Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość katia 84
mi urosl biust, ale poki co chodze w stanikach, ktore byly dosc mocno wyciete, ale juz widze ze sama zaczynaja wyskakiwac ze stanika;). Jakiej firmy polecilybyscie stanik? A jezeli chodzi o spodnie to mam dylemat jakie kupic, bo "normalnych " to chyba nie ma sensu, a ja na ciazowe za mala poki co jestem w pasie;)bruszek lekki mi sie zrobil,ale wyglada jakbym miala wiecej tluszczyku,a nie jak ciazowy. Nosze biodrowki,w ktore wchodze poki co i ktore luzuje (albo odpinam ostatni guzik albo pasek o jedna dziurke) jak siedze w pracy,zeby dzidzi nie gniesc :] Zeby bylo smieszniej, to jeszcze wcale nie przytylam. Jak wazylam pod 60 kg przed ciaza tak teraz 58,5 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zauwazylam , ze tez juz nie jestem tak zmeczona i spiaca jak wczesniej i coraz lepiej jem. Sluchajcie jak to jest, trzeba sie zmuszac do jedzenia np. szynki czy kielbasy kiedy ja nie mam na to ochoty od tygodni? Bardziej smakuja mi slodkie rzeczy, sniadanie to tylko bulka z nutella lub dzemem a potem to roznie ale nie jadam w ogole wedlin i jajek, wczoraj w koncu zjadlam rybe... A wczoraj bylam u dentysty, niestety z przymusu, ulamala mi sie jedynka:( no dramat normalnie, pani doktor przyjela mnie bez zapisu i powiedziala, zeby koniecznie pojawic sie na przelomie 5/6 miesiaca ( dodam, ze w ubieglym roku wyleczylam wszystkie zeby) na przeglad. Biust rosnie wolno ale za to boli zwlaszcza rano jak wstaje z lozka. Tyle u mnie. Masiu, bardzo mi przykro z twojego powodu, pocieszam Cie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam jestem z tych praktycznych; ciąza trwa umówmy się 9 miechów. Ja sama w pierwszej ciązy nie widziałam sensu kupowania nowych rzeczy ciążowych co są bardzo drogie, a ile je sie ponosi? No wiec własnie. Przejrzałam szafę, wyszukałam spodnie z materiału, które dałam do przeróbki dla krawcowej. Poza tym na allegro pogrzebałam i trzy kiecki zakupiłam, do tego tuniki, ew. luźniejsze bluzki i przechodziłam ciążę do końca nie chodząc jak obdartus w dresach. Ciuszki potem wyprałam i złoyzlam, bo a noż sie przydadzą ... no i sie przydadzą, a co lepsze, ciąża wypada w identycznym czasie jak pierwsza, wiec wykorzystam to co mam z powodzeniem. Bielizna po pierwszej ciązy (staniki) mi sie nie zniszczyła, wiec teraz z powodzeniem ją noszę. Ciągle biała i wygodna. Jak patrzę na ciuszki opatrzone hasłem \"ciążowe\" to widzę, ze cena jest około 50 % wyższa niż nieciązowych. Przykład - tuniki, które może nosić i niecieżarna - dla niej są powiedzmy za 60 zł, dla cięzarnej juz po 90 zł. Sorki, ale dziękuję. Wolę obejrzec wszystko dwa razy, a za róznicę kupic cos dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam spodnie ciążowe na przecenie za 45 zł - to chyba niezbyt drogie. No i niestety mi przedwczoraj też się ukruszył ząb jak coś jadłam, na szczęście ten z tyłu i w zasadzie nic nie widać, no chyba, że się dobrze przyjrzę. Trochę mnie pobolewa i coś czuję, że konieczna będzie wizyta u dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puszka
a ja sobie kupię.To moja pierwsza ciąża i chce sobie ją ladnie wspominac.Tunika fakt-przesada,ale kiecki ładne sobie kupie.Nie chce aby mi brzuch wystawał nie estetycznie albo cos w pasie opinało. Zaszeleję.Potem juz bedzie na klejne ciąże.Mam w planach jeszcze dwie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszka - z półproduktów też fajne rzeczy zrobisz;), tylko trzeba siąść, przelukać co sie ma, dokupic to i owo. Ja niemal do końca pracowałam, wiec musiałam wyglądać schludnie i w miare elegancko. DLatego przerobiłam spodnie na spodnie z golfem (na kancik były), do tego tuniczki, luźniejsze bluzeczki, sweterki na 3 guziki zapinane (starałam sie zestawy robić z tego co mam). DOkupiłam niewiele. Mam alergię na ogrodniczki wszelakiej maści, wiec moje sukienki nie są typowo ciązowe, ale z karczkiem i szerszym dołem (np. mam jedną zajefajną jeansową, w zyciu nie powiedziałabys ze ciązowa, a mogłam w niej do 7 miecha ganiać - super i ładna), inna regulowana z tyłu (coś na zasadzie tuniki) na bluzki koszulowe (super do pracy). Ja bynajmniej nie planowałam wiecej jak dwoje dzieci, wiec teraz to ponosze, potem sprzedam i tyle. No ale każda przyszła mama wie na co ją stać, na ile i czego. Znam kobietki, ktore niemal do końca chodzily w swoich normalnych ciuszkach, na spodnie pas ciązowy i tunika - super wygląda :) No ale to wersja dla tych normalnie drobniejszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puszka
masz świetne pomysły,Może coś tez sobie przerobię.Jestem z tych drobniejszych ale nine lubie jak coś mnie opina.Tunik mam całą mase.Lubie jak moj brzuszek jest swobodny.Można wtedy zjeść i nic nie ciśnie ;-) , bo jak rozepniesz spodnie to nic nie widac.Zrobie przegląd w szafie jak przyjdzie wiekszy brzuszek.Może zainwestuje w maszyne do szycia.Kro wie moze to bedzie moje nowe hobby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami 17382
Rozpisalyscie sie, dziewczyny, az milo :) Jesli juz jestesmy przy temacie ciuchow, to musze Wam powiedziec, ze ja marze, by nie bylo koniecznosci kupowania typowo ciazowych spodni.Na razie nosze biodrowki i dluzsze bluzki i jest ok.Chcialabym,aby to bylo mozliwe jak najdluzej, bo jakos odstreczaja mnie ogrodniczki i spodnie-namioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jak wczoraj przymierzałam, te wszystkie ubrania typowo ciążowe, to byłam taka dumna, że zostanę mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia 84
Do Zabajona :) Co to jest pas ciążowy ?:)i gdzie to mozna kupic :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami 17382
no wlasnie, ja tez widzialam na allegro te pasy i wydaje mi sie,ze mozna je samemu wszyc do spodni typu biodrowki i smigac swobodnie nie kupujac ciazowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pas ciązowy można kupic chocby na allegro, są rózne kolory, generalnie zakłada sie go na wierzch, jest regulowany, czyli np. mozesz załozyc jakies spodnie, zwykłe, których juz nie dopinasz, na nie pas ciazowy, jest to dosc oryginalne i trzeba dobrze pomyslec co z czym zestawic, bo nie wszystkie rzeczy pod niego załozone bedą fajnie wygladały. Mi np. nie podoba sie wersja jeansów na których jest pas ciązowy. Już wole zaniesc do krawcowej jakies jeansy, dokupic elastyczny materiał i niech doszyłe mi "golf", czyli miejsce na rosnący brzuszek, Tym samym ograniczasz koszty, a ze zwykłych ciuszków naprawdę mozna fajne rzeczy porobic małym dośc kosztem. A przeciez są ciuszki, które u nas leza dłuzszy czas, bo sie znudzily, czy cos w nich nie tak, wiec jest okazja je poprzerabiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj znowu te bóle rozciągającej
się macicy..:( miałam w 6tc, 9tc,no i teraz w 11... Piersi są wieksze, ale mieszczą się jeszcze w wieksze staniki, pojawiły się tez niebieskie żyłki. spodnie to tylko biodrówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia-84
A jak czuc rociagajaca sie macice?? Ja jestem w 11 tyg. i jakos chyba nie czulam nic takiego...chyba;) Moj prog bolu jest raczej dosc wysoki, wiec chcialabym wiedziec czy czegos nie zignorowalam,zeby potem moc to odroznic od jakichs nieprawidlowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj znowu te bóle rozciągającej
boli tak po bokach, tajie ciągnięcia, nie wiem jak to opisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie mamusie:) dzis bylam na pierwszym usg i sama nie wiem co mam myslec...na pierwszej wizycie u ginekologa ktora byla miesiac temu stwierdzono 5-6 tydzien ciazy...dzis poszlam na usg do innego lekarza ktory mi powiedzial ze jestem teraz w 7 tygodniu....test ciazowy robilam duzo wczesniej( i wyszedl pozytywny) niz te 7 tygodni,i jesli jest to dopiero 7 tydzien to jak jest mozliwe rozpoznanie ciazy przez ginekologa w pierwszym tygodniu..czy mozliwe zeby lekarz na usg az tak bardzo sie pomylil??? co o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja tez chciałam sobie jakies spodnie ciazowe kupic ..takie na lato bo gorąco sie strasznie zrobiło, a te letnie ciuchy to raczej juz za małe :( ale w sklepie ceny miedzy 119 -169 spodnie 3/4 no myslałam ze zle widze zrezygnowałam ..moze jeszcze znajde gdzies tansze :( bo takie grubsze mam dwie pary z tamtej ciąży jeszcze, fajne sa ciuchy ciązowe no ale tak jak mówi zabajona rzeczywiscie jak nie ma promocji to ceny odstraszają ..a tu o promocje chyba ciężko :( ałasnie jeszcze jak wczoraj przymierzałam to takie jakies wyjątkowo wiesniackie i beznadziejne mi sie wydawały IGMIK ksiazka jest super miałam w pierwszej ciąży od kumpeli pozyczyła mi ...tyle ze chyba im póżniej tym mniej mi sie chciało czytac ...ale ogólnie fajna sprawa :) a moje piersi no cóz przed tamta ciaza miałam b/c po ciazy zrobił mi sie A a teraz juz mam b/c hehe ciekawe czy cos po tej ciazy jeszcze mi zostanie ?? pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane. Temat odnośnie solarium: stanowczo NIE, no chyba że chcecie przegrać własne dziecię. Pamiętajcie żadnych gorących kąpieli, jeśli chodzi o słoneczko to unikać - ale bez przesady, spacerki wskazane), opalać ewentualnie rączki i nózki, reszte zakrywajcie :) A solarium to w ogóle szkoda gadać...dzieciak ugotuje się na miękko, naczynia krwionośne się rozszerzą i po sprawie. Nie po to również zabrania się chodzić na solarium podczas miesiączki. I pamiętajcie o plamach na skórze, które często powstawają w momencie kiedy ciężarna wystawia swoje ciało na słońce, a takie plamy tylko po kilku laserowych zabiegach schodzą. Ślub z plamą na czole, o nie :) A co do ślubu kochane, ja go mam za tydzień, jestem blada, ale co mam zrobić? Głupotą może być to jak poopalam się, dziecię mi spłynie, a ja zamiast na ślubie będę w szpitalu na zabiegu. Co do piersi to mi urosły z D do E, a jestem raczej drobnej budowy, bo mam 3 kilo niedowagi. A ciuchów ciążowych postaram się nie kupować, mam trochę większych ciuchów z czasów kiedy byłam grubsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady z tym solarium, macie rację lepiej nie ryzykować. Ja też ostanio zakupiłam śliczne biodrówki-bojówki. Rozmiar większe niż normalnie noszę czyli 38, z regulacją wbiordach na sznurek. Na razie to wystarcza:) Nie mam jeszcze brzuszka ciążowego, bardziej jakby tłuszczyku przybyło:) Staniki faktycznie robią się za małe, zaraz po wypłacie idę kupić coś odpowiedniejszego. Napiszcie proszę autora tej książki, też sobie kupię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Witam dziewczyny i dolaczam do was z przyjemnoscia ! 1)Truskawkowa...21....opolskie.......29.04.....4.......0 3.02.09.....?... 2)nutelka23........23...dolnośląskie...04.05.....4...... .09.02.09.....?... 3)melisana..........23...dolnośląskie...30.04.....5..... ..13.02.09.....?.. 4)rosołek...........26....lubuskie.......01.05....12.... ..5.02.09...........?... 5)malinova73......35....śląskie..........03.05.....4.... ..09.02.09.....?... 6)Kluska=).........26....łódzkie..........25.04...12.... 31.01.09.....?... 7)Karella...........27...mazowieckie...08.05....4/5..... ....?..........?... 8)creme...........33...mazowieckie....03.05.....5......1 3.02 .09....?... 9) kasiulkapb.....25...małopolskie......23.04.....8......01.02. 09.....?... 10)julka2384.....24.....lubuskie.........08.05.....11... . ..14.02.09....?... 11)sikorka -......29...BremenDe...........................16.02.09....? ... 12)Monika.........21...dolnośląskie.....7.05.....4/5.... ......? ........?... 13)agnesita.......20.....śląskie........01.05.....11.. . ...07.02.09....?... 14)justynka307..27.....śląskie..........17.05.....5..... .20.02.09....?... 15)andzia678.....31...mazowieckie...15.05......5......13 .02.09....?... 16) doddotka.....24..wielkopolskie.....8.05...5/6...15/18.02.09. ..?... 17) Mia 82........26...podkarpackie...02.05.....11......09.02.09.... ?... 18) Monia.........22...lubelskie.........30.04.....11......04.02 .09....?... 19) halasliwa.....27...Warszawa.......18.05......?.......25.02.0 9...?... 20)*Iskierka*....28.......wlkp...........07.05......10.. ...14.02.09....?... 21)karenk.......33.....łódzkie..........03.05......11... . 10.02.09....?... 22)dota25.......29....pomorskie.......17.05.......9..... .20.02.09...?... 23)Zabajona....31...warm.-maz........22.05......9....... 26 .02.09...?... 24)Nadia277....27.....śląskie...........12.05.....10.... ...20.02.09...?... 25)igmik.........26.....pomorskie.......23.04.....13.... ..01.02.09...?... 26)Masia1.......37.....śląskie............30.04.....12.. ....04.02.09...?... 27) Mama3..... 39.....świętokrzys.....04.05.....11......10.02.09...?... 28)gohhha......26....lodzkie............30.04......12... ...04.02.09..?... 29)Paula21waw...21..mazowieckie...19.05....10/11........ ?........?.... 30) Srebrzysta....28.. wielkopolskie....15.05.....10.... 20.02.2009..? 31)PrzyszlaMama23 Niemcy 17.05 10 16.02.2009 ? 32)IRYSEK........28..lubelskie.........25.04......13.... ...01.02.2009..?.. 33) imarika ......29.. lubelskie........09.05......10 .......15.02.2009..? 34)katia-84.......24...małopolskie...11.05.......11..... ..14.02.2009 ? 35)balbiina .......23 ....Częstochowa....11.05....10......19.02.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
przez pierwsze tygodnie od rana mdłosci jak narazie od kilku dni nie mam mdlosci ale zgaga nie daje mi spokoju ;-) ja od samego poczatku mialam bole podbrzusza i o ciazy dowiedzialam sie na izbie przyjec jak pojechalam z ostrym bolem i myslalam ze to moze wyrostek poniewaz mam policystyczne jajniki nie regularne miesiaczki i poprzedni lekarz powiedzial ze tylko lapardoskopia i wtedy zajde wciaze a takto nie mam rzadnych szans bo mam wyniki hormonow jak kobieta w menopauzie a tu prosze taki CUD. dzisiaj mamy sie dobrze tfu tfu zeby nie zapeszyc ;-) wczoraj mialam Usg no i dzisdzia wazy 43g ;-) od samego poczatku ciazy jestem na l4 i na luteinie potrzymujacej ciaze i nospie i duzo lerzec musialam wkoncu trafilam do normalnego lekarza z powolania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry nogami*
Cześć lutówki. Mam termin na 14.02.2009, można się do was dołączyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już jestem czarna :D No, więc... tak wiem nie powinnam tak zaczynać zdania, ale co tam ;) No, więc.... jestem z Warszawy mam 30 lat i zastanawiam się czy nie jestem za stara na dziecko, to moje drugie na wielkie szczęście, ale różnych opinii się nasłuchałam i już sama nie wiem, oczywiście teraz już za późno, bo co się stało to się nie odstanie i bardzo cieszę się z nowego członka rodziny, ale jakieś takie mam uczucia mieszane. To tyle na wstępie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra, niech będzie, że jeszcze śpicie, jako że wątek nie ma dużej ilości postów to sobie poczytam, żeby nie było, że jestem nie w temacie ;) i w między czasie śniadanie przygotuje a wy wstawajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj do góry nogami. Nadia 277 co do tej książki, to autorów jest 3 ale wystarczy Ci tylko tytuł. To dość popularna książka i z tego co się zorientowałam jest tylko jedna o takim tytule. Na pewno są W EMPIKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w końcu któraś mama się obudziła :) mi zostało dużo ubrań ciążowych po młodej, więc o tyle mam dobrze, że nie muszą kupować nowych, z wózkiem mam problem, bo oddałam siostrze a przecież nie zabiorę jak jej teraz potrzebny sama nie wiem co mam zrobić, ale chyba nie mam wyjścia i muszę zakupić nowy. Dziewczyny a jak z pokojami dla maluchów? macie jakieś pomysły? robicie remonty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do góry nogami-jak możesz pisać, że jesteś za stara. Masz dopiero 30 lat. Moja siostra pierwsze dziecko urodziła jak miała 31 lat a 2 trzy lata później. Tak sobie zaplanowała i teraz jest szczęśliwa. 30 lat to naprawdę nie jest dużo. A co się przejmujesz gadaniem innych. Waz,że Ty jesteś zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×