Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pearl-wish

rozmowa kwalifikacyjna - stach ma wielkie oczy

Polecane posty

Gość pearl-wish
Jaki jest interes pracodawcy w popisywaniu się długai skomplikowaną rekrutacją? Przed kim mieliby się popisywać? Przeciez on traci na tym czas i niekiedy bardzo duże pieniądze... Natomiast jeśli znajdą odpowiedniego pracownika to zyskuje znacznie więcej. Im bardziej uważnie go szuka tym więcej na tym zyska...wszystko jest efektem kalkulacji. Co do pracy sprzedawcy...hmm, chyba każdy z nas poznał w życiu "sprzedawców" i SPRZEDAWCÓW...mam na mysli, że nawet tak pozornie proste zajęcie wymaga często dużo wyczucia. Przecież taka osoba ma bezpośredni kontakt z klientem....musi mieć to coś, czyli odpowiedni charakter. Każda sosba inaczej reaguje gdy się zniecierpliwi i w każdej innej sytuacji. Oczywiście większośc z tych rzeczy i tak "wyjdzie w praniu" natomiast przyznacie chyba racje że jesli uda się takie rzeczy wyeliminować juz na rozmowie to potem współpraca znacznie lepiej się układa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Prośba o wymienienie swoich negatywnych stron jest bardzo częsta na rozmowach. Jest to swego rodzaju pułapka. Jesli ktoś nie wie jak je "ominąć" to w nią wpadnie wymieniając swoje słabości :P a oto metoda: zamienic swoje zalety na wady! Można wtedy powiedzieć: uważam swój pedantyzm lub nadmierną punktualność za wade. Jesli zostaniecie zapytani: dlaczego uważasz to za swoja wadę? możecie wówczas odpowiedzieć: ponieważ bardzo się martwię zawsze wtedy gdy sprawy nie układają sie zgodnie z planem, gdyż tak bardzo zależy mi na porządku w pracy i tp...inwencja twórcza w tym temacie zależy od was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1233esdfdc
buhaha,,,,,,,, tala z ciebie osoba rekrutujaca ja k z koziej dupy trabka www.zal.pl no twe rady sa na poziomoe przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Page Down
pearl-wish nie zgadzam sie z toba - uwazam ze dorabiasz zbedna ideologie do rekrutacji i zatrudniania pracowników. Wlasnie takie podejscie ludzi rekrurujacych mnie drazni. Robienie z romowy kawlifikacyjnej cyrku i kwestii zycia lub smieci. Tak naprawde romowa nie ujawni w 100% jaki kto jest bo mozna swietnie udawac grac Wiec po co te techniki socjologiczne jak i tak wszsytko wychodzi dopiero w "praniu". Teraz gdzie obecnie pracuje, rozmowa na to stanowisko była normalna - pani ktora ze mna rozmawiala (teraz kolezanka) nie zadawala durnych pytan, nie robiła jakis chwytów. Normalnie pytała o sprawy potrzebne w tej pracy. Rozmowa była bardzo luźna i nie sprawiala jakiej stresującej sytuacji.Dzieki temu ja czułam sie swobonie i dobrze m poszło skoro mam te prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liść.........
w przyszłym tygodniu jestem umówiona na rozmowę w sprawie pracy. Rozmowa ta będzie prowadzona właśnie przez firmę zajmującą się rekrutacją. Chciałabym dowiedzieć się jakich pytań mogę się spodziewać, ponieważ będę pierwszy raz na takiej rozmowie. Wcześniej pracowałam na stanowisku o które będę się ubiegać, mam doświadczenie, byłam na kilku rozmowach kwalifikacyjnych, ale były to rozmowy bezpośrednio z pracodawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja........
pedantyzm, nadm punktualnosc mozesz podac jescze kilka przykladow:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenicha
liść........ Pytania przykladowe jakie mi sie trafiły na rozmowach: Dlaczego chce pani u nas pracować ?(to standartowe pytanie) Co Pani wie o naszej firmie? (przed każdą rozmowa lepiej troche poczytac w necie o danej firmie) Proszę wymienic 5 cech które Panią okreslają Proszę wymienic 3 negatywne cechy (uwaga pułapka jak pisala pearlwish) W jakim stopniu posluguje sie pani komputerem, jakimis programami, języki obce (to zalezy od stanowiska na jakie sie ubiegasz) Jakby się Pani zachowala gdyby klient byl nie mily i na Panią krzyczal ? Czy lubi Pani pracę w zespole czy raczej indywidualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenicha
* nie miły-----> niemiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Jakkolwiek rozne bylyby wasze opinie na temat sensownosci robienia skomplikowanych rozmow kwalifikacyjych, musicie przyznac ze takie sie zdarzaja. Jezeli zalezy wam na konkretnej pracy to chyba nie macie innego wyjscia, tylko sie do nich przygotowac. Ja osobiscie juz sie nie zajmuje rekrutacja ale rozpracowywaniem jej metod. Nie zgadzam sie z tym, ze rozmowy wogole nie maja sensu i ze wystaczy pogawedka przy kawce PageDown :P Lisc, pamietaj o tym zeby dobrze znac swoje CV (czesto sie zdarza ze ludzie zapominaja o czesci swojego doswiadczenia...zwlaszcza w stresie). Przypomnij tez sobie sytuacje kluczowe w dotychczasowej pracy. Przede wszystkim te ktorymi mozesz sie pochwalic (pod katem: pracy w zespole, dzialan samodzielnych, szybkiej reakcji, kreatywnosci, chwile w ktorych przejmowalas inicjatywe, skutecznosci, sukcesow ktore mozesz udokumentowac np: jakis wiekszy projekt i tp.) oprocz tego przypomnij sobie tez zle chwile ale....tylko takie gdzie np. przyczyna tego zla nie bylas ty ale sytuacja - wtedy nie zostanie to potraktowane jako twoja wina i porazka, ale cos co i tak by sie wydarzylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stresa mam
ja mam rozmowe na stanowisko sekretarka medyczna o co moga pytac jakie najl podac tutaj wady i zalety tego pyt najbardziej sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Innym przykladem odpowiedzi na pytanie o negatywne cechy moga byc: nadmierna motywacja do pracy, tlumiona na poprzednim stanowisku - mozecie wowczas uzasadnic ze czuliscie sie niekomfortowo gdy szef nie podzielal waszego entuzjazmu. Nalezy jednak uwaznie dobierac takie przyklady, gdyz sa stanowiska, na ktore taki zapal i energia nie sa wcale mile widziane :P Czesto tez spotyka sie pytania o wady poprzedniego pracodawcy i o przyczyne zmiany pracy. Radze nie wieszac psow na poprzedniku...jakikolwiek by on nie byl ;) ...nie przesadzajcie tez w druga strone i nie bierzcie calej winy na siebie :P Najlepiej dyplomatycznie wyjasnic przyczyne zmiany...najlepiej jesli podacie sytuacyjna a nie personalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Zeby dobrze sie do tej rozmowy przygotowac to powinnas sobie najpierw odpowiedziec na pytanie: jakie cechy posiada idealna osoba na to stanowisko. Wowczas bedzie ci latwiej przewidziec jakie padna pytania. Jesli chodzi o stanowisko o ktorym mowisz to spodziewalabym sie pytan o sposoby organizacji pracy. Tego jak sie do niej przygotowujesz...pewnie poprosza cie o podanie przykladow z poprzedniej pracy. Jako sekretarka medyczna bedziesz miala kontakt z pacjentami wiec moga cie pytac o osobowosc, o to jak reagujesz na stres...jesli beda to niebezposrednie pytania to miej na uwadze to co oni chca uslyszec :) Moga sie np zapytac: opowiedz o sytuacji w ktorej mialas problem z klopotliwym klientem...i jak sobie z nim poradzilas :) Powinnas tez wystapic jako osoba dyskretna......wiec pamietaj zeby przytaczac odpowiednie przyklady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stresa mam
ajak poprosza zeby wymienic wady i zalety? to jakie najl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sie czy
stach ma wielkie oczy????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
mozesz np powiedziec ze jestes pracowita, i uznajesz to za swoja wade gdyz sprawia ona, ze nie masz zbyt wiele czasu dla siebie ;) kolejna rzecza jest wymienianie rzeczywistych wad, ale w formie przeszlej typu: zdarzalo mi sie..... Lub mozesz podac aktualna wade oraz koniecznie sposoby jakich uzywasz zeby z nia walczyc :) Mozesz wowczas zyskac uznanie jako osoba swiadoma swoich bledow i wad, ktora dobrze sobie z nimi radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Stach ktory siedzi na rozmowie kwalifikacyjnej na pewno ma WIELKIE oczy....ze strachu ;) .....zupelnie nie potrzebnie, bo ma swietne CV, doswiadczenie i zazwyczaj duzo pewnosci siebie....ale oczy sa wielkie, bo nie przygotowal sie do rozmowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakalec
podajcie jakieś przykłady wad, które mogą być zaletami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja............................
a co odp jak zapytaja czy chce pani dalej sie ksztalcic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Najlepiej odpowiedzic wtedy ze nie masz nic przeciwko dalszemu ksztalceniu jezeli zajdzie taka potrzeba (jesli oczywiscie jest to zgodne z prawda ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja............................
ja ubiegam sie o staz i zast sie co odp jak sie zapytaja czy chce kontynuowac studia os pazdziernika? bo zamierzam ale czy to nie wystraszy pracodawcy?moze najlepiej nie mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche to bez sensu bo wiadomo jak ciezko jest o prace rady takie mozna sobie przeczytac w kazdym serwisie stres i tak dalej to pierdoly. Zobaczcie co sie dzieje w rejonach gdzie jest duze bezrobocie, a niektore obszary wygladaja jakby tydzien temu skonczyla sie druga wojna swiatowa(patrz warminsko-mazurskie) tam pracodawcy robia co chca a rozmowy jakies tam kwalifikacyjne to sobie mozna w dupe wsadzic. I takie pierdolenie o tym jak to pracodawcy szukaja pracownika staranie mozna sobie wiesz juz gdzie wsadzic zejdz na ziemie a moderatora prosze o zamkniecie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
A jednak sa tu osoby ktorym temat sie przydaje. Jesli postanowiles skupiac sie na tym, jak jest zle, to nic u siebie nie zmienisz. Jaki jest twoj cel w proszeniu moderatora o zamkniecie tematu? wiedz ze, wkladanie wysilku w poszukiwanie pracownikow laczy sie z wiekszym do niego szacunkiem. A tym samym z poprawa warunkow pracy. Mysle ze te zmiany sa dlugoterminowe i warte zachodu. Porownaj sobie sytuacje 10 lat temu w rejonach z duzym bezrobociem z tym co jest teraz. Osobiscie interesuje mnie rejon Podlasia... rozmawialam z osobami zatrudnianymi przez urzad pracy, ktore mowily o znacznej poprawie. Wielomiesieczne oczekiwanie na oferte pracy poszlo w niepamiec i jesli ktos na prawde chce pracowac to nie ma z tym wiekszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
ja......Podejrzewam ze skoro pracodawca pytal sie czy chcesz kontynuowac studia to chyba sie tego spodziewa :) Natomiast jesli nie wie nic a Ciebie interesuje tylko okres wakacyjny to radze mu to powiedziec...bo jesli zrobisz go w tzw balona to mozesz potem nie liczyc na przedluzenie wspolpracy np po studiach ;) a moze bedzie warto... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien probny
staram sie o prace asystentki stomatologa i bede miala dzien probny, jak najlepiej sie zachowac, rozumiem, ze wykazac zainteresowanie i duzo pytac ( z tym nie bedzie problemu, bo nigdy nie mialam z tym doczynienia), powinnam jeszcze na cos zwrocic szczegolna uwage? Czy bedzie w zlym tonie jak bede notowac, np: nazwy preparatow, czy materialow i jak nalezy je rozrabiac, w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zapytali o moja najwieksza wade i najwieksza zalete oraz dlaczego wlasnie w tej firmie chce pracowac - to bylo dla mnie najtrudniejsze. powiedzialam, ze jestem niepunktualna, ale pracuje nad tym, a za zalete podalam ambicje. bardzo sie im spodobalam, a po tym jak powiedzialam o niepunktualnosci to zaczeli sie smiac i powiedzieli, ze doceniaja moja szczerosc i czy dla nowej pracy moge przestac sie spozniac ;) potem powiedzieli, ze urzekla ich moja osobowosc :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec po pierwsze nie znamy sie wiec prosze mi nie mowic na \"ty\"(w ogole co to za zwyczaj,ze nieznane osoby odzywaja sie do siebie w ten sposob).Boze strasznie nie lubie jak ktos mi mowi na \"ty\" Jesli pani chciala zalozyc topic to prosze go kontynuowac i odzywac,dawac wskazowki jesli sie powiedzialo \"A\" to trzeba powiedziec \"B\". A nie tak jak osoba \"Ja\" zadala pytanie o 13:52 a pani odzywa sie 4 godziny pozniej.Pewnie nie doczekawszy sie odpowiedzi od pani dala sobie spokoj Laske pani nikomu nie robi sama pani zalozyla temat wiec prosze,zeby pani jednak sie trzymala pewnych regul. Troche przyzwoitosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja............................
czesto zdarza sie tak ze pracodawca wypytuje o zycie prywatne bardzo mnie to denerwuje bo chyba to nie jego sprawa czy i kiedy zamierzam wyjsc za maz i miec dzieci? czy moge nie odp na takie pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepewna......
Chcialabym sie ubiegac o prace sprzedawcy w drogerii. W zwiazku z tym mam pytanie: Czy wypada powiedziec na rozmowie kwalifikacyjnej, ze interesuje sie kosmetykami i swoja wiedze czerpie ze strony internetowej : "damska torebka"? Na tej stronie ludzie umieszczaja recenzje kosmetykow, opisuja ich wady i zalety, wystawiaja oceny. Mysle,ze dosyc duzo wiem w tym temacie, nie mialabym chyba duzego problemu, aby np. pomoc danej osobie w poszukiwaniu odpowiedniego tuszu do rzes czy podkladu. Znam prawie wszystkie i juz z samej nazwy kosmetyku kojarze, ktory co robi. Nie musze czytac na opakowaniu, tylko od razu wiem, ktory z tuszy lezacych na polce jest wydluzajacy, a ktory pogrubiajacy. Ale nie zabrzmi to glupio?? Nie wiem czy powinnam wspominac pracodawcy, ze czerpie swoja wiedze z internetu... Moze nie powinnam podawac nazwy strony... Prosze o odpowiedz, bo nie wiem czy to ma w ogole sens, zebym mowila na rozmowie o tej stronie internetowej, nie chce zostac zle odebrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
Dzien probny, mysle ze powinnas porozmawiac o tym z osoba z ktora bedziesz bezposrednio pracowac. Wszystko zalezy od tego jakie zasady panuja w miejscu pracy. Poniewaz bedziesz pracowac w obecnosci pacjenta to musisz sie upewnic czy notowanie podczas pracy to dobry pomysl (pacjent moze czuc sie niekomfortowo z faktem ze asystentka jest w trakcie szkolenia) Mysle ze szczegolna uwazge powinnas zwrocic na komunikacje z lekarzem, tak aby wasza wspolpraca byla sprawna....moze warto z nim porozmawiac o tym przed praca. Wazne sa wszystkie elementy...nawet to, jak masz sie do niego zwracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pearl-wish
ja..... masz ozywiscie prawo nieodpowiadac na takie pytania. A co wiecej pracodawca nie ma prawa cie o to pytac. Natomiast wiadomo, ze jesli one juz padna, to nie w twoim interesie bedzie pouczanie pracodawcy .... proponuje wiec, udzielac wymijajacych odpowiedzi...dajac tym samym znac ze sa one dla ciebie niewygodne. Jesli natomiast osoba z ktora rozmawiasz bedzie naciskac a Ty nie bedziesz miala ochoty dzielic sie informacjami....mozesz wowczas powiedziec ze wolalabys na to pytanie nie odpowiadac- asertywnosc tez moze byc poszukiwana cecha u pracownika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×