Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

smoka? hehe no ładnie , on też na połówkowym był badany i pan lekarz powiedział że normalnie że do pół kilo powinien ważyć to skad ta rozbieżność informacji? a ja cere mam gladką jak nigdy ale podobno to zasługa chłopca którego noszę bo dodaje mamie urody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia656
Spacja się niepotrzebnie wkradła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki ja tez mam jakies opory mimo że to moja pierwsza ciąża i nie miałam przykrych wydarzeń wcześniej.co prawda mam juz wszystko na allegro upatrzone ale pewnie i tak pojade do jakiegos sklepu to wszystko kupic :) juz nie mowiąć o tym że ciuszki mam dla maleństwa na pół roku conajmniej- wszystkie koleżanki mają chłopców wiec sie podzieliły ze mna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolajamama ja nawet ciuszków nie mam,może gdyby nie poronienie i to,ze obecna ciąża jest zagrożona już bym coś kupiła,ale przez to jakoś się boję,choć wiem,ze to bez sensu,bo co ma być to będzie i tym czy coś kupię czy nie nic nie zmienię. Za tydzień mam wizytę, mam nadzieję,ze zrobi mi usg i poznam płeć,może wtedy kupię buciki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy na USG połówkowym lekarz może stwierdzić lub wykluczyć zespół downa. Dodam, że mam usg genetyczne na przypadek tej choroby w rodzinie męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz od 2 wizyt mówie ze jak poznam plec i wszystko bedzie dobrze to zaczne kupowac, ale jakos nie mogę :) zrobiłam listę i jest zapisana na pulpicie mojego kompa juz mężowi powiedziałam że jakby mnie wczesniej wzieli do szpitala to ma gotowca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peggy mysle że może wykluczyc takie ryzyko, a nie zrobił tego podczas badania fałdu karkowego? to było koło 14 tyg badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyzierność karkowa wyszła 1,3 w 12tyg, kość nosowa obecna, USG wyszło zadowalająco, ale wysłał mnie na test podwójny, co bardzo zaniżyło mój wynik z usg. I to mnie martwi, nie zdecydowaliśmy się na amniopunkcję, ze względu na ryzyko. Trochę zajął mi powrót do równowagi psychicznej, i pozytywnego myślenia, ale czasem jeszcze się włącza niepokój. Dlatego pytam, bo 8.12 mamy połówkowe i mam nadzieję, że nie będę miała niepokoju do końca ciąży i coś się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż tak dokładnie nie wnikałam w to bo u mnie nie było takiego ryzyka.mam nadzieje że wykluczy taką możliwość i bedziesz mogła spokojnie cieczyć sie końcówką ciąży :) życzę Ci tego z całego serduszka mojego i mojego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki nie wystarczy skonczyc studia jakiekolwiek trzeba skonczyc trudne studia to sie dobrze wtedy zarabia ale ja dopisałam pozniej ze tam był bład to miało byc 504 na osobe to nawet jak ktos zarabia 1010 zł miesiecznie to znaczy ze juz ma za duzo kasy a ten przewijak sie całkiem odpina do kompieli a dlatego mi sie to tak podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia witaj- dzieki za linka! Czyli wszystko jasne jesli o nas chodzi:) Peggy, nie martw sie. Te pierwsze badania wyszly Ci bardzo dobrze, a z testami to jak slyszalam roznie bywa. Trzymam kciuki, wszystko bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamikolaja tak jak Apple pisalam moj maluszek tez jest dosc duzy 21 tydz 470 gram - lekarz stwierdzil ze bedzie duzym chlopcem przy porodzie a sprzet wyliczyl ze moze wazyc ok 4600... takze sie nic nie martw, gorzej jakby byl o te dwa tyg za maly.. Apple ja tez nie mam poja ecia co ugotowac i jestem w otyle beznadziejnej sytuacji ze jestem uziemiona w domu z mala do 17.00... Na usg polowkowym lekarz chyba powinien wykluczyc zespol downa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko orzeszku teraz to mnie dobiłaś :) prawie 5 kg? ja mam urodzić?to te ciuszki na rozmiar 56 juz moge oddać.ja ważyłam 3250 g, chce małego dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja rozmiaru 56 przy pierwszym dziecku wogole nie uzywalam :D Corka wazyla 4140.. Apple a ta wanienka sliczna, ja szukam samej wanienki ze stelarzem bo przewijak mam taki na lozeczko.. a co do wozkow to widzialam moj wymarzony Chicco S3 na zywo i juz mi sie nie podoba tak bardzo :( Poszukiwania trzeba zaczac od nowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo rozmiaru 56 to znajome mowia ze rzadko ich sie uzywa tylko przy bardzo malych dzieciach takich z waga urodzeniowa ponizej 4kg dlatego nie wiem czy kupowac je wogole a jesli tak to jaka ilosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała miała 3800 i rozmiar 56 był jej dobry przez tydzień... całe szczęście większość wyprawki miałam kupioną w rozmiarze 62 a 56 tylko jeden komplecik... także lepiej nie kupowac za duzo tych maluśkich ciuszków, chyba że wiadomo, ze maleństwo będzie maluśkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja bratowa niedawno urodziła syna przez sn, mały ważył prawie 5100... ale ona zaprawiona w bojach, bo 1. córka miała 4500 a druga 4800... więc i tak można. choć ja sobie tego nie wyobrażam szczerze mówiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela naprawde nie chce się kłucic,ale bardzo łatwo wyrażasz swoje opinie o innych.Tak jak napisałam są różne sytuacje w życiu. życze Ci żebyż poszła na urlop macierzyński a pózniej wychowawczy i żebyś nie straciła pracy jak pożniej wrócisz a mąż pózniej był w stanie Cię utrzymać.I zebys nie musiała nigdy być nawet na przez pare miesięcy na bezrobociu no i żeby Twój partner nigdy ne zostawił Cie po 10 latach dla innej(to przydażyło sie mojej kolezance).Myślisz,że można przewidzieć co będzie za kilka lub kilkanaście lat. A z tym,że trzeba było pokończyc szkoły żeby 1000 zł nie zarabiać to juz naprawde przesadziłaś.Moja mama była nauczycielka(co za tym idzie miała wyższe wykształcenie)i właśnie tyle zarabiała.Teraz jest na emeryturze mi dostaje 900złmiesięcznie.Matko,wiesz ile ludzi bierze zasiłek na dzieci?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Angela26 ten przewijak z basenikiem zaoszczędza miejsce ale jest niepraktyczny. Będziesz miała problem z położeniem niemowlęcia po myciu w tym samym miejscu z którego go wziełaś :) Co do wózka PUMA to nie ma skrętnych kół co może powodować, że się ciężko prowadzi. Nie wiem czy ma przekładaną rączkę, ale to też się liczy. Ważne też aby oparcie w spacerówce było regulowane a tapicerka zdejmowalna do mycia- no chyba, że wózek ma służyć tylko dla jednego dziecka. Dla zmotorywoanych, fajnie pomyśleć o wózku w którym bezpośrednio do ramy możesz przyczepić fotelik samochodowy. Poza tym, za pół roku kiedy niemowle wyrośnie z gondolki, nie będzie ci sie chciało dzwigać takiej dużej spacerówki. Takie moje zdanie. Pozdro i dzięki za odp odnośnie becikowego. Nie oddam mojej karty ciąży w szpitalu :) tak na wszelki-wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w sprawie alimentów.Wydaje Ci się Angela,że tak łatwo jest ściągnąć alimenty od ojca.Wiesz ile to wymaga zachodu.Moja mama jest rozwiedziona i musiała utrzymać mnie i moja siostre sama z nauczycielkiej pensji.Mimo,że miała zasądzone alimenty nigdy nie widziała ich na oczy. Takie teksty sa krzywdzace i dla mnie i dla niej dlatego zastanów sie o czym piszesz.A mój ojciec tez wydawał jej się idealnym kandydatem na ojca niestety po latach okazało się inaczej i wybacz uważam ,że to nie ona jast temu winna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się zgadzam z tym, że nie można generalizować, wszystkich wrzucać do jednego wora i z taką łatwościa pisać o czymś czego się nie doświadczyło na własnej skórze... mnie życie juz wiele razy nauczyło pokory, nie wszystko jest białe albo czarne... i nie wszystko niestety da się zaplanować i być tego pewnym na 100%... życie pisze naprawdę różne scenariusze... oczywiście naganne jest to, ze duża częśc ludzi żeruje na innych, żyje z pomocy państwa, bo tak im wygodnie i dobrze... ale jest też wieleu takich, którzy po prostu nie mają innego wyjścia... no dobra, ale koniec z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez 3 lata też pracowałam jako nauczycielka, ale widząc, ze nie mam z tego ani chleba ani satysfakcji postanowiłam to zmienić... tylko czasem są takie sytuację życiowe, że mimo chęci nie wychodzi... nie każdemu się udaje... no dobra, ale miał byc koniec z tym :) ale jestem ciekawa co tam gosian nosi pod sercem, aż mnie skręca normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alison ja tez bynajmniej nie chce sie kłucic ale ja mowiłam o sytuacji ze ktos dostaje podwojne becikowe a nie ze ma mała emeryture albo maz odszedł po 10 latach jak juz pisałam to sa szczegolne przypadki mi chodziło o zupełnie cos innego poprostu nie podoba mi sie ze ci co mało zarabiaja dostaja kase od panstwa z moich podatkow i ze powinni dokładnie weryfikowac komu daja zasiłki bo ja uwazam ze nie naleza sie one obibokom i leniom ktorzy tylko z tego zyja przestan mnie atakowac i zakoncz juz ten temat mamy wolnosc słowa sory to jest moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny ten wózek tylko że kolor mnie przeraża nie lubie takich ciemnych kolorów dla malutkich dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice tez sa rozwiedzeni i mnie wychowywał sam tatuś wiec nie mow mi ze ja nie wiem o czym mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×