Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

zapiekany ser ser żółty w ilości dowolnej (tylko uważajcie na to, żeby był w miarę twardy, np.gouda), - jajko, - sól, - pieprz, - bułka tarta, - przyprawy wszelakie w ilościach dowolnych, - olej. ser pokroic na kwadraty grubosci 1 cm wsadzic do jajka potem do bulki i jeszcze raz w jajku i bulce potem na goracy olej obsmazyc z dwoch stron najlepiej smakuje z frytkami i sosem tatarskim to czeski przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o parówki, to wiem, że niezdrowe ale co z tego jak miałam ochotę i co 2 dni je jadłam . i tak przedz dwa tygodnie, chociaż jak sobie pomyślę, to też bym jeszcze zjadła. Poza tym to staram się jeść zdrowo ale wiadomo nie zawsze się to udaje. Moja mama bardzo mnie namawiała do zmniejszenia ilości soli (pomimo,że nie przesadzałam z soleniem), bo jak ona była ze mną w ciąży to lekarz jej kazał właśnie sól ogeraniczyć. To ja za radą mamy ograniczam się. Najgorsze jest to, że jakoś nie mam ochoty na owoce. Zmuszam się żeby chociaż jeden owoc dziennie zjeść. I jogurty-też się zmuszam do jednego dziennie, bo wiem, że zdrowe. Za to wczoraj piliśmy na kolacje ciepłe kakao i chlebek z masełkiem i powidłami własnej roboty. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabajona ja tez bym mogla jesc i jesc hehe zawsze lubilam duzo i dobrze zjesc musze ten serek zrobic na dniach wczoraj robilam nadziewane papryki dzis robie flammkuchen czyli placek jak pizza (maka,oliwa z oliwek ,woda ,sol takie proporcje zeby ciasto sie nie przyklejalo do rak)potem walkujemy jak pizze cieniutka na to creme freche lub gesta 30% smietana cebula w kulka pokrojona i boczek pokrojony w kostke lub wedzona pokrojona w paski szynka i pieprz wszystko dajemy do piekarnika 200 stopni na do 10min .robie to dzis bo mam otwarty pokrojony w kostke boczek i mam na to smaka :) aha mozna posypac szczypiorkiem na koniec i dodac czosnek suszony lub w kawalkach a tak to wyglada http://www.koebes-kusel.de/Flammkuchen/Flammkuchen.jpg http://die-flammkuchenschmiede.de/Pics/flammkuchen_optweb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też mam przepis na serek w chlebie od Nigelli ale oczywiście jeszcze nie spróbowałam. Bierze się chlebek tostowy, odkraja skórki i w środek wkłada się plasterki mozzarelli. Obtacza się w mące, jajku i bułce i na patelnie na dość głęboki tłusz. Ale się u nas pysznie zrobiło!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serek pyszny jest na slowacji lub w czechach taki orginalny musze zrobic z tego przepisu to napisze jak smakuje mozna tez zrobic z camemberta ale chyba w ciazy nie mozna ich jesc nie wiem ja juz jestem glodna!! wczoraj robilam muffinsy z tego przepisu i bardzo smaczne ,wogole ona ma duzo ciekawych przepisow ta dziewczyna http://wmojejkuchni.blogspot.com/2008/03/muffiny-drugi-przepis-podstawowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam cos podobnego to sie nazywa krok madam z francji pochodzi 2 tosty bez skurki jajko sadzone kawalek sera i szynki ukladamy na tost jajko szynke (loepiej jak jest drobno pokrojona) i ser przykrywamy drugim maczamy taki toscik w rozstrzepanym jajku z odrobina soli i calosc na patelnie (na masle lub margarynie mozna smarzyc) tez dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, dziewczyny miałam trochę zaległości z czytaniem naszego topicu, już je nadrobiłam i zgłupiałam totalnie, bo nie pamiętam co która z Was pisała. Jedno jest pewne: zgłodniałam po przeczytaniu podanych przez Was przepisów :) Co do ruskich pierożków to uwielbiam, podobnie jak Przyszła Mama, z cebulką i śmietanką...mmmmmm.... Ja też mam problem z włosami, są półdługie, podcinam je raz na 3 m-ce i to niedużo, bo zapuszczam.Zawsze miałam z nimi problem, bo każdy mój włos ma swój styl :) ale teraz to zupełnie żyją własnym życiem, mimo ,że dziń w dzień je myję i prostuję.... No cóż, taki los. Pewnie pominęłam połowę tego, co chciałam powiedzieć, ale wybaczcie - skleroza. Aha, a pomarańczowymi nie przejmujmy się, trzeba je może ignorować, to dadzą sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, dziewczyny miałam trochę zaległości z czytaniem naszego topicu, już je nadrobiłam i zgłupiałam totalnie, bo nie pamiętam co która z Was pisała. Jedno jest pewne: zgłodniałam po przeczytaniu podanych przez Was przepisów :) Co do ruskich pierożków to uwielbiam, podobnie jak Przyszła Mama, z cebulką i śmietanką...mmmmmm.... Ja też mam problem z włosami, są półdługie, podcinam je raz na 3 m-ce i to niedużo, bo zapuszczam.Zawsze miałam z nimi problem, bo każdy mój włos ma swój styl :) ale teraz to zupełnie żyją własnym życiem, mimo ,że dziń w dzień je myję i prostuję.... No cóż, taki los. Pewnie pominęłam połowę tego, co chciałam powiedzieć, ale wybaczcie - skleroza. Aha, a pomarańczowymi nie przejmujmy się, trzeba je może ignorować, to dadzą sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmoł
Cześć 🖐️ można się do was dołączyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rosołku już się o Ciebie martwiłam, bo nie odzywałaś się a ostatnio, a jak pisałaś to byłaś w nie najlepszym nastroju. Mam tylko nadzieję, że już Ci lepiej. Jeżeli chodzi o włosy, to moje teraz są nijakie. Takie do końca szyi, z przerośniętą grzywką, z beznadziejnym kolorem. Postanowiłam ich nie farbować przez okres ciąży. Pozostaje mi prostownica albo opaski. A do fryzjera idę dopiero w następnym tyg, gdyż niedługo mam wesele a jeszcze muszę się przyzwyczaić do nowej fryzurki. Planuję zrobić sobie klasycznego boba z grzywką do brwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w pierwszej ciazy zrobilam pasemka i wygladałam potem jak smierc na porodówce i po powrocie do domu. A inne \"laski\" wyglądały lepiej, bo nie świrowały z zabobonami. Wiec teraz pomaluję włoski, nie farbą, ale szamponem, zeby choc koloru nabrały i blasku jakiegoś, bo są włąsnie takie nijakie. A okazja sie napatoczy - slub znajomego na koniec wrzenia, wiec jak ja pojde - jak strach na wróble? Ja mykam zaraz do domku, wiec milego popoludnia zyczę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik różnie ostatnio z moim nastrojem, rzeczywiście. Jakoś nie mogę zapanować nad tymi cholernymi nerwami. Siedzę i wymyślam. Ale Wy, kochane, zawsze podniesiecie mnie na duchu :) Jeszcze co do włosów, również marzę by je zafarbować.Wczesniej farbowałam jaśniejszym kolorem niż mój naturalny, a teraz tylko gdzieniegdzie została farba, w większości mam swój kolorek.A tamten bardziej mi sie podobał. Witamy nową koleżankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmoł
🖐️ Jakie moje zaskoczenie było jak zobaczyłam dwie kreski na teście w szczególności, że jestem już szczęśliwą posiadaczką jednego maluszka 1,5 roku i chciałam trochę odsapnąć, poczekać, ale może to i lepiej, stało się, więc nic tylko się cieszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krokiety Pierwsze w mojej karierze. Ciasto naleśnikowe ( w zasadzie robię na oko) * Mąka * Woda mineralna gazowana * Mleko * Jajko * Sól * Cukier Farsz: * 700 g łopatki wieprzowej * 2 małe marchewki * * ½ małej pietruszki 6 pieczarek * vegeta * sól * pieprz * 1 cebula * 3 łyżki oliwy Panierka o Jajko o Bułka tarta Mięso gotuję z jarzyną do miękkości, na ostatnie 15 minut wrzucam pieczarki. Ugotowane mięso mielimy razem w marchewkami, pietruszka i pieczarkami. Tak zmielone mięso z warzywami podsmażam na oliwie, na której wcześniej podsmażamy cebulę. Taki farsz nakładamy na naleśniki i zawijamy. Gotowe krokiety panierujemy w jajku i bułce i podpiekamy na patelni. Pyszne i mięciutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem już czarna :) mam nadzieję, ze nie przeszkadza wam obecność nowej osóbki na waszym wątku? Tak sobie pomyślałam, że raźniej mi będzie jak się zarejestruję na forum gdzie również są ciężarówki, które wiedzą co przeżywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dzisiaj naszło na racuchy z jabłkami, tylko zawsze mam problem z ich usmażeniem, tak samo jak z naleśnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Gryzmoł-no pewnie,że nam nie przeszkadzasz. My zawsze się cieszymy jak ktoś nowy do nas dołącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozosttaje Ci jeszcze wpisać się do tabelki. To fajnie,że już masz dzieciaczka. Ja też bym chciała mieć dwoje dzieci. Narazie z utęsknieniem czekam na to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec karenk...........33......łódzkie...........18........28. 01.2009.....+3/? Kluska=).......... 26.....łódzkie...........18........31.01.09....+1,5....? kasiulkapb........25....małopolskie.......18........01. 02.09.......+3..? grymas..........30.......Warszawa.......15.......01.02.................? igmik.............. 26....pomorskie........17........01.02.09........+1..? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......18........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........17.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............? gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........17......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............? malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......17..... 09.02.09.............? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......16.... .10.02.09..............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009.........? Ewi785...........30......Lubuskie...........15......6-12 .02. 2009........? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie............15......14. 02.09.............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........16.....18.02 .09.............? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09..............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. ........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09.......... .....? PrzyszlaMama23de.....MannheimDE........15...16.02.09........ .+1..? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......15...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........15... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09..............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ..........? Zabajona........31......warm.-maz..........13. .. ..26 .02.09..........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................? konwalia9.......28.......Dublin............12.......26.0 2.09..............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się wymarzyła trójka dzieciaczków i mam nadzieję, ze spełnię swój plan, teraz czekam na drugie a o trzecim za jakieś 5-6 lat porozmawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba, że wcześniej jakiś wypadek przy pracy będzie, ale muszę tego unikać, bo trójka małych dzieciaczków w domu, to jakby nie patrzeć udręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpka
Fajnie jest już mieć dzieciaczka, ale ale... nie można podnosić, moja córka jest spora i waży prawie 20 kg, a jeszcze jej nie mówiliśmy że będzie drugi dzidziuś, trochę za wcześnie. Więc też nie do końca rozumie że jej nie noszę... A poza tym jak szalejemy razem to czasem niestety dostaję kopniaka w brzuch pechowo. No i jest też taki minus że porównuje się tą ciążę z poprzednią, a to bywa źródłem obaw, a przecież każda ciaża jest inna... Same rozterki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×