Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Nick............wiek........woj..............data porodu.....płec mini-1981.........27.......Warszawa..........28.03...... ..Wiktor Aleks29............29.......Kraków..............30.03... .....synek smart231..........21.......uk....................03.04.. .......Ada Natalia...........20.......Warszawa...........03.04..... .....Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... .. Laura umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.........Adaś mela09.............31.......Wielkopolska.......08.04.... ...chłopiec pilkaplazowa.....25.......Lubuskie............08.04..... ...Chłopak Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... .. dziewczyna MaggieBlue........26......Wielkopolska.......09.04...... ...Jaś ? Bobasekm.........26......Kielce..............09.04...... ...Lilia, albo Lena Martenka84......24........Pomorze...........10.04....... . Martyna Mama Fragglesa...32........Szkocja............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn...24.......cieszyn................13.04..........Mic hałek mareneu1.........26........Gdańsk.............11.04..... .....Lea kamea76..........32........warszawa..........17.04...... .jeremi annaoj..............31.......Wielkopolska......19.04.... ...maleństwo basiunia*..........30.......Śląsk.................22.04. .......Miłosz Andziulka1981…..28......Warszawa....... ...25.04... ...dziewczynka joasia82...........26.......Poznań..............26.04... .....Bartuś alexandraa2p…...30……..Dublin… 230;……...26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk.................26.04... .....Kamil Marlonka...........34......Bielsko-Biała…….. ..27.04………..Julcia hugosia ............28...... katowice............10.04....... Paulinka Luiza_1988........21......Płock.................25.04... .....Lenka Wkleiłam tabelke żeby nie była za daleko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja dzisiaj rano przed pracką zaglądam do was, u nas od rana zawiewa śniegiem brrr... strasznie... aleksandra ja nie mam żadnej specjalnej poduszeczki do spania, ale tez nie mam zadnych problemów ze spaniem... zmykam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki!! Tak ja juz po wizycie u gina. Dziecko układa juz sie główka w dół szyjka jeszcze nie skrócona. Malenstwo w 36 tyg. wazy 3100 . Pytalam sie gina o znieczulenie , a on na to ze w jego szpitalu w Milokolowie raczej sie nie stosuje zniczulenia ani cesraki na zyczenie. Ja nie bede rodzic u niego w szpitalu ale z tego widze to w panstwowych szpitalach nie ma co liczyc na ZZO nawet odpłatnie. Wiec musze sie nastwic na poród bez znieczulenia. A dziecko podobno nie bedzie małe. Tak moj kotek wprowadzil sie do łózeczka malenstwa i tam spi . No taki uparciuch gonie ja jak moge a tu nic nie pomaga, ciagle tam wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Witam :) Megi Ty juz cos tu o czopie napomknelas:) Teraz to juz na dniach dzidzia moze wyjsc. No i alexandra-szybciutko Twoje malenstwo daje znac o sobie:) Swedzenie ciala- mnie piersi swedza juz bardzo dlugo, a teraz to w ogole cale cialo, za tydzien mam polozna wiec na pewno jej o tym powiem. Choc szczerze mowiac tez myslalam,ze to normalne podczas ciazy, bo jednak skora sie rozciaga, ale ja nie uzywam zadncyh balsamow bo jestem bardzo przeczulona na zapachy. Przeczulecie na zapachy- jak dlugo to moze potrwac? czy skonczy sie w momencie narodzic malenstwa- jest to ze tak powiem masakrycznie uciazliwe!! POsciel-ja nie mam ani kolderki ani poscieli, ale ogolnie tez mi sie bardziej podobaja takie nie dosc kolorowe, bo jak bysmy wsyztsko kupowaly kolorowe to w pokoiku byloby jak w cyrku;) ale to kazdy ma swoje zdanie na ten temat. ps wlasnie w pytaniu na sniadanie mowia,ze dziecko z przedszkola powiedzialo- ze dziecko rodzi sie z uprzejmosci faceta heh Kwietnioweczki powiedzcie czy Wasze torby sa juz spakowane??ja wlasnie koncze 37 tydzien, moze juz czas. Twardnienie brzucha- od jakichs 3 dni brzuch mi twardnieje i jakos tak ciezko mi sie chodzi, chociaz brzuch to mam maly. Maly nie maly -mam dziecko w srodku i czuje sie jakby moj brzuch wazyl ze 100 kilo. Czy mam sie tym martwic?? Bardzo przepraszam za chaos i pozdrawiam serdecznie. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Smart, ja też odczuwam przeczulenie na zapachy. Najbardziej denerwują mnie perfumy męża, chociaż sama mu je kupiłam i przed ciążą uwielbiałam. O swoich już nie wspominam, bo zupełnie nie używam. Myślę, że kilka dni po porodzie to wróci do normy. Ja dzisiaj wkładam asortyment porodowy do torby. A właściwie mój M wkłada, bo w szkole rodzenia mówili nam, że to w końcu facet musi wiedzieć co gdzie jest, żeby mi szybko podać. Dziś zaczął nam sie 37 tydz, więc chyba już czas na pakowanie. Dziewczyny na obczyźnie- skoro nie podajecie telefonów żeby nie narażać na koszty to i tak warto się do skrzyneczki dołączyć, chociaż fotki obejrzycie i swoje dodacie, jak już się porozdwajamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Hej dziewuchy, co do wagi to moja dzidzia bedzie kruszynka, 35 tydz -2300dkg SMART nie ma co ryzykowac rozstepy, jesli Cie swedzi brzuch polecam parafine ciekla (jest doustna ale nie pij!): na wacik i smigaj po brzuchu. Na pewno nie bedzie Cie swedziec. I tez nie pachnie. Jest w plastikowych buteleczkach jak spirytus lub woda utleniona. U mnie torba wczoraj zostala spakowana, a w zasadzie 3: na porodowke, na sale i na wypis malej. Uznalam to za dobry pomysl bo i male i "do wymiany" znaczy: jak juz urodze to nie bede potrzebowac torby z porodówki wiec z latwoscia bede mogla je wymienic na torbe z rzeczami na sale. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzieki mareneau, ale problem w tym,ze mnie wszytsko swedzi a nie bede raczej z wacikiem po szyi i plecach 'latac' heh, na rozstepy codziennie stosuje fissan, a rozstepy mam tylko na piersiach . Przyjemnosc pakowania torby chyba zostawie sobie na jakis weekend , bo to takie wydarzenie ;):) Ja tez wysle jakies fotki na maila,ale narazie ma tylko internet co jakis czas. pilka plazowa ja sie starsznie martwie,ze z tymi zapachami mi nie przejdzie, nie znosze zadnych zapchow, a sam myje zie mydlem, i to tak zeby go za bardzo nie czuc. Czy jest to mozliwe,zeby ta dolegliwosc w ogole nie przeszla???? Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej dziewczyny, widze, ze prawie juz wszystkie dopadly dolegliwosci ostatnich dni ciazy...:) no trudno, jeszcze toszke wytrzymamy:) mam pytanko, co myslicie o tych wszystkich szczepionkach na rotawirusy, pneumokoki i inne takie...? bedziecie szczepic? warto sie juz chyba zastanowic, bo z tego co wiem to trzeba sie decydowac zaraz na poczatku zycia malenstwa, ja nie wiem juz sama, z 1 str, to moze zaoszczedzic dzidzi groznej infekcji, ale z 2 str...to stosunkowo nowe szczepionki, i nie ma pewnosci jak wplyna na przyszle zycie naszych pociech... i nie wiem tez, czy ta cala akcja, ktora sie rozpetala wokol tych konkretnych szczepien to nie jest po prostu akcja firm farmaceutycznych, ktorym zalezy na wiekszej sprzedazy....co myslicie? u mnie na peewno bedzie dzidzius przed terminem, bo juz mam takie mocne skurcze w nocy, ze az strach a jeszcze szyjka tak skrocona, ze prawie jej juz nie ma:(teraz modle sie by dotrwac do konca 36 tyg, zeby michas nie byl wczesniaczkiem, a tzn ze zostalo mi jeszce 4 dni...trzymajcie kciuki:)paaaaa aha, jak sie poslugiwac i gdzie mozna znalezc te skrznke na tel kontaktowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kasia cieszyn myśmy rozmawiali na temat szczepień z ciocią, która jest pielęgniarką i pracuje na oddziale niemowlęcym i wychodzi na to, ze nie oppłąca się szczepic na rota virusa, bo to zwykła grypa żołądkowo-jelitowa i wiadomo, jak każda grypa się mutuje więc te szczepionki praktycznie nic nie dają. Jeśli chodzi o pneumokoki to powiedziała nam, ze jeśli dziecko nie będzie chodzić do złobka to nie opłaca się szczepić. Ale w Kielcach sa darmowe szczepienia dla dzieci przeciwko pneumokokom i meningokokom, refundowane przez urząd miasta. Jedyna szczepionka nad, która sie zastanawiamy to ta połączona, ze zamiast 18 szczepień dziecko będzie miało 10. Kosztuje chyba 120 zł, więc nie dużo, a jaka to ulga dla Maluszka i dla rodziców. Dziewczyny a nam ciagle cofa e-maila :( To moze podamy swojego i poprosimy o przesłanie bobasekm@poczta.onet.pl Kurcze wielkie te wasze dzieciaczki. Nasz dizeciaczek bardzo szybko rósł na poczatku, a teraz przystopował i jak byliśmy w piatek u gini to miał 2200-2500 w 36tg. No, ale w zasadzie to nie ma się co dziwić, bo ja to ogólnie malutka kobitka jestem. U nas torba nadal nie spakowana. Najwyzej bedziemy się pakować tuz przed wyjazdem na porodówkę ;) Na szczeście pokoik zrobiony, mebelki poustawiane, jak będziemy w szpitalu to mąż oblecze pościel, bo teraz to bez sensu, zeby się kurzyła. Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kwietnióweczki :-) Któraś z Was pisała że nie dałaby rady uczyć się w ciąży. Ja nie wiem jak jest u Alexandry ale mnie ciężko jest się skupić na nauce i ciągle coś odciąga moją uwagę a to popatrzę na rybki a to zawołam psa i trochę do niego pogadam a to Niunia zacznie przeciagać się w moim brzuch to trochę z Nią pogadam i tak w kółko. Na szczęście to już ostatni egzamin więc może jakoś dam radę. Rano jeszcze jakoś daję radę się uczyć ale później jak zaczyna mnie wszytsko boleć to nie da rady. Co do szczepionek to my nie będziemy szczepić tymi skojarzonymi tylko tymi normalnymi gdzie jest więcej szczepień. Zaszczepimy za to przeciewko pneumokokom i meningokokom a w późniejszym wieku przeciw hpv. Nie będziemy szczepić przeciw rotawirusom bo nasz pediatra mówi że to tylko jedna z odmian grypy jelitowej a więc nie warto na nią szczepić. Na hpv szczepiłam się również ja lata temu więc małą też zaszczepimy. Co do torby to położna w szkole rodzenia mówiła żeby spakować tak 2 czy 3 tygodnie przed porodem więc zamierzamy spakować na początku kwietnia. Alexandra cieszę się że dzidzia jest taka duża. Nawet jesli nie uda Ci się dochodzic do końca to mała nie będzie wczesniakiem bo wg mojego ginekologa wczesniak to dziecko poniżej 2500g. Co do wózka to my jednak zdecydowaliśmy się na Coneco Toledo. Nie waży tak dużo jak inne wózki które oglądaliśmy. Po obejrzeniu w sklepie całkiem dobrze się prowadzi i moje koleżanki wyrażały się o nim bardzo pozytywnie. Pościeli mamy 2 zmiany, jedną z Fretti a drugą nie wiem jakiej firmy, zamówioną na allegro. Nie wiem jeszcze czy dzidzia będzie spała pod kołderką bo może być zbyt ciepło ale pościel powleczemy :-) Mamy też śpiworek do spania i 2 kocyki ciensze i jeden grubszy. Dziś na 16 idziemy na ostatnie USG więc zobaczymy jak tam ma się nasza dzidzia. Ciekawe czy dziś da się pięknie pomierzyć lekarzowi bo zawsze albo się odwraca albo chowa główkę czy rączki może dziś na ostatnim USG ładnie się nam pokaże :-) Uciekam pod prysznic i troche ogarnąć kuchnie a potem jesli jeszcze zdążę przed wizytą u lekarza to pouczę się trochę. Miłego dnia Kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Kwietnioweczki:) Ja torbe spakowalam i rozpakowalam juz 4razy przez te zeslania do szpitala;) Poscieli tez nie mamy - tylko przescieradelka i spiworki do spania. no i kocyki rozniaste-mysle, ze starczy:) Nas wysylaja na usg co tydzien, ze wzgledu na to skaczace cisnienie. Wszystko z Fragglesem w porzadku, zdrowy i bryka, ale i tak mi lekarki sugeruja szybsze wywolanie porodu, zeby sie nie meczyc z otepiajacymi tabletkami i wizytami kontrolnymi co drugi dzien...wiec mam rozterke co robic;) zapachy na mnie nie dzialaja. za to pozeram winogron...matko! moglabym kilogramami...a co do kilogramow, to mam na plusie 7. podczas jednego z zeslan na oddzial lezalam z dziewczyna, ktora rodzila w 35tygodniu - odeszly jej wody i miala regularne skurcze. dostala zastrzyk ze sterydami, dzieciaczek brykal radosnie, ktg wyszlo super i pojechala na porodowke. wszystko skonczylo sie dobrze. takze, ja poki co, zaciskam nogi jeszcze tydzien-dwa, a potem spokojnie zaczynam korzystac ze schodow i ruszam na okna;) milego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Brzuszki Ale sie dzisiaj rozpisalyscie :-) Hugosia dobrze slyszec ze dzidzia juz glowka w dol. Duza bedziesz miala dziecinke :-) Jak to nie mozna dostac znieczulenia. Sorry ze sie az tak zbulwersowalam ale myslalam ze to standard przeciez to ma pomoc i matce i dziecku. Jejku myslalam ze my w 21 wieku zyjemy!!!!!!!! Fajnie twoj kotek musi wygladac w lozeczku dla twojej niuni :-) Smart w tej chorobie o ktorej pisalam to przede wszystkim sucha i swedzaca skora pojawia sie na dloniach i stopach. Rowniez w tej chorobie mocz ma ciemniejszy kolor bo jest w nim wiecej bilirubiny. Nie powiem swedzi cale cialko ale tak jak powiedzialam stopy i dlonie najbardziej. Jezeli chodzi o swedzenie piersi i brzuszka to jest normalne bo sie skora rozciaga . Ale i tak powiedz o tym poloznej. Ja tez mam awersje to wszystkiego co pachnie np. Balsamy do ciala wiec za kazdym razem jak biore kapiel to dolewam do wody oliwki dla dzieci (mozna kupic bezzapachowa) albo smaruje sie balsamem E45 tez nie pachnie i jest polecany dla alergikow (napewno mozna kupic w bootsie albo w aptece w uk). A jeszcze jedno pytanie jakim mydlem sie myjesz bo czesc z nich strasznie skore wysusza. Co do trwardnienia brzuszka to chyba norma – wiekszosc z nas to ma :-) Pilkaplazowa ja mam dokladnie to samo z perfumami meza :-) Smart, pilkaplazowa pakujcie sie bo to juz niedlugo :-) Mareneu1 gdzie mozna kupic ta parafine? W drogerii czy aptece? Podoba mi sie twoj pomysl z 3 torbami. Chyba sama sie tak spakuje :-) Kasia cieszyn trzymamy kciuki zeby Michalek jeszcze troche w brzusiu posiedzial :-) Napewno bedzie dobrze. Jesli chodzi o nasza skrzynke to wyslij maila ze swoim nr tel na kwietniowki09@interia.pl a ja ci odesle zwrotnego z haselkiem i cala lista telefonow do forumowiczek :-) Bobasekm zaraz wysle ci mailika z haselkiem do naszej skrzyneczki i lista naszych tel. Nie martw sie twoja dzidzia wcale nie malutka normalne wymiary :-) Trzymajcie sie dziewczynki i milego dzionka. Ale sie rozpisalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Brzuszki Ale sie dzisiaj rozpisalyscie :-) Hugosia dobrze slyszec ze dzidzia juz glowka w dol. Duza bedziesz miala dziecinke :-) Jak to nie mozna dostac znieczulenia. Sorry ze sie az tak zbulwersowalam ale myslalam ze to standard przeciez to ma pomoc i matce i dziecku. Jejku myslalam ze my w 21 wieku zyjemy!!!!!!!! Fajnie twoj kotek musi wygladac w lozeczku dla twojej niuni :-) Smart w tej chorobie o ktorej pisalam to przede wszystkim sucha i swedzaca skora pojawia sie na dloniach i stopach. Rowniez w tej chorobie mocz ma ciemniejszy kolor bo jest w nim wiecej bilirubiny. Nie powiem swedzi cale cialko ale tak jak powiedzialam stopy i dlonie najbardziej. Jezeli chodzi o swedzenie piersi i brzuszka to jest normalne bo sie skora rozciaga . Ale i tak powiedz o tym poloznej. Ja tez mam awersje to wszystkiego co pachnie np. Balsamy do ciala wiec za kazdym razem jak biore kapiel to dolewam do wody oliwki dla dzieci (mozna kupic bezzapachowa) albo smaruje sie balsamem E45 tez nie pachnie i jest polecany dla alergikow (napewno mozna kupic w bootsie albo w aptece w uk). A jeszcze jedno pytanie jakim mydlem sie myjesz bo czesc z nich strasznie skore wysusza. Co do trwardnienia brzuszka to chyba norma – wiekszosc z nas to ma :-) Pilkaplazowa ja mam dokladnie to samo z perfumami meza :-) Smart, pilkaplazowa pakujcie sie bo to juz niedlugo :-) Mareneu1 gdzie mozna kupic ta parafine? W drogerii czy aptece? Podoba mi sie twoj pomysl z 3 torbami. Chyba sama sie tak spakuje :-) Kasia cieszyn trzymamy kciuki zeby Michalek jeszcze troche w brzusiu posiedzial :-) Napewno bedzie dobrze. Jesli chodzi o nasza skrzynke to wyslij maila ze swoim nr tel na kwietniowki09@interia.pl a ja ci odesle zwrotnego z haselkiem i cala lista telefonow do forumowiczek :-) Bobasekm zaraz wysle ci mailika z haselkiem do naszej skrzyneczki i lista naszych tel. Nie martw sie twoja dzidzia wcale nie malutka normalne wymiary :-) Trzymajcie sie dziewczynki i milego dzionka. Ale sie rozpisalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taka tabelke o wadze dzieciaczków. 10 centyl - oznacza drobne dziecko 50 centyl- średnie dziecko 90 centyl- duze dziecko 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
parafine sie kupuje w aptece, kosztuje ok 3,60zł poleciła mi ją moja koleżanka, która "wpadła" jeszcze na studiach. A jej poleciły (niezależnie od siebie) dwie wykładowczynie. Gdybyście zobaczyły te panie! Istne modelki i to po dwóch porodach. Więc coś w tym musi być. Ponoc koleżanka lekko podgrzewała parafinke przed rozprowadzaniem płatkiem. Ja tylko wstawialam pojemniczek do kubka z gorącą wodą na 2-3 minuty. Jednak ja zaczęłam ją dosyc późno stosować, bo w 8 miesiącu. I już wtedy miałam małe (?) rozstępy przy bliznie wyrostka robaczkowego. Smarowalam parafinka tylko te rozstępy, resztę brzucha nadal oliwką. I przyznam, ze rozstępy zmieniają kolor, tylko na chwilę obecną nie wiem czy zmieniają go same z siebie czy dzięki parafince robią się mniej widoczne. Skutki ostatecznie zobaczę pewnie miesiąc po porodzie. Tak czy inaczej rozstępy są tez w dużej mierze genetyczne. A ja zauważyłam, że od spania na boku też mi się robią- poprostu muszę kłaść jakąś poduszkę pod brzuch. I z dzisiejszą wiedzą mogę śmiało powiedzieć, że ta poduszka (taka długa, z allegro, co w tym samym czasie można mieć ją pod głową, pod brzuchem i między nogami) wcale nie była złym pomysłem. Szkoda tylko, że zaskąpiłam kasy. Trudno, teraz już za późno więc się ratuje parafinką i mam nadzieję, że ze względu na młody wiek te rozstępy same się jakoś wchłoną. A jak nie to pozostaje mi plażowy strój jednoczęściowy albo ten starodawnego typu ze sklepu H&M (najnowsza kolekcja). Nic to, na razie mój mąż się nie przejmuje moimi rozstępami, czule je całuje i mówi, ze wyglądam super :) Mam tylko nadzieję, że po dwóch ciążach nie będę wyglądać z rozstępami tak jak moja mama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak równiez juz jestem spakowana . Hmm co do szczepionek to jeszcze o tym nie myslałam . Ale teraz troche oswieciłyscie mnie i pomysle o tym. kasia cieszyn - bede trzymac mocno kciuki zeby maly jeszcze posiedzial w brzuszku. Ja mam 3 dni wczesniej termin od ciebie, a na razie cisza i spokój . Zapomnialam napisac ze ostatnie wyniki morfoliogii wyszły mi zle . A konkretnie za duzo mam leukocytów, bo az 19 tys a noram to 10 tys. Lekarz sam byl zdziwiony i kazal powtórzyc badanie . Ale ide do niego dopiero za dwa tygodnie. No chyba ze bedzie znowu zle to pojde predzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka mi tez nic nie wchodzi do tego pustego lba. Wszystko mnie rozprasza Hugosia fajna ta tabelka z wagami. No to na to wychodzi ze moja mala to duzy kawal kobietki :-) Mareneu dzieki za ta rade z parafinka napewno sprobuje :-) Czy wiecie co sie z nasza Megi dzieje? Czyzby rodzic pojechala? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomieszalam dziewczyny myslalam o Luizie a wpisalam Lilka. Sorry. Luiza trzymamy kciuki za wizytke. Daj znac jak bedziesz po :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to siedzenie w domu stanowczo mi nie służy! Jak są dzieci, to nie mam wyjścia i muszę się mobilizować, ale jak są w przedszkolu, to masakra - nic mi się nie chce... Jak pomyślę, że w pierwszej ciąży pisałam pracę magisterską, a potem z dwumiesięcznym ssakiem jechałam na obronę i to ponad 100 km, to mi się w głowie nie mieści... Dlatego podziwiam i doceniam Was wszystkie, które mają egzaminy! Trzymam kciuki i powodzenia - no i sił do nauki! Jutro na USG , więc trochę rozrywki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) U mnie już 36 tydz i 1 dzień :) Jakiś tydzień temu pojawiły się na brzuchu ogromne rozstępy :/ takie fioletowe...blee mam nadzieję, że trochę z czasem zblakną. dzisiaj przyszło zamówione na allegro łóżeczko. 140x70...takie wielkie, potem robi się z niego tapczanik. Moja mama przywiozła od siostry taki fajny reduktor ( materacyk z bokami i fajna głową misia). Narazie nie potrzebuję pościeli ani ochraniaczy na barierki bo to świetnie spełnia swoją funkcję. Jak znajdę na necie to Wam podeśle linka Moja mama powiedziała że urodzę wczesniej bo mam już nisko brzuch ( ale ona mnie nie widziała półtora miesiaca więc nie ma porównainia). Nie miałabym nic przeciwko...czuję się jak wieloryb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po USG :-) Mała jak zwykle schowała głowę za spojenie łonowe i nie dała jej w ogóle zmierzyć, reszte pokazała tak przez 10 min bo później odwróciła się pleckami i już nic nie pokazała. Waży ok 2700 a to dopiero 33 tc ale była pani w 33 tc i jej dzidzia waży ok 3700. Reszta na USG wporządku :-) Alexandra czyżby to przez ciążę to ciągłe roztargnienie z nauką? Moja koleżanka mówi że jak była w ciąży to też ciężko jej szła nauka :-) Uciekam dziewczynki może się trochę jeszcze pouczę :-) Miłego wieczorka życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Hugosia z tymi leukocytami to musisz kontrolować. W ciąży norma jest do 15 a nie 10, ale Twój wynik jest znacznie za wysoki. Mi raz doszło do 14 i lekarz kazał bardzo uważać, bo zagrożenie leukocytozą. Powtórz badania i może będzie już dobrze. Ja właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia i byłam zwiedzić oddział i sale na której będę rodzić. Powiem szczerze, że warunki nie są luksusowe, ale za to personel świetny. Trochę jestem spokojniejsza, bo wiem czego się spodziewać. A ja nie wiem ile waży moja dzidzia :( Po przeprowadzce ze szczecina nie znalazłam równie dobrego lekarza, a ten obecny nie oblicza wagi :( no trudno, grunt, że maleństwo zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Kurcze ja nie znma wagi mojej malej,ale wiem ze w 32 tyg wazyla 1544 (-+ 255g) bo nigdy nie powiedza nam dokladnie...wiec duzo nie wazyla. Duzo moglo sie zmienic do tego czasu no ale usg juz nie jest przewidziane. Co do egzaminow i szkol. Ja wlasnie koncze pisac jedna z wielu prac do skzoly a w maju czekaja mnie egzaminy, i jeden miejszy za 2 tygodnie, ale dziewczyny na pewno damy sobie rade, kto jak nie my :) a teraz spadam do loza. Dobranoc:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za te posciele. sliczne są. Wrocilismy ze szpitala z rozmowy z polozna. Fajna babka, pozytywnie mnie nastroila. Piekny, wyremontowany oddział, znieczulenie ZZO zawsze na zadanie dostepne. Sale porodowe o pieknie brzmiacych nazwach tj \"brzoskwiniowa\", wiśniowa itd.. normalnie hotelik a nie szpital państwowy. Poczulam, ze sie nie boje i to mnie cieszy. Mam dzwonic jak pojawia sie objawy i wtedy bedziemy ustalac czy juz jechac czy nie do szpitala. A jeszcze powiedziala cos o czym nie wiedzialam tzn jesli wynik posiewu z pochwy wyjdzie pozytywny na Streptococcus Agalactiae (jutro odbieram wyniki) to nawet jesli pekna blony plodowe a skurczy nie bedzie to i tak trzeba natychmiast jechac do szpitala a nie czekac na skurcze. Natomiast jesli bakterii nie bedzie, a wody plodowe przezroczyste to mozna troche poczekac spokojnie w domu. Widze, ze moje dziecie malo wazy w porownaniu z waszymi tj 2660 w 36 tc. ale moj doktor powiedzial, ze w normie, mam nadzieje, ze ma racje. Ja malo przytylam i jestem drobnej budowy, wiec to pewnie dlatego. Chociaz moj M. wazyl 5 kg jak sie urodzil i drobny nie jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane, nie pojechałam rodzić :) Byłam u lekarza na badaniu posiewu, potwierdził mi że to była jakaś część czopa, ale powiedział że jeszcze to może potrwać i powinnam wytrzymać do terminu jak się będę oszczędzać, w końcu to już za trzy tygodnie. To moje pierwsze dziecko i powiem wam że strasznie sie stresuję jak to wszystko będzie, z każdym dniem coraz bardziej. Na razie czekam z niecierpliwością do 39 tygodnia ciąży żeby umyć okna, bo są tak zasyfione że roletkami je zakrywam zeby na nie nie patrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :)) Nie było mnie chwilę, a tutaj tyle zaległości. widzę że forum ożyło. I bardzo dobrze, teraz to jest nam jeszcze bardziej potrzebne. U nas słoneczko się przebija, ale nie wiem czy coś z tego będzie . Ja już chyba czuję wiosnę bo nie mogę rano spać. Budzę się jeszcze przed budzikiem, bo jeszcze chodzę do pracy. Chociaż może to nie wiosna tylko organizm przyzwyczaja się do następnego etapu :) Przecież jak już dzidza będzie to nie będzie można tak długo spać :(( Ale i tak nie mogę się już doczekać. Narazie nie widzę jeszcze żadnych przepowiadających objawów. W końcu mam jeszcze trochę czasu :) Ale torba jeszcze nie spakowana. Nie wiem czemu, ale jakoś nie mogę się zebrać. Mój M ciągle mi o tym przypomina. Chyba zrobię to w końcu w ten weekend. Miałam Was o coś zapytać ale wyleciało mi z głowy :( Ach ta skleroza... :)) Życzę miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już sobie przypomniałam :) Chciałam zapytać o Waszą wagę bo ja już strasznie przytyłam :( Mam 22 kg na+ :(((( Nie wiem od czego to zależy, bo jem normalnie. Ale mam nadzieję że uda mi się to zrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja też pisze przed pracą, ale u nas pogoda fatalna na śląsku nasypało śniegu i jest biało, ale 2 stopnie na plusie więc mam nadzieje że to szybko zniknie.... Aleks nie przejmuj sie waga o ile pamiętam to twoje pierwsze dziecko, ja też przy pierwszej ciąży też przytyłam ze 25 kg, teraz na szczęście tylko 8 kg, więc pewnie wszystko zrzucisz... Pozdrowinka i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasi a cieszyn
lilka, co to jest ten Streptococcus Agalactiae ? ja tez o tym nie slyszalam, a zrobilas to badanie w szpitalu czy u swojego ginka? czy to jest tzw bakteriologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, od dwoch tygodni nei mozemy sie z mala wykurowac, myslalam ze wychodzimy na prosta, a tosia dwa dni temu ucho ja od wczoraj znow totalny bol gardla..chyba sie nawzajem ciagle zarazamy, z mezem na dokladke-kolo zamkniete.. bylam na usg dwa dni temu, dzidzia zdrowa, wazy 2650(35tyg), paciorkowca nie mam:-) nastepna wizyta 31.3. moja waga to tylko 7kg in plus, dzieki czemu wmowilam sobie malowodzie-lekarz sie popukal w glowe.. wyprawka prawie gotowa, pierwsze prania za mna, nie moge sie zebrac do prasowania ciuszkow.. kupilam na allegro kolyske, strasznie mnie rozczula, tak malutka.. oczywiscie teraz w niej spia dzidzie mojej corki hehe. nie mam jeszcze nic dla siebie do szpitala. pozdrowionka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×