Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witajcie dziewczyny :) Może jest wśród nas jeszcze jakaś dziewczyna co ma częste, migrenowe bóle głowy. Przed ciążą też miałam ale rzadko, teraz jest to nie do zniesienia. Od wczoraj popołudnia tak mnie trzyma, a potrafi po trzy dni. Najgorsze jest to, że nie mogę wziąść żadnego silnego leku, a apap mi nie pomaga dlatego nawet po niego nie sięgam. Miłego, słonecznego dnia Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doddotka
o raju.... nie było mnie tu sporo czasu i tyyyle zapisanych stron:) ja chwilowo wróciłąm do pracy ale tylko do końca sieprnia. moje mega złe samopoczucie mija i tylko raz po raz dopada mnie jakieś masakryczne nie do wytrzymania. brzuch mi lekko urósł, ale mieszczę się w większośc rzeczy (odpadły jedynie te najobcislejsze jeansy ), ale już pewnie niedługo:)mój mąż co rano ogląda mnie z profilu i ocenia jak bardzo "spuchłam" przez noc:) przytyłam narazie 1 kg, choc na buzi czuję sie znacznie większa. no i raz po raz wysypyje mnie na niej- MASAKRA!!!:) i wosy przetłuszczają się w jakimś kosmicznym tempie. Chodzę do prywatnego lekarza. po wizycie w przychodni gdzie pani ginekolog na całą poczekalnię powiedziała, że mąż nie musi ze mną wchodzic bo on nie będzie pzrecież rodził, już wiecej się tam nie zjawiłam;) płacę wprawdzie 100 za wizytę, ale możemy z mężem razem patrzec na tego robaka i pytac się do woli o wszystko. wolę taką wersję:) lece do pracy więc pozdrawiam wszystkie mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewi ja przed ciążą miewałam bóle głowy, ktore były dość silne.Do tego stopnia,że jeśli w odpowiednim momencie nie wzięłam tabletki, to potem długo musiałam czekać aż ona zadziała.Tylko nurofen forte skutkował.W ciąży juz też takie bóle się zdarzały, ale uparcie nie brałam tabletki, bo nie chciałam truć malucha.Zauważyał m jednak,że co ból, to od razu wymioty i wzięłam apap, który nigdy wcześniej nie działał.A tym razem poskutkował i to bardzo szybko. Myślę,że nie ma sensu się męczyć i warto czasem zaaplikować sobie jakiś lek.Apap można brać w ciąży, pytałam lekarza.Proponuję spróbować, to,że przed ciążą nie pomagał, jak widzisz, nie znaczy,że teraz też tak będzie.A jeśli to mimo wszystko nie przyniesie ulgi, to chyba trzeba iść do lekarza.Są tabletki na migrenę, które mogą brać ciężaene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleście sie rozpisały, hoho:) Migren na szczęście nie miewam,ale upierdliwe bóle głowy owszem:-o Ale ze ja typ masochistyczny, to po chemie (leki) nie siegam, czekam az samo minie (czasem se musze długo poczekać). Co do gazów, to pociesze cie hałasliwa, mam tez problem, dziwne, w pierwszej ciazy nie miałam tak. I teraz zwątpiłam, bo mysle, ze te plumkniecia to byl zbłąkany baczek:p hehe rosołek - a jednak sie udało, wiesz, \"ugotowałam cie\" dzisiaj na obiad:p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AhA, w sierpniowym "m jak mama" były podane ćwiczenia, które pomagają pozbyc się bólu głowy.Ja wykonuję jedno z nich, gdy tylko czuję, że coś się zbliża (czyli prawie codziennie).Proste jest jak drut: wykonujesz swobobne obroty głową 4 razy w prawo i 4 w lewo ( reszta ciała musi być nieruchoma). Mi pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewi ja przed ciążą miewałam bóle głowy, ktore były dość silne.Do tego stopnia,że jeśli w odpowiednim momencie nie wzięłam tabletki, to potem długo musiałam czekać aż ona zadziała.Tylko nurofen forte skutkował.W ciąży juz też takie bóle się zdarzały, ale uparcie nie brałam tabletki, bo nie chciałam truć malucha.Zauważyał m jednak,że co ból, to od razu wymioty i wzięłam apap, który nigdy wcześniej nie działał.A tym razem poskutkował i to bardzo szybko. Myślę,że nie ma sensu się męczyć i warto czasem zaaplikować sobie jakiś lek.Apap można brać w ciąży, pytałam lekarza.Proponuję spróbować, to,że przed ciążą nie pomagał, jak widzisz, nie znaczy,że teraz też tak będzie.A jeśli to mimo wszystko nie przyniesie ulgi, to chyba trzeba iść do lekarza.Są tabletki na migrenę, które mogą brać ciężaene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
czesc dziewczyny ale sie rozpisalyscie jejeej wczoraj ni mialam neta ale teraz nadrabiam wszystko ihiiii PrzyszlaMama ja ostatnia miesiaczke mialam 11. maja 12 sierpnia byłam na wizycie i lekarz z usg mi powiedzial ze mam 13 tc i 3 dzien . i tak samo wychodzi mi od okresu czyli wszystko sie zgadza . co do robienia badan to ja rowniez mam pobierane u ginekologa na wizycie i on sie wszystkim zajmuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi 785 ja też mam okropne bóle głowy. Trwają zwykle kilka dni, ostatni zakończył się wczoraj. Jak mnie już dopadnie to cholerstwo, to trzyma 3,4 dni a wtedy pulsuje mi cały tył głowy :(. Ja jestem antychemiczna, więc nie biorę na to żadnych lekarstw. W poniedziałek na najbiższej wizycie porozmawiam o tym z ginką, bo już nie daję rady, ciśnienie kontroluję i mam ok, może jakiś amol wcierany w skronie by pomógł ? Nic pogadam, to Ci napiszę, co mi powiedziała lekarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn... Dzwiga ciężary losu, rozwiązuje problemy, jest pełna miłości, radości i mądrości. Usmiecha się gdy chce krzyczeć, śpiewa gdy chce się jej płakać, płacze gdy się cieszy i smieje gdy sie boi. Jej miłośc jest potężna. jedyna niesłuszna w Niej rzecz to to, że często zapomina ile jest warta. Wyslij to wszytskim cudownym kobietom, które znasz. Ja własnie to zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,dopiero wstalam i jem sniadanko:) . co do migren ja mialam przed ciaza od 2 lat kilka razy w miesiacu bol przez jeden lub dwa dni plus wymioty.Teraz na poczatku ciazy zdarzaly mi sie bole co tydzien i tak samo caly dzien w lozku i nic nie jadlam bo cokolwiek bym zjadla musialam zwymiotowac.Od ostatniej migreny minelo ponad tydzien tak wiec cicho marze zeby zniknely:).Juz dzis czwartek nie wiecie jak sie ciesze jeszcze tylko jeden dzien i bede wiedziec co slychac u mojej dzidzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, widzę, że nie jestem sama. Mi lekarz powiedział, że na takie bóle głowy w ciąży mogę przyjąć tylko odpowiedni zastrzyk. Ale jak miałabym jeździć dwa, trzy razy w tygodniu na zastrzyki ( bo tak często mam bóle głowy) to wolę przecierpieć i nie truć maluszka. Apap wezmę sporadycznie ale pomaga mi dopiero jak ból głowy przechodzi i jest minimalny. Ciąża to burza hormonów, więc każdej z nas coś tam dolega :) Trzeba się z tym pogodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pohwale sie ,ze moje migreny zniknely wraz zciaza...a byly potezne...czasami konczyly sie wizyta w szpitalu..trzymam kciuki zeby was tez opuscily dzis do poludnia mam lenistwo obudzona jestem od 7:30 malenstwo mnie obudzilo wciskajac sie w pechez:)i od tej pory czytam ksiazeczke.zrobilam sobie wlasnie przerwe na sniadanko ...siedze przed komputerkiem, jem i czytam a potem na fotelk na balkonik i wracam do lektury.milego dnia ciezarowki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
co do boli glowy to nie mam co do gazow to okrutne sa hihhhhii ostatni nie wymioty bardzo czesto nasilaja a jak gotuje obiadki to szok normlnie ;-) w nocy sie budze i musze przekladac z boku na bok lub na plecki samo mnie juz budzi gniecenie i oczywiscie siusiu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
tam mialo bys sie nasilaja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero po usg a mimo to zazdroszczę Wam dziewczyny, że macie badanie przed sobą. Ja mogłabym patrzeć na swoje maleństwo 24/h :) Zabrałam tym razem swoją córeczkę ze sobą (9 lat). Razem ze mną patrzyła jak serduszko bije i jak się dzidziuś rozwija. Potem od razu zadzwoniła do babci, żeby się pochwalić, hihi. Tatuś niestety nie chodzi ze mną na wizyty, bo ma pracę na drugim końcu Polski i w domku jest na weekendy. Za to nie wie co traci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Przyszlamama wyczytalam wlansie z usg ze mam na 14-16 luty moze sie zmienilo bo na samym poczatku byl 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam mdłości przez pierwsze trzy miesiące od rana do wieczora i czasami też wymioty, wiem co to znaczy, współczuję :] Teraz wszystko już minęło a pojawiły się za to bóle głowy. Podobno drugi trymestr ciąży to najlepszy okres w ciąży, wracają chęci do życia, energia, no i jesteśmy dumne z tego, że rosną nam brzuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu ruch!Fajnie. Ja wrocilam z Polski,przywiozlam sobie mase serkow,bo w sumie tylko na nie mam ochote,mieso nadal nie wchodzi. Wyjezdzalam z plaskim prawie brzuszkiem,a w PL mi dosc mocno wywalilo,nawet go czuje jak sie schylam,jest inaczej,teraz jeansy zakladam tylko jak gdzies wychodze(i nie we wszystkie wejde),a w domu dresik. Babcie mnie rozpieszczaly jedzonkiem i ogolnie bylo swietnie. Z dolegliwosci to tylko czeste bieganie do toalety. W Polsce spotkalam sie z kolezankami,jedna w 9 miesiacu,jedna z dzieckiem i jedna planuje,wiadomo jaki byl glowny temat;)Dobrze,ze byl tez maz kolezanki,to sobie z moim M.zrobili osobna impreze na balkonie,choc tez gadali o porodzie rodzinnym;) A dzisiaj u mnie sliczna pogoda,pilnuje pieska brata,bo przyjechali do nas w odwiedziny i wybyli na caly dzien.Dobrze,ze jest maly,to dam rade ze swoim i tym pojsc na spacer:) No i jestem w 15 tygodniu,czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulka_l
ewi785, ja podobnie jak Ty przez pierwsze 3 miesiące miałam mdłości i wymioty, i jeszcze delikatnie mam, chociaż już nie tak nasilone. Przed ciążą praktycznie nie wiedziałam, co to znaczy ból głowy, a teraz od tygodnia już mi dokucza, koszmar, pracuję przy komputerze i wówczas jeszcze bardziej się nasila. Tabletek żadnych nie biorę, ale pomagają mi zimne okłady na czoło. Spróbuj, mam nadzieję, że i Tobie pomoże. Możesz wilgotny ręczniczek w wodzie włożyć do zamrażarki na chwilę. Rosołku pisałaś o tych ćwiczeniach, 4 razy głową w lewo i prawo, spróbowałam, ale w głowie mi się po nich kręci ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulka_l
ewi785 te okłady, to oczywiście tak doraźnie działają, przynoszą tymczasową ulgę, kiedy jestem w domu. W pracy nie mam możliwości siedzenia z okładem na czole, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, tyle nas jest że trudno nadążyć z czytaniem , a co dopiero z odpisywaniem... rosołek jak Twoje dziwne objawy? byłaś u lekarza? Mama3, Zabajona,PrzyszlaMama23de dziękuje za pomoc w interpretacji wyników-spisalam sobie produkty i sprobuje poprawić jakość krwi :) Biorę feminatal, ale nie zawsze bo czasem zapomne a moge tylko podczas obiadu, bo wtedy mnie nie mdli.Wiekszosc z tych produktów mnie odpycha stad pewnie te niedobory.. PrzyszlaMama - wiesz czemu luteina jest zabroniona w Niemczech ? A u nas każą brać ...zastanawia mnie to. Kluska= a ja spod Łodzi klikam i w Łodzi płaciłam za wizytę 170 zl u prywatnego lekarza gdzie nie ma USG ani badań.No i trudno się tam dostać ...Wcześniej mi to nie przeszkadzało-wiadomo człowiek się pojawia na sprawdzenie raz na pół roku.Ale teraz? Okazało się że w jednym miesiącu na lekarza i badania wydałam 600zl, no i się poddałam.Teraz chodzę do przychodni państwowej, gdzie mają obowiązek mnie przyjąć bo jestem w ciąży...bez jakiś zapisów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam nadzieje ze te migreny nam w ciazy ustapia .Ja zaraz ide sie kapac potem robie wloski makijaz i na zakupy a na 16.30 ide z mezem do urzedu musismy tablice rejestracyjne zmienic.Wymioty mialam na poczatku ale potem jadlam sucharki nadczo i bylo ok.Teraz czuje sie dobrze ,siusiam czesciej .Ja juz sie nei moge doczekac jutra godz 10 :) i potem kolejny miesiac czekania wrrr. Pimboli a ty stad jestes? karenk no wlasnie nei wiem czemu jest zabroniona.Moze oni sadza ze jak dziecko jest zdrowe to nie potrzebuje dodatkowych wspomagaczy bo i tak ciaza sie utrzyma.sa kobiety co braly luteine i duphason a poronily i takie co nie braly i urodzily wiec moze cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi ja tez miewam migreny a teraz tez czesciej niz przed ciążą, ja mam jeszcze przed atakiem tzw. aurę czyli jakies mrygające pierdy przed oczami ze ledwo co widze, a potem dopiero jak to przechodzi to stopniowo zaczyna mnie nawalac głowa, i ja biore panadol lub apap tylko dlatego zeby ten ból głowy był lzejszy bo całkiem to rzadko kiedy przechodzi no i tak jak piszesz potrafi nawet ze 3 dni nieraz trzymac ...okropieństwo :( aaa no i jeszcze smaruje sie i wdycham amol chyba tez troche pomaga. Powodzenia. Oczywiscie tabletka tylko na samym początku bo potem to lipa zadko kiedy pomoże :( Rosołku dzieki za cwiczenia na pewno bede próbowac ...oby pomogło A dzis jestem juz po kłuciu, córcię tylko musiałam specjalnie obudzić, bo jak zawsze wtedy kiedy trzeba wczesniej wstac to ona smacznie spi ..ale jakos to przezyła :) no mam nadfzieje ze wyniki bedą dobre, troche sie boje. A ja teraz mam nagranie na płycie dvd i moge sobie oglądac do woli moje dzieciątko hihi fajnie :) lece jakis obiadek trzeba zorganizowac, chyba dzis pierogi zrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła mama dokładnie nie pamietam ale w pierwszej ciązy chyba tak samo jak w tej pierwszy trymestr był najgorszy z tymi migrenami, a potem troszke luzniej jak córcia sie juz urodziła jeszcze chyba tylko 2 lub 3 razy mnie złapało, no i teraz na nowo wrrr chyba wole juz rodzic niz cierpiec na ból głowy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamamo może jestes niespokojna, martwisz się czymś? Ja też raczej nie mam problemów z serduchem, chyba, że jestem zdenerwowana to wtedy zdarza się, że serce mocniej mi bije. Jeśli chodzi o migreny to nastawiłam się już, że może tak być do końca ciąży. Moja koleżanka mówiła mi, że jej bóle głowy ustąpiły dopiero po porodzie, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okłady na czoło są dobre, ale pomagają tylko lepiej znieść ból. Też oczywiście robię sobie na czoło i oczy, bo przy moich bólach strasznie bolą mnie też oczy. Właśnie niedawno przestała mnie boleć głowa od wczoraj, uff... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×