Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
co sadze o revalidation? myślę że to bzdura i kolejna dokładka papierkowej roboty jakby i tak tej było mało. Bo jak niby pięć esejów, pięć feedbackow czy 450 wypracowanych godzin ma zapewnic ze moja praktyka bedzie odbywała sie " safely and effectively" No proszę was :D NMC podniosło opłaty do 120f aby wydac je na kolejny poroniony pomysł :o tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirusia
Ja zaczynam peace w priory group jako carer prosze mi powiedxiec bo bede muec jskus trening samoobrony I poyem egzamin czy ktos wie jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKirusia
Czy ktos z was mial ten trening a poyem testy z tego czy trudno to zdac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi z tymi Bandami? W jakim oddziale najlepiej zaczac prace na poczatku lub moze nursing home?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Bandy" to tabela stawek zaszeregowania czyli kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skandalem jest fakt brania 'z łapanki" pielęgniarek w EU. Efekt jest taki,że pielęgniarki z Hiszpanii czy Portugalii znające ledwie kilka słów po Angielsku nie rozumieją poleceń przełożonych ani w ogóle nic.. W biuletynie tym pisze też ,że NMC będzie miało prawo do zbadania poziomu angielskiego także u pielęgniarek z prawem wykonywanie zawodu w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tekst jest tak głupi, że az zabawny najpierw piszą że nie będą nakładać testu z angiel. na pielęgniarki z UE ale jesli nie trenowały lub pracowały w anglojęzycznym kraju ( ile jest takich krajów w UE ??) to będą musiały zdać test. Czyli tak na prawde nakładają ten obowiązek na wszystkich spoza Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam, sie czy chodzi o prace w ogole czy o prace jako pielegniarka.. Pisze such as wiec musza byc inne sposoby aby im to udowodnic. Ciekawe czy matura z angielskiego wystarczy. Albo jakis FCE. Musza tu chyba bardziej sprecyzowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, czy jeżeli miałam angielski na studiach to wystarczy, czy nie? Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno od stycznia będzie wymagany certyfikat językowy IELTS na minimum 7 pkt.. Sama skończyłam w tym roku studia pielęgniarskie i chciałam się rejestrować w NMC, ale obawiam się, że nie zdążę do końca roku, bo nie mam nawet przetłumaczonych ani poświadczonych notarialnie dokumentów. Skoro oni tak długo rozpatrują te wnioski, to chyba większość osób, która będzie aplikowała teraz i tak będzie zmuszona poświadczyć znajomość angielskiego na poziomie c2.. Nie wiem dziewczyny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomcio
Koleżanka studiowała na AP w Częstochowie po czym wyjechała z chłopakiem do Anglii. Znalazła tam pracę, na zarobki nie narzeka. Z tego co wiem to planują tam zostać, więc chyba nie jest źle. Grunt to być dobrze wykwalifikowaną pielęgniarką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mnie martwia te zmiany. Ja w poniedzialek wyslalam im dokumenty. Mam nadzieje,ze zdarze przed zmianami :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co ja mam powiedziec jak dopiero w 2016 koncze studia, i nie zalapie sie napewno na stare zasady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@up Mam to samo. Zostaje zdać test językowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staff nurse
NMC kopie pod sobą dołek. Najpierw ograniczenia dla pielęgniarek z poza EU. Przestały przyjeżdzać. Teraz nowe zasady dla pielęgniarek z Unii plus revalidation. Coraz wyższe opłaty, coraz więcej pracy, dokumentacji i stresu w pracy. Powodzenia NMC. Pracuję w domu opieki. W styczniu tego roku odeszły dwie pielęgniarki na pełnym etacie. Nikt nie przyszedł aplikować o pracę pomimo wielokrotnych ogłoszeń. Średnia wieku pielęgniarek u mnie w pracy to 45 lat. Ostatnio byłam na szkoleniu 20 pielęgniarek i również wieksza część ok. 50-tki w tym dwie które miały 40 lat w zawodzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie im się nie dziwie, że wprowadzili egzamin językowy: jednak praca pielęgniarki, to jest odpowiedzialny zawód i jak wyobrażacie sobie porozumiewać się z personelem albo pacjentami nie znając angielskiego? Jakby jakoś refundowali te egzaminy, to byłoby idealnie, bo jak wiadomo nie są tanie.. W UK praca pielęgniarek wcale się jest taka wspaniała - zależy gdzie się trafi, z kim się pracuje, bo wiadomo, że pielęgniarki z zagranicy zawsze będą w jakis sposób dyskryminowane i gorsze. Jeśli już wysłalas, to będą Cię traktować na starych zasadach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tu ktoś kto w ostatnich miesiącach , tygodniach otrzymał PIN ? Jak długo czekałyście ? Ja wysłałam papiery ok. 1,5 miesiąca temu i jak dotąd nic... :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie jak długo czekałyście na pakiet zwrotny z numerem PRN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiedź przychodzi po około 3 miesącach - wiem z zaufanego źródła. Jeśli brakuje jakis dokumentów lub coś im nie pasuje, to czeka się kolejnych kilka.. to długa procedura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na PRN czekalam tydzien ale maja czas 2 tygodnie z tego co pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pakiet rejestarcyjny szybko przychodzi, najdluzej sie zalatwia zaswiadczenie z izb (bo dopiero niedawno mialy posiedzienie). Ehh moze jakos to bedzie, poki co pracuje jako support worker i nie jest źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jako support worker trzeba mieć jakies kwalifikacje ? I co tam robisz? Bo ja tez nie mogę pracowac jako pielegniarka narazie, a szukam pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile czekałyście na zaświadczenie z Izb, jak długo? Ja będę potrzebować zaświadczenia z Katowic i nie wiem na jaki czas oczekiwania mam się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaświadczenia są wystawiane w dniach posiedzen tj. najczęściej raz w miesiącu. na stronie izby napewno masz podane terminy posiedzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Już sprawdzałam i nie widzę :) Czyli muszę się wstrzelić w odpowiedni czas. Cała papierologia jeszcze przede mną, ale jak czytam o Waszych doświadczeniach to już mam zimy pot na plecach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do tych z Państwa, którzy już pracują w UK na stanowisku pielęgniarki. Od jednego z moich znajomych usłyszałam taką radę, abym zaraz po rozpoczęciu pracy zapisała się do związków zawodowych i wybrała kancelarię prawniczą. Czy jest to dobra rada? Czy wy też tak postąpiliście? Jeżeli tak, to napiszcie co jest najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do powyżej, sytuacja trochę przerysowana ale do rcn trzeba dołączyć bo: Indemnity insurance Wsparcie związków zawodowych Oni też w razie coś zapewnia prawnika Koszt 16 miesięcznie Wiem bo wlasnie przerabiam mały problem, zadzwoniłem do rcn i od tego czasu trust i nmc mają się kontaktować tylko z nimi w moim imieniu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracuje jako support worker i jestem zadowolona, co prawda duuuuzo pracuje bo mało ludzi jest w firmie ale zarobki jak na poczatek sa dobre, 8ł w tyg a 11ł w weekendy i swieta. Praca polega na opiece nad osobami w ich domach, dojezdza sie do domu klienta i w zależnosci od jego sprawnosci i potrzeb pomaga sie w czynnoscicach dnia codziennego: poranne kąpiele, pielegnacja, podanie sniadania,obiadów, kolacji leków. W zależnosci od czynnosci od 15min do 1godz jest sie u klienta. Jak na start to moim zdaniem jest dobrze, oswajam sie z anglikami i ich upodobaniami a mimo wszystko jest sie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po uzyskaniu PIN planuje sie przeniesc do jakiegos domu opieki gdzie pracuja pielegniarki bo slyszalam same dobre opinie o zarobkach i wgle o pracy tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×