Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Przyszła nie czytaj takich glupot. To są jakieś durne fora gdzie ludzie piszą co im wpadnie do głowy: np. a moja siostra jak jej twardniał brzuch to się okazało, że płód jest martwy itp Szlag mnie trafia. Szlag mnie trafia jak ktoś mówi płód... I tam facet pisze że po piwie mu twrdnieje... Szkoda czasu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliw coś Ci tam naskrobałam ale nie wiem czy będę pomocna. poczytaj i w razie \"W\" pisz. Sikorko to, ze wtrącasz się do tego o czym mówimy, to dobrze. To nie jest wpychanie się z butami tylko rady i wątpliwości, które bardzo cenimy. Wczoraj pokazywałam mojemu N Twój filmik o Waszej rodzince. Chyba się wzruszył. Zwłaszcza jak Widział Tausia Jasia jak go trzyma, przewija, jak na niego patrzy. A w ogóle Jaś to śliczny chłopiec. Mia a mi lekarz w szkole rodzenia powiedział, ze owszem jest za zoo ale jak wszystko takze i to niesie za sobą powikłania(np. zespół popunkcyjny). Są one rzadkie ale się zdarzają. Ale też dodał, że wymyslono je po to by pomóc ciężarnym. Mandzia powinnaś się oszczędzać. Zawsze możesz się u nas udzielać a jak nie masz czasu to podczytuj (dlatego cenię sobie fora publiczne). Ważka a ty tu taka specjalistka w udoskonalaniu pracy i produkcji a ty taka wpadka z kurtką :-P Ładnie, Ładnie ale kurtka to rzecz nabyta, kupisz sobie nową. Szklana to faktycznie strachu się najadłaś. Ale na szczęśćie wszystko a Wami w porządku, uff. Ja chyba nie mam skurczy. Twardznieje mi brzuszek ale nie cały. Myślę, że to Pola się wypina. Zresztą mówiłam ostatnio o tym lekarzowi i obejrzał mnie i dziecko i powiedział, że jest wszystko ok a jak będzie się nasilać to żeby brać no-spę ale doraźnie. Moniś oby Twoje skurcze to też nie było nic poważnego. Salwia śniadanie w nocy. Hmm...chyba jesteś pierwsza u nas. No chyba, że inne dziewczynki się nie przyznają. Malinova pozdrawiam. Balbinka a ja ugotowałam jednak wczoraj obiad ale nie miałam ochoty go jeść. W ogóle mało wczoraj zjadłam. Szklana i Iwonka ja to bym chciała, zeby nikt do mnie nie przychodził do szpitala tylko tatuś dziecka i moja mama a tak poza tym to nikt. Niech czekają na powrót do domu. A jeszcze znając niektórych to będą w stanie mi powiedzieć, ze źle wyglądam i że dużo mi zostało do zrzucenia. Po co ja mam się denerwować. A dziś zadzwonił do mniem ój tata i powiedział, ze kupił dla dzidziusia skarpertki. Też go nosi. Strasznie ubolewa, że nie może kupić ani wózka ani łóżeczka, bo my już to mamy wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolku mnie tez boli podbrzusze tak jak przy okresie podobno to normalne przy rozciagajacych sie miesniach wiezadlach miednicy juz sie szykyja nasze panie do porodu hiiii dzisiaj maa wizyte wiec spytam oczywiscie dziewczyny mam nadzieje ze wy tez zaraz po powrocie wpadniecie na forum hiiiiii bede czekac z niecierpliwoscia ;-) Mia Igmik trzymam kciuki ja startuje 16:20 zreszta kazda znas jest ina i u kazdej moga byc podobne objawy albo moga one swiadczyc o zupelnie roznych sytuacjach . ja wiem co to skurcze tak mi sie wydaje jest to takie napinanie sie macicy i puszczenie jakby cie ktos mocno scisnol za reke i puszczel mniej wiecej cos takiego ;-) ja mialam tak zawsze przy bardzo bolesnych miesiaczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igmik co nagotowalas sie bidulo i nic nie zjadlas to nie dobrze ogolnie ciekawe ile przytylam bo brzuch juz mam duzy a wsumie jadam tylko sniadanie 2* kajzerka , i pozniej obiad jak nie 2 krokiety z barszczem to jakas zupe wogole nie mam ochoty na ziemniaki z miesem , a le frytasy bym wrabala hiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mojej książki 30 tydz to jeszcze 7 miesiąc od 32 zaczyna się 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedlug mnie miesiac 8 sie zaczol wlasnie 30 tc ciazy poniewaz grudzien i styczen maja po 4 tygodnie wiec 38 tc i 2 tc ktore ostaja to na to co licza 40 tc a 40 tc to jest 9 i pol miesiaca kalaendarzowego hihhh zamotane to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Balbinka coś tam zjadłam pomemlałam w talerzu to spahetti ale miał kto za mnie dokończyć. Za to przed obiadem zjadłam 5 delicji i może dlatego. Ale póżniej też nic nie zjadłam tylko wypiłam dużo herbaty z miodem i dzidkową miksturą z pigwy. A mnie dziś nadal ucho boli. Muszę o tym powiedzieć dziś ginkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołku... ja też nie mam skurczy takich jak tu opisują dziewczyny czuję raczej napór na kości spojenia łonowego i tam jakby ktoś rozwierał, chyba kości się przygotowują u lekarza byłam i wszystko okej: poród na razie się nie zbliża ale dał mi zwolnienie. nie ukrywam że czuję duże ufff, bo mam ochotę odpocząć. co do odwiedzin, proszę bardzo, będę miała komu się poużalać. po mnie raczej nikt sie nie spodziwa mamuski-super-hero, bo jestem z natury marudna. poza tym wpuszczę tylko rodzinę i 1 przyjaciólkę, połóg to nie przedstawienie cyrkowe:p zastanawiam się czy mąż podoła uczestnictwu w porodzie bo chyba jest większym panikarzem niż ja. ale z drugiej strony nie chcę rodzić sama:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem kobietki co wy macie za książki:-P Mi się akurat wg mojej wszystko zgadza. Termin porodu mam na 1.02. Czyli 8 m-c zaczyna mi się 1 grudnia i właśnie w ten dzień zaczyna mi się 32 tydz. Dziśiaj albo jutro się zaktualizuję, najpierw muszę się dowiedzieć ile kg mam już na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to zalezy czy licza jako 9 miesiecy kalendarzowych cza jako 10 miesiecy .ja tam zaczynam od wtorku 30 tydzien i w sumie juz lcize ze ejstem w 8 miesiacu lepiej sobie dodawac i wydaje sie wtedy ze mniej do konca hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kobietki :) Ruch na forum wzmożony :) Właśnie rano oglądałam w Dzień dobry TVN o prawach kobiet w ciąży.Pani położna stwierdziła,że personel się już zmienił i teraz czas na rodzące,aby głośno mówiły o swoich prawach,he he..fajnie by było.. Wczoraj w szkole rodzenia ordynator szpitala opowiadał o porodach i powiedział,że rutynowo każdej kobiecie,która rodzi po raz pierwszy nacinane jest kocze...auć...strasznie się tego boję Mia 82 :) z tą płcią to w zasadzie nie była pomyłka,bo my wcześniej nie wiedzieliśmy co będzie,tylko jakieś dziwne nastawienie mieliśmy na chłopaka ;) Ważka pomyśl jaką eraz będziesz miała przyjemność z kupienia sobie nowej kurteczki :) Szklana głowo odpoczywaj i zbieraj siły 🌻 monis30 będzie dobrze :) Malinova 73 masz rację odpoczynek najważniejszy Wszystkim życzę miłego dzioneczka i pozytywnych myśli Dbajcie o siebie i swoje kochane misie kororowe w brzuszkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Przyszła mamo ja wolę mówić, że jeszcze jestem w 7 m-cu. Tak jakoś mnie przeraża, że to corazliżej. Przypominam, ze mam termin jako jedna z pierwszych i być może będę styczniówką. Tym bardziej, że termin z OM mam na 30.01. Ja się boję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsumie wedlug terminu to zostalo 80 dni ale czuje ze urodze pod koniec stycznia nie wiem czemu tak mi sie poprost wydaje hihiih czyli za jakies 64 dni zreszta fajnie by bylo hihihi 17 stycznia mam wesele siostry rodzonej mojego meza ;-) wiec jesli pojdziemy to sie zdarze jeszcze wychulac albo i nie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia a gdzie Ty będziesz rodzić, że pierworódką rutynowo nacinają krocze?????????????? Właśnie Twoim prawem jest odmówić im tej rutyny. U nas tego już się nie robi rutynowo, po pierwsze dlatego, że nie zawsze to jest konieczne a po drugie trzeba to później zszyć a komu się chce czyli dodatkowa praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nacinania krocza to uważam, że to nie rutyna a raczej konieczność :( Ale patrzac na to z drugiej strony to chyba lepiej jak natną i dzidzia łatwiej przejdzie niż ma krocze popękać. Brrrr na samą myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik my chyba do tej samej szkoły rodzenia chodzimy ! :) Basienia no nie wyrobie! rutynowe nacinanie krocza! Nie daj się ! nie ma takiej opcji. Nacinają jak potrzeba. czasmi ani nie pęka ani nie nacinają . Teraz jest właśnie program ochrony krocza, No w moim szpitalu przynajmniej. już dwa razy mi dziś skurcz dokuczył a leżę od rana. hmmm Leżę i ciągle mi się jeść chce. chyba z nudów :) Ale nie wiem co... jak któraś napisz mandarynka to ja chcę mandarynkę a teraz to wczorajsze spagetii Igmika,... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik będę rodzić w szpitalu gdzie właśnie tak się to odbywa i nie wiem czy pacjentki mogą wpłynąć na decyzję, ja uważam że każdy ma prawo decydować czy chce nacięcia czy nie,ale cóż....zobaczymy. W ogóle w tym szpitalu pani ordynator nakazała nie kąpać dzieci,bo maź płodowa chroni i takie tam.Owszem może ma rację,ale moim zdaniem nie jest to do końca dobre dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia co do mazi płodowej to akurat słyszałm, ze twoja pani ordynator ma racje. Maź [płodowa jest najlepsza dla dzidziusia. Mycie dziecka owszem ale nie kąpanie, żeby zbyt szybko nie zmyć mazi, bo ona dobrze chroni, natłuszcza i nawilża. Iwonka ja się zgodzę na nacięcie krocza jeżeli to będzie konieczne. W tym wypadku zaufam położnej, bo nie chcę popękać ale wierzę, że ona mnie nie natnie jak nie będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi 38 tydzien zaczyna sie od 27 stycznia wiec jak sie malenstwo pospieszy to tez bede styczniowka:) piore juz ubranka dla dzidzi hehe narazie same biale i mam juz cala pralke zapchana :) wszytkie dalam na lewo i na 30 st mam nadzieje ze dobrze nie wiem ehehe bede sie uczyc na wlasnych bledach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja chyba jeszcze nie mam tych skurczy, albo nie umiem ich rozpoznać, nic mnie nie boli, czasem tylko wieczorem mam takie jakby uwypuklenie z jednej strony, ale czuję, że to mała. Zresztą mój ból kręgosłupa to wszystko może nieraz przyćmić ;) Co do nacięcia krocza to zgadzam się z IGMIK, jeśli będzie trzeba to niech tną, też zaufam położnej. Ostatnio swędzi mnie skóra na brzuchu dość mocno a ludzie w pracy mówią że brzuszek to w \"oczach rośnie\", więc to chyba od tego. Ostatnio zauważyłam, że mój M się zrobił bardziej opiekuńczy, a to \"poleż sobie kochanie, ja odkurzę\" albo kolację przygotuje, normalnie nie ten sam. Ale to mnie akrat cieszy. A i strasznie opychać się zaczęłam, a mężulo to wie, że nie ma po co do domu wracać bez owocków. Mniam! No i opychanie wychodzi - 2 kg w 2 tygodznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja chyba jeszcze nie mam tych skurczy, albo nie umiem ich rozpoznać, nic mnie nie boli, czasem tylko wieczorem mam takie jakby uwypuklenie z jednej strony, ale czuję, że to mała. Zresztą mój ból kręgosłupa to wszystko może nieraz przyćmić ;) Co do nacięcia krocza to zgadzam się z IGMIK, jeśli będzie trzeba to niech tną, też zaufam położnej. Ostatnio swędzi mnie skóra na brzuchu dość mocno a ludzie w pracy mówią że brzuszek to w "oczach rośnie", więc to chyba od tego. Ostatnio zauważyłam, że mój M się zrobił bardziej opiekuńczy, a to "poleż sobie kochanie, ja odkurzę" albo kolację przygotuje, normalnie nie ten sam. Ale to mnie akrat cieszy. A i strasznie opychać się zaczęłam, a mężulo to wie, że nie ma po co do domu wracać bez owocków. Mniam! No i opychanie wychodzi - 2 kg w 2 tygodznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z igmik ta maz natluszcza skore i jest najlepsza dla niego.kapie sie dzieci 1-2 razy w tygodniu plus mycie pupci i szyjki codziennie .u nas mowila ze kapac pierwsze 3 razy w samej wodzie lub wodzie z oliwa lub mlekiem matki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik ja też wierzę,że to dobre dla dziecka,ale nie przez cały pobyt w szpitalu ;) Wracasz do domu z dzidziusiem i musisz przyzwyczajać go do wody he he.. Ja też póki co ani skurczy,ani stawiania brzucha nie odczuwam,tylko wypychanie dzidziulka.. Och,żeby tak móc uniknąć tego porodu,po prostu zasypiasz i budzisz się z bobaskiem i nic cię nie boli... :) no dobra wracam do rzeczywistości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ........+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......29....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.........28.....22.02.09.. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........27......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny. byłam u lekarza w sprawie tych moich pasemek krwi jak ja to wcześniej nazwałam \"niteczek\". do tej pory było wszystko ok a teraz usłyszałam stan zapalny, skrócona szyja i troche opuszczone łożysko:/ lekarz najwięcej mówił o tym łozysku że jest szansa że się podniesie a jak nie to szpital i cc:( dziewczyny co tez miały opuszczone łożysko, szybko się Wam podniosło?? mam jeszcze pytanie co do skróconej szyjki bo lekarz nic juz potem o niej nie mówił, czy tez grozi przedwczesnym porodem?? pozdrawiam wszystkie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję sie jeszcze raz bo dziewczynki skopiowały nie ostatnią tabelkę i moja dzisiejsza aktualizacja została zdezaktualizowana,,,,:) Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........31.......04.02.09. ........+9.córeczka rosołek.........26....lubuskie.........30.....05.02.09. .....+5/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...mazowieck......30..... 07.02.09....+13!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............27......09.02.09 ........+7 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....29..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......29....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa.........28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........27......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamasutranna niestety nie pomogę ci z łożyskiem. A szyjką to niedobrze jak się skraca, bo skracanie szyjki prowadzi do porodu. Odpoczywaj i odpoczywaj. Uważaj na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×