Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Czesc dziewczyny! Kijaki no wlasnie ty jestes z Andrychowa, mialam sie pytac czy bedziesz rodzic w BB, w Wadowicach czy moze jeszcze gdzie indziej. Kolezanka miala ostatnio cesarke w Eskulapie i bardzo sobie chwalila opieke w tej klinice. Tez niestety zmuszona byla tak urodzic, chociaz bardzo chciala naturalnie. Ja sie ciagle waham co do wyboru szpitala, hmm..zobaczymy. Mialam dzis dziwny sen/koszmar, snilo mi sie ze urodzilam synka z... dwoma siusiakami. Boze, kiedy sie obudzilam bylam zlana potem. W tym snie wszyscy sie litowali nad naszym losem a ja nie mialam pojecia co robic...Sny mnie mecza ostatnio. Dziewczyny ja odtsawilam luteine na polecenie gin, ale zaczal mnie pobolewac brzuch, tak jakby byl...zmeczony, nadwyrezony. Mam nadzieje, ze to po prostu macica sie naciaga bo w sumie nie boli mnie tak jak na okres. Sciskam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj venita! Niestety w UK sluzba zdrowia pozostawia wiele do zyczenia. My tutaj psioczymy na nasza ale jesli chodzi o dostepnosc specjalistycznej opieki to UK nie ma sie co z nami rownac. Lekarze pierwszego kontaktu w Anglii przepisuja na wszystko paracetamol. Trzymam za ciebie kciuki, moze pogadaj z baderka jak ona zalatwila tak dobra opieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Wadowic nigdy nie pojadę,chyba,ze będę zmuszona,mam odrazę do tego szpitala, jeśli juz to Oświęcim,ale najprawdopodobniej właśnie w Bielsku. Właśnie czytałam opinie o eskulapie i ma bardzo dobre,no i specjalizuje sie w cesarkach,a ja chę być pod fachową opieką. Jeszcze jakby mi sie udało załatwić mojego lekarza to byłabym przeszczęśliwa. Apple a może Twojej koleżance cc robił dr Zalewski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale o czym ze mną pogadać? ja to jeszcze nigdy w życiu samolotem nie leciałam (i mam nadzieję nie lecieć), za granicą najdalej to w Niemczech chyba byłam... więc to chyba nie o mnie chodzi Apple :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie witam :) Dzisiaj mam wywiadowke w szkole i teoretycznie powinnam tam teraz siedziec do 16, ale dyr mnie zwolnila do domku :) chyba boi sie zebym nie poszla na chorobowe i robi wszystko zeby mnie nie przemeczac :) Ja biore tylko Feminatal, casami brzuszek mnie pobolewa ale krotki wypoczynek wtedy pomaga.. WItam nowa kolezanke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baderka oczywiscie, chodzilo mi o roxelke! Nie bede sie tlumaczyc ze swojej nieuwagi, bo wiem, ze nie tylko mnie w ciazy spotyka "zacmienie umyslu":) Sorki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, takie zaćmienia są u nas powszechne... nie masz co się tłumaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki, niestety nie wiem nic o tym doktorze ale piszesz ze to twoj lekarz wiec chyba nie masz sie czego obawiac. Poczytaj sobie na topiku o szpitalach w bielsku o Eskulapie a najlepiej sobie tam zadzwon i sie wszystkiego dowiedz. Wiem, ze trzeba tam przyjsc conajmniej raz przed porodem i placi sie z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wi tam dziewuszki:) Ja już po pracy..zimno na dworze brrr:( Brałam Duphaston do 20 tc.. od tygodnia już nie biore bo GIN kazał mi ostawic.. heh;) Do którego tyg brałyscie Duphaston???? Lub jak bierzecie to do którego bedziecie brały?? Ustalał cos Gin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki ja mialam cesarke ale to dawno bylo brrrrr i nie pytaj bo do tej pory pamietam. CC to teraz tak powszechny zabieg ze wszedzie robia profesjonalnie. Jedyne co moge ci polecic to zebys wziela znieczulenie zewnatrzoponowe bo zn ogolne do c c to porazka . Jest podawane na dwa razy tzn jedna dawka przed wyciagnieciem dziecka druga po oczywiscie nikt ci tego nie powie bo ty bedziesz spala .... Mnie tez czeka druga cc:( i mam nadzieje ze sie zalapie na zewnatrzoponowe znieczulenie ale coz jak mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duphaston bralam potem odstawilam na tydzien potem powrot do duphastonu 3xdziennie plus luteina dopochwowo , od wizyty 20.11 biore to 2xdziennie za 3 tyg pewnie mi zaleci 1raz a potem koniec tak mysle. Powyzej 20 tyg juz raczej nie powinno sie brac bo zagrozenie poronieniem spada ale ja po odstawieniu zlozka wstac nie moglam nie mowiac juz o przejsciu do wc. Teraz juz lepiej. Czytalam ze ktoras z was tez ma usg miedzy 19 a 20 tyg prosze o podanie wymiarow maluszka tak dla porownania bo wg calej reszty wymiarow moj dzidzius strasznie maly, no ale tamte byly robione w innych tyg ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To o tym usg to do basiuni* Legally widze ze twoj maz taki sam zapaleniec do broni jak moj . Ostatnio mu kupowalam jakis PM iles tam bo z chlopakami sie strzelaja na farbe niby cwiczenia z pracy heheh Tym razem jezeli chodzi o prezent pod choinke nie byl wymagajacy i zazyczyl sobie maszynke wilkinson z czterema ostrzami bo na reklamie zobaczyl wiec mam z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza a syn o czym marzy na gwiazdke?Mój wystosował już dwa listy do Sw Mikołaja.Myślalam,że się porycze ze smiechu jak je czytalam(drugi to było sprostowanie do pierwszego).Do każdej rzeczy(a jest ich z 10 każdza zresztą wg mnie dziwna)jest ilustracja a mój syn to beztalencie plastyczne więc smiesznie było to czytac.Najbardziej chciaby rolki(szkoda tylko,że zima idzie).Mężem zbytnio się nie przejmuje.On się cieszy jak dziecko z kazdego drobiazgu,bo u niego w domu nie bylo tradycji dzielenia sie prezenatmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim po weekendzie. Siedzę sama z nosem na kwintę bo mój mąż poleciał dziś bardzo daleko w interesach i wróci za kilka dni. Nawet kot gdzieś wyemigrował, zamiast dotrzymywać mi towarzystwa. Piszecie o porodach, ja dużo myślałam o porodzie zanim jeszcze zaszłam w ciążę. Chciałabym urodzić ze znieczuleniem i naturalnie, boję się bólu i tyle. Jak tylko będzie możliwość to wezmę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz 20/21tc i nadal biore duphaston,wizytę mam za dwa tygodnie więc sie wtedy okaże co dalej. Czytałam,ze należy go odstawiać stopniowo zmniejszając dawki,nie wolno nagle, a ja od początku biore po 1 tabletce. Już nie moge sie doczekać wizyty,mam nadzieję,ze wreszcie się dowiem jaka płeć:))) Cały czas mówimy o dziecku w rodzaju męskim,zreszta większość jest przekonana,ze będziemy mieć chłopca,a ja tak sobie ostatnio myśle,że będzie niespodzianka i bedziemy mieć Amelkę:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Izabart heh;)... tak masz racje nasi męzczyzni maja coś wspólnego- fani broni;) ...mój to wiatrówki uwielbia wrecz.. heheh;) Wiecie co dziewuszki zapisałam sie do szkoły Rodzenia..zajecia są organizowane przy szpitalu w którym mam lekarza i w którym chcę rodzić..ciesze się,że sie załapałam bo było strasznie dużo chętnych do tej poczatkowej grupy( od 22 tc)..i ide już pojutrze:) w środe... babka przez tel kazała wziąść strój..jakies leginsy i bluzke do cwiczen i sporego misia by uczyc sie na nim przewijania:D.. heheh. Tak sobie myślę,że gdzie ja sie tam nadaje na jakieś rozciągajace cwiczenia z tym moim bolącym biodrem:P:P Zdam Wam relacje na pewno jak było:) Cieszy mnie fakt,że poznam porodówkę w tym szpitalu, położne bedzie można porozmawiać z lekarzami..poznać zasady panujace w szpiatlu- jakie są znieczulenia, ale, itp...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mój uwielbia takie zabawki, wiatrówkę kupił sobie jakieś dwa lata temu, jest z niej dumny choc nie korzysta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ja juz po wizycie u gina. niestety nie robil pomiarow bo malenstwo odwrocilo sie akurat tak, ze na pierwszym planie widac bylo male klejnociki!!! wiec bedzie chlopak :P mialam cicha nadzieje, ze jednak dziewczynka ale widac pisany nam jest chlopczyk :) co do imienia to jeszcze nie jestesmy pewni, ja chcialam Michal ale moj teraz sie wacha bo zajechalismy do jego siostry sie pochwalic i ona jak uslyszala Michal to od razu \"nie nazywajcie tak bo to, bo tamto...\" wiec poszlam na delikatny kompromis, ze przejrzymy kalendarz i jesli nic innego nam sie rownie nie spodoba to zostanie Mikuś :) w kazdym razie do tabelki na razie wpisze to imie ktore jest wstepnie zalozone. troche sie zmartwilam tym, ze gin nie porobil pomiarow a nastepna wizyte mam dopiero na 22 grudnia. ale w tygodniu jeszcze zadzwonie i przeloze na wczesniejsza date. postaram sie zaraz zrobic zdjecie i pokazac ;) Legally jak ty liczysz tygodnie ciazy?? NICK.........IMIĘ....WIEK...MIEJSCOWOŚĆ...MIESIĄC ... PORÓD ..PŁEĆ kasiak79......Kasia...29......Żary............3. .......29.03.09... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K...5.... ....31.03.09...Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów........5.........01.04.09 ...Agata kkarolina......Karolina. 28...Szczecin.......5..........01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec...........5.... ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.........5 .....02.04.09... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan....3.... 02.04.09... Inka83.........Irena.....24........Pszczyna.......5.... 02.04.09... eliza ............Eliza.....25......Białystok.....2....... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury .......2........03.04.09... Monixyz........Monika..29......Mazury........4.. .....05.04.09... MaJa86....Marzena.....22......Kraków........5.... ...05.04.09... syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska ....5.......06.04.09... natala007...Natalia...20......Warszawa.......5... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ...5......06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....5...07.04. 09... legally blonde 86..Julia..22..Warszawa.....5........08.04.09...Blanka wesolutka......Marta.......24.....podlaskie....5.....08.04.09...Michał izabart.......Iza.......29.......Mysłowice......4 .......08.04.09... Lilka79......Lilka......29.....Warszawa......5.... ....09.04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin.........5. .......10.04.09... Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie....4. ....10.04.09... martusiatko....Marta....24.....Szczecin......5.....10.04 .09...Franek matyjasowa...Malwina..23......Będzin....5.....08.0 4.09...Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk.........5. ....11.04.09... rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik......3 .......15.04.09... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.....5......15.04 .09...Alan? alison28.......Justyna...28.......Krakow.....5.......18. 04.09... kijaki......Justyna..23.......Andrychów..... 3.......20.04.09... mimmy.....Aga......32.......Krakow.........4. ......20.04.09... katarina67....Kasia....29....grudziadz......4......20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopom...4....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk.......... .4......22.04.09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk.......... .3.......24.04.09... gosian.....Gosia....28........Gostyń.......... 4......25.04.09... joasia82...Asia......26........Poznań......... .4.....25.04.09... baderka...Justyna...31.........Piła............4.....26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk.......4. .........26.04.09... Menia21...Marzena...23....Edinburgh....4........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska.....4.....26.04. 09... alexandra2p..Ola......29.....Dublin...........4.....26.0 4.09... venita.... .Natalia.....24.....podlaskie/uk....5....27.04.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa......4...28.04.09 ... nandii........Ela........32........Złotoryja...4......28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__.....4.....30.04.09 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally jeszcze jedno pytanko, jak wchodze na twoj suwaczek z dzieciaczkiem to pokazuje mi sie imie Marta's baby. jakim cudem? czy tylko ja to widze?? nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo abym widziala bledne imie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkarolina i jedno i drugie ladne choc nie w moim typie :) Eryk jak dla mnie takie sztywne, Gabriel ciezko sie wymawia (przynajmniej mi) musisz z mezem sie dobrze naradzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison z moim synem to jest odwieczny problem jezeli chodzi o prezenty bo narazie to jedyny wnuk i wszyscy dookola przescigaja sie z prezentami dla niego co mnie bardzo denerwuje bo w listach do mikolaja moj maly materialista to sobie zyczy albo nowa komorke albo gre na \"pleja\" ktora kosztuje 200zł itd . W tym roku jeszcze nie wymyslilam co mu kupie ale staram sie cos co go zainteresuje i nie jest az takie drogie. A wogole to zdalam sobie sprawe ze moje 9 letnie dziecko jeszcze do tej pory wierzylo w mikolaja bo wczoraj mi sie pytal czy to naprawde prawda ze mikolaj nie istnieje heheh. W tamtym roku kupilam mu gre eurobiznes i powiem wam szczerze ze duzo wieczorow spedzilismy przy niej wspolnie i nawet czasami jak znajomi z dziecmi wpadnna to wszyscy do niej siadamy....a te auta zdalnie sterowane to tydzien po swietach juz sie kurza na polce... W tym roku podobno wyszla jakas nowa gra w tym samym stylu na karty kredytowe czy jakos tak zamiast papierkowych pieniedzy i nad tym sie wlasnie zastanawiam. Chce mu pokazywac ze prezent wcale nie musi byc bardzo drogi zeby cieszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolutka gratulacje kolejnego pokaznego przyrodzenia hehehh Z tego wynika ze u mnie na bank bedzie dziewczynka bo nic nie wystaje jupiiiiiii!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wesolutka.. ja jestem w 20/21 tc...ale juz mnie zapisali do tej grupy... bo babka pow,ze potem może nie byc miejsc..i mnie zapisala:) a Ty kotus w którym tyg jestes??:> Z tym imieniem to mi sie pomieszało;)... heeh musze to poprawic;).. Mi sie bardziej Eryk podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUrcze troche czasu m to zajeloale nadrabiam....powoli:) PO PIERWSZE WESOLUTKA gartuuuuuulllllllaaaaaaaaaaaaaccccccccjjjjjjjjjeeeeeee....:)Słodka fotka:):)WSZYTSKI SUPER:)Ciesze sie Twoim szczesciem:) aha i o ile sie nie myle TO LEGGALY MA WŁASNIE MARTUSIA na imię wiec chyba zaden błąd:):):):) Co do prezentu ja nie mam problemu musze kupic porzadny portfel....bo mojego męża jest juz w OPŁAKANYM STANIE...:) Ja biore:feminatal...magnez+potas...luteine...żurawit na nerki teraz dodatkowo...a nospe mam brac jak bedzie bolało:) Co do WIATROWKI... to nie wiem co faveci widza...mój tez uwielbia szczelac moj szfagier ma wiatrowke i jak tylko tam jedziemy to szczelaja ....do KOTOW...sąsiadki szkoda gadac:( GOSIAN zazdroszcze tych 800zł....ja od wrezsnia czekam na chorobowe...i sie dowiedzialm ostatnio ze decyzja bedzie do 20 grudnia....dopiero czyli po mikolaju:(:(:(:(:(:(Gdybym tylko mogła pracowac eHHhhh:(:(:(TO NIE MUSIAŁABYM PRZEZ 4 MIESIACE CZEKAC NALASKE ZUSU zasranego...:( LEGGALY zazdroszcze szkoły rodzenia...chyba tez sie pozniej zapisze...narazie nerka dokucza i nie wolno mi wstawac z łuzia...:( VENITA witam serdecznie w naszym GRONIE...:) POZDRAWIAM DZIEWCZYNKI BRZUSIE:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabart dzieki :) no my w tym roku mamy problem, bo siostrzeniec a zarazem chrzesniak mojego Andrzeja ma juz prawie 7 lat (skonczy w lutym) i nie dosc ze co roku od cioci z usa dostaje co raz to oryginalniejsze prezenty, to w tym roku zazyczyl sobie jakies labolatorium Bena 10 a to kosztuje 200 zl. oczywiscie kochani rodzice juz mu kupili co trzeba, ale ja teraz nie mam pojecia co jemu dac, bo on wszystko ma :O tez mysle nad tym, aby kupic jakas fajna gre, w ktora kilka osob zasiadzie wspolnie. maly jeszcze chyba dobrze liczyc nie umie, w kazdym razie na kasie sie nie zna, ale wszystkiego moze sie nauczyc ;) a na mikolajki zabieramy go do Warszawy jesli lekarz pozwoli mojej mamie zostac o jedna noc dluzej w hotelu, bo ciezko bedzie znowu aby moj A bral wolny dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny po weekendzie:)u mnie juz po śniegu,konkretnie sypnęło tylko w sobotę i to wieczorem,także zimę mogę pooglądać w tv. Czytam że już temat prezentów jest,ja właśnie dziś kupiłam mojej chrześnicy zabawkę,jeżdzącego ślimaka,też jest kłopot bo mała ma dopiero 10miesięcy i wszystkie zabawki co reklamują i weż tu kup prezent:(córka się śmiała że w tym roku musimy ją rozpieścić prezentami,bo na drugi rok juz będzie rodzeństwo:D śmialiśmy się że całe 14lat była rozpieszczana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja dziekuje ;) a Legally to Julia a nie Marta :) dlatego sie zapytalam. a wlasnie Legally jestesmy w tym samym tygodniu, mamy ten sam termin porodu i tego samego dnia mialysmy ostatnia miesiaczke. zapytalam sie bo czasem mam wrazenie, ze piszesz na wyrost wiek ciazy. ale to najwyrazniej wrazenie, w koncu tyle nas tutaj jest i wszystkiego nie jetsem w stanie spamietac. ide chyba zrobic sobie kisiel. ciagle chce mi sie jakiegos slodycza wiec przy okazji zjem jakis owoc, bo zrobilam zapas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatko
Cześć kobietki Wesolutka, gratuluję synusia, no klejnociki to On ma... ;) Z tym prezentem to rzeczywiście ciężko będzie. Co roku staram się zaskakiwać męża jakimś niespodziewanym podarkiem, ale już mi się kończą oryginalne pomysły. Naszły nas wątpliwości co do imienia. JUż prawie byliśmy pewni, że Franek, ale co mówimy znajomym, to same dziwne reakcje. Jakaś mina, albo takie "o nieee". I tak się zastanawiamy, czy to dobry wybór. Bo póki mały to fajnie, ale za kilka lat taki nastoletni Franciszek... trochę głupio. Czy jakby go mieli tak w podstawówce wyczytywać z dziennika... Jakby to było imię dla mnie to bym sie nie wahała, ale to przecież mały człowiek i muszę myśleć o jego dobru. Na drugim miejscu mamy Wojtek, więc może to lepsze rozwiązanie? Oj doradźcie coś kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×