Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Spaghetti z brokułami (szpinakiem) , fetą i pomidrami brokuły lub szpinak - troszkę więcej niż poł paczki (ja uzywam mrożonych) feta (polecam favitę niebieską, ale moze byc jakakolwiek) puszka pomidorów bez skórki lub dwa oskórowane pomidorki makaron na spaghetti - (pół paczki - ja uzywam Lubelli) 2, 3 zabki czosnku Do posolonej wody wrzucamy brokuły lub szpinak, gdy brokuły są juz miękkie wyławiamy je i w tej samej wodzie gotujemy makaron spaghetti w miedzy czasie kroimy pomidorki w kosteczkę i rzucamy na patelnie z odrobiną oliwy z oliwek (moze być olej), solimy, pieprzymy wyciskamy czosnek i delikatnie podsmażamy, kroimy fetę w kosteczki ok 0.5 cm na 0.5 cm (zalezy ile kto lubi). Wyłączamy pod patelnia, dodajemy wylowione brokuły - rozdrabniamy je, wrzucamy fetę i mieszamy... dodajemy makaron oczywiście al dente jeżeli jest zbyt gęste dolewamy wodyą z gotowania brokułów i makaronu.. zasada generalnie jest taka że to ma być zielonkawy zos z dodatkiem pomidorów i fety, ale moja koleżanka robi odwrotnie - ma sos pomidorowy z dodatkiem brokuł.. Wygląda troszkę dziwnie ale smakuje super :D Smacznego !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz na temat :) Wstaje mi się zaskakująco dobrze, ale o godzinie 21 już śpie - nie wysiedzę ani minuty dłużej.. Witaj nowa ciężarówko :D Orzeszku ja też uczę angielskiego i też mam pisanie pracy na głowie.. tyle że my, jeżeli ktoś pracuje w szkole to nie mam praktyk.. Jagoda a ty czego uczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jakis czas temu budzilam sie codziennie nad ranem na siku i nie moglam zasnac pozniej. wieczorem mnie strasznie muli i malo kiedy do 23 dam rade spokojnie sobie lezec. od jakiegos czasu tez zdarza sie ze przespie cala noc bez wstawania, ale to zazwyczaj sie dzieje kiedy pozno poloze sie spac, choc nie zawsze. ale mecza mnie te ranne pobudki, zebym jeszcze wstala i od razu polozyla sie spac a mecze sie czesto przez conajmniej dwie godziny. pozniej sie budze i jestem nie do zycia :O nic mi sie nie chde robic, tym bardziej ze jestem caly tydzien sama w domu. nie chce mi sie wychodzic, a mam tyle spraw do zalatwienia. w przyszlym tygodniu musimy z mama jechac do wawy, tylko pewnie pojedziemy same autobusem bo moj kochany braciszek dalej nie potwierdzil czy zawiezie mame, a trzeba odebrac wyniki. jak ise wkurze to pojedziemy same. tylko wiem ze ta podroz jeszcze autobusem mnie wykonczy. ale co mam zrobic?? dodatkowo brat jest podobno chory. po prostu szkoda gadac, dorosly facet a zachowuje sie jakby mial 10 lat. mojej mamy sie pyta czemu jemu na smsy nie odpowiadam :O a przypomina sobie o siostrze kiedy jestem jemu potrzebna. za to jego zona pyta sie mamy do jakiego lekarza chodze, bo przeciez po co ma dzwonic do mnie :O wrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 ............. 31.03.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... ...3.......31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom........1 .......... 01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........... 01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.......... 1...........02.04.09 lady_panthera..Malgosia...25.......Varese/Mediolan...... 3......02.04.09 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... ...... 03.04.09 syla-...........Sylwia........33.......Wielkopolska .....2........... 03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1...... .......... .04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... ............ 05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary.........2. . 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia........20.........warszawa.....2. .......... 06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biała....3...... ........ 07.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........... 08.04.09 ewapit............Ewa..........29....Częstochowa...1.... .......... 09.04.09 Orzeszek83......Kasia........25.........Lublin.......2.. ............ 10.04.09 09zmudka90........Anna...........18.........Poznań....1. ..... .... 10.04.09 matyjasowa ....... Malwina..... 23 ......? ...........3 ..............12.04.09 jagoda3500..........Agnieszka........34.........Lublin.. . ...3......14,04.09 rozalka82...........Kasia..........26......Kraśnik...... .3............15.04.09 kijaki.............Justyna........23.......Andrychów.... .. 3......... 20.04.09 mimmy.............Aga.............32.............?...... ......1.........20.04.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk.......... 2...............22.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........3. ............24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ...... .......29.04.09 Kati75..........Kasia......32.............Wieden.......2 ...............02.05.09 Karolina1983........Karolina.........25.........Mazury.......2........29.04.09 niuniadaq...........Kasia..........24.........Kołobrzeg........2.......30.04.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
Witam nową koleżankę, mamy chyba bardzo zbliżony termin:) Co do wastawania to mam tak samo Apple, wstaje po 6, ale ostatnio to czuje się rano jakby po mnie czołg przejechał:( nie mam siły na nic, też strasznie się cieszę, że weekend nadchodzi. W pracy ciążko mi wytrzymać, co 2h muszę poleżeć chwilę na krzesełkach na zapleczu hehe bo nie daje rady...:( i przez to jakiś dół mnie łąpie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm Mroweczki, chyba juz wiem co zrobie dzis na objad:) Znam podobny przepis i uwielbiam takie cos. Robilam to wprawdzie z makaronem penne albo tagliatelle ale spaghetti tez brzmi super:) Myslalam o rybie na dzisiaj ale jakos mnie odrzuca oststnio od ryb smazonych wiec chyba sie skusze na Twoja potrawe. Wesolutka i ja i Ty potrzebujemy chyba jakies dawki energii i otymizmu. Ja sobie dzis pewnie zrobie \"wieczor pieknosci\" i zjem troche czekolady (bo normalnie nie jem przez zaparcia). Obejrzymy z mezem jakis filmik i poprosze go o masaz...Na ogol sie godzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no co wy? Wytrzymajcie jeszcze troche.. za parę dni słonko wyjdzie, ma się ocieplić.. od razu te doły zamienią się w górki :D a tymczasem trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroweczki, Orzeszek --- witam koleżanki anglistki, ja tez w tej branży, choć teraz jak pisałam w domu na zwolnieniu. I też, Orzeszku, piszę pracę mgr, a raczej powinnam, bo nic mi się nie chce, ble... Mroweczki, dzięki za przepis! Wypróbuję niedługo. ;P Na pewno pycha A_S, współczuję Ci biedactwo, może weź chociaż parę dni zwolnienia, żeby przeczekać to najgorsze samopoczucie. Jeśli chodzi o spanie, to ja mam na zmianę, raz śpię 14 godzion, raz 6 i pokładam się w ciągu dnia. Choć muszę powiedzieć, że w 9. miesiacu bylo fatalnie - budziłam sie na siusiu co godzinę-półtorej. Niezłe przygotowanie do opieki nad noworodkiem. Niuniadaq - witaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się bardzo :D ja robie penne z kurczakiem i pieczarkami.. kurcze mam tyle energii że cały dom wysprzątałam... przesyłam wam trochę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny, dzieki za wsparcie:) Jakos mi lepiej kiedy moge sie wyzalic.. Mroweczki och zazdroszcze Ci energi:) ja musze sobie karteczki piasac zeby nie zapominac o praniu i sprzataniu bo inaczej byl tylko spala:) Jagoda03500, zwolnienie to dobry pomysl ale dopiero wrocilam z urlopu a moi przelozeni wyjezdzaja teraz na tydzien na delegacje i ktos musi zostac zeby ich zastapic a ja jestem ich bezposrednia podwladna wiec coz...ale jak tylko wroca to zwolnie sie na kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple masz racje, przydalby mi sie optymizm. im wiecej problemow tym gorzej. zebym jeszcze miala jakas pomoc a musze sama sie z tym zmagac i czasem wysiadam juz. poprawi mi sie humor jak zobacze mojego dzidziusia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dziewczyny dziś chyba faktycznie jakiś kiepski dzień, bo ja też mam zły nastrój a rano się jeszcze popłakałam z powodu jakiejś bzdury. Mróweczki przepis brzmi super, ja też go na pewno wypróbuję. I pewnie zrobiłabym to już dzisiaj, gdyby nie ten nastrój. Jeszcze jak myślę że tyle prasowania mam i trzeba by też posprzątać.. ehhh Dajcie więcej tej energii, bo chyba się nie zmuszę do niczego. Fajnie, że nie tylko ja mam na głowie pisanie pracy:) A co do praktyk to niestety jak pracuję w prywatnej szkole to się nie liczą. Ja nie mam problemów ze wstawaniem, bo do pracy chodzę na 15 lub 16 i zwykle gdzieś do 20 mam lekcje. Za to nie spędzam wieczorów z mężem bo zanim dojadę do domu to jest już 21 i jestem wykończona i padam. Podoba mi się pomysł Apple z tym filmikiem i masażem na dzisiejszy wieczór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ale dziś senny dzień. Usypiam normalnie nad klawiaturą. Nie mogę sie już doczekać 2 trymestru - mam nadzieję że mi sie trochę samopoczucie poprawi. Na razie, to wciąż jestem senna i pozbawiona energii. Kurcze, aż mnie to wkurza, że nie mam siły na wiele rzeczy. Czasem to sie aż czuje przez to ograniczona. Wczoraj też: zaplanowałam porządki w szafie. Ułożyłam jedna połowę i byłam tak wypompowana, że z druga dałam sobie spokój i poszłam spać. No i został stos ubrań na podłodze. Czy to nie jest wkurzające? Człowiek by chciał, a nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak to dobrze, że nie tylko ja tak mam bo już się zaczyna czuć jak wielki leń:( sprzątać mi się nie chce, z gotowaniem też kiepsko, czuję się do niczego, mam nadzieje, że to minie. Mróweczki ja też chyba wypróbuje dzisiaj twój przepis tylko czy my możemy jeść ser feta? Gdzieś czytałam, że nie i ostatnio go unikałam chociaż lubię:( za 10 min ide do domku!! jupi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie tez zaczelam II trym... moze ta energia to jego zasluga.. Ja juz zrobilam i zjadlam.. ehh pękam.. tylko tak sobie myśle że puszka pomidorków to za dużo dzisiaj dałam pół.. a co do fety to nie wolno jak sie puchnie bo ma duzo soli.. a jak wszystko oki.. to smacznego :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alison28
HEY LASKI! Jesli pozwolicie to sie dolacze do Was jako przyszla kwietniowa mama.Czy ktos ma termin na 18 kwietnia albo jest z Krakowa? Ja dolaczam sie do wszystkich wymiotujacych non stop,mdlejacych,zaspanych:)To moja druga ciaza(pierwsza z chlopcem znosilam duzo lepiej).Podobno przy dziewczynce sa taki sensacje.Moze macie w tej kwestii jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Alison28 🌻 jak zwykle zapraszam do naszej tabelki. Niestety nie mam doswiadczen bo to moja pierwsza ciaza ale mam kilka kolezanek ktore tak bardzo roznie znosily ciaze przy dziewczynce, ze sama juz nie wiem czy mozna cos na ten temat powiedziec oprocz: kazda ciaz jest odrobine inna:) Jedna znajoma ani razu nie poczula sie zmeczona i nie bylo jej ani razu niedobrze a druga kolezanka rzygala non stop i slaniala sie na nogach, a przy tym wygladala pieknie wiec wszyscy mowili ze chlopczyk a tu bach dziewczynka:) wiec moim zdaniem regul nie ma, a szkoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj alison! Ja pierwsza mialam dziewczynkę i dosłownie nic mi nie było.. w dzien porodu jeszcze aute jezdzilam i sprzatalam dom.. takze chyba reguly nie ma... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba chcialabym dziewuszke teraz dla odmiany(chociaz moj synek jest jak do rany przyloz-ciagle chodzi i caluje mnie po brzuchu i nie moze sie juz doczekac rodzenstwa.) Dziwi mnie to,ze nie mam zadych przeczuc co do plci-przy synu wiedzialam,ze bedzie syn i ze bedzie Mateusz:).A Wy macie jakie odczucia w tej kwestii? Kurde,chyba musze zmusic sie do wyjscia z domu w ta koszmarna pogode,bo lodowka swieci pustkami:(.Ostatnio wybralam sie na male zakupy do Tesco i niestety nie wytrzymalam widoku(i zapachu) tycz wszystkich \"pysznosci\"i fiknelam koziolka na srodku marketu.Dodam jeszcze,ze bylam sama.Od tamtej pory jakos nie moge sie przemoc,zeby tam wejsc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszle mamusie!!! Na imie mam Iza. Termin mam na 12 kwietnia ,ciaza 2, pierwszy byl synek ,ma9 lat , teraz czekam na corcie...mam nadzieje ze bedzie... Ciaza masakra od poczatku nudnosci sennosc bleee ale mam nadzieje ze niedługo przejdzie to wszystko. Dzidzie juz widzialam 2 razy wlasnie wczoraj bylam na drugiej wizycie. W tamtym tygodniu dopadlo mnie przeziebienie i stad to drugie usg bo odobno kazdy wirus w tym okresie moze zaszkodzic. Na szczescie mojemu szkrabowi nic sie nie stalo. Sporo tych kwietniowych mamusiek!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 ............. 31.03.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... ...3.......31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom........1 .......... 01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........... 01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.......... 1...........02.04.09 lady_panthera..Malgosia...25.......Varese/Mediolan...... 3......02.04.09 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... ...... 03.04.09 syla-...........Sylwia........33.......Wielkopolska .....2........... 03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1...... .......... .04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... ............ 05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary.........2. . 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia........20.........warszawa.....2. .......... 06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biała....3...... ........ 07.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........... 08.04.09 ewapit............Ewa..........29....Częstochowa...1.... .......... 09.04.09 Orzeszek83......Kasia........25.........Lublin.......2.. ............ 10.04.09 09zmudka90........Anna...........18.........Poznań....1. ..... .... 10.04.09 matyjasowa ....... Malwina..... 23 ......? ...........3 ..............12.04.09 izabart.................Iza...............29........Mysłowice.......3.....12.04.09 jagoda3500..........Agnieszka........34.........Lublin.. . ...3......14,04.09 rozalka82...........Kasia..........26......Kraśnik...... .3............15.04.09 kijaki.............Justyna........23.......Andrychów.... .. 3......... 20.04.09 mimmy.............Aga.............32.............?...... ......1.........20.04.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk.......... 2...............22.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........3. ............24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ...... .......29.04.09 Kati75..........Kasia......32.............Wieden.......2 ...............02.05.09 Karolina1983........Karolina.........25.........Mazury.. .....2........29.04.09 niuniadaq...........Kasia..........24.........Kołobrzeg. .......2.......30.04.09 Pozwolilam sobie "sie" dopisac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 ............. 31.03.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... ...3.......31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom........1 .......... 01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........... 01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.......... 1...........02.04.09 lady_panthera..Malgosia...25.......Varese/Mediolan...... 3......02.04.09 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... ...... 03.04.09 syla-...........Sylwia........33.......Wielkopolska .....2........... 03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1...... .......... .04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... ............ 05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary.........2. . 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia........20.........warszawa.....2. .......... 06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biała....3...... ........ 07.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........... 08.04.09 ewapit............Ewa..........29....Częstochowa...1.... .......... 09.04.09 Orzeszek83......Kasia........25.........Lublin.......2.. ............ 10.04.09 09zmudka90........Anna...........18.........Poznań....1. ..... .... 10.04.09 matyjasowa ....... Malwina..... 23 ......? ...........3 ..............12.04.09 izabart.................Iza...............29........Mysł owice.......3.....12.04.09 jagoda3500..........Agnieszka........34.........Lublin.. . ...3......14,04.09 rozalka82...........Kasia..........26......Kraśnik...... .3............15.04.09 kijaki.............Justyna........23.......Andrychów.... .. 3......... 20.04.09 mimmy.............Aga.............32.............?...... ......1.........20.04.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk.......... 2...............22.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........3. ............24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ...... .......29.04.09 Kati75..........Kasia......32.............Wieden.......2 ...............02.05.09 Karolina1983........Karolina.........25.........Mazury.. .....2........29.04.09 niuniadaq...........Kasia..........24.........Kołobrzeg. .......2.......30.04.09 alison28..........Justyna.........28..........Krakow............3........18.04.09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Iza! Bardzo podobnie mamy-syn prawie 9 lat,ja prawie 29,tez rzygamy i tez chcemy corke:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison a powiedz mi jak syn na wiadomosc o dzidzi?? bo moj chyba za dlugo byl jedynakiem- nie chce slyszec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść! Izabart ---- moja córka ma też 9 lat, i początkowo nie bardzo jej się uśmiechała myśl o rodzeństwie ;)) Jeszcze jej nie powiedzieliśmy oficjalnie, ale wie, że chcemy mieć drugie dziecko i pomału się przekonała. Teraz ciągle wypytuje, czy już jestem w ciąży, no i przy okazji musiały byc liczne rozmowy, skąd się biorą dzieci, mówię Wam, istny cyrk!! Z jednej strony już się nie mogę doczekać, żeby jej oznajmić, ale poprzednią ciążę poroniłam, ona miała 7 lat i wiedziała, że ma się dzidziuś urodzić, więc było to dla niej bolesne przeżycie. Dlatego tak zwlekamy, myślę, że jak coś się znowu wydarzy(ODPUKAĆ!!!!!!!!!!1000 razy!!!!), to lepiej będzie, żeby nie wiedziała co sie naprawdę dzieje, bo to juz chyba dla dziecka trauma by była!!! Pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek wrecz przeciwnie.Na poczatku chyba nawet cieszyl sie bardziej ode mnie.Ja bylam w ciezkim szoku.Teraz ciagle glaszcze mnie po brzuchu i codziennie pyta jak dzidzius jest juz duzy.Poza tym jest bardzo wyrozumialy.Mam takie dni,ze nie moge zwlec sie z lozka a on sam potrafi o siebie zadbac.Wasi synowie tez napewno beda sie cieszyc kiedy ich rodzenstwo juz przyjdzie na swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoja droga Jagoda to jestem ciekawa jak wytlumaczylas corce skad sie biora dzieci:) Ja mam z tym problem Z jednej strony Mati jest juz za duzy zeby wciskac mu kit a z drugie za maly zeby powiedziec mu prawde.Chcialabym tez uniknac sytuacji kiedy dowie sie o tym pewnego dnia od kolegow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyjasowa
hej dziewczyny:) ja wlasnie etraz siedze w pracy bo jescze mam novki:( co do tego kiedy mam zamiar juz isc na L4 to przewiduje wlasnie w styczniu lub lutym w zaleznosci od samopoczucia .:) narazie jest ok ale sie okaze. Kredyt mieszkaniowy mam juz za soba i jutro czeka nas juz przeprowadzka do nowego mieszkanka :) juz sie nie moge doczekac pozdrowionka dla wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×