Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość balbiina
czesc dziewczyny ;-) umnie nareszcie mdlosci ustapily ale zgaga pozostala i od czasu do czasu jak cos niuchne to mnie cofa ;-) ciesze sie ze u was wszystko w porzadku bylam na usg w czwartek a nastepne dopiero 14 sierpnia a ja jz nie moge sie doczekac . teraz siedze i codzienie zerkam na to usg i patrze na bobaska ;-) zaczelam juz ogladac łozeczka i wozeczek i takie pierdulki ale narazie jeszcze nic nie kupuje na poczatku wrzesnia ide z kupela na zaupy bo rodzi pod koniec wrzesnia to sie rozejrze przy okazji dla siebie ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
haj kobietki nawiazujac do tematow ktore poruszylysce pod moja nieobecnosc. 1.sex jest piekny zawsze byl i jedyny strach jaki zaglada mi w oczy to polog..przyznaje sie bez bicia,ze z cucownym jest tak pieknie w sparwach lozkowych ,ze od sexu powstrzymuja(ly) nas jedynie jego wyjazdy.nigdy nie dalabym sobie odebrac tej przyjemnosci.oczywiscie na poczatku kiedy tylko dowiedzielismy sie o ciazy to sex byl smieszny , bo on sie bal ,ze cos zrobi malenstwu i mi,a ja balam sie ruszac...teraz roznica jest tak ,ze gotowa jeste zawsze i wszedzie co jego doprowadza do rozpaczy ,bo jesli cudowny nie da mi "gry wstepnej"to czuje jakby zaspokoil tylko siebie i wtedy sex jest nie pelny:)) kocham Cudownego...fajnie miec swiadomosc ,ze w kochaniu nie chodiz mu tylko o jego przyjemnosc ale ,ze przedewszytkim o moja:) ciuszki ciazowe sa jeszcze daleko przedemna. ktos mi ostatnio powiedzial,ze ciaze to ja mam urojona bo nic nie widac...tylko ta osoba nie probuje dopiac guzikow od moich koszul na brzuchu...ja juz skapitulowalam i koszule powoli ze smutkiem zegnam:(najgorzej mam z tymi stanikami jak juz wczesniej pisalam.nic wiecej. dzis ide zobaczyc sie zmoja pania gin i dowiedziec sie kiedy bedziemy mogly zrobic wszytskie badania i nastepne usg..tego ostatniego najbardziej wyczekuje:) i ciesze sie najmocniej bo wczoraj sie okazalo ,ze mam kolezanke w 16 tc i ni ejestem sama:)hip hip hurra! cuz ja moge wiecej? narazie koncze i biegne "w miasto",musze rozwiesc faktury odbyc jakies spotkaniai dorwac moja gin. a upal doprowadza mnie do szalu!!!!!!!!!!nie dosc ,ze mi goraco i slabo a stare baby w komunikacji miejsckiej sa nie do zniseienia...ostatnio siedzialam w atutobusie bo byo mi slabo lazilam bardzo dlugo ,pozatym upal nalezalo mi ise posiedziec.Musze zaznaczyc ,ze nie wyglaam jak kazda szanujaca sie bizneswoman i mam bardzo niepokorna fryzure,ktora wiecznie wywoluje komentarze "doroslych"bo z taka fryzura to moge miec jakies 17 lat i rezczywiscie do tej pory kiedy kupowalam piwo lub inny alkochol zawsze musilam pokazac dowod...wiec siedze w tym autobusie obok na podwojnych siedzeniach siedza umalowane dwunastki i babcia podchodzi do mnie szturcha mnie czytajaca ksiazke i rozkazujaco oswiadcza ,ze jej sie nalezy isedziec.wiec informuje grzecznie,ze jestem w ciazy i jest mi salabo,wolalabym posiedziec.babcia z usmiechem na ryjku rzekla ,ze "jakos nie widac"wiec z tym samym usmieszkiem co ona mnie to ja ja i mowie,ze nie kazdy jest odrazu w 9 tym miesiacu..dziewczynki siedzace obok ustapily miejsca.ale kiedy 5 przystankow dalej wstalam do wyjscia to babcia zaczela wrezszczec:teraz to zobacyzmy czy ta.......i owa ma brzuch czy nie...Wiecie co..i to juz nie pierwszy raz mam taka sytuacje.pierwsze badania krwi. musisz byc naczczo wiec stoje w tej kolejce do zabiegowego blada ,bo musialm przejechac pol miasta i jestem juz wyczerpana.i pytam grzecznie czy moglabym wwejsc pierwsza bo juz ledwo stoje i informuje ze jestem w ciazy...babcie oczywiscie powiedzialy ,ze nie widac to mam stac ale jakis uprzejmy mezczyzna odstapil mi swoje krzeslo...paranoja.bacie sa okrutne ide ,bo jak wspominam to mnie nosi. dobrego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
oj!!ale sie rozpisalam sorki!sorki tez za bledy i literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeej :) Do tej pory myślałam że jestem marcówką ale lekarz mi powiedział ze termin mam na 27 luty :) Dziewczyny do tej pory nie wymiotowałam... być może w ogóle nie będę! Fajnie by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... Niestety nam lekarz zabronił jakiegokolwiek seksu w związku z początkowymi problemami. Jest masakrycznie...Mam tylko nadzieję,że po następnej wizycie lekarz cofnie zakaz. Chociaż mój luby mówi, żebyśmy się za bardzo nie nastawiali na to. Póki co wszystko dla naszego Bebusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halasliwa
igmik...niezazdroszcze...gdyby mi ktos zabronil takich przyjemnosci chodzilabym wciaz zdenerwowana, ale rozumiem,ze dla brzdaca mozna wiele:)) z drugiej straony bo wyglodzeniu sie sex bardziej smakuje:)trzymajcie sie:)powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dzis wizyte u gina ale
sie denerwuje... trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK ja cię rozumiem:) mi lekarz też zabronił, ale teraz jest już w porządku i czasami pozwalamy sobie tak naaaaprawdę ostrożnie się poprzytulać;) dlatego pytałam innych dziewczyn jak u nich z tym sprawami. Następna wizyta dopiero 20 sierpnia (lekarz w końcu dał sobie spokówj z wizytami co 2 tygodnie) i wtedy zapytam czy juz możemy tak na 100 %:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki...malo sie pojawiam, ale to nie znaczy, ze was nie czytam:) ale odpisywac na biezaco niestety czasu brak:O halasliwa - niestety taka jest brutalna rzeczywistosc, sluchaj myslisz, ze babcie sa milsze jak sie ma wielki brzuch? to samo:O najfajniej sie zachowuja mamy z dziecmii mezczyzni, ale co do ustepowania miejsca jest sajgon:O co do problemytyki sexu - dokladnie ochota wraca, ale to nie jest to co wogole przed pierwszym dzieckiem....luz wypoczecie i szal, terz po calym dniu jestesmy tak padnieci, ze ledwo zipiemy, ale mam nadzieje, ze forma wroci i dokladnie jak dziewczyny mowia, jak jest ciaza nie zagrozona mozna do woli baraszkowac do ostatnich dni... po porodzie jest sajgon my dopiero po 2 miesiacach wrocilismy do formy a bol byl na poczatku:O do 3 miesiaca nie przytylam wcale, a od 4 do 9 25 kg:O mowie to ku przestrodze wszystkich co jedza za dwoje, odpuszczaja sobie itp itd. po porodzie zeszlo ok 10, potem jeszcze 3, a reszta to byla ciezka walka, ostra dieta, karmienie piersia itp. po 8 miesiacach wrocilam do formy.. optimum jest ok 12-15 kg, to szybko sie zbije... kasiula - rosolek- ja czulam ze bedzie dziewczyna, ach a na 100% a w 5 miesiacu - o widze, ze bedzie piekny chlopak.....teraz nie chce znac plci, postaram sie wytrzymac w nieswiadomoci:) chcialabym dziewczynke, bardzo i nie chce czuc zawodu jak uslysze, ze to chlopak, a wiem ze jak urodze plec bedzie niewazna, wiec wole niewiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkapb
Witam Wszystkie kobitki!!! Ale dawno nic nie pisałam, jakoś nie mogę się zmobilizować chociaż ciągle tu zaglądam i czytam z zapartym tchem co u wszystkich przyszłych mamusiek. Ja wczoraj znowu odwiedziłam mojego ginka i szybkie usg i wszystko dobrze, dzidzia rośnie chociaż wczoraj akurat spokojnie spała. Mam sobie kupić witaminki - mój lekarz zabraniał mi czegokolwiek do 12 tygodnia ale teraz jest już koniec 14 i mam zainwestować w jakiś preparat wielowitaminowy. Niestety mam chorobę Hashimoto i muszę znaleść jakiś bez jodu w składzie. Jutro idę na wyprawę do aptek zobaczę co mi zaoferują. Ja na początku ciąży bardzo przybrałam na wadze. Przed było 57,5 a pod koniec czerwca już 60. Potem straciłam apetyt i tak mam do teraz. Jem kilogramami warzywa i owoce i schudłam do 59. Pytałam czy to nie jest źle, czy powinnam jeść coś specjalnie nawet na siłę. Ginek powiedział, że nie, że organizm dzidzi radzi sobie niestety i tak kosztem moim i wcześniej czy później apetyt wróci. mam jeść na co mam ochotę ale już teraz proponuje zrezygnować z jasnego pieczywa i raczej tylko razowym się karmić. Za to nie rezygnować z mleczka i sera żółtego który uwielbiam (pomimo że jest tłusty...). Ostatnio szaleją moje ząbki. Niestety nie wyrosły mi jeszcze 8 i od czasu do czasu dają o sobie znać silnym bólem dziąseł. Boję się bardzo, żeby teraz nie chciały bo mojej siostrze jak zaczęły rosnąć to niestety skończyło się to usunięciem wszystkich i aparatem ortodontycznym na 2 lata bo tak poprzestawiały jej inne zęby. Co do miłostek z mężykiem to u mnie jakoś tak cichutko w sypialni. Na początku bardzo się baliśmy, bo w pamięci grudniowe poronienie i głupia ginekolog, która mi nagadała że od seksu robią sie krwiaki w macicy i dzidzia się odkleja. Wiem że to nie prawda ale tak mnie nastraszyła że mi cała ochota odeszła, zresztą mężyk mój też się trochę bał o mnie i i tyciego że jakoś tak mijały dni a my nic. Teraz jak wiemy że wszystko ok to tak się zabieramy do czułostek częściej chociaż chyba jeszcze mamy stracha bo to nie to co wcześniej, a o częstości to już nie wspomne... Ale wkraczam w II trymestr i jestem pełna nadzieji. Co do autobusów to w Krakowie tak samo! chociaż mój brzuch jak założę sukienkę wygląda tak na 5 miesiąc (pomimo utraty kilogramów) przywilejów nie zauważylam. Chociaż pamiętam jak byłam w 5 tygodniu weszłam do tramwaju a tu jakiś młody chłopak od razu zeskoczył z miejsca aż mnie zaskoczył. Oczywiście usiadłam i podziękowałam, a jak się okazało że razem wysiadaliśmy na drugim końcu trasy to mu powiedziałam że ustąpił miejsca dwum osobom i że podwujnie dziękuję - ale sie ucieszył wtedy!! A jeszcze jeden wątek imion i płci. Jakoś tak jak się tylko dowiedziałam że jestem w ciąży to od razu pomyślałam że to będzie dziewczynka. Wybraliśmy imię Marika i tak to trwa. Chociaż teraz coraz częściej mam wrażenie że chyba nie do końca rośnie córcia. A dla chłopca imienia nie mamy... Nie mogę już doczekać się pierwszych ruchów dzieciątka. Jak myslicie kiedy się doczekamy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkapb
oj strasznie długie to wyszło... przepraszam jak znudzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka, pisz pisz, nie zanudzasz...:) pierwsze ruchy bedziesz czula ok 4, 5 miesiaca, najpierw jak burczenie w brzuchu, bulgotanie, a potem niesmiale kopniaczki...a potem uuu boli boli:D:D piekne uczucie.... kurcze, no to ginekolog faktycznie zachecila do sexu:O spokojnie i bez stresu mozecie uzywac:D organizm sam sobie wyreguluje co i ile jesc...najgorzej to po 19, frytki, tluste rzeczy itp itd...to zabojstwo:O poki co u mnie takie upaly, ze chodze po scianach:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zanudzasz kasiulka:) faktycznie ta ginekolog to jakaś głupia... wszędzie piszą i mówią że jak wszystko jest ok to można się kochać do woli. Mój gin jest też strasznie ostrożny i też od razu zabronił, jak się po kilku dniach okazało - słusznie. Wiesz ja też czuję, że to dziewczynka, chociaż od samego początku śnią mi się dzieci - chłopcy. Nie wiem, może to moja mała śni o chłopakach;) albo mi podpowiada podświadomość? Chociaż mówi się, że sny spełniają się na odwrót:) Marika to bardzo ładne imię, moja córcia chyba będzie się nazywać Ania. Dla chłopaka to jeszcze nie mam imieniamyślę o Piotrusiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula 29
Hejka Wam wszystkim. Ja tez juz nie moga doczekac sie ruchow dzieciatka i falowania mojego brzucha. Smiejemy sie z moim, ze moze ja wcale nie jestem wciazy bo tak dobrze sie czuje i praktycznie jeszcze nic nie widac. Mimo, ze nic nie widac to usg dwa razy pokazalo na monitorze naszego dzidziusia i mam zdjecia. Jeszcze troszke i bedziemy wszystkie ladnie przybierac na wadze. Poki co nie mam wilczego apetytu,wrecz odrzucilo mnie od jedzenia, wiecej pije i jem owocow.Nic dziwnego...w takie upaly to az sie jesc nie chce tylko pic. Wyczytalam w ksiazce dla przyszlych mam ze od 16 tygodnia przybedzie nam wyrazny przyrost apetytu. Musze uwazac bo przy pierwszej ciazy przytylam 20 kg a po porodzie wcale nie bylo tak latwo z pozbyciem sie tych dodatkowych kilogramow. Mowili ze karmienie wyciaga z matki ale u mnie bylo wrecz na odwrot bo zauwazylam ze zamiast chudnac to tyje i dopiero cwiczenia na steperze pomogly mi w odzyskaniu dawnej figury.Boje sie ze tym razem tez mi przybedzie kolo 20 kg a wiadomo,ze z wiekiem jest coraz trudniej zrzucic wage. Juz nie chodzi mi o to aby miec wymiary modelki tylko o to abym mogla spokojnie wbic sie w ubrania z przed ciazy i nie kupowac ekstra nowych czy chodzic nadal w tych ciazowych ubraniach. Poki co juz wole panowac nad swoja waga, wiadomo nie gloduje sie i spozywam duzo witamin zawartych w warzywach,owocach czy sokach do tego materna dla kobiet w ciazy. Kochane... ciaza to nie myslenie tylko o dziecku ale rowniez o sobie. To nie jest egoizm...wiadomo, ze za nasze malenstwo moglybysmy oddac zycie bo juz tak bardzo je kochamy ale myslmy rowniez o sobie.Dzidzius i tak Nam sie duzy i zdrowy urodzi...zobaczycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No skoro od 16 tygodnia apetyt się zwiększa, to ja już się boję:) Już teraz tylko bym jadła i co 2 h robię się głodna tak że nie mogę wytrzymać... radzę sobie owocami, warzywami, serkami wiejskimi, żeby nie jeść tylko pieczywa z......nie mam zamiaru przytyć więcej niż 16 kg (taka jaest max norma dla mojej wagi), ale zobaczymy jak to będzie:), w każdym razie będę się strarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadl mi artykol o aborcji....kurcze w Anglii jest mozliwosc do 24 tyg czyli 6 miesiaca...jezu...od 22 tyg dziecko mozna juz urodzic i da sie je uratowac.......polki tam wyjezdzaja, zeby siepozbyc zbednego balastu...przerazajace..co sie dzieje z tym swiatem, ze mamy prawo odbierac zycie? gdzie matka ma sumienie:( ehh ale mi sie humor zrypal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula 29
Tez chcialabym tak gdzies do 15 kg nie wiecej przytyc. Wiadomo po porodzie tak gdzies kolo 6 chyba nam zejdzie. Dziecko plus lozysko do tego wody plodowe tak wiec zapas do konca zimy i tak nam pewnie zostanie tu i owdzie. Przyjdzie lato to zgubimy ten nadmiar tluszczyku. Nie ma co sie zamartwiac na zapas...bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz po ale jestem happy
10tc i 3d - maleństwo mierzy - 3,79cm :) i machało rączkami i nóżkami - serduszko biło:) Super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dzidziuś ma 11 tygodni i mierzy 40 mm. Czyli tak mniej więcej podobnie. A jakoś mi się wydawało i sie bałam, że jest za malutki... Ale mialam zwykłe USG - z reszta sami zobaczcie :) Oto mój dzieciaczek :) http://images29.fotosik.pl/256/42a401d78fe27341med.jpg oraz http://images34.fotosik.pl/328/94662fdcd038a567med.jpg Na monitorku było ładnie widać wszystkie paluszki na rączkach i nóżkach i malutkie oczka i nosek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo Widze ze wczoraj jakis dzien na ból głowy ja tez zdychalam z migreną :( okropienstwo, ze tak ból głowy moze cały dzien człowiekowi zepsuc :( Mia soczku z marchwii to chyba tylko pół szklanki dziennie mozna ze wzg na wit A która bardzo szkodzi w nadmiarze A co do kawy to jak nigdy nie piłam bo jakos niespecjalnie sie po niej czułam tak teraz od czasu do czasu w chwili osłabienia lub z kims do towarzystwa wipije pól filizanki :) Co do przewidywania płci hihi w pierwszej ciązy czułam chłopaka - a mam suuuper dziewczynke, jestem szczęsliwa ze to własnie dziewczynka sie urodziła. A teraz hłe hłe mam ochote nie raz na piwko [oczywiscie nie pije] ale smieje sie ze teraz pewnie jest chłopak, a pozatym mój mąz zaczął juz jakies samochody zdalnie sterowane kupowac hahaha. W tramtej ciązy wcale ani to wcale nie ciągnęło mnie do alkoholu :D Piwa ani zadnego innego alkoholu nie piłam i nie pije bo nawet w najmniejszej dawce jest niedobry dladzidzi. Niby słyszałm jakies poglady ze nawet wskazane wypic lampke czerwonego wina na przyrost krwi, ale to bujdy bo malutkie dziecko nie umie strawic tego alkoholu. Sex tak samo jak przed na poczatku wiecej zmeczenia ale teraz oki moze nawet jeszcze lepiej :) Zupełnie sie zgadzam z wypowiedzia Kasiuli i sikorki, zadnych stresów teraz dzidzi nic nie grozi, no chyba ze lekarz zabronił, bo potem to kleska ;) Co do piesków ..tez kocham zwierzęta, ale ludzie chyba wogóle nie zdaja sobie sprawy ile trzeba zwierzakowi poswiecić dziecko chce dziecko ma albo c\\zawsze chciałam miec to teraz co za problem, no własnie a potem urlop, albo sie okazuje ze tapete lub buty gryzie... A psów oj strasznie duużo jest wiem bo troche sie nachodze po domach i to ludzie takie wielkie zwirzaki mecza w takich małych mieszkaniach smród i hałas bo to najczesciej niewychowane takie dzikie w tych czterech scianach :( smutne to ale prawdziwe A zgaga to im bardziej zaawansowana ciąza tym zgaga u mnie była silniejsza ..naprawde spróbujcie wapna Hałasliwa no niemiłe sytuacje niepowiem teraz jeszcze nic niemiłego mnie nie spotkało ale w pierwszej ciazy owszem na kazdym kroku widac bezmyslnosc i głupote innych, nawet juz w widocznej ciązy :( [dokładnie Sikorka i Jas ma 100% racje ] Sikorka z całego serca zycze dziewczyki. A ja własnie po porodzie schudłam i to az za bardzo hahaha a za to po odstawieniu małej od piersi uhhh wszystko wróciło do normy a nawet lepiej z tym ze piersi jakies takie małe zostały :( teraz na szczescie takie normalniejsze :) HAidi gratuluje slicznego szkrabika jejku ja nie moge doczekac sie wizyty i tego widoku :) A pierwsze ruchy dzidzi poczułam 18 tyg to było suuper uczucie juz nie moge sie doczekaz znowu :) ale sie rozpisałam juz wiecej nie zanudzam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia-84
hej, powiedzcie mi,czy przeziernosc karku jest badana w ramach "normalnego "usg? Czy kosztuje wiecej? Jak jest z badaniami prenatalnymi - planujecie je? Ja powinnam isc na Usg w ciagu 2 najblizszych tyg, ale nie ma mojego lekarza :/jest niestety na urlopie :/chyba wyiore sie do kogos innego, bo wole wiedziec, czy wszystko jest ok:) Napiszcie cos wiecej o tych badaniach ile kosztuja i w jakim zakresie sa wykonywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie zaczal sie 12 tydzien i chyba wraca mi apetyt...przed ciaza wazylam 56 kg a teraz 53, moj lekarz tez mowi, ze to normalne i ze juz niebawem zaczne jesc duzo wiecej. Kawy nie pije w ogole bo mam po niej potworna zgage i taz smakuje mi glownie woda mineralna bez gazu. A sex, poki co mamy zakaz, jeszcze przez dwa tyg. musze przyjmowac ta luteine a potem zobaczymy, ale najgorsze jest to , ze ja mam nikla chec na tego typu igraszki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Ja tez juz po wizycie.Dzieciatko bardzo uroslo- mierzy 6,2 cm.Widzialam jak fikal raczkami i nozkami, jak ssal kciuk :) Wszystkie wymiary ok: przyziernosc 1,3. A co najwazniejsze: znam juz plec na 99% CHLOPAK. Mialam jednak dobre przeczucie :) Jestem baaardzo szczesliwa. Aha ,za badanie przyziernosci nie placilam dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia 84
rosolku prowadzisz ciaze panstwowo,czy prywatnie? Ja zrozumialam mojego ginekologa,ze ta przeziernosc zbada w trakcie normalnego Usg , ale niestety ma teraz urlop wraca dopiero wtedy, gdy ja ide na swoj urlop :/ i tak sie miniemy,a to badanie trzeba zrobic przed koncem 14 tyg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia,najpóźniej do 13 tyg i 3 dni bo później przezierność jest nieczytelna, a robiona jest w ramach normalnego USG. Co do badań prenatalnych to mój lekarz po rozmowie, może nie odradzał, ale też nie zachęcał mnie do tych badań. Powiedział że przezierność wyszła bardzo dobrze, ja mam 27 lat więc wcale nie tak dużo, a w naszych rodzinach nie było chorób genetycznych typu zespół downa itp. więc prawdopodobieństwo jest nie wielkie. Zastanawiam się nad tymi badaniami, ale chyba zrezygnuję.... Haydi gratuluję:) mój dzdziuś w 10 tyg i 2 dniu mierzył 3,51 i też mi się zdaje że malutki, ale lekarz wie lepiej, prawda?:) Mam nadzieję, że teraz już urósł i ma co najmniej 4 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki, niebo zachmurzone, ale moze troche odpoczac mozna od upalow:O Haydi - piekny!!! teraz sa fotki w calosci, bo pozniej na jednym zdjeciu nie bedzie sie miescil:D ale slodkie i najpiekniejsze zdjecia🌼 dota - u mni etez ciaza sie rozni od poprzedniej, ale podobno kazda jest inna..dziekuje za fluidy dziewczynskie...snilo mi sie, ze urodzilam dziewczynke a potem chlopaka:O matko blizniaki:D nawet dwa bocinany mi lataja wokol domu, poki co Usg wykazywalo jednego dzidziora i niech tak pozostanie:D:D a przy drugiej ciazy piersze ruchy wczesniej podobno sie czuje:) co do psa - mnie najbardziej denerwuja dwa typy ludzi : co do 50m kupuja rotwailery, owczarki itp - psy ktore trzeba wybiegac, maja miec ogrod, przestrzen a oni im funduja spacery 20 min wokol bloku na smyczy i drugi typ - co wyjezdzaja na wakacje i pozbywaja sie zwierzat - wyrzucaja z auta, przywiazuja do drzewa itp itd. wiezienie za to jak nic😡 katia - u mnie jest w ramach normalnego usg rosolek - kurcze juz znasz plec?? nie za wczesnie? ale jezeli to 99 % to gratuluje!!! chlopaki sa fajne:D moj wlasnie wcina skorupke od jajka:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Chodze prywatnie.I pomiar przyziernosci ( czy tez przeziernosci) mialam w ramach wizyty.To sie robi podczas zwyklego usg.Nie jest tez jakims skomplikowanym badaniem.Trzeba tylko poczekac,zeby dzidzius dobrze sie ulozyl i zmierzyc fald karkowy. Ja nie bede robic badan prenatalnych, bo lekarz nie widzi wskazan, wiec po co wydawac pieniadze i denerwowac sie dodatkowo,gdy nie ma do tego podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Co do plci, to tez bylam zdziwiona,ze tak szybko lekarz powiedzial i tak duze prawdopodobienstwo okreslil.Ale wiem,ze roznie to bywa.Tym bardziej,ze podobno w tym okresie ciazy moga to byc przerosniete wargi sromowe.Ale my z mezem , po wizycie, w tej euforii, pojechalismy do sklepu i kupilismy spodenki i koszulke dla malego mezczyzny.Najwyzej komus oddamy, jesli okaze sie kobieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×