Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Zgadzam się z sikorką, że nie trzeba szalec na dzień dobry, bo wiele rzeczy jest zbędnych, zwłaszcza jak czeka sie na pierwsze dziecko,to kupuje się wszystko co polecają na fachowych stronach, czy sie naczyta. W praktyce wychodzi zupełnie inaczej, wiele rzeczy to zbytek. Potwiedzam opinię ze gruszka jest przezytkiem. Mało tego, narusza delikatną sluzówke noska dziecka. Frida jest rewelacyjna, przytyka sie ja tylko do dziurki i siłą ssania odciąga to co zalega. Ma wymienne filtry. Warto miec sól morską w sprayu dla dzieci, mi buteleczka wystarczyla na pol roku. Sterylizator, jak ktoś ma za wiele kasy i koniecznie chce go miec to niech kupuje, zwłaszcza mamy nie planujące karmienia piersią. DLa mnie to tez zbedny wydatek. A jesli zajdzie taka potrzeba, mozna zawsze szybko go zakupić (np. jak sie okaże ze dziecko jest mega wrazliwe, czy urodzi sie za wczesnie i tu niezbedna jest profilaktyka). W sumie mozna by stworzyc listę rzeczy, które nam sie przydały i rzeczy, które okazały się zbędne. JEst tu wiele mam, które juz mają pociechy, wiec moze inne mamy skorzystają. Jeśli wyrazicie ochotę, to spróbujemy stworzyc taka listę, ale i podac argumenty ZA i PRZECIW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszlaMama23de, nie przesadzaj, nie nakazała przecież tylko podrzuciła dobrą radą do czego ma prawo, napisała post z doświadczeniem i nie wyczułam w nim nic zbędnego. Mi lekarz tez odradzał chodzik, więc go nie zakupiłam, zresztą po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton jak najbardziej przyjazny:D ma prawo kazda mama i pol sklepu jesli uzna to za stosowne:D a ze 90 procent tutaj jest przed wyborem wozkow, lozeczek itp przed zakupem czegokolwiek sie zastanowi, bo szkoda pieniedzy, te wszystkie rzeczy sa tak drogie, ze lepiej 4 rzy sie zapytac nim kupic. dziecko to maly mercedes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMamo - nie denerwuj się, nie chodzi teraz o to, zeby komuś coś narzucić. Ale czasem warto zweryfikowac pewne zakupy, jesli są na etapie planowania i ew. je odłozyć. Ja tez przed pierwszym porodem wnosiłam bunt, ze to i to i to musi być. NIe kupiłam za radą juz doświadczonych mam- moich kolezanek i wiem, ze mialy rację. Sama do tego dojdziesz, zresztą będziesz robiła tak jak ci intuicja podpowie, w końcu to bedzie twoje dziecko i ty bedziesz decydowała o nim:) hałasliwa - powiem ci, ze karuzelka dla samego bajeru jest zbytkiem, dlatego ja osobiście nie szukałam z górnej półki. Od 2 miesiąca zycia po prostu dziecko zaczyna uczyć sie kolorów, rozpoznawac je, poznaje kształty, a taka karuzelka ze spokojną muzyką pomaga stymulowac dziecko. Moja mała gaworzyła zawsze jak widziała kręcące sie nad nią maskotki i słyszała łagodne melodyjki. Inna rzecz, poniewaz od urodzenia jest mega towarzyska, więc ja w czasie "sesji" mogłam spokojnie sie ubrac, umalowac, zjeść coś, tylko zaglądałam czasem do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem spokojna ale ja to odbieram tak jak by ktos mi kazal kupic to co napisala chodzik nie,sterylizator zbedny,1 butelka itd nigdzie nei ejst napisana jakas alternatywa typu minimum ,albo lepiej ,moze sie przydac lub moze sie nie przydac tylko ze tak ma byc i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabajona jestem za! mamy czas zeby dyskutowac o roznych rzeczach,wiekszosc z nas jeszcze gucio wie o byciu mama i o tych super potrzebnych rezczach. a doswiadoczone mamy moga nam pomoc w wyborze tych niezbednych:) dobry pomysl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzinę prawie czytałam to, co dziś napisałyście :) Nasuwa mi się temat wózka: otóż upatrzyłam sobie espiro baby design atlantic, ale w sklepach i hurtowniach w moim mieście go nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam i sterylizator,odciagacz,chodzik i 6 butelek czy 7 butelek na rozne plyny i karuzele tez kazdy moze sobie kupowac co chce chyba ze ktos chce jak najmniej wydac to takie rady typu jedna butelka moze sie przydadza ale ja nie mam zamiaru na moim dziecku oszczedzac i bedzie miec wszystko co sadze ze powinien miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo chyba masz zły dzionek, co? :) Nie bierz za złe dziewczynie, że chce nam pomóc z racji tego,ż e jakieś doświadczenie już ma. Nic Tobie nie narzuca, kupisz, co będziesz chciała.A ja uważam, że tego typu rady są bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla Mamo - wiecej luzu kochana. forum to nie jest po to by sobie slodzic, ale zeby sie konstruktywnymi wnioskami wymieniac, co czasami moze zycie urotowac jak dziecko bedzie na swiecie, zobaczysz.W Pl jest tak wszystko koszmarnie drogie w stosunku do zarobkow, lepiej zeby byly to zakupy przemyslane, jak ktos ma wydac na wozek 500 czy i 200O zl..w de jest wszystko tansze, relatywniejsze do zarobkow, nie ma wogole porowniania. wlasnie, mamy co maja juz dzieci moga sie podzielic, co im sie przydalo co nie... laktator - swietny z Mendeli, elektryczny dla mam co beda pracowac, reczny, reka odpada:O Ach i cudo wynalazek - masc PURELAN!! zapamietajcie ta nazwe:D brodawki przed karmieniem sa twarde i sztywne, dziecko skutecznie je ranii, bola, oj co sie naplakalam, do czasu az mi poleila lekarka wlasnie mascPureLan..boska....po kazdym karmieniu smarowac, i w kolko, ladnie sie leczy, goja i nie ma problemu, zapakujcie do torby, cennna informacja;) tak niestety zstrzyki w brzuch koniecznosc, ale mowi sie trudno;) ja was podczytuje, ale nie zawsze mam czas pisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mama to nie tak. Pewnie źle odebrałaś intencje Sikorki. Ona daje rady z własnego doświadczenia. Wiadomo, że i tak każda z nas zrobi, co chce. Ja tam się cieszę, że są tu na forum kobietki, które wiedzą więcej ode mnie. A to, z czego skorzystam, to ode mnie zależy. Jestem zielona w tych sprawach, to moja pierwsza ciąża i wiem, że warto posłuchać kogoś doświadczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMamo - chyba hormonki jeszcze buzują, bo nikt nikomu nic nie narzuca. Jako ze jestem juz mamą, to śmiem twierdzić, ze doświadczenie jako takie posiadam i podzielam zdanie sikorki i wcale nie dlatego, ze chce komus sie podlizac, ale dlatego, zeby inne chętne mamy skorzystały z tych opinii. A co zrobią - ich sprawa, ich pieniądze, a przede wszystkim ich dzieci:) Tak więc nie denerwuj się. Zauwazyłam, kiedy napisałas ile już masz dla dziecka i super. Jestes przygotowana na 200 % i fajnie, jak z czegoś nie skorzystasz - to sama dojdziesz do jakichś konstruktywnych wniosków. Ale jest szereg dziewczyn, które byc moze chętnie zweryfikują jeszcze plany zakupowe. DObre określenie - dziecko jest jak mały mercedesik. I to nie w negatywnym znaczeniu, ale prawda jest taka, ze producenci największa kasę zbijają własnie na dzieciach. hałasliwa - to trzeba od czegoś zacząć w sumie, na innym topiku pamietam taką formę, ze kazda kobietka pisała od siebie co jej sie przydało i dlaczego, a co kompletnie nie - dotyczyło zarówno spraw dla maluszka jak i dla mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie jest to zbędne, ja przy małej miałam tylko dwie butelki a i tak korzystam tylko z jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo , no to sie cieszymy i gratulujemy duzych zasobow na koncie oraz wielkich powierzchni do magazynowania wszytskich dobroci...tylko musisz chyba tez wziasc pod uwaga ze pewnie nie kazda z forumowiczek ma ogromne zasoby finansowe i "magazynowe"i musi nieraz bardzo dokladnie zpalanowac wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu nawet nie chodzi o środki finansowe a o to aby wszystko zakupić z głową, szczerze powiedziawszy, po kiego potrzebne 7 butelek i każdą z osobna wyparzać przy każdorazowym użyciu? ja miałam dwie, używałam jednej wyparzam też z rzadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że skoro kilka osób mówi,że tak jest lepiej a tak nie, to o czymś to świadczy. Wiadomo każda z nas chciałby swojemu dziecku nieba przychylić i chciałaby mu dać wszystko co najlepsze. Ja mam małe mieszkanko więc u mnie im mniej rzeczy tym lepiej. Zatem naprawdę cenie sobie Wasze porady dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1,5 roku chodzika nie potrzebowała, zresztą lekarz powiedział żeby unikać, bo później matki w rozpacz popadają jak dziecko co chwila u ortopedy siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiecie co - nie moglam sie oprzec jednemu - ciuszkom.........takim malusim....jezu ...boskie.........:D kupowalam je.... ach ale ile radosci...:) karuzelka - dokladnie do 2 miesiaca zero zainteresowania .....ale potem....cenny czas dla mamy:D Tiny ma swietny motyw przyblizania sie oczu dziecka i oddalenia....mozliwosci lapania, grania Bacha, mozarta...przyblizala sie do oczu dziecka na 30 cm [bo z takiej odleglosci niemowle widzi) droga jak diabli ok 250 zl, ale to dla mnie byla inwestycja!! zreszta na ebayu albo allegro mozna wylukac taniej:) cudo...wogle polukajcie sobie firme Tiny Love....Haba, Selecta., swietne, super zainteresowanie dzieka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie;) Purelan sama polecam, ale proflaktycznie warto nim samrowac brodawki jeszcze przed porodem, by je zmiękczyc i zahartować. Przezyłam koszmar poranionych i popękanych brodawek, wiec tez polecam. A ma tę zaletę, ze nie trzeba go zmywac przed karmieniem Warto zakupic wkładki laktacyjne - chyba, ze mamy wolą pieluszkę tetrową w biustonoszu:p Co do pieluszek - ja miałam 20 tetrowych i 3 flanelowe do kąpieli i uwazam ze dość. Służyły głównie podczas odbijania, kąpieli, czy na przewijaku. Tak wiec ta ilość to i tak duzo. Z jednym sie nie zgodze, zeby ciuszków to tylko po 4-5 zmian na rozmiar. Ja miałam naprawde duzo i wszystko w uzyciu bylo. Mimo, ze zawsze dbałam o to by mała odbijała po jedzeniu, to okropnie ulewała:-o W ciągu dnia szło kilka zestawów. NIe wspomnę o płynnych kupkach, które mimo pamperków wypływały górą:p I wtedy wsio do zmiany. Na początek rożek jest dobry, zwłaszcza własnie dla maluszków zimowych. Mi sie przydał poza szpitalem jescze ponad miesiąc, a potem słuzył jako materacyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opuszczam was...moze wieczorkiem zobacze jak dyskusje sie rozwijaja....:) teraz obowiazki.sciskam mocno:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra nie miała karuzeli za to taką lampkę z melodyjkami, która lekko pulsowała kolorami. I tak była skuteczna, że jedno dziecko od 9 miesiąca drugie od 6 przesypiało całe noce. Po prostu włączało się lamkę, gasiło światło i był spokój, a lampeczka coraz ciszej grała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale chyba karuzelę jednak też miała-tylko jej się nie pytałam, czy się przydała czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja mowie kazdy kupuje to co chce nie lubie czuc sie ze mi ktos karze cos robic lub kupowac bo ktos tak mysli ,kazdy jest inny i ma swoj rozum mi sie tylko rozchodzilo o to zeby bylo to inaczej napisane a nie jednoznacznie ze tyle ma byc i tak ,to maja byc rady a nie instrukcje 7 bo kilka jest do mleka kilka do herbaty wody i kaszki kazda bedzie miec inny smoczek chyba wygodniejsze niz zakladnanie ciagle innego smoczna na jedna butelke albo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do butelek - miałam od początku dwie i todla nas było dosć, wyparzałam je raz na 2 dni w garnku z gorąca wodą :-D. Potem jak mała zaczęla jadac wiecej to zakupiłam wieksze. I tylko smoki zmieniałam (do kaszek, do soków, do mleka - są różne dziurki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na pewno nie wygodniejsze. zmywania przybędzie :) ja tak napisałam wyżej mi wystarczyły dwie i to stanowczo ponad normę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zeby nie było wątpliwości, jak dokupiłam butelki, to było ich juz wiecej oczywiście. A smoki zmieniałam w kazdej z osobna, bo tak trzeba :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki, ja sie powoli zwijam:) Nie denerwować się, bo nikt nikomu nie chce nic narzucać. A dobre rady zawsze w cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×