Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

kamautranna ja tez w tym temacie nie pomoge :( A najlepszy jest podobno poród afrykański: kucnąć, kichnąć i urodzić :) takiego porodu wszystkim brzuchatkom życzę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojoj, co tu się porobiło, nie było mnie znowu chwilkę, a tu jakaś wojna damsko-męska;) Julka- widzę,że my to weteranki szpitalne jesteśmy:( ja też znowu polezałam trochę pod kroplówkami, ale już znowu w domku. W domku najlepiej jest!! Widzę,że coraz więcej dziewczyn odczuwa to co jest moją dolegliwością. Mia, Szklana, Monis- te twardnienia są straszne, przynajmniej dla mnie, męczą mnie od 9 tyg., biorę leki a one nie odpuszczają, ale jest jedno szczęście w tym nieszczęściu- szyjka pozostaje bez zmian. Dziesiątki specjalistów nie potrafią mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje- chodzi mi o te skurcze, niby norma to 10 dziennie, a u mnie norma to 20, jak jest więcej to już się martwię bardziej. PrzyszłaMamo- też mi nic nie promieniuje do pleców i też na początku myślałam, że to dzidzia się tak wypycha, a to macica tak twardnieje po prostu, też zdarza się, że tylko z jednej strony. Ale tak jak powtarzają dziewczyny- do 10 skurczy dziennie to norma, u mnie mimo silnych leków jest ich nawet ok. 30 dziennie, niestety, wieczorami to już taka obolała jestem, że ledwo chodzę, a o zakupach i chodzeniu po sklepach mogę zapomnieć, wystarczy mi pół godziny i mam dość. A idą Święta……i cały szał zakupowy mnie ominie, ale oby dzidzia miała się dobrze, za rok też będą Święta….. Zastanawiam się, czy takie twardnienia-skurcze także pozbawiają maluszka tlenu?? Dziewczyny które mają wizytę na dniach zapytajcie proszę lekarzy. Szkołą rodzenia mnie ominie, przy takich skurczach jak mam absolutny zakaz:/ No i nie mam dalej nic dla mojego bobaska, popołudniu zaciągam męża przed komputer i szukamy w internecie co kupujemy, taka forma mi pozostała, niestety. Dam radę??Chyba tak;) muszę;) A jeśli chodzi o abstynencję, to 3 misiące to pikuś;) u nas już od 2 i jeszcze 3..... ojojoj. Trzymajcie się cieplutko brzuszki. Odpoczywajcie duuuuuużo, to jest bardzo ważne. Zazdroszczę ty mamom, które mogąw szkole rodzenia porozmawiać, poćwiczyć i czegoś się nauczyć. życzę dużo zdrówka i na koniec aktualizacja Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie...........31.....01.02. 09..........+6/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ........+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...mazowieck......30..... 07.02.09....+13!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......29....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.........28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........27......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamasutraanna-ja mam wlasnie nisko polozone lozysko,tez mialam kilka kropli krwi,ale ja to spanikowalam i wezwalam karetke,wiec dwa dni lezalam w szpitalu i tam mnie na wszystkie sposoby przebadali;)Z tym,ze ja mam szyjke normalna,zamknieta i dluga. Lozysko-tak mi powiedzialo kilku lekarzy-powinno mi sie podniesc w ciagu 2-3 tyg.,mam kontrole 9 grudnia i bede wiedziec wtedy,ale podobno ono wlasnie na tym etapie ciazy powinno sie odsunac. Badz dobrej mysli,trzeba wierzyc,ze sie odsunie jeszcze,bo ty masz tylko nisko polozone?Czy przodujace?-bo to jest roznica. Mnie nikt nie mowil,ze jak sie nie podniesie,to cesarka,tylko,ze czasem moge plamic i powinnam zwolnic tempo wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś na 17 na wizytę. Ciekawa jestem czy u mnie wszystko ok. Oby. Trzymam też kciuki za Balbinkę i Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popralam ubranka biale i biale z obrazkami i pastelowymi dodatkami jeszcze zostaly mi kolorowe ale to jak tamte wyschna bo nie mam gdzie rozwieszac. kamasutrana nie mam pojecia tez co to jest z tym lozyskiem u ciebie ja slyszalam o przodujacym czy to to samo? odpoczywaj a powinno byc dobrze i wrocic do normy trzymam kciuki za dziewczyny ktore maja dzisiaj wizyty! ja sie martwie troszke tym moim brzuchem musze sie dzisiaj zapytac czy to dzidzi sie tak wypina czy macica mi twardnieje . ale mam smaka na piernik w czekoladzie musze zrobic na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstałam zrobić sobie obiad i od razu twardy brzuch i skurcz. Piksip - ojoj ja to mam trzeci dzień a już mam dosyć a ty już tak długo!? Nie dziwię się że jesteś obolała. Ja dziś czuję jakbym wczoraj ze 100 brzuszków zrobiła, taki zakwas, A czy brzuszkowe twardzielki macie też tak że czasem czujecie taki skurcz jakby tam... może to szyjka? taki jakby zacisk mięśni kegla gwałtowny... Dziewczynki trzymam kciuki za wizyty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam popołudniem, a w zasadzie to wieczorem... Co do twardniejących brzuszków i skurczy – wypinające sie dzieciątko to jedno, a skurcze odczuwam tak ze czuje takie ćmienie (jak okresowe) brzucha i krzyża jak opisywała Rosołek, a brzuszek jak mi twardnieje to cały – dzis dopytam ginka. Mój ginek przez tel powiedział ze do 10 takich akcji dziennie to norma, ale miałam łykać no-spe. Rosołku jak na moje oko tu u Ciebie wyglada to dokładnie tak samo jak u mnie – a to ponoc skurcze. I takie twardnienie w nocy też mi sie zdarza – dopytam dziś o to ginka. No-spa nie na wpływu ani na nasze zdrowie ani tym bardziej na dziecko – jest w pełni dozwolona – oczywiscie jak z kazdym lekiem – bez potrzeby nie ma co stosowac, ale jak skurcze sie nasilaja to jest wrecz wskazana. Co do odwiedzin w szpitalu – to znajomi nie wchodza w gre – tylko mąż i rodzice (im nie mogłabym odmówić :) ) znjaomi dopiero w domku jak bede na silach - końcu w szpitalu jest sie 2-3 dni to można sie obejsc bez pielgrzymek ;) bede chciała ten czas poswiecic dzidzi i nauce jej obsługi. Igmik zgadzam sie ze po zzo moga pojawic sie komplikacje – ale to tak jak ze wszystkim – wkurzam sie tylko bo u nas trudno o rzetelne informacje – oficjanie sie krytykuje tylko dlatego (albo przede wszystim dlatego) ze nie jest powszechnie dostepne ja mam podobnie jak Igmik – myśle ze to juz 8 miesiac – troszkę wprawia mnei w panikę – mówię sobei połowa 7 :) ale tak an sweri nie wiem juz 30 tydz który to miesiąc\\ kathey smaruj brzuchola jak najcześciej bo jak swedzi to sie skóra rozciąga i żeby sie rozstepy nie porobiły Kamasutranna nic nie potrafię odpowiedzieć, trzymja sie i odpoczywaj, lezakuj jak najwięcej. Bede sobie marzyc o porodzie afrykańskim :D:D:D Piksip pytasz czy dasz rade dokonać zakupów przez internet – kochana z taka forma to dopiero trzeba uważać – wszystko w zasięgu reki ina jedno kliknięcie – oj mozesz poszaleć :) Moja wizyta dopiero o 19 :-) teraz leżakuje bo do 15 zeszło mi w sądzie, to chyb ajedna z ostatnich rozpraw przed porodem – musze sobie odpuścić – choć wygrana jak dzisiaj daje dużą satysfakcję, to jednak jest to pewnego rodzaju stres i napięcie – a tego musimy unikac. Tearz relaks, później obiadek, troche oblucji i wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam popołudniem, a w zasadzie to wieczorem... Co do twardniejących brzuszków i skurczy – wypinające sie dzieciątko to jedno, a skurcze odczuwam tak ze czuje takie ćmienie (jak okresowe) brzucha i krzyża jak opisywała Rosołek, a brzuszek jak mi twardnieje to cały – dzis dopytam ginka. Mój ginek przez tel powiedział ze do 10 takich akcji dziennie to norma, ale miałam łykać no-spe. Rosołku jak na moje oko tu u Ciebie wyglada to dokładnie tak samo jak u mnie – a to ponoc skurcze. I takie twardnienie w nocy też mi sie zdarza – dopytam dziś o to ginka. No-spa nie na wpływu ani na nasze zdrowie ani tym bardziej na dziecko – jest w pełni dozwolona – oczywiscie jak z kazdym lekiem – bez potrzeby nie ma co stosowac, ale jak skurcze sie nasilaja to jest wrecz wskazana. Co do odwiedzin w szpitalu – to znajomi nie wchodza w gre – tylko mąż i rodzice (im nie mogłabym odmówić :) ) znjaomi dopiero w domku jak bede na silach - końcu w szpitalu jest sie 2-3 dni to można sie obejsc bez pielgrzymek ;) bede chciała ten czas poswiecic dzidzi i nauce jej obsługi. Igmik zgadzam sie ze po zzo moga pojawic sie komplikacje – ale to tak jak ze wszystkim – wkurzam sie tylko bo u nas trudno o rzetelne informacje – oficjanie sie krytykuje tylko dlatego (albo przede wszystim dlatego) ze nie jest powszechnie dostepne ja mam podobnie jak Igmik – myśle ze to juz 8 miesiac – troszkę wprawia mnei w panikę – mówię sobei połowa 7 :) ale tak an sweri nie wiem juz 30 tydz który to miesiąc\ kathey smaruj brzuchola jak najcześciej bo jak swedzi to sie skóra rozciąga i żeby sie rozstepy nie porobiły Kamasutranna nic nie potrafię odpowiedzieć, trzymja sie i odpoczywaj, lezakuj jak najwięcej. Bede sobie marzyc o porodzie afrykańskim :D:D:D Piksip pytasz czy dasz rade dokonać zakupów przez internet – kochana z taka forma to dopiero trzeba uważać – wszystko w zasięgu reki ina jedno kliknięcie – oj mozesz poszaleć :) Moja wizyta dopiero o 19 :-) teraz leżakuje bo do 15 zeszło mi w sądzie, to chyb ajedna z ostatnich rozpraw przed porodem – musze sobie odpuścić – choć wygrana jak dzisiaj daje dużą satysfakcję, to jednak jest to pewnego rodzaju stres i napięcie – a tego musimy unikac. Tearz relaks, później obiadek, troche oblucji i wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze spóźniona aktualizacja Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie...........31.....01.02. 09..........+6/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ........+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...mazowieck......30..... 07.02.09....+13!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......29....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.........28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........27......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja korki wywaliłam.Dobrze,że mąż był w domu. Przyszła ja też niedługo biorę się za pranie ciuszków. Ale ten pierwszy raz mam zamiar ręcznie.To nie sa brudne rzeczy, chodzi o wypranie z kurzu i zapachu nowości,więc właściwie je tylko przepłuczę. Nie chcę ich maglować w pralce,żeby nie poniszczyć i zniekształcić. Mia, była u mnie koleżanka, która rodziła kilka miesięcy temu i mówiła,że to,co czułam dzisiaj to takie skurcze ćwiczebne. Zastanawiam się tylko dlaczego ten ciężki brzuszek i twardy robi mi się w nocy.Przecież wtedy odpoczywam,więc teoretycznie takie rzeczy nie powinny się dziać. Balbiinko,Igmik,Mia, jak wrócicie, opowiedzcie, co tam na wizytce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podwyższone od czasu do czasu 133/85 i puls 100 raz miałam 140/90 u lekarza. a czasem mam idealne 120/80 i niższe. generalnie nie powinno być wyższe niż 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimboli całkiem przodującego jeszcze nie mam, ale się opuszcza. a zapisali Ci albo dali jakieś leki na to??????????? bo mi nic lekarz nie przepisał tylko kazał czekac az sie podniesie. przyszła mamo 23 przodujące jest wtedy jak całe sie opuści i przykruje wejśćie do szyjaki czy jakoś tak a ja mam \"opuszczone\" to znaczy tylko leciutko przykrywa to wejście. może fachowo tego nie opisałam ale jakoś to tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dalam wszystko do pralki na 30 st dodatkowo na druga strone i wszystko w takich woreczkach ochronnych .tez moje sa nowe wiec tylko zeby przeprac bo niby trzeba ale naprawde jak zrobisz tak jak ja to bedzie ok nie trzeba sie meczyc recznie:) te futerka sa tak samo mieciutkie tez sie balam ale wszytsko jest super .jak masz dobrej jakosci to mozna prac i prac i sa dobre .ja wszystko kupuje dobrej jakosci i dbam tez podczas prania zeby bylo dla drugiego dziecka bo mam naprawde mase tego i ciezko bylo by mi recznie prac zreszta nawet nie mam ochoty . szykuje obiad a o 19 do 21 mamy kurs rodzenia napisze co nowego moze wam sie przydadza rady jakie tutaj daja.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamasutraanna jeśli chodzi o łożysko to jest łożysko przodujące które pokrywa całkowicie ujście szyjki macicy lub częściowo. Z tego co mówisz to masz łożysko nisko schodzące a to jest różnica. Takie łożysko jest położone niżej ale ni zupełnie że tak powiem na dole. Dlatego tak ważny jest odpoczynek i nie przesilanie się. Do 32 tc takie łożysko ma szansę jeszcze się podnieść wraz z wzrastającą macicą. Na takie łożysko nie ma leków tylko odpoczynek i dbanie o siebie rosołek w czasie ciąży szczególnie w późniejszych tygodniach ciśnienie wzrasta. Natomiast może się obniż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi ucięło Chciałam napisać ze ciśnienie może obniżać się na początku ciąży w I trymestrze a na pewno wzrasta w II i w III Trzymam kciuki za te dziewczyny przed wizytami lub w trakcie. Dziękuję za hasełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK bardzo dziękuję za hasełko i za zaproszenie na NK :) Później powysyłam zaproszenia do pozostałych ale na razie może trochę przysnę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamasutraanna-nie dostalam zadnych lekow,jedynie zwiekszyli mi dawke magnezu na skurcze i jest lepiej. U mnie lozysko nie przykrywa w ogole ujscia szyjki,tylko jest nizej niz powinno byc,ale podobno ma sie podniesc-lekarze byli tego raczej pewni.Nawet nie kazali mi sie specjalnie oszczedzac-wiadomo,nie szalec,ale tez nie panikowac,normalnie zyc. Jestem poltorej tygodnia po wizycie w szpitalu i na razie jest wszystko super,zadnych boli,plamien,skurczy.Zreszta w moim przypadku te plamienie trwalo bardzo krociutko i bylo male,w drodze do szpitala juz nie krwawilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po wizytce. Są dobre i złe wiadomości. Dobre to takie,że Polcia (nadal!!!) zdrowa i szczęśliwa (widziałam jak się uśmiecha). Waży już 1625 g. Moja szyjka i wszystko w środku ok. Jedyny problem to to, że moje maleństwo jest ułożone pośladkowo i jest mała szansa, że odwróci się do porodu. I to jest ta zła wiadomość. Czekamy do 36 tyg i jak się nie odwróci to planujemy cesarkę. Niestety. Co do ucha to mam iść do laryngologa jak mi się nie poprawi. Seks nadal można do 36 tyg spokojnie ale bez wyczynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik - super że wszystko dobrze z małą! Ale powiedz mi jak to jest, że jedni lekarze twierdzą, że dziecko jest się w stanie obrócić nawet dzień przed porodem a inni planują cesarki w 36tc? Położna nam mówiła, że można dziecko próbować odwrócić przez naciskanie brzucha. Weż się tylko nie martw plissss. Dużo dziewczyn już pisało, że laekarze twierdzą że dziecko może 100 razy jeszcze zmienić pozycję, i twoje tak samo może :) i zmieni pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lutóweczki! Nie było mnie kilka dni, ależ tu się porobiło na tym naszym forum. Dobrze, że już wróciło do normy. Mimo, że nie codziennie do Was piszę (niestety mąż też korzysta z komputera), to zawsze Was czytam. Co prawda jak przeczytam tak dużo, to mam mętlik w głowie co, która z Was napisała i trudno mi się odnieść do każdej z Was indywidualnie. WYBACZCIE. Jednak najsmutniej mi się zrobiło, kiedy po całej tej nieprzyjemnej akcji na naszym forum, Mandzia napisała, że ma czas tylko na czytanie, dlatego, żeby nie być podejrzaną - wykreśli się z tabelki. Mandzia, ja bardzo Cię proszę, wpisz się ponownie do naszej tabelki, pracuj mniej we własnym sklepiku, nie przeciążaj się i więcej odpoczywaj. Dbaj o siebie. No i zaglądaj do nas. Jest więcej dziewczyn, które tylko czytają, bo albo nie mają czasu, albo siły na pisanie. Ja mam nadzieję, że prędzej czy później odezwą się do nas. Mandzia, czekam na Twój wpis w tabelce. Był poruszony temat krwi pępowinowej i nawet któraś prosiła abym się w tej sprawie wypowiedziała. My z mężem myśleliśmy o tym półtora roku temu, kiedy byłam w drugiej ciąży. Wiedzieliśmy wtedy, że jest to sprawa kosztowna. A teraz nawet jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat. Odnośnie wysyłania zdjęć na wspólnego maila. Nie wysyłałam, bo nie chciałabym, aby kiedyś przez przypadek wykorzystali to moi uczniowie. Ale ochotę miałam wielką. Z tego też powodu nie korzystam z NK. Jeśli mogę prosić o nowe hasło na wspólnego maila, to proszę o przełanie na mój adres mj25@wp.pl. Rozśmieszyłyście mnie porodem po afrykańsku. Ja też tak chcę rodzić. Dzisiaj w tym beznadziejnym filmie \"Moda na sukces\" w podobny sposób urodziła Brook, no z małą różnicą, bo była w łóżku, a nie kucała, nie kichnęła, ale jedno parcie i po wszystkim. I na dodatek dziecko miało już kilka miesięcy. Wszystkim brzuchatkom, a zwłaszcza tym, które muszą leżeć, życzę zdrówka, cierpliwości, optymizmu, błogiego lenistwa i wszystkiego dobrego. Przecztałam przed wysłaniem ostatniego posta. IGMIK, to super, że Polcia zdrowa i szczęśliwa. Miejmy nadzieję, że szybciutko sie odwróci, czego Ci życzę. Właściwie sobie też bym tego życzyła, bo moja Niunia też na razie pośladkowo.. Buziaki dla wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana wiesz dla mnie najważniejsze jest że moje dziecko jest zdrowe a jak będzie cesarka to nie ja pierwsza i nie ostatnia. Tym bardziej, ze to moje dziecko ukochało sobie tą pozycję i o tym powiedziałam lekarzowi. Ja jeszcze nie czułam na żebrach nóżek.Liczę na to ,ze może się jeszcze moja malutka odwróci. A wydaje mi się że mój lekarz wie takie rzeczy z doświadczenia. Powiedział raczej się nie odwróci, więc jeszcze wszystko jest możliwe. Co do ciśnienia to ja mam też raczej wysokie choć zawsze byłam niskociśnieniowcem. Dziś miałam 130/75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......31....01.02.09.. .........+8/Pola piksip...........29....śląskie...........31.....01.02. 09..........+6/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ........+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...mazowieck......30..... 07.02.09....+13!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córeczka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......29....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.........28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........27......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj pierwszy synek tez byl ulozony posladkowo w 30 tyg mialam usg i juz niestety sie do konca nie obrocil ale tak szybko u mnie postepowala akcja porodowa,ze zanim dojechalam do szpitala to juz mialam bole pare i nozki juz sie prawie rodzily wiec nie zrobili mi cesarki i urodzilam naturalnie duzego bo 3950g i zdrowego dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik-w przypadku moich dwoch znajomych bylo tak,ze dzieci sie odwrocily doslownie na kilka godzin przed urodzeniem:na jednym USG byly ulozone posladkowo,a godzine pozniej juz glowka,wiec wszystko sie moze zdarzyc.A twoja corcia jeszcze ma czas. I najwazniejsze,ze wszystko z nia dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik, Polcia to już mały tłuścioszek...Ho ho ponad półtora kilo :) Aż miło czytać jak te nasze brzdące ładnie rosną. Ułożeniem małej się nie martw.Może się obróci. A jeśli nie, to trzeba się zdać na lekarza i mu zaufać. Jak powie,że cesarka to się dostosować. W końcu to on kończył medycynę,a nie my. Zazdroszczę tego widoku uśmiechniętej buzi. To był uśmiech pewnie specjalnie dla rodziców :) A Brook zaszła w ciążę po nas, a już urodziła? Szybko jej poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Rosołku, w tym filmie to jest takie tempo, ze zanim my urodzimy, to syn Brook pewnie już będzie chodził. W grudniowym numerze \"M jak mama\" wypowiada się lekarz ginekolog-położnik na temat obracania dziecka, gdy ono jest jeszcze w brzuchu. Czytałyście ????? On tego nie poleca, choć pisze, że w niektórych klinikach taki zabieg się wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no to jestem po wiycie ;-) wiec tak synus to synus jajeczka ma spore hihihii duzy zdrowy dobrzerozwijajacy sie chlopak bez zastrzezen tyle powiedzial mi lekarz ;-) to ze czasami czuje slabiej to moze byc tez przyczyna ze mam duzo skory i tluszczyku troche hiihhhi szyjka zamknieta wszystko na dole szczelnie pozamykane wiec gites mOJ SYNUS TEZ OBRAL POZYCJE DO GORY tzn nogi nadole glowa kolo pepka . wiec jak sie nie obroci to cesarka choc moj lekarz poweidzial ze nie ma reguly i tygodnie ze akurat wtedy wezmie i sie obroci bo moze sie nie obrocic a moze dzien przed porodem wiec nic nie jest przesadzone ;-) wiec Igmik mam ta sama sytuacje ;-) jak cos to mamy oby dwie cesary ;-) chodz wole naturalnie ;-) badania super ogolnie nie wiem ile wazy maly zmierzyl glowe nogi serce cos tam jeszcze i powezial ze roznie prawidlowo ze ok i ty;le czuje maly niedosycik ale 15. grudnia za 2 tygodni e kolejna wizyta powiedzial ze chce mnie znow widziec bo teraz czesciej powinnam zaczasc chodzic ;-) bo mam nadwage juz sama w sobie to moze sie zaczasc otwierac w kazdej chwile zreszta jak u wszystkich ;-) wiec teraz co 2 tygodnie na wizyte aha pulsik maly mial 158 wiec wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×