Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kurczę ktoś kiedyś pytał czy się nie boimy tej grypy... No ja się boję. Teraz przeczytałam o siedmiomiesięcznym dziecku chorym w Wawie czy Łodzi :( Jejku... A tak w ogóle to pogoda okropna. No i mnie też się nic nie chce basienia ;) Rosołku dzięki za zaproszenie na n-k. Zuzia ma tyle super komentarzy, że już mi nic nie przychodzi do głowy. Jest po prostu prześlicznym dzieckiem i tyle :) julka z tym kiblem to święte słowa. Ja chyba wytrzymam bez tego chodzika, choć myślę, że chwila dziennie by nie zaszkodziła... Ale nie mamy i chyba nie będę kupowała. U nas też wstawanie, fiku-miku dalej, choć już mniej :) no i łazić mu się zachciewa za raczki. Krasnalek mały :) Co tam u Przyszłej mamy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puściochy na maxa tu dzisiaj! Dzisiejsza pogoda działa na mnie fatalnie, źle sięczuję ogólnie, a jak na złość musiałam sobie robotę do domu przyniec, kilka tylko dokumentów do zredagowania, ale zawsze.... a miałam nigdy tego nie robić! ale siła wyższa, jutro mam spotkanie od rana to nie zdąrzę wszystkiego rano a dziśjak zwykle młyn no i do 14 czas zleciał.... Emi teraz śpi smacznie, zasnęła mi w autku i śpi w nosidełku;) Moi rodzice kupili jej dziś huśtawkę, się dziewczyna ucieszyła;) a śpiewala w niej jak ta lala;) No właśnie Szklana- jak malutka? Basieniu- tak co za duzo to nie zdrowo, ale ja z bezsilności opuszciłam ręce i mi tak zostało....straciłam wszelkąnadzieję w tej firmie zbliża się koniec moich poczynań.... szkoda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej hej Up 83 jak będziesz zazywac tabsy i nie zapomnisz to na pewno nie zajdziesz w ciąże - no way. Ja tabsów nie chcę, tylko prezerwatywa, w suemi z tym wiaże się pewne ryzyko - moja przyjaciólka (mozecie nie wierzyc :) ) dwa razy wadła bez stosunku :P takie jakiech ruchliwe plemniki jej męża hehehe Rosołku ale sie usmiałam z Zuzanny terrorystki heheh. Trafne pytanie odnośnie pantofelków... moja gaba chodzi tylko w skarpetkach antypoślizgowych - zakaldam dwie pary zeby nie marzła. Powinnam kupić buciki, jakie? Ona jeszcze nie chodzi, ale dużo stoi i cos tak czasem się na nóżkach przemieszcza przy meblach. Na spacer mamy kozaki takie jak do chodzenia, ale wnich nie pozwolę chodzić bo to taki byle jakie twarde buty - kupiłam do wózka zeby było ciepło, a jak gaba zacznie chodzić to kupię inne, moze to dopiero po zimie. Widze, że Pomorańcozwa w slad za Zawitkiem - zaleca skarpety :) Pimboli u nas nie ma szczepionek przeciw świnskiej grypie, więc nie mam zdania - balaby sie tylko dlatego ze słabo sa przebadane. Dziś zaszczepiłysmy sie z Gabą przeciwko zwykłej grypie - wahałam się ale za poradą znajomych lekarzy - zdecydowałam się. Agi - Igmik kiedys pisała o rybce, ale nie pamiętam o jakiej. Ja kupuję danie z bobovity z rybą - gaba je uwielbia. Julcia ciesze się z Tobą zdrowiem mamy! jak tam Ci idą jazdy? Moja mama mialaniedawno pierwsze podejscie do egzaminu - niestety nie udalo się.. ale będzie walczyć dalej :) musi się usamodzielnić, bo jak sie brat wyprowadzi to bidulka sama ze wszystkim zostanie. Na temat zdjec i maila isę nei wypowiem bo jeszcze na skrzynkę nei zaglądałam Klusia cieszę się ogromnie ze tak odżylaś w pracy! Doskonale to rozumiem :) Bije od Ciebie mega pozytywna energia :D:D:D szkoda tylko ze dzien jest takie krótki kiedy sie pracuje :) Gratki dla 9 miesięcznej Mai :) Szklana - bidulaka nasza Franeczka - zdrówka zdrówka zdrówka dla malusiej! haydi - no i jak nocki - dalej takie piekne? oj oj nie zdązej więcej poczytac.... jeszcze się tylko pochwalę ze w koncu zaliczyliśmy pierwsza porządną imprezę w sobotnię noc - bylo wystrzalowo - szalalałam jak waryjot hehe, nawet troche popiłam ale wszystko wyskakałam na parkiecie :P postaram sie odezwac jak najszybciej!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jestem z marcówek i mam pyt macie może jakieś sprawdzone sposoby na katarek?mała ma zapchany nosek i przez to taka marudna i jeść nie chce.Z góry dziękuję za odp.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś cicho u nas, nie??? Ewcia u nas działa euphorbium i ściąganie co chwilę. No i główka wyżej w łóżeczku. Aha, raz też kropnęłam na husteczkę dwie kropelki Olbas oil (do inhalacji) i udrożniły nosek. To tyle z moich doświadczeń. Mia no to fajnie, że poszaleliście w sobotę. My też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko spi, więc mam chwilkę na forum :) Ale ale,przez weekend tu się prawie nic nie działo. Szklana co u Was? Jak Franciszka? Julcia a widzisz, jest dobrze z mamą :) A dlaczego jeszcze operacja? Igmik odpoczywaj odpoczywaj odpoczywaj! Ja mam mamę w domu i jak tylko ma wolne, to trochę mogę odetchnąć od mojego szoguna małego. Majka a Ty znowu dałaś w palnik? No żesz Ty! A obiecałaś wiele razy temu, że to już ostatni raz :) Piksipku przejdzie jej na pewno. Zuza też się baardzo często budziła, teraz już nie ( puk puk-odpukać). N a bank ząbki. Ja również wszystkie humory Zuli zrzucam na zęby, a tu ani jednego kiełka :D Julka Adaś nie chce raczkować? Nie złam się, nie ucz w chodziku.Ja wiem jak jest ciężko, bo zanim Z.zaczęła raczkować musiałam ciągle ją prowadzać za rączki. Mia zapracowana, ale fajnie, że czasem znajdziesz chwilę :) Ewciu woda morska, maść majerankowa pod nosek; dobrze, żeby malec miał wyżej główkę. Dzięki za odpowiedzi w sprawie kapci. Poszłam za Waszymi radami i zakładam tylko skarpetki. Babki no ale powiedzcie mi co nieco o tych zabawkach, które macie,a które się sprawdzają u Waszych dzieci.Chodzi mi o jakieś edukacyjne,bo myślę już o prezencie choinkowym. Co warto kupić dla prawie rocznego dzieciaczka? Zuźka raczkuje na całego, latam z mopem codziennie. Z odkurzaczem też. Któregoś pięknego dnia bowiem córa moja dała mi znać, że podłoga brudna- zlizywała okruszki w kuchni :D Poza tym taki z niej wariat, jak tylko słyszy muzykę, mówię "tany-tany" i ona tak śmiesznie tańczy, nawet łapkami macha. Macie pozdrowionka od Marteczki. Podczytuje nas, ale jakoś nie może się zebrać, aby napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O...Rosołek wylazł z ukrycia :D Rosołku my mamy przeróżne zabawki,każda po chwili się nudzi. Numer 1 to ostatnio śmieci papierowe,które segregujemy do torby :) Wiki też kręci dupką,jak tylko usłyszy muzykę :D Marteczka Ty się tu pokazuj natychmiast :P Up ..no cisza,że aż w uszach piszczy..:) Dziewczynki melduneczki...jak to tak ..:D :D :D Lecę prasować,pa,pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He,he ale nie byle jakie..posegregowane :P Nie wiem jakie Zuza ma gusta zabawkowe :) Ma huśtawkę? Może jakiś stolik edukacyjny,ponoć robi furorę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wpadłam na sekundę powiedzieć,że z małym już lepiej.Gorączka spadła,rano jeszcze nieźle kaszlał ale zadzwonilam do przychodni umówić się na jutro na wizytę.A tu wróciłam z pracy i mały przestał kaszleć,raczej męczy go katar.W sumie to i tak chyba lepiej jak go lekarz zobaczy na wszelki wypadek.A dziś nocuje u mnie mama,bo nie chciałam brać zwolnienia lekarskiego na 2 dni (w środę przecież wolne),jutro do czasu gdy jestem w pracy zaopiekuje się dzieciakami.Młoda dziś była trochę marudna,na spacerze marudziła i w domu tez troszkę popłakiwała,ręce ciągle w buzi i apetyt raczej jej nie wrócił w pełni po chorobie.Pewnie to górne jedynki cholerne się przeciskają.Dobrze,że jest już zdrowa.Pa,do jutra,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, na weekend bylismy u tesciow maly sie wybawil z dziadkami:). Scielam wlosy mam takiego boba czuje sie swietnie w krotszych wygodniej szybciej ukladam je i lepiej wygadam i maly mnie nie ciagnie tak jak wczesniej:) i do okularkow pasuja bardziej krotksze wlosy niz dlugie .tak wiec jestem inna kobieta hehe . coraz blizej egazminow wiec nie mam czasu tak czesto zagladac bo musze sie uczyc . malemu wyszedl 6 zabek tez byl marudny . mowi juz ba ba ba ciagle i mama ale mama od wczoraj i bapa papa tez nowe . czekam do 12go na okres jutro ide kupic witaminy i czekamy na 9,10 dzien cyklu i sie staramy o dzidziusia. bylam miesiac czy dwa temu u ginekologa (mowila wszytsko jest ok i ze mam przyjsc w 2010 )czy lepiej zebym poszla przed zajsciem ?? tylko nie wiem czy dostane termin tak szybko .jak zajde teraz to bedzie 18miesiecy roznicy.nie moge sie juz doczekac:) zadna z was nie jest w ciazy?? jeszcze:) ja nie stosuje tabletek ,nigdy nie bralam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) dopiero po 21 wrocilam do domu z jazd.... a jazdy nawet dobrze neiraz sa drobne podtkniecia ale ogolnie ok :) Rosolku musi byc operacja bo guza trzeba wycuac bo jest duzy :( ale wazne ze nie nowotwor... dobra ide nynkac jutro ciezki dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellooooooo :) Dokładnie 9 miesięcy temu...we wtorek..o godzinie 8.50... przyszła na świat moja ukochana córcia🌻👄🌻👄🌻👄🌻👄🌻👄:D :D :D :D :D Pobudka o 6.30 i chyba tak już zostanie..;) Kawkę piję,chce ktoś?Chyba,że jeszcze śpicie?? No Piksip już na pewno biedna ciężko pracuje. Roburku dobrze,że dzieciaczki wracają do formy :) Buziaki dla was 👄 Przyszła no to trzymam kciuki :) Szklana daj znać co u Was? Nie wspomnę już o wszystkich dziewczynach,które nie zaglądały jakiś czas..melduneczki seniority :D :D :D Miłego dnia Forumki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Nadrobilam zaleglosci i moge napisac co tam u nas. Maly marudny, rosnie kolejny zabek, juz widac go pod dziaselkiem, wszystko wklada do buzki. Rozgladam sie za bucikami i wszystkie takie grubsze, ciplejsze zaczynaja sie od rozm. 19 a maly ma mniejsza noge, przynajmniej tak mi sie wydaej, ze one a dla niego za duze i smiesznie wyglada. Sa jeszcze takie niemowlece, nie do chodzenia, moze taki kupie. Czytalam o noszeniu bucikow po domku i pisalo w ksiazce, ze najlepiej zeby dziecko nosilo skarpetki antyposlizgowe lub biegalo na bosaka, ma to duzy wplyw zby uniknac plaskostopia. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale maly moj biega w skarpetach. My nie bylismy jeszcze na zadnej zakraplanej imprezce, niby wszyscy chetni do zostania z dzieckiem, ale jakos nikt nie proponuje, zebysmy gdzies razem wybyli a oni zaopiekuja sie. na tapecie jest tescioa, ktora wkurza mnie, wpada tylko wtedy kiedy sama zapragnie (czyli praktycznie w ogole, bo na palcach jednej reki mozna policzyc jej odwiedziny), na zaproszenia nie reaguje. Zastanawiam sie co kupic malemu na swieta, na razie nie mam pomyslu bo wszystkie zabawki dobre sa na 5 min potem zaczyna sie raczkowanie i wstawanie przy czym da sie, najlepiej pasuje mu odkurzacz, suaszarki, golarki itd. Musze przed nim to chowac. U nas dzis cieplo, ale troche deszczowo. Przyszla kobieta zmienna jest, hehe nie zal bylo ci dlugich wloskow?;) Ja mam takie za ramiona, maly ciagnie je ale jakos boje isc do fryzjera;) W ogole chce pomalowac na jakis fajny blond, ale nie moge zdecydowac sie na kolor, nie zeby byl bialy i taki mysi, moze jakis loneczny blond, sama nie wiem. Mnie M. namawia na drugie dziecko, oszalal. Nie wiem czy mowi prawde czy tylko tak zartuje sobie, ale on zwykle nie rzuca slow na wiatr. Takze bedzie zyl i czeka w zawieszeniu:) Mial teraz 2 tyg urlopu i nie dopuszczal mnie do kompa, no ale skonczyly sie dobr czasy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Julcia nic sie nie martwcie usuwaniem guza - grunt że nie nowotwór złosliwy - ja w wieku 20 lat miałam usuwanego guza z piersi - niezłosliwy - tzw fibroadenoma (czy jakoś tak) gruczolako- włókniak - wycięli bo rosło, guz miał jakieś 2-3 cm! śladu nie ma - fakt ze zrobili mi piękne cięcie plastyczne koło brodawki, ale tak czy siak - niech się mama nie martwi! Njawazniejsze ze nie ma komórek rakowych. Wszystko będzie ok, zobaczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za podpowiedzi.Będziemy walczyć z tym niedobrym katarkiem.Życzymy wszystkim zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia na katarek to tak jak dziewczyny podpowiadają - główka wysoko, czesto ściągamy szpiki m(ale uwaga zeby nei spowodowac przekrwienia sluzówki!) , ja stosowałam krople chyba EUPHORBIUM (to chyba homeopatyk) i stosowąłm na przemian z wodą morską mnie odradzano inhalacje typowe, ale mialam maśc mentolowa (czy eukaliptusowa) dla niemowląt taka w zółto granatowej tubce (zapomniałam nawze) smarowałam plecki i klatkę i tez fajnie udrażnaiąlo nosek. Kroplami do inhalacji mozesz delikatnie skropic pieluszkę i zawiesić na łózeczku (tylko zeby dzidek oczek nie zatarł) ja też chętnie skorzystam z podpowiedzi w sprawei zabawek - dziadkowie chca kupic gabie - jeździk pchacz gaba ma skrzynke na zabawki na kólkach i ciagle by w niej siedziała i jeździła, a jak jest pełna zabawek to ja sobie pcha i idzie :) Przyszła dawaj fotki fryzurki :) ja tez sie poczułam super jak sciachalam wloscy na boba - juz sie nadaja do ponownego sciecia :) basienia - gratki dla Wiktorii - alez ten czas zasuwa, co nie? Ja dziś potrzebuje hektolitrów kawy - pogoda faktalna, a tematy na biurku cięzkie, oj cięzkie, jutro nie bedzie odpoczynku :( Suma ja gabie kupiłam buciki w rozm 20 :) ale w nich nie chodzi, wydaje mi sie ze sa cieplejsze niz takie typowo niemowlęce. Gaba ma podobne preferencje w sprawei zabawek ;) no i papierki, o których pisały wczesniej dziewczyny. Dla mojej córy najlepszym prezentem bylo by konfetti :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja juz po spotkaniu. Męczące takie spotkania są, tym bartdziej, że trzeba było ustalać pewne kwestie współpracy. A do tego od wczoraj wieczora czuje się niewyraźnie....gardełko pobolewa, katar się nasila.... tfu, tfu, zeby małej nie zarazić:( Głowa mnie boli:( Jutro wolne a ja bede leżeć chora....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piksip witaminki,grzaniec,ciepły mąż i do wyra :D A sio choróbsko...a kysz!!! Rosołku widzisz Mia docenia papierki :P To takie oryginalne :)..he,he.he..:D Ja znalazłam fajną huśtawkę do domu i do ogrodu i chyba ją kupię... http://www.allegro.pl/item798405445_borowka_hustawka_dla_dzieci_idealna_na_prezent.html Jeździk mamy..kupiłam okazyjnie,za punkty zbierane w banku :)pchacza nie kupuję.. Sanki mamy..stare,ale szkoda mi kasy.A te są jeszcze w dobrym stanie. Mia słońce ..🌻 dla Ciebie.Posyłam dobrego duszka co Ci w pracy pomoże :) A pogoda fatalna... Nosicie czapki?Ja dzisiaj wyskoczyłam na dwór w czapie...a tu prawie wszyscy bez chodzą..chyba jakaś dziwna jestem :) I śmieszna,jak to teściowa mówi :D :D :D Buziole idę kawkę walnąć...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia - faj na ta hustawka! Skoro piszecie, ze dzieci lubią hustawki to ja też kupię :) Mąż nie chciał takiej co futryny trzeba nawiercać, ale ta jest super i do ogrodu można wynieśc w lecie! Jeszcze tylko sprawdze jak długo posłuży - do ilu kg siedze w kancelraii przy otwartym oknie bo tak mnie muli i słabi, żeby mnie tylko nie zawiało bo te choróbska sie panoszą jak najgorsze cholerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra... kawka jest...Wiki śpi,M w pracy,a ja obżeram się milką,alpejskie mleczko :) Tak se popisze,sama do siebie,bo chyba nikogo nie ma,ale co tam :) Wiki znów zasypia sama :D yes,yes,yes..jestem szczęśliwa.Muszę jeszcze pomyśleć co zrobić,żeby nie budziła się w nocy. I przede wszystkim jak odzwyczaić od smoka. Co prawda w użyciu jest tylko do usypiania..do pierwszego wyplucia.Ale jednak..boję się,że nie dam rady być stanowcza. A wy kobietki jak to z tym smoczkiem u was jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia my dajemy gabie smoka do spania - w dzien zazwyczaj zasypia ze smokiem - jak to ujęłś - do pierwszego wyplucia. Na noc zazwyczaj pada bez smoka, ale czasem trzeba smokiem dopomóc, w nocy jak sie wierci - wtykamy smoka - bo to oznacza nasz spokój -moze to wszystko egoistyczne, a moze nie - w końcu dziecko ma potrzebę ssania, to naturalny odruch niemolęcia, tak więc doszłam do wniosku ze nie ma co dac się zwariować, do roku pozwolę gabie dziamolić smoka do zasypiania, jak do tego czasu sama nie zacznie go odrzucać (bo przeciez tak to sie teraz działo ze sama zrezygnowała ze smoka w penych sytuacjach) - to będziemy oduczac. Nie wiem czy smok szkodzi kiedy jeszcze zebów nie ma - ale u nas jeszcze nie ma ani jednego i tak sobie myślę, ze może jeszcze nam nie szkodzi. ale z drugiej strony - mój mąz był zapychany smokiem czesto i to do 2 roku zycia a zęby ma jak z reklamy choć aparatu nigdy nie nosił... reasumując - ja jeszcze nie oduczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 kg - to biorąc pod uwagę tempo w jakim gaba przyiera na wadze - hustawaka nam jeszcze długoooooooooooooo posłuży hehe przez ostatnie dwa miesiące przybrała 600 g. To mało? Mieści się w granicach dla 10 miesiacas życia, choć jest drobniutka. lekarka mówiła ze nie zaszkodzi zrobić morfologię i badanie moczu. Badanie moczu ok,a le kłuć dziecko bez potrzeby? Tak mi coś świta ze kiedys czytałam ze w tym wieku maluchy przybieraja po 300 g? Mylę się ? Musze to przemysleć bo niebardzo mam ochote iśc z gaba na pobieranie krwi. Myslicie ze powinnam???? No i jak oddawac ta krew - ukłucia w głowkę (no nie!!!!) czy paluszek - lekarka mówiłaze przy palcu czasem wiecej krzykyu bo trudniej krewki utoczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za pełną i piękną wypowiedź :) Do roku to już niedługo :D Ja właśnie też nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria też mało przybiera,teraz nawet nie wiem ile,bo podczas ostatniej wizyty w ośrodku była tak chora,że nie chciałam jej męczyć.. Mi się wydaje,że taki jej urok,jest drobna.My robiliśmy i posiew moczu i krew i usg brzuszka i wszystko ok. A huśtawka podoba mi się,bo mobilna i niedroga :) I nam też długo posłuży pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×