Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość mareneu1
jeszcze na chwilkę wróce do tego becikowego jakto trzeba pokazać kartę ciązy? przecież jest ona zabierana przy porodzie, a becikowe jest przyznawane po ok 3 miesiącach po porodzie. Jak więc mam im później udowodnić z karty ciąży, że byłam w ciąży? Czy coś pokręciłam? bo nic nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry wszystkim! Orzeszku, ja jestem osobą współprowadzącą działalność. Masz prawo do L4 jak każdy. Musisz jednak zrezygnować z pracy, bo jeśli wystawisz jakąkolwiek fakturę i podpiszesz się swoim nazwiskiem czy jakikolwiek dokument, jeśli dojdą do tego to wstrzymają Ci wypłatę pieniędzy. No chyba że masz pracowników czy prowadzisz działalność z mężem tak jak ja, to te obowiązki możesz zrzucić na nich, a Ty możesz kierować pracą z domu, tak aby nikt nie zastał Cię w razie kontroli w miejscu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w szptalu przy porodzie to nikt nawet nie zerknął na kartę ciąży... więc chyba różnie to bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak jest z tą kartą ciąży ale ostatnio o tym mówili w tv, ze aby otrzymać to becikowe trzeba udowodnić, że chodziło się do lekarza, nie wiem czy to napewno będzie potrzebna karta ciąży i czy te przepisy faktycznie od nowego roku wejdą w życie, może tylko namotałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oddam najwyżej ksero karty, chcę zostawić sobie oryginał na pamiątkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki:) powodzenia dla tych które mają usg:) ja dzisiaj byłam zrobic badania na obciążenie glukozą,jakie to nie dobre dobrze że tylko godz musiałam czekać :D to dołączam się do dziewczyn które mają koszmary,mnie ostatnio się śniło że zabrakło do mas miejsca na porodówce i rodziłam na korytarzu:o mam nadzieję że tak nie będzie w rzeczywistości.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytałam,żetrzeba pokazać karte ciąży iprowadzoną od 8 tygodnia ciąży!Ja pierwszy wpis mam od 10 tyg,bo przy 1 wizycie nie założyli mi jeszcze karty.To dlatego,że duzo kobiet nie chodzi ponoc do gina w ciąży w ogóle(nie wiem gdzie oni takie znależli)i niby dlaczego maja dostac becikowe.Paranoja.Przy pierwszym dziecku moja karta ciązowa została w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peggy, dzięki za odpowiedź. Niestety prowadzę działalność sama. Chyba będę musiała pogadać o tym z księgową, bo strasznie to wszystko zawiłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Dzisiaj humor mam juz nieco lepszy ale za to siedze w domu bo mala zlapala zapalenie oskrzeli.. Wczoraj bylam u ginekologa mojego, z dzidzia jest wszystko oki :) Powiedzialam mu ze mi brzuch twardnieje i mam brac magnez 3 razy dziennie i no spe i 29.12 znowu wizyta zeby sprawdzic czy nic sie nie dzieje z szyjka... Apple dowiedzialam sie ze twardnienie brzucha i stawianie sie brzucha czy macicy to to samo :) i trzeba o tym lekarzowi powiedziec.. Dodatkowo mam brac rennie na zgage i pic sok pomidorowy (o zgrozo! ) na skurcze lydek.. Z tym becikowym to moze wystarczy zaswiadczenie od lekarza ze sie bylo pod jego kontrola w razie jakby karte ciazy zabrali... nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alison powiem ci ze to nie jest moja wina ze ktos zarabia 1000zł bo mu sie nie chciało do szkoły chodzic a panstwo płaci 300zł alimentow a nie 50 jezeli ojciec nie chce płacic tylko trzeba wskazac ojca i załozyc mu sprawe a no i tak naprawde to zanim sie powoła na swiat malutkiego człowieka to trzeba sie zastanowic nad tym czy ma sie odpowiedniego partnera i odpowiednie warunki na to ale to wyglada tak ze to jest tylko kilka osob takich ze cos nieprzewidywanego sie przydazyło a ogromna wiekszosc to obiboki ja nie generalizuje ja jestem realistka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie nie chce nikogo obrazac poprostu wyrazam swoja opinie a jesli chodzi o becikowe to tez czytałam ze do wniosku nalezy dołaczyc karte ciazy lub jej kserokopie bo inaczej sie nic nie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatko
Cześć brzuchole :) Zaciskam kciuki za dzisiejsze badania usg. W sprawie tekstu, że ciąża to nie choroba, to ja właśnie wczoraj sama go użyłam, żeby mój własny mąż pozwolił mi samodzielnie umyć podłogę. Czasem traktuje mnie jak niepełnosprawną, a ja w przeciwieństwie do Was naprawdę dobrze się czuję. Jedyne co mi dolega to ból w biodrze. Kobietki, co z waszą cerą?? W książkach piszą, że się poprawia, że ma aurę, a ja wyglądam jak nastolatka... Mam takie trądzikowe wypryski głównie na ramionach i plecach, ale też na szyi. Jak już wyskakują to nie chcą się zaleczyć i zostają takie plamki. Już nie wiem co mam z tym robić. Jak do tego dorzucić świeżo powstały maga cellulit i wałeczki tłuszczu (wszędzie, łącznie z trzema podbródkami) to załamka. :( Chyba ta pogoda tak mnie nastroiła depresyjnie. Chyba pójdę spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusiatko ja mialam mega pryszcze na plecach w pierwszym trymestrze, teraz zniknely, tylko skore mam bardziej sucha. O cellulicie juz pisalam - u mnie tez masakra:( Mroweczki jak czesto zazywasz no-spe? Ja sie przestraszylam bo bruch mi twardnieje codziennie, na krotko, ale jednak. Zazywam wtedy no-spe i do konca dnia mam spokoj, ale nastepnego dnia znowu to samo. Jutro zadzwonie do gin. Kurcze, czy ta no-spa jest bezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusiatko ja tez mam jakies dziwne krosty na plecach a nigdy nie miałam i tez mnie to martwi ale na szczescie nie mam na twarzy ale tez musze przyznac ze odkad jestem w ciazy to w nocy sie strasznie poce i jest mi goraco to moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple magnez mam brac 3 razy dziennie bo to dziala rozkurczowo, a no spe jakby skurcze (twardnienia) staly sie bolesne lub jakby nie przechodzily nawet gdy leze... NO spe bralam wiekszosc poprzedniej ciazy wiec chyba jest bezpieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyliłam sie w moim tekscie o dodatkowym 1000zł becikowego jest tylko dla tych co maja dochod na osobe nizszy niz 504 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki mroweczki, w sumie przeciez niektore dziewczyny biora mocniejsze leki na podtrzymanie niz no-spa i tez jest wszystko w porzadku. Ja mam dzisiaj jakis dzien paniki:( Dalej nie wiem co na objad zrobic...Od kiedy jestem w ciazy nie mam w ogole ochoty sie nad tym zastanawiac:) Pomozcie! Acha - te kulki ziemniaczane byly pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny- ja dopiero wstałam a wy juz zdązyłyscie tyle tematów poruszyć :) co do becikowego to dostaje je kazdy debatują teraz nad tym czy nie dac dodatkowo kobietom ktore chodzily regularnie do lekarza jesli chodzi o własną działalnosc to po porostu nie placisz zusu niestety panstwo nic ci nie da w tym przypadku tak ma moja bratowa no i nie mozesz sie pojawiac w pracy co do wozka to ja kupuje quinny buzz (używany od znajomych) fajny jest coprawda gondola nie za duza ale w kwietniu nie bedziemy potrzebowały wszystkich kocyków spiowrkow i grubych kurtek powodzenia wszystkim u gina, zazdroszcze ja byłam tydzien temu i chetnie poszłabym znowu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie celulit...zapomnialam o nim wczoraj dodac masakra!! od kolan po piersi mi sie pojawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam bardziej wysuszona skórę,ale tylko na czole, bo reszta ciała dzięki smarowaniu oliwką jest mięciutka i na szczęście nie mam żadnych krost, za to włosy mi zaczęły wypadać,ale to chyba przez tą porę roku, no i pocę się bardziej, przedtem wystarczyło,że posmarowałam się etiahilem raz w tygodniu a teraz to co 2 dni. Angela to,ze ktoś zarabia 1000zł,wcale nie jest winą tego ,że np nie skończył szkoły, prawda, są takie przypadki,ale nie jest to regułą. Wystarczy,ze się mieszka w małej miejscowości,gdzie nie ma wielu zakładów pracy,a jeśli już się znajdą lepsze stanowiska,to zazwyczaj są już zajęte. Mam 2 kuzynki które mają magistra i zarabiają po 1200zł bo nie mogły znaleźć pracy,pomimo wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli żeby wykąpać maleństwo trzeba podnieść przewijak czy go zdjąć zupełnie? Jeśli tylko się podnosi to dla mnie to minus bo wtedy dostęp do wanienki jest z jednej strony. A jeśli się zdejmuje to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracajac jeszcze do becikowego wiem ze osoby pobierajace zasilek rodzinny tez dostaja ok 1000zł jako dodatek do rodzinnego i nalezy sie on do roku od urodzenia dziecka bo moze byc np sytuacja ze zaraz po urodzeniu ci sie zasilek nie nalezy ale jak juz bedzziesz na urlopie wychowawczym i bedzie tylko jeden dochod to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta półeczka ale ja niestety nie mamm miejsca na takie sprzęty :( dziewczyny jeszcze jedno pytanie ile ważą wasze maluchy? bo mój w 21/22 tygodniu 470 gram a na wszystkich portalach jest napisane ze dziecko powinno ważyc około 300-350 g.żeby było śmieszniej to ja przytyłam dopiero 3,5 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ! Moja koleżanka żeby dostać becikowe zaniosła akt urodzenia, nie kazali jej karty ciąży pokazać. Trzymam kciuki za kobietki mające dzisiaj wizytę, ja jutro dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to mam rogi na czole które wogóle nie schodzą:( znaczy takie niby pryszcze ... celulit też jakby bardziej widoczny:( nie chce mi się otworzyć ta strona z regałem kąpielowym ale chyba wiem o co chodzi, też planuje kupić coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikolajamama- masz duzego dzieciaczka i juz. Pogadaj z mroweczki ona tez nosi pod sercem takiego smoka:) Moj szkrabek wazyl podczas usg polowkowego, ktore mialam dwa tygodnie temu, 350gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego wykrztalecenia to zgadzam sie nie ma wplytu na zarobki ... A co do wagi to moja mala w 19 tyg wazyla 230 gram, wiec bardzo amlutko ale przepisowo w normie :) ale zobaczymy na nastepnym usg ile bedzie wazyc juz sie nie moge doczekac a normalnie mam zrobbic jak wszytsko bedzie ok okolo 30 tyg gdzie tam jeszcze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też cały czas siedzę na allegro i szukam wanienek i innego wyposażenia, tyle tego jest,a kolejne ładniejsze od poprzedniego:) Miesiąc temu planowałam ,ze rozpocznę zakupy od grudnia, no i mamy grudzień a ja nadal nie mam odwagi nic kupić,może od stycznia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia656
Witam :) Czytam Was do samego początku, też jestem kwietniówka 2009. Chciałam powiedzieć coś na temat uzależnienia becikowego od opieki lekarskiej. Nie dotyczy to kobiet które są już w ciąży, czyli nas :) Jeśli chodzi o szczegóły to przesyłam link. Pozdrawiam :)) http://kadry.infor.pl/wiadomosci/93017,Wyplata-becikowego-bedzie-zalezec-od-badan-lekarskich.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×