Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Oj Przyszła mama naprawde masz jakiś zły dzień. To są tylko rady albo jak wolisz instrukcje. Nie nakazy. Tu nikt nikomu nic nie nakazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama ty jestes z pod
byka albo barana? O chodzikach też ogladałam program na tvn style - i wiem na 100%, że nie kupię, kalcetwo dla dziecka a za to spokoj dla rodzica - co wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale porownaj to jak pisze zabajona a jak pisala tamta osoba jest roznica jak ktos pisze najlepiej ,przyda sie ,dobrze kupic to sa dla mnie wtedy rady ,a jak ktos pisze chodzik nie!!!,sterylizator niepotrzebny itd to sa nakazy dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze mam dzisiaj jakis wzrost hormonow i reaguje gwaltownie moze to dla tego ze mam na glowie przesuniecie egzaminow ze studiow i takie tam sprawy zwiazane z uczelnia .ide sprzatac i robic obiad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo - nie mam nicku - tamta osoba, ale Sikorka:P zabajona - popieram rozki, swietna sprawa, ciuszki, i ilosc tetrowych;) mialam z 30 a spokojnie 10 by starczylo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama ty jestes z pod
Ten bujak tez mi sie podoba, ale również odradzali go w tym programi. Nie zaszkodzi ale oni polecali zabawki stymulujace rozwój a w tym dziecko tylko siedzi, rozumiesz? Ale fakt - fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama ty jestes z pod
no pewnie, że jak masz to nie wyrzucaj, ale nie nadużywaj. Myślę, że zdrowe podejscie to te 15min. A tak poza tym ja na pewno tak wcześnie nie będę kupować, poczekam tak do listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorko i inna mamo
podczytuje to forum i mam prośbę. Napiszcie proszę co należy mieć do szpitala dla siebie i dziecka. no i co kupic na pierwsze 3 miesiace. Mysle, że przyda się nam laikom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczko - ja juz musze leciec, pozniej obiecuje, ze napisze, ale moje dziecie sie reaktywowalo ze spania i nie za bardzo daje mi pisac:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też znikam. Dziś obiad u teściowej. Masakra. I znów mnie po brzuchu będzie klepać. Jak ja tego nie lubię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie..kazdy wybiera to co uważa że mu się przyda. A ja bardzo chętnie poczytam doświadczone mamy, bo nie mam pojęcia ani o karmieniu ani o tym co jest potrzebne..juz sobie spisuję Wasze uwagi :) Co to są te rożki? Przyszla Mama jedni mają taki styl pisania a drudzy inny...nie denerwuj się niepotrzebnie.. Tak dużo piszecie, że zanim nadrobię zaległości to już się temat zmienia.. ;P A przepisy na jedzonko były świetne, dziękuję wszystkim, bo mi się też na pewno przydadzą No i witam nowe dziewczyny 🌻 balbina-ponawiam pyt. hałaśliwej-co to jest duszonka? :) A ja miałam dziś przykrą przygodę-szłam sobie ulicą a tu pan z mega wielkim psem bez kagańca i smyczy ...i ten pies na mnie co ja krok do przodu to on się rzucał i szczekał.Przeraziłam się i moja dzidzia w brzuszku też (czuję jak się denerwuje) a ten facet luzik-niech sie pani nie denerwuje , on nic nie zrobi.A ja mu na to że bez kagańca spacery są karalne.Eh..Niektórzy są bez pojęcia.Popłakałam się.A jakby mnie ugryzł?..co by się stało z moim dzieckiem?...przez tych nieodpowiedzialnych ludzi to przestałam lubić psy.Strach iść ulicą bo wszedzie pełno psów i wszędzie kupy..kiedy ludzie zaczną sprzątać po pupilkach? nie mogę się doczekać...No i to całodzienne wycie pupilków zamkniętych na balkonach..straaaszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karenk ludzie sa nienormalni ja jak chodze na miesice to trzymam reke przy brzuchu bo sie ludzie rozpychaja lapami wymachuja walna cie to nawet przepraszam nie powiedza a dziecko mozna od takiego uderzenia stracic.co do psow tutaj na szczescie nie chodza z duzymi i bez kagancow ale ludzie wyobrazni nie maja ja sie boje takich duzych psow nigdy nie wiadomo co mu do glowy odbije a jego wlasciciel tez nie wie tylko uwaza ze piesek jest lagodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka pełną gębą
UBRANKA: - body (całe rozpinane na zatrzaski) 6 szt. (rozm 56 - 62) - pajace (najlepiej całe rozpinane) 6 szt. lub - kaftaniki + śpiochy po 6 szt. lub jakaś mieszanka powyższych (co kto woli) (w naszym przypadku (dzidzia zimowa) najlepiej sprawdziły się body+pajace , ilość 6 szt. jest moim zdaniem absolutnym minimum, my mieliśmy takich kompetów 9 i było akurat, żeby codziennie nie bawić się w pranie, mały jednego dnia potrafił obsikać trzy komplety) - czapeczki po domu 1-2 szt. - czapeczka na dwór 1 szt. - dresik lub komplet sweterek + spodenki (nasze dziecko było zimowe więc stosowaliśmy na wyjścia pod kombinezon a na pajacyk). - skarpety 2-3 szt. - kombinezon dla zimowego dzieciaczka SPANIE: • łóżeczko z odpowiednim materacykiem • prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (3 szt.) • kołdra z anilany • bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych pastelowych kolorach (3 szt.) lub zamiast kołdry • śpiworek do spania (2 szt.) (flanelowa pieluszka do podkładania pod buzię, kiedy dziecko śpi (5 szt.) (cienki kocyk • grubszy polarowy kocyk • rożek do karmienia PRZEWIJANIE I PIELĘGNACJA: - przewijak - może być to zwykły stolik - mata piankowa na przewijak (absolutna rewelacja to taka wielka, solidna, gruba mata z wałkami po bokach, dziecku jest miękko i wygodnie, łatwo to utrzymac w czystości) - wilgotne chusteczki lub takie duże waciki DZidziuś + miseczka wody (u nas to drugie) - do wycierania pupki - maść do pupki (wyprobowałam sudokrem, linomag i bezapelacyjnie wygrała z nimi maść pośladkowa robiona w aptece na receptę- nie mamy żadnych problemów z odparzeniami) - bepanthen (super na odparzenia) - waciki kosmetyczne do przecierania oczków - sól fizjologiczna (do oczków) - spirytus 70% do pępka - specjalne (grubo zakończone) patyczki do czyszczenia pępka - gaziki 5x5 (do pępka i usuwania ewentualnych potówek) - szczoteczka z miękkiego włosia do masowania główki (i tak nie uchroniło to nas przed ciemieniuchą - paczka pieluch jednorazowych np. pampers newborn do obcinania paznokci wystarczą zwykłe, dobrze naostrzone nożyczki. KĄPIEL: - wanienka (u nas porażka, bo mały nie lubił się kąpać w wanience, więc skończyło się na przecieraniu wilgotną pieluszką i kąpieli w wannie z tatą 3 razy w tygodniu) - płyn do kąpieli (u nas przez pierwsze 3 miechy Oilatum a potem Bubchen) - oliwka (u nas Bubchen jak skończył miesiąc, wcześniej nic nie używaliśmy) - szmpon dla niemowląt (użyty do tej pory raz jak walczyliśmy z ciemieniuchą) - mydło w płynie dla niemowląt (zaczeliśmy używać dopiero teraz, wcześniej wystarczał płyn do kąpieli) termometr moim zdaniem zupełnie niepotrzebny, specjalny ręcznik czy szlafrok również- wystarczy zwykły, duży ręcznik kąpielowy. obeszliśmy się również bez myjki- dziecko jest myte ręką lub kawałkiem pieluszki. WYJŚCIE: - wózek (u nas sprawdził się wielofunkcyjny z pompowanymi kołami)- przy okazji mimo zimy obyliśmy się bez śpiwora- na spód kładliśmy rożek a przykrywałam dziecko kocykiem. - krem na każdą pogodę dla niemowląt - fotelik samochodowy APTEKA: - jakiś środek przeciwgorączkowy dla niemowląt (warto mieć bo jak dziecko będzie miało temp. to lekarz przez tel. często się pyta czy jest coś takiego w domu żeby szybko zareagować) - termometr zwykły (naprawdę da radę zmierzyć w pupce temp.) - aftin (na ewentualne pleśniawki) - frida do odciągania gilów (my mieliśmy gruszkę krecik i się nie sprawdziła, frida jest super) JEDZENIE (dla karmiących piersią): - na wszelki wypadek jedna butelka - na wszelki wypadek 1 op. mleka początkowego lub sprawdzenie czy w okolicy jest sklep/apteka całodobowa z takim asortymentem (po powrocie ze szpitala mieliśmy takie jazdy z nawałem i piersiami, ze gdyby nie pomoc wezwanej położnej to pewnie skończyłoby się na nakarmieniu dziecka mieszanką) Leżaczek- bujaczek mozna sobie spokojnie odpuścić, jesli planuje sie zakup fotelika samochodowego z opcją bujania- a teraz własciwie wszystkie takie są. Mam i jedno i drugie i lezaczek jest mi zupełnie zbędny, fotelik mozna łatwo przenosić np. do kuchni , czy na balkon i mamy dziecko przy sobie. Warto tylko podłożyć cos w zagłębienie, zeby dzidziuś nie był w pozycji siedzącej, a półlezącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
przyszla mamo nie wiem ale ja itak kupie to lozeczko i napisalam przeciez ze materacyk wymienie na grupszy ja nie ma gdzie postawic lozeczka drewnianego zreszta ten bedzie praktyczniejszy tyle znajomych kupily i dzieci ok wszystko znimi wporzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziecka, które dopiero ma przyjść na świat zupełnie zbędne są rajstopy, dresy, sukienki. Dla niedoświadczonych matek body najlepiej rozpinane w całości albo tradycyjne koszulki. zamiast śpiochów i kaftanów postawiłabym na pajace. Byle rozpinane z przodu. Leżaczek potrzebny jest około 3 miesiaca życia. Moim zdaniem nie warto juz na początku pakowac się w wydatek, który moze okazać sie zbędny. Niektóre foteliki świetnie sprawdzaja się w roli leżaczka. A jeśli dziecko nie przebywałoby w nim zbyt długo, w zasadzie każdy fotelik moze pełnić jego funkcję. Faktem jest, że foteliki są dosc głebokie ale czy to wada czy zaleta (jeśli chodzi o funkcję leżaczka) okae się wówczas, gdy maluch będzie już na swiecie. Są dzieci, które z takich sprzętów korzystać nie lubią. Dla ruchliwca, który wszystko chce widzieć, lepszy będzie leżaczek. Śpioch z powodzeniem moze uzywać fotelika (byle tylko miał funkcję rozkładania, np. foteliki play w grupie 0). Jeśli dziecko bedzie korzystało z leżaczka mało, również fotelik, nawet nie rozkładany. Jeśli dużo, leżaczek (ale tu znów może nie posłużyć zbyt długo) badź fotelik rozkładany do leżenia. Butelki i smoczki na początku też nie sa potrzebne. IMHO nie warto pakować się w koszty i nabywać rzeczy, które mogą się nie przydać. Wózek. Jako pierwszy, uważam, najlepiej nabyć najprostszy model. Ewentualnie zainwestować w wózek, który posłuży min. do 3 r.ż. Takich wózków nie jest wiele i są drogie. Warto pamiętać, ze mało który wózek głęboko -spacerowysłuży w istocie jako głeboko-spacerowy. Najczęściej jest tak, iż w momencie kiedy dziecko dorasta do spacerówki, ta od głębokiego roli swojej nie spełnia. Wady to, miedzy innymi, zbyt wysokie zawieszenie siedziska spacerówki, zbyt duza waga, mała zwrotność i, bardzo czesto, nieodpwiednie wyważenie wózka w wersji spacerowej. Ubranek na początku nie kupować duzo. Moze sie okazać, ze dziecko urodzi sie duże i z najmniejszego rozmairu nie korzysta w góle. 4 zmiany w zupełnosci wystarczą (ja wiem, wiem jakie to trudne przejsć obojętnie obok tych slicznych maleńkosci ale lepiej wybrać się na zakupy bedąc juz mamą ). Normalne podpaski w szpitalu potrzebne nie będą. Mogą byc jednak potrzebne skarpety dla mamy W niektórych szpitalach trzeba mieć równiez swoje sztućce, kubek, talerz. Warto też pamiętać o wodzie niegazowanej i czymś lekkostrawnym do jedzenia. Bywa, że po porodzie mama nabywa \"prawa żywieniowe\" dopiero na drugi dzień czy za kilka godzin (zależy od godziny porodu). Poduszka i kołderka na początek nie sa konieczne. Kołderka moze sie przydać ale poducha nie. Na pewno będą przydatne rożki. Dla początkujących mam warto nabyć takie z usztywnianym dnem Akcesoria pielęgnacyjne typu mydło, szampon, zabawki do kapieli potrzebne nie są. Noworodka z zasady na początku myje sie samą wodą. Im dłuzej mie zmyje się warstwy ochronnej, tym lepiej. W mazi płodowej zawarte są przeciwciała, chroni ona też delikatną skórę dziecka natomiast sroki myjące skutecznie, i zbyt szybko, pozbawiają dziecko tej naturalnej ochrony. Moze sie równiez okazać, ze dziecko jest uczulone na składniki zawarte w mydle czy płynie do kąpieli. Również na oliwkę (bardzo częste uczulenia). Do pilęgnacji pupy wystarczy puder bądź delikatna maść ochronna. Warto nie przesadzać z używaniem kosmetyków i nie uzywać jednocześnie oliwki, kremu i pudru. Skóra musi oddychać Warto zaopatrzyć się też w maść dla mamy do pielęgnacji brodawek. Dość dobry jest bepanthen, którego uzywa się również do pielęgnacji niemowlęcej puty. Z kupnem sterylizatora również bym się wstrzymała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ale sie rozpisalyscie ledwo co nadazam z czytaniem, a u mnie troche na wariackich papierach w weekend szalalam po sklepach bo jeszcze pare rzeczy chcialam kupic przed wyjazdem na wakacje juz nie moge sie doczekac w niedziele lecimy huurrraa a tak poza tym to oki cos mnie brzuszek od dwoch dni pobolewal poszlam do szpitala powiedzieli ze mam zapalenie pecherza no i teraz na lekach jestem i znowu siedze w domku jak ja tego nie lubie jak chodze do pracy to przynajmniej dzien mi szybciej leci a tak to sie dluzy i konca nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPANIE: - łóżeczko (w naszym przypadku turystyczne Arti, jestem bardzo zadowolona bo można je delikatnie potrząsać- nie jest takie stabilne jak drewniane - dzięki czemu udawało się naszą pociechę usypiać elegancko w łóżeczku) - materac (u nas gryczano - kokosowy) - kołdra (śpiworki się u nas nie sprawdziły) - 2 prześcieradła - 2 poszewki na kołdrę - ceratka do łóżeczka (na początku nie stosowaliśmy, ale jak nam mała dwa razy obsikała łóżko to poszliśmy po rozum do głowy i założyliśmy. żeby było jej wygodnie na ceratkę kładziemy taki ogromny, złożony ręcznik a na to dopiero prześcieradło) - karuzelka nad łóżeczko (na początku niepotrzebna, ale jak dziecko będzie miało 2 m-ce to już będzie nią zainteresowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nic nie kupilam dla malucha wydaje mi sie ze bede miala na to jeszcze czas za ciuszkami bede sie rozgladac za 2 miesiace a umeblownaie pokoiku to dopiero okolo 8 miesiaca przyszla mamo fajnie masz ze juz posiadasz wszystkie rzeczy dla malucha u mnie w rodzinie to juz wszytscy po dzieciach albo przed takze wszytko bede musiala sama kupic i bez nerwow tam prosze buziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dwoch dni chodzi za mna twarog jem go jak opentana zastanawiam sie czy powinnam zaczac brac jakies preparaty witaminowe czy ktoras z was zaczela brac jakies dodatkowe witaminy w pastylkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o super ze tyle cennych infor
macji. I jeszcze poproszę takie, np. ile koszul do szpitala, ile tych duzych podpasek itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bladzaca nie wiem czy dostane tutaj prental to chyba polski lek tutaj popularny jest pregnacare tylko sie zastanawiam czy juz zaczac brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×