Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ważka - hehe, no nie licze juz wydatków PO narodzinach. DOstałam becikowe, z ubezpieczenia tez i ja i mąż, wiec na szczepienia odłozyłam, zresztą niejako wyprawka sie zwróciła. A płatne szczepienia do jest teraz 120 za sztuke, a tych w pierwszym roku jest 3 i po roku 1. Nie mówie o pneumokokach i meningokokach, tylko skojarzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany ale nas czekają wydatki :O - szcześliwe mamy, ktore czekja na drugie lub kolejne dzieciątko - tym razem uda sie im troche zaoszczędzić :) Ja sie nawet nie zatsanawialam co będzi epotrzebne dlatego zupełnienie mam świadomości ilena to pójdzie kasy - chciałbym zacząć zakupy już komcem II trym żeby wydatki w czasie rozłozyć - zawsze to jakoś tak na sumieniu lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMamo - prawda, w Polsce ceny są kosmiczne. Wszystkiego, wózków, łóżeczek, ubranek ... a tych potrzeba dużo i nie mówie, ze na sam poczatek, ale ciągle cos sie dokupuje. Potem buty - kosmos! Kosztują tyle co dla dorosłego, Bartki, czy Antylopa owszem dobre obuwie, ale ceny :-o porażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie pomyslę że na dzidka czeka goły pokój który będziemy urzadzać od podstaw - to rzeczywiście w całości - może sie nazbierac z 10 tys :O mam nadziję że tyle wystarczy - nawet nie biore pod uwage innej opcji, choć jak pomysl ejeszcze o ewentualności pobrania krwi pępowinowej - masakraaa.... musze pracowac jak najdłużej - bo na zwolnieniu to dostane minimum brrr - ale od grudnia pewnie laba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama niewiem ile moze kosztowac wyprawka... wanienke i czesc ciuszkow mam po siostrze malej... tez musze kupic lozeczko, wozek, fotelik, kosmetyki.... ale niezamierzam sie wyglupiac i kupowac markowe rzeczy... moim zdaniem podgrzewacz niejest mi potrzebny ani sterylizator... takie czynnosci jak wyparzanie butelki czy podgrzanie mozna robic w domu i bez tego... kiedys kobiety niemialy w domu takich rarytasow i dobrze bylo... jedyne co mi sie przyda to odciagarka bo bede widziala ile mam mleka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedzenie tez macie w pl drozsze albo na tym samym poziomie ,kosmetyki drozsze ,ciuchy tez drozsze .jestem co pol roku na egzaminach w pl wiec co raz to szoku doznaje .jak macie wyzyc zarabiajac znacznie mniej niz w de a majac wyzsze ceny .chore to jest .duzo polakow jezdzi tutaj do sklepow kupowac albo po cichy czy sprzet bo im taniej jak jeszcze euro nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w weekend jade do duzego miasta.Kupie sobie coś ładnego.Zaszaleje.Po porodzie juz nic sobie nie kupie wiec musze jakoś to wykorzystac.Moze perfumy...mhhhh.Rocznica z Aligatorem w weekend.To sie chlopak nie ucieszy..hihihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i do wyprawki polecam IKEA.Moze nie jest az taki wypas ale ceny w miare rozsądne.Przecież taka wyprawka za 2 lata juz jest do wymiany.Tak zdecydowanie kupie sobie w IKEA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka fajnie ze masz po siostrze ,ja wole kupowac markowe ubranka poniewaz sa lepszej jakosci i dluzej sie trzymaja takie tanie to gora dwa prania i sie rozlatuja ale kazdy kupuje wedlug uznania i zawartosci portfela.mam sterylizator do mikroweli na butelki bo jest to znaznie szybsze niz gotowanie wody i w neij butelek mam pogrzewacz tez .ja kupuje wszystko co ulatwi mi zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem za Ikeą :) rozsądne ceny mebelków a mebelki na prawde ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka hehe kiedys kobiety nie mialy pralek ani pampersow i praly recznie pieluchy ale ja chce sobie ulatwiac maxymalnie zycie wiec biore wszystko co mi w tym pomoze. nie chce marnowac czasu na pieroly jak moga one byc zrobione szybciej i moga byc mneij pracochlonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja to w ogóle nie mam swiadomśc że takie cudeńka - udogadnacze istnieja hihi - jak sie zacznę orientowac w tym wszystkim to będe sie mogła wypowiadac w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pranie pieluch recznie - brrr - dobrze ze mnie ominęly te czasy. Jakoś tak mi czasem dziwnie w brzuchu - czasem coś zabulgocze i tak jakby uszczypnie w srodku... - to uszczypnięcie mnie tochę matrwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja n ie myślę o markowych rzeczach.Mebelki odpadną, wózek kupią teściowie, bo sami zadeklarowali.Resztę my.Mamy na razie chyba dość ubranek na początek, fotelik do auta, a inne rzeczy po trochu będziemy kupować.To prawda, ze ceny są duże. Co do szczepionek, to zastanawiam się nad tymi nieobowiązkowymi.I nie chodzi mi o oszczędzanie na dziecku, ale moja mama pracuje z lekarzami i większość z nich twierdzi, że te szczepienia nie są potrzebne (np. na pneumokoki), bo to firmy farmaceutyczne nakręcają biznes, chcąc zyskać na sprzedaży.Nie wiem, pomyślę jeszcze o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie poprostu boje czy sobie poradze z takim malenstwem co jest calkowicie odemnie zalezne dlatego nie chce tracic czasu na pieroly i wole byc wiecej z nim i nie sposzczac go z oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jest o wiel;e lepiej sa papmersy... nietrzeba prac pieluch, sa gotowe dania w sloiczkach a co do markowych ciuchow to tu w Polsce niestety niema tanich.... a moja siostra kupowala sliczne ubranka niemarkowe i sa w bardzo dobrym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak licze sobie na poczatek łóżeczko +przewijak500 wozek 400 po znice znajomych a takto 700-1000 posciel do lozeczka 100 posciel do wozka 50 ubranka na pierwsze miesiace body ,spiochy,spodenki,bluzki,kombinezon czapeczki itd 500 wanienka 70-100 kosmetyki dla dzidizulka 150 (mydelo ,oliwke ,sudocrem,spirytus,waciki itd ) do kapieli reczniczek dla malucha 25-50 do szpitala dla mamy 2 pidzamki jedna do karmienia 70 do higieny (podpaski,majtkipoporodowe , szmpon,itd)100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z tymi pneumokami to byl tutaj taki watek pisali ze to jest naciaganie ale na cos innego trzeba zaszczepic ale nie wiem jak to sie nazywalo ja bede miec dla dziecka lekii i szczepionki za darmo dla mnie aerobick po porodzie oplaca kasa chorych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie Balbiina, dobrze,że wspomniałaś o pościlei do wózka, bo ja tego nie ogarniam.Kupiłam kombinezonik, kocyk, taki grubszy i myślę, czy tę pościel też (gł. chodzi o kołderkę, bo poduszka niepotrzebna).Wy kupujecie pościel do wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziłam do szkoły rodzenia i tym razem jak dam rade tez sie wybieram. Polecam naprawde warto, a mi tez duzo dała, bo nie maiałm jakis małych dzieci w rodzinie zeby umiec opiekować sie takim maluchem. A Pomocy też znikąd. Co prawda, cwiczenia z parcia a sam poród to nie to samo, ale jednak jakieś ćwiczenia żeby sie nie zaseidzieć hihi, połozna pokazywała jak masować, jakies nowe znajomosci. No obejrenie szpitala, sal porodowych. Opowiesci o najblizszych szpitalach itp itd MI SIE PODOBAŁO Julka ja sie zgadzam z Wazka co do prawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampersy ok obiadki chce sama robic ale tez czasami kupie sloiczki jako deserek:) sama je uwielbiam. balbina a gdzie bedziesz trzymac pampersy i kosmetyki dla dzidzi jak masz przewijak przy lozeczku?? masz jakas komode lub na scianie cos zamontowac zeby bylo ci wygodnie i pod reka poscieli tez nie mam poduszeczke kupie taka profilowana sama mam taka i sobie chwale i wiem ze dla dzieci tez sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła, w tych Niemczech to macie dobrze.Moja kuzynka tam mieszka,ma chorego syna i całe leczenie, łącznie z lekami, ma za darmo.Chciałaby wrócić do Polski, ale tu za wszystko musi bulić.Chory nasz kraj.40 zł. rodzinnego dają, śmieszne pieniądze, a i na nie trzeba sobie " zasłużyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy myslicie ze dobrze jest juz po 1 dniu po terminie isc samemu sie zglosic do szpitala .ja wiem ze dziecko moez urodzic sie 2 tyg przed lub po terminie ale naczytalam sie tutaj roznych rzeczy i sie boje. w de sa odzielne pokoje albo w 2 lekarz cie bada w osobnym pokoju a nie przy wszystkich ,jedzenie smaczne 3 czy 4 dania do wyboru ,akupunktura,mozliwosc wyboru porodu ja chce w wannie,i dziecko ci przynosza kiedy sie chce i lezy obok no i rodzina moze tez przycgodzic kiedy chce i porod rodzinny czyli z mezem bezplatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chce lasnie taki przewijak co ma pod spodem szufladki i pulki na kosmetyki zeby bylo wszytsko pod reka bo dzidzi nie moge tak zostawiac i leciec po cos na koniec pokoju dlatego maxymalnie wygodnie i praktycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×