Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość
Właśnie rozmawiałam z koleżanką przez tel,która urodziła w sierpniu ma teraz 4 miesiecznego ślicznego synka...o przebiegu ciąży... i uczuliła mnie na wyciekająca siarę z biustu..podobno pojawia sie ok 18-20 tyg...wiec pomyslałam,że tak jak my teraz min-czy któraś zauważyła to u siebie?? ja pamietam jak ona się męczyła wtedy bedac w 5 mscu jak sie jakies zatorki w przewodach piersiowych porobiły i musiała sciagac ta siare bo okropnie puchło i bolało:( Ja nie mam jak na razie takich dolegliwości..ale nieco mnie to przeraziło... co sadzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatko
Nie wiem czy o to chodziło z tabelką, ale dopisuję się. nick.........imię....wiek....miejscowość....miesiąc ... poród ....płeć kasiak79......Kasia...29......Żary............3. .......29.03.09... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K...3.... ....31.03.09... filka ...........Kasia...28......Mikołów........5......... 01.04.09...Agatka kkarolina......Karolina. 28......Zachodnpom...4.... ..01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec...........5.... ..01.04.09...Kubuś maja79..........Ania....28......Augustów.......1.. .....02.04.09... rrothka......Dorota......20.........Lublin.........5 .....02.04.09... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan....3.... 02.04.09... Inka83.........Irena.....24........Pszczyna.......5.... 02.04.09... eliza ............Eliza.....25......Białystok.....2....... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury .......2........03.04.09... ppk...........Matylda....31......Warszawa....1... ....04.04.09... Monixyz........Monika..29......Mazury........4.. .....05.04.09... MaJa86....Marzena.....22......Kraków........4.... ...05.04.09... syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska ....5.......06.04.09... natala007...Natalia...20......Warszawa.....4... .06.04.09...Zuzia Arleta...........?........?.......Płock......... ...4......06.04.09... Apple_Seed.Weronika...30....Bielsko-Biała.....4...07.04. 09... legally blonde 86..Julia..22..Warszawa.....5........08.04.09...Blanka wesolutka......Marta.......24.....podlaskie....5........ 08.04.09... matyjasowa...Malwina..23....Będzin......5..........08.04 .09... izabart.......Iza.......29.......Mysłowice......4 .......08.04.09... ewapit.......Ewa......29.......Częstochowa..1........09. 04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin.........4. .......10.04.09... 09zmudka90....Anna.....18.......Poznań....1.... ....10.04.09... Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie....4. ....10.04.09... martusiatko....Marta....24.....Szczecin......5.....10.04.09... mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk.........4. ....11.04.09... rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik......3 .......15.04.09... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.....4......15.04 .09... alison28.......Justyna...28.......Krakow.....4.......18. 04.09... kijaki......Justyna..23.......Andrychów..... 3.......20.04.09... mimmy.....Aga......32.......Krakow.........4. ......20.04.09... katarina67....Kasia....29....grudziadz......4......20.04 .09...Cyprjan martazaw...Marta....33......zachodniopom...3....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk.......... .4......22.04.09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk.......... .3.......24.04.09... gosian.....Gosia....28........Gostyń.......... 4......25.04.09... joasia82...Asia......26........Poznań......... .4.....25.04.09... baderka...Justyna...31.........Piła............4.....26. 04.09... pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk.......4. .........26.04.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa.......4...28.04.0 9... niuniadaq.......Kasia....24....Kołobrzeg.....2.....30.04 .09... Karolina1983..Karolina..25.....Mazury......4.. ..01.05.09... Kati75.......Kasia.....32.........Wieden.....2 .....02.05.09... MaJa na mnie też w czasach szkolnych tak mówiono, dlatego czasem używam tego zdrobnienia tak z sentymentem:) Ja tez juz odstawiłam folik i biorę falwit M. Mój gin powiedział żeby brać obojętnie jakie witaminy, byle były przeznaczone dla kobiet w ciąży. Dziękuję wszystkim za powitanie, w Waszym gronie od razu poczułam sie jak "wśród swoich":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem siara pojawia się dopiero po porodzie, u mnie i kilku znajomych tak właśnie było... wcale nie musi pojawić się w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego feminatalu to wiem ze sa 3 rodzaje: jeden jest do 13 tyg ciazy i przed, drugi po 13 tyg ciazy do konca a trzeci jest taki uniwersalny mozna go brac przez cala ciaze i przy karmieniu tak ze spoko kobietki nie stresujcie sie tak witaminami. to czego nie ma w tabletce dzidzius i tak sobie zabierze z naszego organizmu. Co do koszmarow to ja raczej nie mam ale to pewnie dlatego ze mam bardzo slabe spanie wlasciwie to co chwile sie budze. A jak juz raz na jakis czas zdarza mi sie usnac snem glebokim to nic z niego nie pamietam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic mi z piersi nie cieknie w pierwszej ciazy tez nie mialam z tym problemu za to mam wokol sutka gdzie niegdzie takie grudki malutkie ale to podobno jakies gruczoly przygotowujace do karmienia czy cus. A wogole to brodawki misie strasznie powiekszyly i sciemnialy nie podoba mi sie to za to maz szczesliwy heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tu sa wszystkie info: www.feminatal.pl :) Feminatal Metafolin 800-od planowania ciąży do końca 12. tygodnia ciąży. Feminatal Metafolin 400+DHA-od 13. tygodnia ciąży do końca karmienia piersią Feminatal N-Zestaw witamin i minerałów dla kobiet w ciąży i karmiących piersią :) Wiec spokojnie w "naszych" mies mozna brac i Feminatal N (uniwersalny) i Feminatal Metafolin 400+DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi siara wyciekala tak od ok 7,5 miesiaca ale to zazwyczaj w nocy jak przygniotlam piers - nie bolalo i nie mialalm zastojow, za to moja kolezanka tak, ciekawe od czego to zalezy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moje cisnienie dzisiaj 90/60:D W pt mam wizyte odbieram tez wyniki badan na toksoplazmoze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Miałyscie wszystkie to badanie??? Bo lekarze podobno strasznie zaniedbuja ten temat i nie zlecaja badan na tokoplazmoze ani WR.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie mialam toxo ale mowila ze bedziemy robic tylko nie wiem kiedy. WR na samym poczatku robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Izabart no ja własnie tez nie miałam.. a to juz 5 msc leci powinno byc robione w pierwszym try6mestrze..gin zpytala mnie tylko czy mam stycznosc z kotami lub czy mialam czesta..pow ,ze nie..bo mam pieska .. a ona ok..zrobimy ok 5 msca i dop teraz dała mi 2 tyg temu skier i w pt mam wizyte to odrazu odbiore wyniki a WR???? miałas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki legally, widze ze pani w aptece roche niedoinformowana byla :D Na toxo nie robilam badan jeszcze, WR chyba tez nie bo nie wiem co to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tam w ciazy tez nie mialam problemow z \"siara\" co do kremow na rozstepy to ja w pierwszej ciazy uzywalam caly czas mustele wprawdzie na brzuchu nie mam wogole rozstepow , ale na piersiach mi sie zrobily ale biust duzo mi urosl i w ostatnim miesiacu ciazy zrobily mi sie male na udach teraz kupilam krem Mama z Perfecty i uwazam ze super jest , pieknie pachnie i super konsystencja i tym razem napewno nie kupie Musteli bo jakos nie widze sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No ja wlasnie tez na samym poczatku... na szczescie to od razu zrobila... podobno WR jest konieczne toxo zalecane... hymm...podobno w oki 24 tyg robi sie też badanie na cukrzyce ciążową podobno secyficzne bo trzeba wypic glukoze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie WR czyli odczyn Wassermanna w celu wykluczenia bodajze kily choroby wenerycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to badanie na cukrzyce pamietam do tej pory fuuuujjjjj!!! rano idziesz na czczo na pobranie krwi a potem wypijasz pol szklanki glukozy z woda jest to strasznie slodkie i mulace bleeee i za 2 godz czy jakos tak znowu na pobranie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Izabart i ta glukoze to musze kupic w aptece sama?? czy dostane od pielegniarki??:> Rozumiem,ze lekarz da mi skier na to badanie? W 24 tyg jakos tak? hymmm..;) Nie wiem co z tym moim cisnieniem.. raz 140/80.. to w szpitalu wyladowalam.. teraz 90/60.. wlasnie mzoe to po spanku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy któraś z Was bierze jeszcze Duphaston??? jak tak to w jakich dawkach? ja na poczatku brałam 3 tabl dziennie.. potem 2 obecnie od 2 tyg biore jedna tabletke... chciałabym juz to skonczyc...bo w glowie mi sie kreci mam jakby nudnosci czasem... mysle,ze moze byc od tego( tak jest tez nap w działaniach niepożadnych)... hymmm. Moze w pt Gin kaze skonczyc mi juz to opakowanie i nie przepisze nastepnego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glukoze kupujesz sama.. :) a to badanie moze i mialam tylko nie wiem. bo pierwsze badanie krwi mialam liste badan i moze tam bylo...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kolezanki:) Chciałam się Wam pochwalić że od piątku czuję ruchy maluszka:):):) to takie cudowane:) To moja druga ciażą wiec liczyłam sie z tym że wcześniej poczuję ( przy pierwszej ciąży dopiero około 19tc) WSPANIAŁE UCZUCIE:) Mam pytanie jakie kremy stosujecie p/rozstępowe? Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello witaj martusiatko :) a ja w koncu moge spokojnie usiasc do kompa wlasnie wcinam golabki z lowicza, niestety nie mialam dzis czasu na ugotowanie czegokolwiek a musze jeszcze pozmywac naczynia, odkurzyc i przygotowac kolacje, bo mamy gosci dzis. wolalam aby przyszli w niedziele albo najlepiej wcale nie przychodzili bo jakos ochoty na gosci nie mam, no ale odpekam i bede miala spokoj. dzisiaj rano jak weszlam do wanny malenstwo zaczelo kopac i jak nigdy w dwoch miejscach czulam ok 5 kopniaczkow :) fajnie, jest tak jak chcialam, czyli maly prezencik od mojego malego sloneczka :) teraz jak siedze to tez sie rusza hehe ja przyjmuje feminatal n, chcialam sobie kupic ten z kwasami ale obeszlam 10 aptek i nigdzie go nie dostalam, wszedzie mowili ze w hurtowniach nie ma. bardzo zaluje ze go nie dostalam. baderka, ja twoich fotek nie mam ale mam nadzieje, ze wkrotce podeslesz :) a i faktycznie w brazie czuje sie lepiej, przede wszystkim powazniej, bo jak mialam jasne wlosy nonstop pytali sie mnie o dowod :O kazdy tez mowi ze ciemniejsze sa lepsze. dokoncze \"obiadek\" i biore sie za robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rajjjja
Hej dziewuszki:)... nie miałam czasu od 2 dni wejsc na neta..ale teraz odkryłam fajna stronke;) www.edziecko.pl... mozna tam zalozyc swoj wlasny kalendarz ciazy i obserwowac co dzieje sie z dzieckiem i z Toba dzien po dniu! fajna sprawa:) " "Zastanawiasz się, skąd wzięło się dziwne, rytmiczne podskakiwanie wewnątrz twojego brzucha? Dziecko ma czkawkę! Świetnie ćwiczy w ten sposób przeponę i przygotowuje mięśnie do oddychania."- to z tego pamietnika... hymmm... smieszna sprawa.. odczuwacie ta czkawke? Ja mam czasem takie jakby "drzenie miesnia" w brzuchu... moze to to:> Do opisu pasuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja stosuje też Mama Perfecty- rewelacja jak narazie zero rozstepów... mam tez w zanadrzu Ziaji.. dla kobiet w ciazy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
www.rodzicpoludzku.pl Polecam fajna stronke:) Sa tam cenne informacje i opinie o porodówkach w wiekszych miejscowosciach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje Ja i mama z serij AA, Mama perfecta stosowalam, ale w trakcie stosowania pojawialy sie nowe rozstepy i zmienilam.. poza tym zapach mi nie odpowiadal.. Wesolutka czyzbys miala urodzinki dzisiaj?? Jesli tak to WszystkiegoNajlepszego!!! Zdrowego dzidziusia i wielu kopniakow :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!! legally blondee 86, ja biore jeszcze duphaston, najpierw brałam po dwie dziennie, od 21 października biorę po jednej dziennie, bo ostatnio jak byłam to gin mi powiedział ze odstawiamy, mam tylko skonczyc opakowanie jeszcze mi zostało na trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzieki Joasia.. to może mi tez juz kaze w pt skonczyc na wizycie jak tez juz kazał mi 1 tabl brac...w ktorym tyg jestes? hymmm a mialas zawroty glowy po tym i nudnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, koncze dzisiaj 24 lata dokladnie o 21.55 sie urodzilam dziekuje za zyczonka mroweczki 👄 strasznie zmeczona jetsem dzisiaj tym bieganiem po sklepach a tu jeszcze w mieszkaniu trza zrobic yyyyyyyyyyyyyyyhhh nie chce mi sie. tez mam perfecte mama do biustu, aa na rozstepy i dodatkowo oliwke z rossmana, ale nazwy nie pamietam. ta oliwka fajna jest. a tych kremow malo kiedy uzywam, nie lubie sie smarowac czymkolwiek, choc powinnam bo skore mam sucha. poleze sobie chyba jeszcze troszke i zabieram sie do pracy. ja wazylam przed ciaza 50 kg przy wzroscie 164, teraz prawdopodobnie 53 juz przybylo. i fajnie chociaz jedna znajoma wierzy w to, ze bede miala corcie, bo reszta o zgrozo przepowiada chlopca. nie to zebym sie nie cieszyla z synka ale drazni mnie te przepowiadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legally blondee 86 Nie miałam żadnych skutków ubocznych, jakoś dobrze zniosłam branie tych tabletek. ja jestem w 15 tg i 3d. Jak na początku lekarz mi przypisywał ten duphaston to powiedział że może być tak że będę musiała go brać aż do 18 tygodnia, ale jest wszystko w porządku i skończę akurat na koniec 16 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×