Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość iras
witam wszystkie pielegniarki te z PIN i bez. probowalem zglebic temat rejestracji na tym forum ale juz sie ze wszystkim pogubilem. moja zona pracuje w UK od 15 miesiecy jako senior carer i od 15 miesiecy koresponduje z NMC. skonczyla w PL 2 letnie studium medyczne ,dosylane z regularnoscia do NMC dokumenty zaowocowaly tym ze zadzwonila jakas niegrzeczna pani z NMC i powiedziala jej ze nie otrzyma PIN. w tym tygodniu ma przyjsc pismo oficjalne z tej instytucji. gdzie sie odwolac wrazie czego i kto moze pomoc. menager zony jest juz zniecierpliwiony bo trzyma caly czas etat dla niej i otwiera nastepny dom w ktorym ma zostac pielegniarka.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iras, Sprawa jest co najmniej dziwna. Nie słyszałam o przypadku,żeby do kogoś " zadzwonila jakaś niegrzeczna pani z NMC" i powiedziała,że..". W UK obowiązuje kult 'papierów" i wszystko załatwia się poprzez pocztę.No chyba,że zadzwonimy sami.. Dlaczego dokumenty były dosyłane "z regularnością " anie wszystko od razu.? Trzeba poczekać na decyzję (i jej uzasadnienie) na papierze a dopiero potem można się od niej odwołać do MNC. Jeślin odmowa ma swoje uzasadnienie umocowane w przepisach to żona odwołując się nic nie wskóra,jeśli natomiast odmowa jest wynikiem uchybienia urzędnika to decyzję zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iras
pisalem z regularnoscia bo na wstepie byly wyslane wszystkie potrzebne, pozniej powtornie te same , z korespondencji wynikalo tak jakby gdzies im zaginely, a rozmowe sam slyszalem, pani z ironia pytala jeszcze czy polska pielegniarka wszystko rozumie po angielsku, to byl szczyt juz wszystkiego. a oficjalne pismo ma przyjsc w tym tygodniu, rozumiem aby czekac i dowiedziec sie o co im tak wogole chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem. Ja miałam przejścia i w Bupa i w Priory. W Bupa sprawa z Employment Tribunal została wycofana po kilku miesiącach tylko dlatego, że świadkowie (w tym Polak) nic nie pamiętali. W Priory zaś rezydenci nie dostawali jeść na czas, albo jedli zimne, leki też z 2-3 godzinnym opóźnieniem. Ja miałam być na preceptorship, 6 tygodni pod okiem innej pielęgniarki. Nic takiego nie miało miejsca, byłam sama od drugiego shiftu. Dużo tego tam było. W końcu już nie wytrzymałam, doniosłam do CQC i odeszłam. W zemście deputy manager, już po moim odejściu, pisała do mnie listy, że mam się stawić na meeting dyscyplinarny, bo podawałam za małą dawkę leku pacjentce (babcia nie brała żadnych leków, bo odmawiała). Skontaktowałam się z prawnikiem, on w moim imieniu wymieniał z nią korespondencję. W końcu ona mu odpisała, że kieruje sprawę do POVA. To było półtora roku temu, przestałam odpowiadać na wszelką korespondencję od niej, a potem zmieniłam miejsce zamieszkania. Do tej pory nic się nie wydarzyło, jak się wydarzy, to mam zachowane maile z CQC, które mówią, że pracodawca mnie może prześladować i gdzie wówczas się udać. Do żadnego domu opieki już nigdy nie pójdę pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iras
dzieki, jestescie juz dlugo na tym forum, czu pielegniarki po 2 letnim studium (ukonczone w 1986) dostaly PIN, musze jakos ja pocieszyc jak wroci z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Witam ponownie! Dziś dostaliśmy app.form z NMC, ale dopiero po telefonie do UK. Weźcie pod uwagę to, że automatyczne prośby wysyłane z ich strony mogą czasem do nich nie docierać (albo je gubią :)) Tak było w przypadku mojej Iwony. Zaznaczają, że czas oczekiwania jest do 3 tygodni, ale po telefonie do NMC i przypomnieniu się application pack otrzymaliśmy już po 10 dniach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iras
witam, dzisiaj otrzymalismy pismo z NMC w ktorym pisza, ze na podstawie artykulu z dyrektywy unijnej musi malzonka zrobic pol roku praktyki lub zapisac sie na studia. wydaje mi sie ze powinna dostac z automatu ten PIN czytajac te artykuly w dyrektywie unijnej angole oparli sie na pierwszym lepszym ktory im pasowal. znacie kogos kto ogarnalby taki problem lub mial podobny? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Iras z tego co przeczytałem w instrukcji (ad dyrektywa EU) to pielęgniarka dyplomowana musi mieć poświadczenie, że w ciągu ostatnich siedmiu lat pracowałeś/procowałaś 5 lat na stanowisku pielęgniarskim. Może to jest jakaś przeszkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iras
pracowala w polsce normalnie dostala zaswiadczenie z izb pielegniarskich juz takie nowe ze sa zgodne z dyrektywa sami przeslali do uk wiec nie wiem o co im chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iras Wiem, ze ta rada, to juz troche dla Ciebie za pozno, ale chcialabym uczulic wszystkie pielegniarki i pielegniarzy na fakt "zagubienia" dokumentow. Nie pozwolcie by zostawiono Was z tak niedorzeczna informacja i niczym wiecej. Pytajcie w ktorym miejscu procesu rejestracyjnego doszlo do ich zagubienia i kto za te dokumenty wtedy odpowiadal. Przypomnijcie im, ze byly tam wasze dane osobowe, prywatne numery i zgodnie z prawem powinny byc chronione. Bierzcie nazwiska odpowiedzialnych za to osob, zachowujcie maile i listy, i operujcie faktami w korespondencji. Jezeli raz juz wmowia Wam, ze tak sobie zgubili dokumenty, to prawdopodobnie beda probowali wmowic tez inne bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt81, A o jaką praktykę chodzi i gdzie ona miałaby się odbyć ?? W sprawach , w których NMC uzależnia rejestrację od odbycia dodatkowych praktyk bądź uzupełnienia kwalifikacji najczęstszym powodem jest to,że np dopatrzyli się gdzieś w papierach tego, że w szkole pomaturalnej Twoja żona miała zbyt małą ilość zajęć (godzin) z jakiegoś tam przedmiotu. To ją nie dyskwalifikuje,ale rejestrację NMC uzależnia od uzupełnienia brakującej nich zdaniem wiedzy... Bladego pojęcia nie mam czy może im o to chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
Czy moglby mi ktos pomoc co napisac w area of practice and specific duties? tylko to mi zostalo do wypelnienia i czy trzeba miec poswiadczona notarialnie kopie polskiego orginalu dokumentow czy wystarczy ksero jesli tlumaczenie dokumentu jest orginalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Ja w area of practice pisałem jaki był mój zakres obowiązków. Wypunktowałem od myślników i mi przyjęli :). Jeśli chodzi o dokumenty. To wysyłałem notarialne kopie oryginałów i angielskich tłumaczeń. Jeśli masz jakiś dokument oryginalnie wystawiony w języku angielskim to na moje wystarczy im wysłać kopię notarialną. Ja wszystkie dokumenty miałem w języku angielskim, więc mogę się mylić. A jako ciekawostkę powiem, że dotarło do mnie ostatnio, że nie wysłałem im jednego dokumentu, który chcą mieć- zaświadczenia z izb, że obecnie pracuję w zawodzie. Nie doczytałem instrukcji i stwierdziłem, że wyślę tylko zaświadczenie o tym, że moje wykształcenie jest zgodne z dyrektywą unii. I jakoś przeszło bez konieczności dosyłania czegokolwiek..:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
dzieki za szybka odpowiedz to ide wypisac reszte dokumentu i zobaczymy co mi powiedza, obecnie odpada wyjazd do polski wiec am nadzieje sie uda, a wkurzlam sie bo tutaj zaden prawnik nie chce podbic kopi zgodnosci z orginalem jesli si enie ma u niech otwartej sprawy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
a jeszcze pytanie czy mieliscie ywpelnione SUPPORTING decalration of Good Health and Supporting declaration of Good Character bo ja nie mam nie wzielam tego do izb w polsc zapomnialam, ale mam podpisane przez tutejszego lekarza declaration of good health by occupational department/medical praticioner. Mam zaswiadczenie z izb o prawie wykonywania zawodu i zdolnosci do pracy to moze obejdzie sie bez tej kartki z supporting declaration?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Przepraszam, za pomyłkę! W ostatnim poście miało być, że "wszystkie dokumenty miałem w j. polskim"- do tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
i oststnie: registration or licensing authorities: mam nazwe i adres mam qualification date rejestracji a co oznacza part of register?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
W part of register chyba wpisywałem nurse (lub nurses). Ale poczekaj, może ktoś jeszcze odpisze. Tak czy inaczej ta część dotyczy rejestracji w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
zastanawialam sie czy tonie jakis numer rejestru pielegniarek i poloznych, np. nr rejestru izby malopolskiej czy cos takiego, doczytalam sie ze ktros to zostawil puste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuskaaa
Po to ci NMC wysyła dokumenty do wypełnienia, żeby je wypełnić, a nie zapomnieć. Deklaracja o dobrym zdrowiu i charakterze ma być wypełniona przez Izby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
Niektóre izby nie wypełniają deklaracji "good health" (np. Bydgoska). Ale zgodnie z instrukcją może to zrobić nawet lekarz który oceniał twój stan zdrowia w ostatnim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrniszkonka
Czy taka pielęgniarka wyjezdzajaca do UK w ogole chodzi na jakis kurs językowy ? Bo nie wyobrazam sobie zeby była nie przygotowana jesli chodzi o sfere językową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuskaaa
A ja sobie nie wyobrażam, żeby pielęgniarka nie znająca języka pchała się do pracy w UK. Nie dostanie jej. NMC nie ma prawa sprawdzić znajomości języka pielęgniarki z Unii. Za to pracodawca, to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczuskaa Co to jest "znajomosc jezyka" i kiedy jest ona wystarczajaca? Kiedy obcokrajowiec moze stwierdzic, ze "zna jezyk"? Czy nie sprawdza sie tego przypadkiem, rozmawiajac z autochtonami wlasnie? :) I jezeli to pracodawcy sa wlasciwymi osobami do oceny "znajomosci jezyka" , to chyba nie potrzebuja, zeby ich ktos wyreczal. Jestem pewna, ze poradza sobie sami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
"Co to jest "znajomosc jezyka" i kiedy jest ona wystarczajaca?" ciekawe pytanie.. moim zdaniem każda pielęgniarka powinna znać na nie odpowiedz.Wyobraźmy sobie że będąc pacjentem w Polsce zajmuje sie nami pielęgniarka np z Indii. Musi znać język na tyle by rozumieć nas, lekarzy i zalecenia które wydają.Musi rozumieć standardy panujące w danym szpitalu, procedury itp. Więc według mnie powinna znać język co najmniej bardzo dobrze żeby wziąć na siebie tę odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuskaaa
A co to jest znajomość języka polskiego? Swobodna komunikacja w angielskim to podstawa. Nikt od ciebie nie oczekuje, że będziesz znać angielski na równi z polskim, bo to nie jest możliwe. Ale musisz się swobodnie komunikować i nie wstydzić poprosić o powtórzenie, jeśli nie zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×