Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

ja nie biore luteiny bo tutaj w niemczech to lek zakazany .ja mam 5 wyprysow mam nadzieje ze polepszy sie do piatku:) zawsze mialam ladna cere wiec to przez ciaze tak mam .ale nie jest zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ale się rozpisałyście od rana. Już drugi raz tu dzisiaj zaglądam i zanim przeczytam to muszę już uciekać i nic nie zdążę dopisać. Zabajona dzięki za info jak stać się czarną - niestety to również moje pierwsze kroki na takim forum i zastanawiałam się jak to zrobić, ale nie umialam;-) co do waszych obaw o dzidziusie to nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć że będzie dobrze. Zawsze może się coś zdażyć, ale teraz już coś można zrobić. Tylko musimy być czujne i zwracać uwagę na drobne czasem rzeczy. A takie historie może są okropne i straszą, ale dają też do myślenia więc nie ma co się obrażać tylko przeczytać i zapamiętać - człowiek uczy się całe życie a teraz to musimy uczyć się za dwoje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tematu ubranek ciążowych to ja na razie chodzę w szerokich dżinsach po siostrzyczce i luźniejszych bluzeczkach. Mam zamiar kupić takie ciążowe spodenki - widziałam całkiem fajne w h&m i nawet nie kosmicznie drogie więc pewnie się skuszę. Bardziej mnie martwią sweterki i kurteczki. Sweterki mam takie ciasne i krótkie wszystkie ładne, a płaszczyk i kurtka to nie wiem czy wystarczą do końca... oby tak. Jak u Was z dodatkowymi kilogramami? Ja raz waże więcej, za tydzień znowu kilogram do tyłu i tak na zmianę. Na dzień dzisiejszy to jestem do przodu 3 kg +/- 0,5. wszystko to ulokowało się na brzuszku bo spodenki są dwa rozmiary większe a i tak się nie dopinam. Mamusi z de zazdroszcze opieki w Pl tak nie ma chociaż do prywatnego lekarza się chodzi. o szpitalach nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba mam pecha jak zwykle, bo kiedy zaczynam coś pisać to wszystkie mamusie lutóweczki znikają;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiem że w ciąży jest zwiększona ilość wydzielaniny ale u mnie jest ona żółta czy to normalne?? lekarz mi powiedział że jak nie ma świądu i pieczenia to ok ale ja się marwię bo czytałam że powinna być przezroczysta albo biaława a u mnie mocno żółta, prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamasutraanna witaj! z tą wydzieliną to jest tak, że rzeczywiście jest jej raz więcej a raz mniej. Jak jest bardzo żółta to może powinnać spytać lekarza czy jest oki. Ja wiem tylko że niebezpiecznie robi się gdy wydzielina ma niemiły zapach - zwłaszcza gdy ten zapach jest taki rybi. Gdy swędzi wszstko tzn może być to zapalenie i trzeba iść do lekarza po jakieś leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie juz uciekaja bo trzeba szybko posprzatac i obiadek zrobic pewnie mezusie z pracy przyjda moj przyjdzie o 17 wiec zaraz tez sprzatam bo od rana na necie:) kasiulkapb h&m mama ma fajne ciuszki ja jeszcze nie kupuje bo czekam az bedzie wiekszy brzuszek.Nie mam pojecia ile zgrublam napisze ci w piatek po wizycie :). kamastrana ja tez mam wiecej wydzieliny jest ona raczej przezroczyzsta lub bialawa ale zoltej nie mialam .jesli nie ma pieczenia to tak jak mowi lekarz jest ok .nie martw sie na zapas .na nastepny raz niech zrobi ci wymaz moze to drobna infekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i jeszcze wracając do tematu wróżb to na stronie www.noworodek.pl są kalkulatory a jeden z nich to prognoza czy będzie chłopak czy dziewczynka - całkiem ciekawy. Mi wyszła dziewczynka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Witam! Przeczytałam "Was" i biorę się do zaczerniania. Ciekawe czy się uda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
próba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
co schrzaniłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Nie potrafię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku tyle tematów poruszone do południa, że aż się zdziwiłam;) ***Wiadomo są momenty kiedy piszemy o przyjemnych rzeczach , ale i zdarzają się te mniej radosne tematy ale takie jest zycie i tego się nie uniknie a to że nie będziemy pisały o pewnych sprawach to nie znaczy że one znikną niestety... Uwazam, że trzeba mieć zdrowy dystans, a poto mamy to forum, żeby móc rozmawiać o wszystkim. *** Co do badań i lekarza ja mieszkam w Piotrkowie Trybunalskim , który nie jest metropolią, ale u lekarza mam wszystko na miejscu(chodzę prywatnie), myślałam,że u Was jest tak samo. Ma w gabinecie usg,co wizyta widzę Maleństwo, miałam zdjęcia a z ostatniej wizyty dvd, badanie krwi i moczu na miejscu bezpłatnie w ramach wizyt, cytologia tak samo, nie muszę chodzić po dodatkowe skierowania i na dodatkowe wizyty żeby zrobić badania, podtym względem jestem bardzo zadowolona. Zresztą ie muszę się zapisywać ani dzwonić, mój lekarz przyjmuje codziennie w różnych godzinach i rano i wieczorem do 20 nawet, więc kiedy mi opasuje to po prostu idę i jestem przyjęta. Swiadomość tego, zemogę iść dolekarza kiedy chcę, bardzo mnie uspokaja. Cena za wizytę jest stała 80zł, nie wiem czy to mało czy dużo jak za wizytę z usg i badaniami, ale wiem, ze warto wydać te 80 zł raz w miesiącu, bo jak idę do niego to mam wizytę nawet 30 minut i znam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytanka i Mój Mężuś tak samo jest zadowolony bo czuje się przez Pana doktora doceniany a przez to myślę, ze jeszcze bardziej się angażuje;) ***co do ciuszków ciążowych na razie mieszczę się w swoje rzeczy, ale już nie długo trzeba się będzie porozglądaćza czymś większym;) ***Co do bóli to mi okropnie drętwieje lewa ręka i lewa noga i wieczorami jak już sobie spokojnie leżę to nie mogę dla nich miejsca znaleźć i mnie to strasznie drażni bo ani masaż ani rozgrzewanie nie pomaga...;( ***Jak się od soboty Maleństwo ujawniło z ruchami;) to teraz już co dzień czuję delikatne ruchy i czasem pukanie w rzuch , takie leciutkie pierwsze kopniaczki;)Uczucie niesamowite! *** Przepraszam, ze nie nawiązałam do kazdej z was z osobna tylko tak ogólnie, ale to tak na szybko piszę Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i sorki za blędy i literówki, ale u mnie jak się zaczyna słowotok;) to ciężko przerwać i piszę na szybko, zeby mi żadna myśl nie zwiała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytalam w poradniku ciazowym
ze wydzielina moze byc biala albo zółta, stana zapalny jest wtedy gdy robi sie ona zielonawa, lub gdy pojawia sie nieprzyjemny zapach. Ja zaobserwowalam, ze moja wydzielina jest przezroczysta a jak wyschnie to robi sie żółta - sorki za obrazowaść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie lutóweczki! Poleżałam, pospałam, odpoczełam , no i znów zaglądam, aby pogadać. Ale tu cichutko teraz. Sikorka i jas Zajrzałam na strony, których adresy podałaś. Według jednej z nich powinnam urodzić synka, a według drugiej synek tylko na 40%. Sprawdziłam też moją poprzednią ciążę i powinnam mieć córcię, a mam synka. Czyli się nie zgadza. Dla mnie najważniejsze, aby było zdrowe. Mam już synka. Płeć drugiego dziecka jest mi obojętna. Jak już kiedyś pisałam podejrzewam, że będzie syn, bo najchętniej jem (tak jak w I ciąży) galaretę z octem. Płeć poznam na 100% za 2 tygodnie, to się oczywiście pochwalę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolek - sie kochana udalo:D mama - ach dokladnie, wiesz takie tam wyliczenia, nie zaszkodza, moze sa dziewczyny, co lubia sie w to bawic:) Dokladnie plec malo wazna, ja tez mam synka i maly mezczyzna codziennie mnie powala z nog....jest boski....dlatego co bedzie to bedzie:) zdrowie najwazniejsze!! ja w pt bede wiedziec...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przy ostatniej wizycie liczyłam na to że się dowiem jaka jest płeć i psikusik nadal nie wiem, lekarz mimo że to był 16 tydzień stwierdził, że to za wcześnie ale .... coś tam między nogami chyba jest ale nie wiadomo czy to jajeczka ;) czy spuchnięta cipcia;) ma poczucie humoru;) A ja tak chciałam wiedzieć... Ale najważniejsze że zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiej kobietki! powiem wam,ze dzis podchodzilam do tego komputerka ze 3 razy i za kazdym czytalam ile sie dalo i musialam odchodzic....wiec obiecalam sobie,ze jak juz wszytko przeczytam to poodpisuje troszke i teraz zupelnie nie pamietam o czym pisalyscie od samego rana:) :) ja tylko musze napisac,ze juz wogole nie wiem co jest grane...bo zdazalo mi ise tak wczesniej,ze robilo mi sie slabo kiedy bylam glodna ...ale dzis malo co niezaliczylam gleby w tramwaju..bylam najedzona i napita i szczesliwa cala i w pewnym momencie zrobilo mi ise czarno przed oczami...i caly dzien pozniej juz bylam totalnie do dupy...moze to slonko bylo?grzlo u nas straszliwie a ja caly dzien spedzilam \"na miescie\" zakupilam sobie dzis dresik ciazowy (w sensie spodnie)i jakis czas temu zakupilam tez prawdziw ciazowe spodnie...super ,w kancik na upartego moga byc eleganckie i nie byly kosmicznie drogie wiec jestem zachwycona:)wyprobowalam je nawet bardzo przyjemnie ise je nosi:) barszczyk urainski tym razem byl grany...znaczy wczoraj go ugotowalam ale dzis jak sie\"przegryzl\"byl fantastyczny ...tylko znowu te gazy..czego kolwiek nie zjem...zle mi z tym okrutnie. zycze wam kochane dobrej nocki...ja zaraz udezam w spaczki...buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zupelnie zapomnialam juz! a to wydazenie zycia! od dwuch dni...czuje takie plumkanie w brzuszku...i nie moge uwierzyc bo to 14 tydzien(polowa dokladnie), nigdy nie rodzilam dzieci...i tak wczesnie... ......albo ise podniecam niepotrzebnie zablakanym wstretnym bakiem...:( ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halasliwa! Tak mnie rozśmieszyłaś tym ostatnim wpisem. Jeśli to tylko bączek, to dla zdrowia. Nie przejmuj się tym. Ja też czasami tam mam. A jeśli to ruchy dziecka, to gratuluję. Ja niestety jeszcze nic nie czuję, choć to trzecia ciąża. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulkapb ja mam to samo co zaczne czytac juz koncze a potem coraz wiecej wpisów, ale to fajnie ze jest nas coraz wiecej hihi no i jak któras juz zaznaczyła ze nie jestesmy z tej samej miejscowosci :) co do pryszczy ..ja w pierwszej ciązy z dziewczynką własnie nie miałam brzydkiej wypryszczonej twarzy, za to mocno mnie wzieło jak przestałam karmić, az dermatolog antybiotyk mi przepisał i przeszło, wiec teraz na razie tez mam fajną buzke, nigdy zreszta nie narzekałam na nadmiar pryszczy :) Ubranka ciązowe mam z poprzedniej ciązy 2 pary spodni takich grubszych, a teraz dokuiłam rybaczki, bo wszystkie letnie miałąm zbyt ciasne na mnie. a najbardziej martwie sie kurtka zimową bo córeczka urodziła sie w maju wiec w tamtej ciązy nie miałam za duzego brzuszka w zimie, ale z terminem na luty to chyba nie dam rady sie zapiąć :( Troche mnie to wogóle martwi bo dzidzia w maju to był raj nie trzeba było takiego maluszka zbyt opatulac, na spacerki juz chodzilismy 4 dnia i ogólnie była rewelacja. No ale teraz tez jakos sobie poradze a przynajmniej jak lato bedzie to moze bedzie mogła sie troszke na plazy w piasku pogrzebać ;P Kluska to tylko pozazdroscic takiego lekarza. Ja tez nie mam drogo bo 50 zł za wszystko łacznie z usg co wizytę i tez stała ..no nie za cytologie ostatnio bierze 10 zł, bo cos tam mu wzrosło ..no tylko brak tych wszystkich badan laboratoryjnych ..a to wygodne jak diabli :) rosołku w tym pierwszym nicku zabrakło ł i dlatego byłas pomaranczowa bo jak juz zarejestrowałas sie jako rosoŁek to musi tak być i kazdy wpis z L bedzie pomaranczowy :) hihi mi tez w jednym wychodzi chłopak a w drugim dziewuszka no ale zobaczymy ...to nie wazne NAjwazniejsze ze dzis byłam na tym USG i jestem zadowolona wszystko jest oki przeziernosc dobra ten dr podał mi jeszcze dwa inne terminy porodu :) 19 i 21 luty ale z doswiadczenia wiem ze to wszystko pestka wazne ze dzidzia sie zdrowo rozwija i nie widac nic niepokojącego :) jestem szczęsliwa jak burak hihi A jutro na badania krwi moczu i te na toxo i cyto ło matko chyba przezyje. Mam nadzieje ze jakos sie z córcia wybierzemy z takiego rana :) miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być: Ja też czasami tak mam. A moja szwagierka to mówi tak: Lepiej, żeby sto nosów wąchało, niż jedną d**kę rozerwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halasliwa gratuluje jesli juz czujesz ruchy dziecka ja jeszcze nic nie czuje. dota25 ja tez nie mam jakos calej twarzy obsypanej tylko jakos ostatnio 5 mi wyskoczylo naraz, nigdy nie mialam pryszczy .ale nie jest zle:) ja na szczescie nie mam gazow czy zgagi jeszcze hehe ciagle chodze siusiu za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Co do pryszczy,to mi całe plecy wywaliło:) Plus taki, że na twarzy nie mam żadnego. Boże wykończy mnie ta pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×