Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Badanie USG genetyczne jest wykonywane pomiędzy 15 a 21 tygodniem ciąży jako badanie w kierunku zespołu Downa, innych aberracji chromosomowych oraz wielu chorób uwarunkowanych genetycznie i wad rozwojowych płodu. Składa się z oceny wielu ultrasonograficznych parametrów płodu. Jest ono odpowiednie dla pacjentek w każdym wieku. Z pomocą badania USG genetycznego można wykryć ok. 80% przypadków zespołu Downa u płodu, ponad 90% przypadków zespołu Edwardsa i zesp. Patau oraz wiele innych zespołów genetycznych oraz wad wrodzonych. Lekarz wykonujący badanie USG genetyczne dokonuje oceny ryzyka choroby płodu na podstawie oceny kilkudziesięciu parametrów. (Np. grubość fałdu potylicznego, długość kości ramiennej, wymiar przednio-tylny miedniczki nerkowej, kształt i długość kości nosowej, małżowiny usznej, szerokość nosa, echogenność jelita, wsierdzia i nici ścięgnistych i wiele innych). http://www.usg-3d.pl/usg_genet.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze....!! tak piszecie o tych badaniach i chorobach u maluszków, że aż mi ciarki przechodzą po plecach na samą myśl, że mojemu dzidziowi moglo by coś być.... brrrr.... jakoś ja nie moge o tym myśleć, bo mi sie gorzej robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba mysleć pozytywnie i tyle... musi byc dobrze...a internet w ciąży to czasem jedna wielka ZMORA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak jeszcze o cos spytam? mamuśki ile w sumie przytylyście od zajścia w ciąże?? mi przybylo 3 kg.. i tak nie wiem czy to na poczatek nie za duzo.. wszystkie spodnie jak byly luźne tak są.. tylko widze ze brzuszek mi się zaokrąglil i cycole wieksze sie zrobily... kurcze a ja jeszcze w pracy nic nie mowilam... jak tu jeszcze brzunio schowac jeszcze ze 3 tygodnie...:D przeciez juz sie prawie nie da!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zmora zmora...:D jakieś uzależnienie... ale co można robić w domu jak się jest samemu... męzulo gdzis w pracy.. to się szyka nowych informacji..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozalka, ja w 1. ciaży przybierałam regularnie średnio 2 kg na miesiąc... teraz mam taka samą wage wyjściową, ale na razie nie chce drgnąć choc jem jak smok i nie wymiotuję... i trochę mnie to dziwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmora w sensie, że naczyta się człowiek o komplikacjach, wadach płodu itd. i potem jescze bardziej drży i panikuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też nie wymiotuje.. rano mam delikatne mdlości.. ale szybko przechodzą.. wypije herbatke i jest juz ok... zawsze bylam w miare szczupla, wiec jak pomysle, ze moglabym przytyć 10 kg.. to jakos sobie nie moge tego wyobrazic...:D nie zebym jakos panikowala..:D to przeciez normalne.. ale jakos dziwnie się z tym czuje z tymi faldkami..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja w ogóle nie wchodze na strony gdzie pisza o chorobach i komplikacjach.. ja bym zaraz zaczela szukac jakis nieprawidlowości u siebie i bym się tylko niepotrzebnie denerwowala.. wole o tym nie byslec.. co ma byc to bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przytyjesz 10 kg to nie będziesz miała żadnych fałdek, zapewniam Cię... fizjologiczny przyrost wagi przypadający na ciążę to ok. 11 kg... ja pod kooniec miałam 14 kg na plusie a zaraz po porodzie 11 mniej... reszta rozeszła się sama w ciągu miesiąca... więc nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny, ja jeszcze nic nie przytylam ale w spodnie sie nie mieszcze:) Tez nie wymiotuje, wiec to dziwne. Jem normalnie. Ja sie nie obawiam przytyc w ciazy bo to sie tak czy siak musi zdazyc, nie chcialabym tylko przytyc 30 kg, jak niektore znajome. No i jestem leniuszkiem wiec ciezko bedzie zabrac sie za cwiczenia po pologu... Ale jakos damy rade! Mam pytanie czy wasz brzuszek tez sie tak dziwnie "zachowuje":)? tzn rano jest mniejszy a wieczorem to juz calkiem widoczny? Ja tam mam... Acha i w jakiej pozycji mam spac, uwielbiam spac na boku ale jakos tak dziwnie mi w brzuchu a kiedy spie na plecach to czasem mnie gniecie tam na dole wiec sama nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak mam z brzuszkiem, rano ani widu, za to wieczorem jest całkiem pokaźny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple przy dziecku będziesz mieć tyle ruchu, że ćwiczenia nie bedą Ci potrzebne... samo karmienie to spory ubytek kalorii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też wieczorem brzuszek odstaje...:D a co do spania to ja śpie na boku.. zawijam sobie koldre pod noge.. i pod brzuszek.. :D a co do spania na plecach.. podobno w zaawansowanej ciazy nie wono spac na plecach bo dzidziuś uciska jakąś tętnicę i może dochodzić do niedokrwienia... ale mowie ze tylko tak slyszalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baderka masz racje, chyba jeszcze nie wiem co mnie czeka:) Pewnie niezle bede sie musiala uwijac:) Tez slyszalam o tym spaniu na plecach ale na razie najbardziej lubie spac z moim mezem "na lyzeczki" - niedlugo bedzie to mozliwe tylko w jedna strone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja też mam tak z brzuszkiem, ano go mało a wieczorem spory, przytyłam chyba 1,5kg ale mi się waga często waha więc nie wiem czy to z powodu ciąży ja słyszałam że najlepiej spać na lewym boku bo też może dojść do niedokrwienia ale mysle, że to bardziej w zaawnsowanej ciąży my też śpimy na łyżeczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Z moim brzuszkiem to samo - rano nie ma wieczorem jest heh. Ja od niedzieli zdycham strasznie. Z soboty na niedziele w nocy zbudzil mnie straszny bol ucha poszlam do lekarza okazalo sie ze to zapalenie ucha wewnetrzne i zewnetrzne masakra poprostu. Taki bol ze dajcie spokoj!!! A dzis od rana jeszcze na dodatek boli nie zab !!!! Ja juz mialam to usg o którym piszecie w tamtym tygodniu jak bylam u mojej gin, troszke wczesniej bo to bylo nieplanowe usg (po tym moim przeziebieniu chciala sprawdzic czy wszystko w porzadku z dzidkiem bo w tym okresie ciazy to wirus moze spowodowac wszystko albo nic- tak mi powiedziala).Na tym usg bada sie przeziernosc karkowa - NT, która u zdrowego plodu powinna wynosic do 2,6 mm. Na tym badaniu wyklucza sie wystepowanie chorób takich jak np zespol downa itd oraz patrzy czy dziecko ma prawidlowo uksztaltowany mozg i serduszko. U mnie wszystko ok uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znacie moze jakis domowy sposob na pozbycie sie bolu zeba?? .....ostanio mnie bolaly zeby jak mialam 6 lat kurcze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nudnosci niestety jeszcze nie przeszly, a wrecz zamienily sie w wymioty wczoraj pol dnia w kibelku....waga minus 3kg- a w pierwszej ciazy przytylam ponad 30 i na tym etapie mialam juz chyba z 1o na plusie hehehh. Jestem nie do zycia, caly dzien w lozku leze juz mnie wszystko boli od tego lezenia..... teraz z niecierpliwoscia czekam na pierwsze ruchy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 2kg:) w pracy już mi mówią, że po mnie widać....ja w sumie trochę też widze, szczególnie po brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, z tym brzuszkiem tez tak mam jak wstaje jest ok prawie niewidoczny a wieczorem szok wyskakuje mi taki maly balonik:_) ja na razie przytylam 1,2kg ale czuje sie na wiele wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Co do spania to się powinno spać na lewym boku. Na plecach z prostymi nogami może się zdarzyc niedotlenienie dziecka i żylagi w górnych częsciach nóg. A na prawym boku.... nie mam pojęcia co jest nie tak :) Ja przytyłam 70gr, a niby jestem w 11 tygodniu. I widać mi brzuch rano i wieczorem, bo ja chuda jestem :) W pracy na razie nic nie komentują, nie wiem czy widzą i nic nie mowią, czy nie widzą i mają to w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Ja niestety tez nadal nie czuje sie najlepiej,do tego nie moge spac po nocach i jezeli nie zjem co 1,5 h to slabo mi siestrasznie robi.Ja mam juz 3 kilo do przodu mimo wymiotow(za to mam anemie).Moze mi nie uwierzycie,ale czuje juz ruchy dzidziusia,ale tylko w nocy.To nocny marek bedzie.W pierwszej ciazy tez tak mialam.W 4 miesiacy czulam je juz wyraznie. Strasznie spacc mi sie chce a tu obiad trzeba robic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, kobitki! Dziś byłam u ginki, wszystko w porzo, w przyszły czwartek mam usg, już się nie mogę doczekać. :) Mdłości dalej mnie męczą, przytyłam 1,5 kg, ale tym sie nie martwię, najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy, odchudzić się zawsze zdążę, tym bardziej, że przez pół życia jestem na różnych dietach. :D W pierwszej ciąży przytyłam tylko 10 kg i właściwie wszystko zrzuciłam błyskawicznie, ale potem w czasie karmienia \"nabawiłam się\" strasznej nadwagi... Jak córcia miała ok roku to przeszłam na ostrą dietę i schudłam 15 kg, ale byłam laska, jak nigdy w życiu!! ;) Czy używacie juz jakichś specjalnych kremów na rozstępy? Ja cały czas tylko balsam nawilzający, ale dziś pomyślałam, że warto może by się rozejrzeć za jakimś lepszym kosmetykiem... Pozdrawiam, miłego dnia wszystkim, bez względu na pogodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciaży nie używałam żadnych specjalnych kosmetyków, jedynie te co zwykle i nie mam rozstępów...ale wiele zależy od predyspozycji genetycznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyłka :D Witajcie dziewczyny.. mój brzuchol jest juz ogromny jak na ten etap ciąży.. nawet ksiądz dzisiaj w szkole stwierdził że mam jakiś balonik pod bluzką :D Dzisiaj założyłam stare spodnie ciążowe, które w pierwszej ciąży nosiłam od 5 miesiąca.. wiec sobie wyobrażcie moj brzuch.. tak nagle wyskoczył przez weekend :) Śpię na brzuchu ze zgięta jedną nogą z boku tak żeby miejsce na brzuszek było :D Kremami na rozstępy się już smaruję, ale ostatnio ich zapach mi sie nie spodobał więc muszę nad zmianą pomyśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×