmie. jak nie to zostaje mi lublin. no tam to slyszalam ze jest kandzierski dobry z sanitasu . a usg na kase to dopiero na sierpien i to nie w przychodni pytalam tylko w innej placowce . ten z przychodni to nawet nie zasugerowal ze trzeba by samemu zrobic bo przeciez bym zrobila (ale na pewno nie u niego). taka kolejka. to dopiero paranoja. poszukam prywatnie lekarza i pojde a jak sie okaze ze nie trzeba nosic tego polszorka jak dla konia to wygarne temu w przychodni ze hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja tylko na chwilunie Mia ja kupilam smoki w przedziale 0-3 z tomee i z aventu porównałam je w sklepie i te 3-6 byly o wiele za duze, wlasnie te tarcze byly jakies takie ogromne i sam smok czyli ta guma, wydaje mi sie ze maly chetniej ssie te z tommee tippee bo smok ma wypuklenia a ten z aventu jest gldki i czesto go wypluwa, w ogóle oliverek ssie smoka tylko jak idzie spac i gdy jest marudek, a co do kupna smokow tutaj jest wszedzie ich penlo nawet w tesko mozna je kupic szkoda ze nie mozesz sobie ich porownac w jakims sklepie napewno jest latwien na zywo o czyms zadecydowac niz przez neta, a te smoczki z aventu swieca w nocy maja jakas powloke i sa odblaskowe to jak maly wypluje to lato go znalez po ciemku Ok uciekam bede pozniej maly juz marudzi chyba kupola wyprodukowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, U nas wszystko dobrze. Ja trochę jeszcze kaszlę i mam gluty w nosie a Pola ma tylko gluty w nosie ale jeszcze jej podaję lekarstwo-do jutra. Potem się okaże. Nie byliśmy w piątek u lekarza z małą bo stwierdziliśmy, że nie ma takiej potrzeby. Bardziej byłaby narażona jakbyśmy z nią czekali w poczekalni wśród chorych osób. Mia solidaryzuję się z Tobą w bólu wstawania nocnego. Poli dziś odechciało się spać o 5:30 i trzeba się z nią pobawić, potem zasnęła i spała aż do 7. Jestem dziś padnięta. Zresztą tak od paru dni jej spanie kończy się ok 5:30. My mamy smoczki z nuka i z aventu - te co świecą w ciemnościach. Malutka woli nuka ale to chyba dlatego, że częściej jej ten dawaliśmy. Mnie się wydaję, że krzywy zgryz jest po części uwarunkowany genetycznie. Z tego co wiem ja dość długo ciągnęłam smoka-tak ok 1,5 roku i nigdy ze zgryzem nie miałam problemów. ,A wiadomo jakie w tamtych czasach były smoczki. Wczoraj Pola miała pierwszą kąpiel w wannie, była zachwycona jak pluskała się razem z mamą. Najlepsze jest to ,że ona się cały czas na wodzie unosiła czy na pleckach czy na brzuchu. Niestety nie wiem kiedy powtórzy się taka kąpiel, bo my w domu mamy prysznic a ta kąpiel to byłą u teściowej- tak okazyjnie bo ona ma chatę wolną, bo jest w sanatorium. Robur my wybieramy się w Twoje strony 22 maja i będziemy 2 tyg więc na pewno uda nam się spotkać. Na basenie to raczej nie, bo mnie N oświecił, że nie mamy dla niuni paszportu, czyli schwedt odpada. Mój tato mi kupił pampersy i chusteczki te co Ty masz w Realu ale za prawie 18 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×