Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość sylwia 88
Witam! Mieszkam w anglii 1.5 roku jak tu przyjechalam moj ang byl fatalny teraz pracuje jako assistant Manager w restauracji (z zawodu jestem pielegniarka) moj ang nadal nie jest idealny duzo rozumiem ale nie potrafie luzno rozmawiac na kazdy temat, moje wypowiedzi nie sa poprawne gramatycznie i nie wspomne juz nawet o pisowni stad moje pytanie jak dobrze trzeba znac jezyk zeby starac sie o prace pielegniarki i nie wyjsc na glupka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama sobie odpowiedz na to pytanie. Musisz umieć się porozumieć z każdym w języku angielskim, zrozumieć/odczytać zlecenie lekarza itp. Wszystko zarówno ustnie, jak i pisemnie. I oczywiście zanim się zaczniesz ubiegać o pracę, musisz się zarejestrować w NMC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia 88
Wiec chyba jest dla mnie jeszcze troche za wzesnie zeby myslec o zmianie pracy... Dziekuje za odp. co do nmc jestem w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, wysłałam papiery do NMC 2 grudnia, i jeszcze żadnej odpowiedzi!!Czy ktoś wie po jakim czasie się odzywają???powiem szczerze że się trochę już martwię, że coś jest nie tak.Wiem tylko, że na pewno doszły bo dzwoniłam 15 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
czesc:) Ja narazie jeszcze studiuje pielegniarstwo, wiec jeszcze mam troche czasu, aby starac sie o PIN. Interesuje mnie jednak fakt, jak wy dziewczyny studiujac pielegniarstwo w Polsce bylscie w stanie popracowac troche w wakacje w UK. Przyznam ze tez tak chcialabym, niestety studiuje na UJ i mamy praktyki wakacyjne, ktore trzeba odpracowac co do godziny i wolnego jestjakos 3 tygodnie w sierpniu i 2 tygodnie we wrzesniu. Lipiec zajety. Z takim programem nie mam szans popracowac w UK, bo kto potrzebuje w DPSie opiekunki na 3 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam studia pomostowe, mieszkając już na stałe w UK. PUW miał pielęgniarstwo pomostowe na odległość, już nie prowadzą więcej tego kierunku w tym systemie. Musiałam latać do Polski na egzaminy, jeden zjazd w semestrze i trochę praktyk. W sumie chyba 7 tygodni praktyk, bo 3 tygodnie zrobiłam w jeden tydzień, pracując jako druga pielęgniarka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agencje pracy mogą zaoferować coś w domu opieki na 3 tygodnie, ale samo załatwianie formalności potrwa ze 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
tak? a jak sie do tego zabrac? wiem ze na pewno trzeba zalatwic zaswiadczenie o niekaralnosci, bo prawdopodobnie bede w UK przed wakacjami, wiec moglabym sie powoli zajac zalatwianiem,. tylko czy potrzebuja kogos takiego? kto zarejestruje sie np teraz a bedzie chcial pracowac w sierpniu? mysle przede wszystkim o birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezbędne do podjęcia w wielu zawodach w UK pracy zaświadczenie o niekaralności załatwia się w Criminal Records Bureau.Do CRB występuje z wnioskiem Twój przyszły pracodawca, gdy zgodzi się Ciebie zatrudnić.Całość trwa około 30 dni,ale w praktyce pracodawca mając podgląd poprzez internet etapu na jakim jest twoja sprawa podejmuje decyzję o zatrudnieniu już po pierwszych kilku dniach. Zasady są takie: Będąc zatrudniona przez np agencję zaświadczenie z CRB ważne jest tak długo dopóki się nie zwolnisz.Aplikując do każdej nowej pracy potrzebne jest nowe CRB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać ,że za CRB musisz zapłacić sama,ale po przepracowaniu powiedzmy 100 godzin pracodawca przeleje ci na konto równowartość tego co uprzednio zapłaciłaś. To jest sposób pracodawcy na to żeby mieć pewność ,że przyszły pracownik poważnie myśli o pracy a nie że tylko chce się zarejestrować a potem już się więcej nie pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać ,że za CRB musisz zapłacić sama,ale po przepracowaniu powiedzmy 100 godzin pracodawca przeleje ci na konto równowartość tego co uprzednio zapłaciłaś. To jest sposób pracodawcy na to żeby mieć pewność ,że przyszły pracownik poważnie myśli o pracy a nie że tylko chce się zarejestrować a potem już się więcej nie pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, nie prawda, że sama musisz opłacić CRB. To zależy, czy firma oferująca nam pracę jest członkiem umbrella body, czy nie. Część pokrywa koszt CRB. NHS płaci, moja agencja też pokrywała koszt mojego CRB. Często pracownik pokrywa tylko dlatego, że ten proces trwa długo, pracodawca opłaci, a ktoś znajdzie lepszą pracę. Ja bym nie poszła do pracy, gdzie by mi kazano płacić za CRB. Do tej pory nie płaciłam. Nurse ty możesz w internecie poszukać agencje dla pielęgniarek i popytać bezpośrednio u źródła, pisząc email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj iskra_boża, W sprawie CR odpowiadałam "nurse:)". W jej sytuacji,bez żadnego doświadczenia w pracy w UK i bez znajomości tutejszych realiów przeważnie trafia się w miejsca,które najoględniej mówiąc nie cieszą się zbyt dobrą reputacją.Na pewno wiesz co mam na myśli..Pisząc o opłacie za CR posiłkowałam się swoimi doświadczeniami. Pracowałam w kilku różnych agencjach oraz w Bupie i każda z nich kazała za CR zapłacić a potem mi tą kasę oddawali. Była również i taka agencja (Prestige),która kasę za CR wzięła a potem nie dała mi pracy wcale..Lepiej się więc nastawić ,że trzeba zapłacić za CR i (przynajmniej na początku) nie zakładać z góry ,że pracować będę tylko tam,gdzie za CR zapłacą sami,bo to bardzo ogranicza szansę zdobycia pracy.Z doświadczenia wiem,że to czy agencja lub nursing home w sprawie CR postępuje tak czy inaczej nijak się ma do późniejszej współpracy. Bywa różnie... pozdrawiam Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bupa płaciła mi za CRB, a potem potrącili mi za nie z pierwszej wypłaty, haahaha już to powinno mi dać wówczas do myślenia ;) W sumie pewnie masz rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś z jedną agencją miałam się złożyć na pół na CRB, oni połowę mieli pokryć, ja drugą ;) Pozdrawiam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
dzieki za wskazowki:) chcialam tylko uzupelnic ze znam realia UK bo pracowalam tam w czasie wakacji, mam insurance i home office:0 ale nigdy nie zalatwialam CRB ani nie pracowalam jako opiekunka stad moje szczegolowe pytania. do jakiej agencji najlepiej sie zglosic? w Birmingham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Potrzebuję POMOCY!! Dostałam od NMC powiadomienie o oplacie i do wypełnienia jeszcze ankiete i deklarację, w kótrej trzeba napisać dane i adres, i niewiem jaki adres wpisac, bo jak zaczelam się rejestrować, to pisałam polski adres, ale w trakcie wyjechałam do Anglii, i niewiem jaki adres wpisać. Czy pisać polskie dalej, czy wpisać już angielski??? Dodam że to jest deklaracja, w kótrej oświadczam że dane są zgodne z prawdą. PS. Jak wysłałam dokumenty do NMC to tam w zaświadczeniu było że aktualnie pracuję, a boje się że teraz jak wpiszę angielski adres to mogą się przyczepić, że coś się już zmieniło w aktualnym zatrudnieniu, bo przecież już nie pracuje w Polsce jako pielęgniarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paranoia
mozesz zadzwonic do NMC i zmienić adres, albo online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paranoia
AKT URODZENIA!? zupełny? odpis skrócony?wielojęzyczny? który mam wziąśc w urzędzie???? zupełny i potem przetłumaczyć? btw. wysłałam prawie miesiąc temu brakujące dokumenty do NMC i ich nie dostali. pech to pech,. a teraz znowu musze ściągać dokumenty z Polski. żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
!!! :) Firma, ktora zatrudnia sprawdza CRB i czasem jesli pracownik zwalnia sie musi zwrocic pieniadze jesli jest to zaznaczone w umowie. Jesli jest to pierwsza praca jako pielegniarka oczywiscie jest trudno ale nie jest tak zle jesli umiesz zadzwonic do lekarza, pytac inne pielegniarki jak zrobic i co. Jesli rozumiesz co mowia na HANDOVER- przekazanie raportu. Zaczynalam prawie rok temu z nie tak dobrym jezykiem, nie rozumialam duzo ale pytalam i nie obchodzilo mnie co mysla w mysl zasady JESLI TU JESTEM TO TAK MA BYC pytalam, uczylam sie, staralam sie zapamietac jak najwiecej i szybko zostawili mnie na samodzielne dyzury w Nursing home. Bylam najlepsza w cewnikowaniu, wzywalam lekarza z przychodni jak sie cos dzialo, z OUT of hours-po godzinach pracy, uzupelnialam Care plans, przeszlam kilka szkolen tych niezbednych i pokazywalam co potrafie ale zawsze ze skromnoscia bez wywyzszania sie i uczylam sie od opiekunek a kiedy juz nie bylam pewna to prosilam jakasopiekunke do telefonu oczywiscie angielke i zawsze jakos bylo. Sprawdzalam kazde zgloszenie jak opiekunki informowaly mnie, ze cos nie tak z pacjentem zeby byc pewna ze wszystko zrobie jak nalezy. Czesto trzeba bylo zostac po godzinach zeby dokonczyc prace.Oplacalo sie, duzo mnie nauczyli a teraz pracuje na neurologi przy pryuwatnym szpitalu, to jest zarejestrowane jako Nursing Home ale jest jednym z oddzialow prywatnego szpitala. Tu juz nie mam takiej swobody dzialania, mniej papierkowej roboty bo inaczej przydzielona praca. Tam ja bylam szefem na zmianie a tu jest starsz pielegniarka, ktora zajmuje sie czescia tych obowiazkow. Wszedzie jest inaczej. Jako BANK NURSE praca jest trudniejsza bo pracuje sie w roznych miejscach tak jak wszpitalu i w roznych domach opieki ale tez za wieksze pieniadze jednak nie polecam dla osob ze slaba znajomoscia jezyka albo z niewielkim doswiadczeniem w roznych oddzialachszpitalnych. Tu trzeba miec duzo doswiadczenia bo nie sposob pracowac a odpowiedzialnosc ogromna inie znajac pacjentow i miejsca zabiera wiecej czasu niz pracujac w tej jednej instytucji dzien wdzien. Angielki czasem maja duzo problemow co prawda jest mozliwosc wybrania sobie miejsca ale wybierajac nie zawsze ma sie te godziny. Agencje zatrudniaja BANK NURSE tak jak wszystkie pielegniarki, mozna tez samemu pytac sie u General Manager Nursingu ale to zajmuje duzo czasu a w efekcie uzupelnianie ankiet na goraco to nie wypal kiedy czasem czegos sie nie rozumie. Ja pracowalam jako opiekunka wczesniej, poznalam ten system sluzby zdrowia wiec bylo troche latwiej. Najlepiej uczyc sie jezyka z anglojezyczna osoba. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzelda_1
Jak poszło w TTM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzelda_1
Jak poszło z TTM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialalalzlssdgg
A czy pracowałas jak opiekunka mając już pin number?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulka:)
Czy któs, może pracował dla agencji Peakstaff???Jeśli tak to proszę o kontakt.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafidel
Pracowalam 4y lata temu i jako pielęgniarka i opiekunka w Anglii jednoczesnie zalezy jaka firma jak chciala, poza tym w miedzyczasie zalatwialam formalnosci zeby moc pracowac z ramienia agencji w NHS tzn. badania krwi i testy o ile pamietam.Obecnie znowu przyjechalam do Angli i pracuje w Domu opieki jako Nurse prace zalatwilam przez agencje TTM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieda w anglii
a ja wam powiem ile grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzelda_1
Mafidel, chętnie bym z Tobą porozmawiała bo też aplikuje z tego ramienia, ale może nie na forum a gg, co Ty na to? Zawsze to jakoś raźniej... Może będziesz w stanie mi coś podpowiedzieć, Pozdrawiam moje gg 6542623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzelda_1
A Ty aplikowałaś do UK czy IE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzelda_1
UK... :) a jak ztą drugą agencją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafidel
Ja nie mam adresu na gg tylko ew. skypie albo mail.Dzisiaj ide do pracy po pol. pisac care plany nie wiem do ktorej zostane pewnie ile dam rade. Jutro mam wolny dzien mozemy pogadac tylko podaj godzine.Moge podac moj tel. zeby moc ustalic konkretnie.A Ty gdzie jestes? pozdrawiam Malgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×