Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę się tego pozbyć

WYPRYSKI na SUTKU. Głupie ale... może któraś doradzi

Polecane posty

Gość fona
Podobno potówki albo zła dieta, więc talk i oczyszczanie organizmu od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam z tym problemem u ginekolog, powiedziała mi, ze to nic groźnego, przekuła mi to igłą lekarską i wycisnęła. Powiedziała rownież, że po jakimś czasie może powrócić, ale nie ma się czym stresować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trishia1980
Ja od kilku tygodni mam białawy wyprysk na brodawce sutkowej -na otoczce też mam, ale od zawsze i go nie jeden. Wyprysk chowa się, gdy brodawka nie jest napięta. Uwidacznia się przy napiętej i wtedy jest twarszy, ale nie twardy Nie mam dzieci i nie jestm w ciąży. Czy któraś z Was miała białe wypryski na samej brodawce, nie tylko otoczce? Czy to faktycznie gruczoły łojowe? Proszę o pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trishia1980
Odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trishia1980
Mam jeszcze obok dwa malutkie wypryski, więc pewnie to jednak te gruczoły łojowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam
Też mam na szczycie brodawki białe zgrubiebinie.Co ciekawe widać jak przy napietej brodawce,a poza tym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościowka
Szukałam podobnego temtu.Tez mam nieco twardy biały wyprysk na brodawce.Niedający się wynieść.Macie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trisha1980
Ja pod moim najwiekszym wypryskiem mam zgrubienie,ale nie wyczywam guzka itd.Nic nie chce wyjść,a że gniotę i uciskam to pier$ pobolewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam niestety podobnie
Odświażam temat. Mam wypryski na szczycie brodawki, białe, nic nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia28282
Prześledziłam wątek od poczatku....zastanawia mnie sprzecznosc waszych pogladów.:( KIlka oosb mówi-definitywnie nie wyciskac,a ktoś inny tu mówi "lekarka mi przebila i wycisneła" :( Ja mam 28 lat i po jednej kroscie na kazdej piersi.Od wielu lat.WYglada to okropnie,małe piersi i takie coś przykuwające uwagę.To moj wielki kompleks.Wstydze sie nawet robić usg.Zdołował mnie niedawno facet ktory w intymnej mnie zapytał "coś tu masz"...;( U mnie to jest ciemnorózowa wypukła krosta na otoczce,czasami bardziej płaska ,czasmi nabrzmiała.RAz na jakiś czas to wyciskam.WYlewa się baaardzo duzo bezbarwnego płynu,a pozniej sporo krwi (cala hustczka).Piecze to pozniej okolo tygodnia,Robi sie duzy strup,strup odpada... Po pewnym czasie krosta znowu kiełkuje i rosnie :( i tak ciagle od wielu lat. Dziewczyny SKoro to jest jakis zaburzony gruczoł łojowy,produkujacy łoj...To jaki jest sens go natłuszczac i zatykac kremem??? Jestem gotowa poddac sie zabiegowi chirurgicznemu,wycieciu laserem w prywatnej klini ceitp.Mysle ze to nie sa straszliwe koszty. POzatym UWazam, ze kazda różowiutka,płąska bliznienka bedzie lepsza od tego wiecznego górującego pryszcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia28282
wkurza mnie tylko to, ze to wyglada jak nabrzmiały dojrzewajacy górujący pryszczyk.Bo jakby to była płąska plamka to ok. Gdy wyciskam mozolnie z kazdej strony czasami nic nie leci...i nadal jest wypukłe:( Trudno znalezc ujscie tego czegoś. Mysle ze to jest coś bardzo głęboko wewnatrz warstw skóry. A czasami jak wycisnę całą husteczkę i czekam na płaski strupek...nastepnego dnia widzę znowu górkę jakbym nic nie wyciskała:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u mnie było wiele lat na obu brodawkach, wyciskałam czasem troszkę, nie do krwi bynajmniej, ostatecznie to gruczoł łojowy, więc wyciskanie go nie zaszkodzi, tak samo jak z wągrami. Obecnie mam 2 malutkie na jednej brodawce, na drugiej zniknęło całkiem. Polecam się nie przejmować, to też ma swój urok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem "szczęśliwą" posiadaczką tego czegoś od wielu wielu lat :( a w dodatku mam wklęśnięte brodawki, ohyda ;( także się pocieszcie chociaż, że mogłyście mieć jeszcze gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam na jednym sutku. wycisne i wylatuje takie jak z normalnego pryszcza. potem niema tego przez jakis czas ale potem znowu sie pojawia. odkad nawilzam piersi ze wzgledu na ciaze to nie ma ich tak czesto jak kiedys. no coz.. trzeba z tym zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila211
Jezus dziewczyny nie stascie a tez to mam dzis bralam prysnic i to zaluwazywal kilka dni mnie bolala piers a nagle takie cos i strascie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mam bardzo źle. Nie wiem czy mogę to porównać z Waszym wypryskiem, ale ja zauważyłam dzisiaj na lewej piersi jak brodawka taka "krostkę". Jest czerwona i trochę szczypie gdy się dotyka. Tak jakby nie było na niej skóry. Nie wiem co się dzieje. Dodam, że jestem nastolatka i boję się powiedzieć rodzicom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżam. Od założenia wątku minęło kilka lat, może któraś z Was w tym czasie znalazła sposób, aby zwalczyć owe niedoskonałości? Mam je od jakiegoś czasu, nie jestem w stanie określić dokładnie, może 2 lata? Wcześniej nie zwracałam na to uwagi i nie były zbyt duże, jak zaczęłam wyciskać, to się powiększyły...I teraz mam problem. Byłam z tym u ginekologa, babeczka powiedziała,że nie wie co to, ale to nic takiego i powiedziała, że ewentualnie mogę pójść do dermatologa. Drugi ginekolog przepisał mi antybiotyk - Triderm. Niestety nie pomogło. A powiedział, że na pewno pomoże, a jak nie, to żeby przyjść do niego z jodyną... Wystraszyłam się, bo chyba chciał mi to nacinać, a nie chcę zostać z jakimiś dziurami czy otwartymi ranami...Choć teraz żałuję, bo może chciał mi to przekłuć i wycisnąć, jak jedna dziewczyna w tym wątku pisała. Próbowałam natłuszczać (może zbyt szybko się poddałam, bo po tygodniu), stosowałam też zasypkę Alantan, bo słyszałam, że pomaga. Ale nic z tego. Akurat zasypkę katowałam około 2 tygodni i kilka razy dziennie. Używałam kremu "górskij spasatiel" (rosyjski), różnych olejków naturalnych, kremu mumio. Teraz stosuję maść cynkową, zastanawiam się nad Benzacne (czytałam gdzieś, że pomaga). Nie wiem już sama, co robić, a bardzo chciałabym się tego pozbyć. Najprawdopodobniej nowu odwiedzę innego ginekologa i może dermatologa, a jak nie, to jestem gotowa iść do chirurga. Musi, no musi być sposób, żeby to zniknęło! Dziewczyny, dajcie znać, o ile tu zajrzycie, czy po tylu latach Wam to zniknęło. W kupie siła!!! :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DROGIE PANIE i MŁODE DZIEWCZYNY. Z onkologicznego punktu - jeśli macie w obrębie otoczki sutkowej lub na brodawce jakąkolwiek "krostkę" NIGDY NIE WOLNO!! w tym miejscu samodzielnie "znęcać się" nad piersią. A już WOGÓLE!! samej sobie wyciskać w tym miejscu. Pierś kobiety jest zbudowana m.in z bardzo delikatnej tkanki gruczołowej oraz w przypadku nieco starszych PAŃ także z tkanki tłuszczowej. Otoczka sutkowa wraz z brodawką stanowi centralną część piersi w której znajdują się przewody mlekowe. Każda nieprawidłowa i "mechaniczna" ingerencja podczas próby wyciskania takiego miejsca w piersi JEST NIEDOPUSZCZALNA! A WASZE WSZYSTKIE SPOSTRZEŻENIA i WĄTLPLIWOŚCI w/w temacie może ocenić wyłącznie lekarz rodzinny lub ginekolog. Pozdr. dla WSZYSTKICH PAŃ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cichutkaaa
Witajcie. Ja tez mam ten problem od paru lat.. Bardzo to przeszkadza i z czasem pojawiło się tego więcej. Nie wiem co z tym zrobić. Niby partnerowi nie przeszkadza ale to nie znaczy, ze Ja chcem to znosić :( może do tej pory ktos w jakiś sposób sobie z tym poradził? Dodam ze po trzech ciazach jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykladam znieciony lisc zyworodki pierzastej juz drugi dzien i naprawde pmaga. W zdrowej zywnosci kupilam sok z zyworodki bez alkoholu. Zazywam lyzke rano na czczo. Kuracja super a zyworodka czyni cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Myślę, że mam podobny problem. Obok brodawki (na otoczce, wręcz nakłada się na brodawkę) mam taki malutki guzek (narosl), który wystaje ponad powierzchnię skóry. Jest to jaśniejsze od skóry i zawiera coś białego w środku. Nie wyczuwam żadnego zgrubienia w piersi. Nie boli mnie to. Jest to taka jak pisałam mała narosl, okrągła z czymś białym w środku, widoczna głównie wtedy, gdy sutek ,,stoi,,. Czy to może być przekształcony gruczol montgomerego ? Boję się iść z Tym do lekarza, jestem straszna panikara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mój sutek na szczęście jest ok . Jednak mam przy nim na otoczce wręcz wygląda jakby nachodzilo to taki gruczolek widoczny na zewnątrz jak na zdjęciu z luzpiezem pstrym pod piersia ze strony wskazanej powyżej. Mam to odkąd pamiętam. Jest tylko jeden taki przy lewym sutku koloru skóry jednak gdy brodawka jest napięta jest on jaśniejszy troszkę jakby coś białego było w srodku. Wszędzie czytam ze to zaszokowany gruczol jest . Nie powieksza się to i nie boli. Czy to kiedyś zniknie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps. Chodzi dodając ze mówiąc o zdjęciu chodzi mi o to malutkie zgrubienie na otoczce brodawki, które jest na górze i jest jaśniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze dodam, ze żadne zdjęcie nie przedstawia tego defektu jako choroba. Otoczka brodawki jest okrągła jak zawsze, tylko ten nieszczęsny ,,gość ,, psuje jej wygląd czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nic groźnego po prostu gruczoł montgomerego :) kamień z serca spadł jak usłyszałam to z ust lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coztojest
Ten post chyba nigdy nie umrze. A ja ponawiam pytanie czy ktoraz z Pań pozbyla się tego cholerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am2018
Witam... mam 16 lat, od paru miesięcy tez mam taki problem. Mam takie biale kropeczki z wydzieliną na sutku, jakby wewnatrz i dookoła tez pare ich jest. Bardzo mnie to marwi bo bałam sie ze moze to byc nowotwor ale czytalam ze raczej nie.. mowilam to dermatolog to kazala mi smarowac Elodermem bo widziala tylko suche skórki na sutkach. Ale ja mam takie małe wypryski ktore jak wiciskam to wyplywa biala maź. Duzo razy przestawalam to wyciskac na jakis czas i pozniej mialam tego jeszcze wiecej. W niektorych miejscach czasem nawet cieknie krew przy wyciskaniu. Nie wiem co z tym zrobić a mama mowi ze to nornalne przy dojrzewaniu. A, chcialam dodac ze mam bardzo rozwinięte juz piersi jak na ten wiek...miseczka D/E. Proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×