Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

a proszę Cię bardzo :) a teraz znikam na dłuższą chwilę, bo trzeba nakarmić głodne gęby, sprzątnąć i pomyśleć jakie przystawki zrobić dla gości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1)Truskawkowa...21....opolskie.......29.04.....4.......0 3.02.09.....?... 2)nutelka23........23...dolnośląskie...04.05.....4...... .09.02.09.....?... 3)melisana..........23...dolnośląskie...30.04.....5..... ..13.02.09.....?.. 4)rosołek...........26....lubuskie.......01.05....12.... .5.02.09...........?. 5)malinova73......35....śląskie..........03.05.....4.... ..09.02.09.....? 6)Kluska=).........26....łódzkie..........25.04...12.... 31.01.09.....? 7)Karella...........27...mazowieckie...08.05....4/5..... ....?..........? 8)creme...........33...mazowieckie....03.05.....5......1 3.02 .09....? 9) kasiulkapb.....25...małopolskie......23.04.....8......01.02. 09.....?... 10)julka2384.....24.....lubuskie.........08.05.....11... . .14.02.09....?... 11)sikorka -......29...BremenDe...........................16.02.09....? ... 12)Monika.........21...dolnośląskie.....7.05.....4/5.... ......? ........?... 13)agnesita.......20.....śląskie........01.05.....11.. . ...07.02.09....?... 14)justynka307..27.....śląskie..........17.05.....5..... .20.02.09....?... 15)andzia678.....31...mazowieckie...15.05......5......13 .02.09....?... 16) doddotka.....24..wielkopolskie.....8.05...5/6...15/18.02.09. ..?... 17) Mia 82........26...podkarpackie...02.05.....12......09.02.09.... ?... 18) Monia.........22...lubelskie.........30.04.....11......04.02 .09....?... 19) halasliwa.....27...Warszawa.......18.05......?.......25.02.0 9...?... 20)*Iskierka*....28.......wlkp...........07.05......10.. ...14.02.09....?... 21)karenk.......33.....łódzkie..........03.05......11... . 10.02.09....?... 22)dota25.......29....pomorskie.......17.05.......9..... .20.02.09...?... 23)Zabajona....31...warm.-maz........22.05......9....... 26 .02.09...?... 24)Nadia277....27.....śląskie...........12.05.....10.... ...15.02.09...?... 25)igmik.........26.....pomorskie.......23.04.....13.... ..01.02.09...?... 26)Masia1.......37.....śląskie............30.04.....12.. ....04.02.09...?... 27) Mama3..... 39.....świętokrzys.....04.05.....11......10.02.09...?... 28)gohhha......26....lodzkie............30.04......12... ...04.02.09..?... 29)Paula21waw...21..mazowieckie...19.05....10/11........ ?........?.... 30) Srebrzysta....28.. wielkopolskie....15.05.....10.... 20.02.2009..? 31)PrzyszlaMama23 Niemcy 17.05 10 16.02.2009 ? 32)IRYSEK........28..lubelskie.........25.04......13.... ...01.02.2009..?.. 33) imarika ......29.. lubelskie........09.05......10 .......15.02.2009..? 34)katia-84.......24...małopolskie...11.05.......11..... ..14.02.2009 ? 35)balbiina .......23 ....Częstochowa....11.05....10......19.02.2009 36)do góry........30.....Warszawa........11.05.....10.......14.02. 09 37)kasiula29.......29....dolnośląskie.......26.04.....14 ........02.02.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiłam tylko moją datę planowane rozwiązania bo ostatnio się zmieniła z 20.02 na 15.02;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smacznego:) a pwiedzcie mi jak rozwiązałyście, lub rozwiążecie problem powrotu do pracy po porodzie. Macie jakieś babcie, opiekunki, żłobki? Ja nie mogę liczyć na babcię i zastanawiam się co zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wstępne typy: Ania lub Ola, a chłopak Piotrek, Mateusz albo Aleksander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to co? na wychowawczy pójdziesz, należy Ci się :) Pracownica może wykorzystać co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu. Po porodzie przysługuje jej reszta urlopu macierzyńskiego niewykorzystanego wcześniej aż do wyczerpania wymiaru urlopu. Jeśli pracownica wykorzysta po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystaną część urlopu macierzyńskiego można udzielić pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek. Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 18 tygodni przy pierwszym porodzie; (pracownicy, która wychowuje dziecko przysposobione, przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 18 tygodni również przy pierwszym porodzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mogę się do Was dołączyć? Widzę, że już się wszystkie troche znacie, ale to w sumie dopiero początek ciąży, więc się może jeszcze poznamy? Ja tez mam termin na luty :) Dokładnie na 15. lutego. Wczoraj byłam na USG po raz drugi i mój maluszek się tak strasznie ruszał i wiercił :) Normalnie juz go kocham. Widzialam obie rączki i obie nóżki, i malutki nosek i wszystkie paluszki..... Cudownie.... Jestem dwa lata po ślubie i od lutego próbowaliśmy począć dzidziusia. W sumie szybko się udalo. Mam nadzieję, że mnie przygarniecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok, macierzyński tak, jasne jest płatny i mi się należy. Niestety wychowawczy nie jest płatny: Prawo do zasiłku wychowawczego. W czasie urlopu wychowawczego pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie. Natomiast osoba korzystająca z urlopu wychowawczego ma prawo do zasiłku wychowawczego. Warunkiem jego uzyskania jest spełnienie kryterium dochodowego. Należy pamiętać, że funkcją zasiłku wychowawczego jest wsparcie socjalne rodziny, a nie wyrównanie utraconego dochodu. Dlatego zastanawiam się co dalej.... niby mąż nieźle zarabia, ale nie jestem taka pewna czy nam to wystarczy na trzy osoby żeby utrzymać, powiedzmy - dotychczasowy poziom zycia. Zastanawiam się po cichutku nad opiekunką albo żłobiem, ale szkoda mi takiego maleństwa zostawiać.... wiem, że mogłam o tym wcześniej pomyśleć, ale przecież nigdy nie byłoby odpowiedniego momentu, a babcie mają jeszcze sporo czasu do emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszamy :) nadya, to może warto skorzystać z macierzyńskiego a później wrócić do pracy i zatrudnić jakąś opiekunkę albo dziecko oddać do żłobka? my właśnie tak zamierzamy zrobić. chcemy zatrudnić opiekunkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby mamy babcie, ale nie będę ich obciążała, od czasu do czasu sami się nawet zadeklarowali, ale źle bym się czuła jakbym miała tak codziennie podrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia277, ja nie widzę nic złego ani w opiekunce ani w żłobku, wiadomo, że im więcej czasu taki maluszek spędza z mamą tym lepiej, ale jak nie ma się wyjścia? ja moją małolatę też zostawiałam pod opieką opiekunki, ale teraz myślę nad żłobkiem, zawsze będzie miała kontakt z dziećmi a to jest plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Waszej obecnej rozmowy - ja mam rodziców dom obok, więc jak już dzidziuś trochę podrośnie a jeszcze do przedszkola nie pójdzie, to myślę, że oni się nim będą zamować. Tym bardziej, że strasznie się ucieszyli na wieść o ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haydi, to masz super :) moi rodzice mieszkają w tym samym mieście, ale inna dzielnica, są oboje na emeryturze, więc generalnie mogłabym podrzucać młodą, ale... jakoś tak nie czułabym się z tym dobrze. Inaczej jak ma się domek i mieszka bardzo blisko a inaczej w takim wielkim mieście :( no, ale z małolatą sobie poradziliśmy to niby czemu mamy mieć teraz problem? Haydi rozumiem, że to Twoja pierwsza niunia? jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to za wcześnie, ale poszperałam w necie i znalazłam prywatny żłobek w moim mieście:) wygląda całkiem, całkiem, a i opinie niezłe:) Moja mama mieszka w Niemczech, a druga babcia pracuje jeszcze. Ja wychowałam się w żłobku i przedszkolu i jakoś nie iwdzę u siebie żadnych skrzywień z tego powodu. Wprost przeciwnie jestem raczej kontaktowa i towarzyska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia277, no widzisz :) moja małolata jak poszła do przedszkola, to ani razu nie zapłakała, bo już nauczona, że zostawała bez mamy i łatwiej jej było znieść rozłąkę. To jest plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masz, to aż tak wcześnie trzeba zapisywać maluszki do żłobka? przyznam nie interesowałam się tym aż tak wnikliwie, bo od razu miałam poleconą opiekunką i żłobek odpadł, dobrze wiedzieć, to ja też zacznę się rozglądać za jakimś dobrym żłobkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haydi, no własnie i jak tam samopoczucie? Jeseśmy w tym samym okresie ciąży:) Ja czuję się różnie, a ostatnio to najbardziej doskwiera mi kwaśność w ustach, normalnie nie mogę cokolwiek zjem, albo sie napiję.... tylko gumy miętowe pomagają dopóki mi się nie znudzi żucie. A i strasznie drażnią mnie zapachy kospetyków, perfum na moim ciele, a i zapach mojego ukchanego pieska też mnie wkurza (ale i tak go uwielbiam), apropos musimy iść na spacer. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kot najadł się szaleju
Witam dziewuszki 🖐️ ja mam termin na 21.02.2009 jestem w 9tc. szczerze powiedziawszy, to dziecko nie było planowane i mogę śmiało stwierdzić, że jest wpadką, ale jak już się dowiedziałam, to wyczekuję niesamowicie i kocham od pierwszej chwili, zresztą mój narzeczony też, nie jesteśmy jeszcze małżeństwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
no dziendobre popoludnie)) ale sie rozpisalyscie dziewczyny...widze,ze prym wiedzie nowa kolezanka:)Witam Ciebie i inne nowe dziewczyny:) ja dzis z Cudownym na cyckonosze pojechalismy...no i tak te ciazowe...w nich wygladam jak moja babcia...okropne..te usztywniane..przymierzlam mnustwo jeden byl calkiem ok..75 DD...mysle sobie dobryyy..ale uwieral pod pachami...te nie usztywnione ale z firzbina...brzydko w nich piersi wygladaja...i po raz kolejny okazalo ise ze wypad do sklepu na cyckonosze zakonczony fiaskiem...najgorsze jest to,ze te wszytskie ladne sa do rozmiaru D...i wszystkie jak jeden maz maja cienkie ramiaczka co wyzlabia mi dziurska w ramionach...chyba gorseciarka mi zostaje..no i kupilismy koldre 220/220 zeby wreszcie przestac sie w nocy bic o to kto spi pod nia..:)wymyslilam,ze jak bede juz brzuchata to taki "skrawek "kolderki bedzie idealny:)) ja rowniez mam wciaz kwasno w ustach...guma mietowa pomaga ale na chwile...caly czas mam wrazenie ,ze mam niepachnace wyziewy:))okropne uczucie:( pojadlam migdalow i troszke przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kot najadł się szaleju
niepachnące wyziewy :D:D no nie mogę :D:D się ubawiłam :D ja też mam kwaśno i od samego początku ciąży na kiblu wiszę, nie mogę na nic patrzeć, nie mogę nic jeść, bo zaczyna się od nudności a kończy na wydaleniu czy to z jednej czy z drugiej dziurki :-o jak mam się tak męczyć przez kolejne miesiące, to się zabije :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
nie zabijaja sie po co rodzinie robic wydatki:) ja juz przeszlam etap,niejedzenia i kwdratowych zoladkow...jestem na etapie zjadlabym cos..nie pyaj co...ostatnio nalogowo jem spagetasy...oczywiscie bez miesa, bo mieso jest be...w sumie wszystko jest be do momentu w ktorym widze jak ise to jedzenie robi.ale jak pojde do knajpy albo do ludzi to prawie wszystko jest super smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
a teraz zasluzona drzemka...zanim cudowny wroci..czuje sie jakos winna kiedy on wreszcie wraca do domu a ja wtedy "znowu "spie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kot najadł się szaleju
to co to za spaghetti bez mięsa? ja jestem bardzo mięsożerna i strasznie mi przykro się robi jak patrze na takiego kotlecika, którego zjeść nie mogę bo mnie cofa zaraz, ale mam nadzieję, że długo to nie potrwa, bo zagłodzić się znowu nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
moja miesozernosc rowniez bardzo mocno cierpi ale co zrobic kiedy brzdac z trzewi krzyczy "nie jedz miesa"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kot najadł się szaleju
cholera już drugi wypadek dzisiaj na skrzyżowaniu przed moim blokiem :-o chyba taki los "brzdąców z trzody chlewnej i nie tylko" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kot najadł się szaleju
co do imion... chłopiec: Mikołaj, Mateusz albo Filip może Jakub :) a dziewczynki: Hania, Basia, Zosia albo Marysia, właśnie takie imiona mi się niesamowicie podobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×