Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość ewi785
U mnie na usg w poniedziałek wyszło, że to 15 tydz. ciąży a w/g ostatniej miesiączki 14. Wychodzi na to, że dzidziuś jest większy :) Tak w ogóle to sprawdzałam tą liste forumowiczek i jest chyba tylko jedna dziewczyna z woj. lubuskiego, tak więc jestem druga. Pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego a od roku mieszkam koło Kostrzyna n/O. Miłego dnia dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi785
Jeśli chodzi o ubrania ciążowe, są baaaardzo drogie. Kupilam sobie ostatnio długie spodnie z pasem na brzuch, bo niestety w żadne swoje poza dresowymi już nie wchodzę. Są wygodne i jestem z nich bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam troszke ciuchów z pierwszej ciazy, a ze byla 2 latat wstecz to jeszcze w miare "modne":p póki co łaze w normalnych i sie mieszcze, ale juz niedługo koniec tego dobrego. ewi - mi na usg wysżło tez ze maluch jest kilka dn istarszy niz wychodzi z terminu OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam bardzo wygodne spodnie z miejscem na brzuszek, jeszcze z poprzedniej ciąży. Były bardzo wygodne i postanowiłam je odłożyć na Kolejną ciążę, ale muszę dokupić jakieś bluzki. Myślałam, że zrobię to w tym tygodniu, ale lekarz zabronił mi wychodzić z domu przez tydzień. No i na razie nic nie dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzadko wpadam, bo niestety dziecie mi nie daje posiedziec przy klawiaturze, ale jezeli jest to mozliwe to Was podczytuje. co do pomaranczek - kochane, no niestety to jest publiczne forum i kazdy moze pisac to co chce, i bedziecie oceniane przez ludzi z zewnatrz. przez pomaranczowe wpisy rozpadlo sie forum kwietniowek 2007, czerwcowek 2006... czasami zlapiecie osobe, a czasaminie, moderatorzy nie wskazuja konkretnego nicka, pozostaja domysly. Pomaranczowe osoby - niektore sa sympatyczne i kulturalne, inne pluja, ponizaja itp itd. Na moim starym forum po roku pisania z dziewczyna, okazalo sie ze pisal z nami facet, oszust, udalo sie go wytropic i zbanowac, ale ludzie pisza z roznych IP itp. ITd. wiec wierzcie mi najlesza metaod jest po prostu ignorancja. widze, ze czujecie sie dobrze, super. Potwierdzam, opieka w De jest super, szpitale jak sanatoria, ale w Pl jest tez coraz wyzszy standard i mozna trafic na super oddzial:) Pozdrawiam Was wszytkie i delektujcie sie tym cudownym stanem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi785
Bluzeczki ciążowe kupiłam sobie o rozmiar większe niż noszę normalnie. Myślę, że spokojnie wystarczą mi na całą ciąże. W międzyczasie dokupię sobie jeszcze jakiś sweterek na zimę, no i koniecznie szlafrok :) na zimne wieczory i do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez wyszlo ostatnio na usg ze dzidzius jest wiekszy wiec przesunela mi termin porodu z 21 na 16 luty .ja mam kilka tunik ,dresiki po domu,spodnie mam jedne takie nizutkie z tym materialem na brzuch ,potem jeansy takie biodrowki bez tego pasa moze beda dobre jak nie to kupie takie z pasem.najlepiej kupowac rzeczy jak juz brzuch jest wiekszy i nie idzie nosic starych ciuchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi785
Ja nie jestem żadną oszustką, możecie być spokojne. W ogóle pierwszy raz w życiu jestem na forum. Fajnie jest po prostu porozmawiać o tym co razem przeżywamy. Tym bardziej, że jestem sama w domu i poza córcią nie mam z kim pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak duzy brzuch bede miala tak wiec jeszcze sie wstrzymuje z kupowaniem ubran moze jakies rozciagliwe tuniki bede kupowac w miedzyczasie ale ze spodniami kolejnymi poczekam .slyszalam ze moze numer nogi tez sie zmienic na wiekszy?. bielizne i staniki tez jak urosnie wiecej to kupie:) troszke tego jeszcze trzeba bedzie.mam kurtke na zime taka cieplutka mam nadzieje ze w nia wejde bo inne beda za male tylko ta mi zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi785
Nie wiem dlaczego mój nick zakreśla się na pomarańczowo, sama się nad tym zastanawiam. Zabajona, nie ma się czym marwić, że dzidziuś jest większy, może zdarzy się tak, że szybciej urodzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka - otóż to, jest powiedzonko \"nie karm Trolla\", wiec na wszelkie dziwne i niemiłe wpisy po prostu lepiej nie reagować. Co do numeru buta to prawda, jestem tego switnym przykładem, w ciązy z córcią musialam kupic nowe botki na zimę, wyobraźcie sobie ze nosze normalnie 39 a 40 kupiłam i jak noga mi zaczela puchnąc to w kostce dopiac nie mogłam, a byly szersze niz moja kostka. Jak załozylam po ciązy to mi dyndały na nogach. Tak wiec ciesze sie, ze sie przydadzą. Spodnie i bluzki, jakas kiecka lezą zlozone poki co, ale czas je wyjąć i odświezyc. A mam sporo luźniejszych sweterków, wiec dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowiem Wam moją historię związaną z ubraniami ciążowymi. Byłam już w 9 miesiącu ciąży. Miałam pojechać na wizytę do lekarza. Była środa lub czwartek (już nie pamiętam). Ubrałam się właśnie w te wygodne spodnie, lużny sweter i narciarską kurtkę (też luźną). W takim stroju, gdy ktoś patrzył na mnie z przodu, nie widział, że jestem w zaawansowanej ciąży). Jadąc autobusem spotkałam koleżankę. Ona pyta mnie co słychać, to odpowiedziałam jej, że jedziemy na badania do szpitala (i lekko poklepałam się po brzuszku). Nie zrozumiała o co mi chodzi, to jej powiedziałam, że jestem w ciąży i że jadę do szpitala na badania. Gdy dowiedziała się o mojej ciąży, chciała ustąpić mi siedziącego miejca. Powiedziałam, że już zaraz wysiadam. Zapytała jeszcze kiedy będę rodzić. Ja jej na to "mam nadzieję, że w tę niedzielę". Jeszcze raz chciała ustępować mi miejsca, ale już musiałam wysiadać. Tak to zimowe ubrania maskowały moją ciążę. A finał był taki, ze urodziłam właśnie w tę najbliższą niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewi, musisz zarezerwowac hasło do nicka na stronie głównej forum, wtedy kazdy wpis potwierdzisz hasłem i bedziesz czarna:) ja sie nie martwię wielkością maluszka, gorzej by bylo, gdyby o przeszo tydzien róznica by wychodziła na minus (czyli ze mniejszy niz z terminu wynika). A te 4 czy 5 dni to norma i lekarz nawet nie powiedzial, ze to zmienia termin, bo termin sie bedzie zmienial jeszcze kilka razy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama3 - ja mam takie płaszcze, jeden krój ma rozkloszowany, a drugi jest dość obszerny (szyty prosto) i w jednym i drugim brzuszek ledwo widac bylo:) Niezła historia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że teraz też będę mieć taki zgrabny brzuszek. Pozdrawiam wszystkich i idę trochę poleżeć, tak jak doktor zalecał. Zajrzę wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciala wczesniej urodzic wiec mam nadzieje ze w piatek powie mi ze znow jest wiekszy i przesunie termin na wczesniejszy.Fajnie by bylo szybciej dzidzius w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie dobrze ze rodzimy na zime bo ciezko by bylo na lato z duzym brzuchem w sloncu sie meczyc a tak to mozna sie ubraniami cieplo opatulic i sie nie przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano prawda, ja bardzo chciałam miec wiosenno-letnie dziecko (maj-czerwiec), a wysżło totalne zimowe i drugei tez, ale juz wiem z doswiadczenia, ze jest duzo plusów rodzenia zimą, miedzy innymi te o których wspomniałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę kupić sobie jakiś płaszcz na zimę, mam same krótkie kurteczki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie dziewczyny, czy któraś z Was czuje już ruchy? Lekarz pytał się mnie o to na poniedziałkowej wizycie, ale ja jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawidłowo powinno się czuć ruchy do 18-20 tyg. W kolejnych ciążach szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła mamo ja tez jakiś czas temu miałam brązowe plamienia bez bóli i lekarz przepisał mi luteine. tez mi się cera pogorszyła same wypryski i co chwile latam siusiu pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam to samo w 9 tyg., poszłam do szpitala na trzy dni. Luteinę lekarz wypisał mi już od początku ciąży. W sumie wzięłam z 4 opakowania. Też co chwilę coś wyskakiwało mi na twarzy, ale jak skończysz brać ten lek, to wszystko minie :) Najważniejsze, żeby z dzidziusiem było dobrze, wszystko inne jest nieważne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×